Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pukkancs


Pukkancs
tag

Nekem egy 15 éves gyereknek kellett súgnom fizikaórán, amikor kint volt a táblánál, mert nem tudott átváltani 1 tonnát mázsába, kilóba meg dekagrammba :W , meg más gyerek nem tudta megmutatni egy ókori görögország térképen Ahtént, Spártát, meg a peloponészoszi félszigetet :O

(#2) Samus


Samus
addikt

Teljes egészében igazat adok neked. és sajnos a lányból csitri témában énis érintett vagyok, a szeme láttára vált életem nagy szerelme egy <gondolj ide nem szépet>. sajons manapság tényleg ez a menő... nemjó ez így.... de ajánlom a [Pipafüst] című írást, valamilyen szinen össze lehet kötni az írásoddal, és sajnos nagyonis így működnek a dolgok... sajnos....

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

"Jajj ezek a mai fiatalok" már megint...

Amióta világ a világ, mindig is ez volt a helyzet, igenis a fiatalok kipróbálják a cigit, a piát meg a szexet, húha. Én pont olyan embereket látok elcs*szett élettel, akik mindebből kimaradtak anno, most meg nem tudnak magukkal mit kezdeni, vagy kétségbeesetten próbálják behozni a lemaradást. Jobb ezen hamar túllenni.

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kedves Szaffi93!

A nyelvtani hibákra nem térnék ki, bár akad bőven. Azonban hadd hívjam fel szíves figyelmed valamire. Írásod túl tömör, tagolatlan. Hiányoznak a bekezdések, új fejezetek.

Másra is felfigyeltem. Nézd csak:
"Sokat gondolkoztam azon, miről lehetne írni, ami felkelti mások figyelmét."
Hidd el, nem bántani akarlak. Azonban meg kell kérdeznem: csak azért írsz, hogy felkeltsd mások figyelmét? Ez valami kényszer?

Érdekes, aktuális téma, amit feszegetsz. Egyértelmű, hogy nem lekicsinyleni szeretném írásod, csak adhatnál neki külalakot, és ha a helyesírásra is figyelnél, az üdvözítő lenne.

Nagyon remélem, hogy nem haragszol kritikám miatt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Sipi16 válasza Cloud_s (#3) üzenetére


Sipi16
senior tag

Több véglet is van. Azért ami most megy az tényleg nem normális, hogy ittak a fiatalok az nem gond. Az viszont gond, hogy mértéktelenül... Az egyik volt kollégám nyáron 22:00-kor indult a testvéréért a ZP-hez mert tehetetlen részegre itta magát. Azért ezt nem kéne. Két éve én is ittam de legalább haza tudtam menni. :D

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#6) Remington


Remington
őstag

14 éves...gondolom még általános iskolába jársz...
majd ha középsuliba kerülsz majd akkor kiderül melyik "oldalra" állsz:D új környezet, új emberek. jómagam is akkkor kezdtem el ezeket a hűdenagyon káros dolgokat. azt aláírom h nem teszek vele jót magamnak de komolyan mondom elborzadok mikor látom egyes oszt.társaimat...az életük kb annyiból áll h bejárnak suliba aztán haza gépezni...lányokkal való viszonyuk annyiban merül ki h esetlehóg köszönnek nekik...én örülök h van egy társaságom akikkel eljárok ide-oda, nem szeretnék olyan lenni mint ők..

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#7) Csapi007


Csapi007
veterán

Sziasztok
Ezt én is így látom.
Van egy bejáratott baráti körünk és helyünk, a multkor eljött egy gyerek az osztályból és "menőzésből" ivott állati sokat aztá holnap reggel a kórházba ébredt, és ami a legszörnyűbb hogy büszke rá 16 évesen... :(

"Csak úgy mondom"

(#8) Dany007


Dany007
veterán

Azért jó látni, hogy van még józan gondolkodásu fiatal. :)
Sajnos manapság a "menő" korszakot éljük. Nem az számít, hogy mi vagy ki vagy, mit értél el, hanem, hogy mennyire vagy menő. És szinte mind1 milyen áron, lopás, verekedés, drog, csajozás/pasizás, ivás, cigi stb...

Azonkívül van egy másik oldal is. Nem lehet egy szobában ülve, a könyvek mögött élni. Szó szerint az embernek kell egy kicsit élnie is. Abban benne van az ivás a buli meg a csajok/pasik. Nem szabad mindent viszafolytani, mert az előbb utóbb ki fog törni. Csak egyszerűen tudni kell hol a határ.

Amúgy előttem szóloknak igaza van, valójában majdcsak középiskolában fogod meglátni, hogy milyen is ez a helyzet. Ott sokat változhat az ember. Ismerek olyat, aki előtte egy szerény kis nyugott csajóca volt. Aztán jött a középsuli, és megváltozott. Nem akart kitűnni az osztályból meg az egész közösségből a zárkózottságával. Aztán ő is belefolyt a dolgokba, csak ő se tudta, hogy hol a határ.

(#9) Peet210


Peet210
őstag

Változik a világ.
Mikor én voltam általános iskolás (pedig az nem is olyan régen volt) még máshogy mentek a dolgok. Az alkohol meg a cigi még nem volt szokás "abban az idöben" (nahát milyen mulatságos ezt írni).
Középiskolás koromban én is megcsináltam/megcsináltunk néhány eszement dolgot, dehát ez így van redjén.
Ami most megy az a mértéktelenség és a tiszteletadás teljes hiánya.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#10) Szaffi93


Szaffi93
csendes tag

Sziasztok! Köszönöm a kritikákat megpróbálom megfogadni!

(#11) Dany007 válasza Peet210 (#9) üzenetére


Dany007
veterán

bizony bizony...Én még csa 24 vok ;) , de nálunk akkoriban 8.-ig, de inkább szakközép elsőig alig ismertük azt, hogy ivás.
Hugoméknál meg már 4.-5. osztályban, kiránduláson a fél osztálya gajj részeg volt. Vodkáztak meg cigiztek! Ha nem a saját hugom mondta volna el se hiszem!
Nagyon dúrva ami most meg :) Csak nemtudom miért van ez...

(#12) 3psilon válasza Dany007 (#11) üzenetére


3psilon
aktív tag

Nebaz :O :( 4.-5.? Ez biztos?

Ja amúgy kedves cikkíró, nem para, két dolgot tehetsz: vagy keresel normális embereket vagy elzárkózól, ha beállni nem akarsz. Amúgy meg ezt az egészet az emberek általában 18 éves korukra kinövik.

Hülyeség azt állítani, kedves Remington, hogy ez jó, és te sem tartoztál ebbe végletes csapatba. Egyébként nekem is "hazamegyek gépezni" volt az életem kb. 10.-ig :)

A gyerekek mértéktelensége pedig a szülők hibája egyébként is.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#13) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

1. Teljesen egyetértek Vakegérke kommentjével.

2. Azért lennének tanácsaim. Igyekezz bekerülni egy elit gimnáziumba. Már bocs az elkülönítésért, de tényleg van ilyen. Egy egészen más világ. Én speciel olyan emberekkel ismerkedtem meg, akik amellett hogy nagy "partiarcok" és népszerűek, jó emberek, emellett még lexikálisan sem hülyék és nem is alulműveltek. A gimik nagy részét nem ismerem, de ahova én járok, annak tényleg max. respect, remek hely, főleg ahhoz képest, ahova járok.

Persze az általad leírt tajtparaszt gyökerek, akik a drogban és piában élik ki magukat (egyébként köztük is lehetnek jó arcok, csak ritkán), azt fogják hinni rólad, hogy valamilyen "specmatekos stréberek" közé jársz, de ha van eszed nem érdekel a véleményük!

Hajrá! :)

(#14) Peet210 válasza Dany007 (#11) üzenetére


Peet210
őstag

Ha középiskola 2.-3. osztályban történt volna ilyen azt mondom hát nagy dolog. Abban a korszakban vannak. Nekem is volt egy olyan időszakom amikor "kitomboltam" magam.
Aztán visszaváltottam "alpjáratra" és elkezdtem másogy nézni a dogokat. Pedig meredek dolgokat megcsináltunk, de ember lett belőlünk. Talán egy ilyen korszak mindenkinek kell (persze embere álogatja). És itt nem vallom a "jobb később mint soha" elvet.
Ezen időszak elmúlta után más dolgok kerülnek előtérbe, más dolgokat érez az ember fontosnak (és nem csak azért, hogy mutasson vmit a külvilág felé, hanem tényleg úgy érzi).

Today's record, is tomorrow's motivation

(#15) Komondor


Komondor
csendes tag

Szerintem jobban jár az ember, ha 14-18 között stréber faarc, és 20-50-ig menő, mintha 14-18 között vagizik, és 23 évesen rájön, hogy egész életében egy lúzer lesz, mert hülye mint a segg, és senki sem veszi komolyan.

(#16) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Hat igen az utobbi esetnel jobban jar, de azert nem erdemes elstreberkedni a gimnaziumot. Talaljuk meg a kozeputat. :))

(#17) Szaffi93 válasza ipavlidu! (#16) üzenetére


Szaffi93
csendes tag

Sziasztok! Szeretném veletek közölni, hogy én nem vagyok stréber faszkalap. Én nagyon is élvezem az életet. Max nem úgy hogy piálok stb...ugyan úgy eljárok barátokkal csak enm full részegen állítok haza....ez a véleményem

(#18) LucifeI2


LucifeI2
őstag

14 évesen én is ugyan így gondolkoztam, aztán 16-17 évesen kipróbáltam milyen is az alkohol, mivel a baráti köröm 80% megváltozott és olyan ember lett, amilyenekről te írtál, de a másik 20% is ivott de ők mértékkel, és kultúráltabban.

Egyszer rávettek hogy elmenjek egy házibuliba - kb. fél évig mindig nemet mondtam -, ott kipróbáltam és nem is volt annyira rossz, mókásan éreztem magam miután ittam pár pohárkával, jókedvre derültem és hülyültünk a haverokkal. Ez többnyire csak egy kisebb buli volt, haverok voltak szinte, meg pár ismerős lány.

Utánna jöttek a nagyobb bulik, ahol már több ismeretlen ember volt, akit ott láttam életembe először, és az emberek is többet ittak, mert az volt a menő. Én is többet ittam, mint az előző bulin. Itt már történtek olyan dolgok, amikre nem is emlékeztem buli után, a lányok mondták vissza, hogy miket csináltam, mondtam. Ezek után jött el az a buli, amire nem vagyok büszke. Szilveszterkor történt, a kelleténél jóval többet ittam, 3 órán át a bulit szervező lány volt velem a WC-n, mert annyira rosszul voltam. Ez a 3 óra teljesen kiesett, szinte semmire sem emlékszem.

De arra tisztán emlékszem hogy ezzel a lánnyal, aki ugye a csak "barátom" volt, közelebbi testi kontaktusba kerültem, még a rosszullétem előtt. Mind a kettőnkbe volt kellő mennyiségű alkohol. A 3 óra eltelte után jobban voltam, elmentünk az ágyhoz, ott lefeküdtünk az ágyra. Egész hajnalba együtt voltunk, és olyan 5-6 óra fele, amikor már teljesen magamnál voltam, megkérdezte, hogy min gondolkozom. A válaszom csak az volt, hogy semmin. Tulajdonképpen azon gondolkoztam, hogy úristen mit tettem, hogy fogom neki kimagyarázni? Ő teljesen úgy gondolta ebből ezek után már valami komoly is ki fog alakulni (1 éve ismertük már egymást, barátként). Nem alakult ki semmi. Összetörtem a szivét, és teljesen szánalmasnak éreztem magam, mert az egész buliba én voltam az egyetlen, aki annyit ivott hogy így kikészült. Szégyeltem magamat.

Most 19 éves vagyok, nem ittam ez a buli óta egy korty alkoholt se (2 éve), tulajdonképp nem is szeretem, sosem szerettem az alkoholt, csak azért ittam mert úgy több dolgot megengedhet magának az ember, mivel a legkönnyebb kifogás az hogy: "részeg voltam...". Ez az indoka szerintem a legtöbb fiatalnak, mivel a fő cél imponálni a lányoknak, és úgy gondolják a lányoknak tetszik, ha ilyen ökröket látnak, nos van olyan lány akinek bejön, de az olyan is...és többnyire az ilyenfajta lányok többet isznak a pasiknál.

Ez az időszak 4 hónapot tett ki az életemből, nem bántam meg, mert szerintem sokmindent ki kell próbálni ahhoz, hogy az embernek nagyobb rálátása legyen a dolgokra. Azóta azzal a 80%-kal nem nagyon találkozom, maradt a 20%.

Vigyázz, milyen társaságba keveredsz, mert nagyon nehéz nemet mondani, ha 10-15 ember folyamatosan győzköd valamiről, és te vagy az egyetlen aki ellent mond. Esetemben arról, hogy menjek bulizni és igyak, mert az a jó. :) Ezek a saját tapasztalataim, nem tudom 2-3 év alatt mennyit változott a nálam fiatalabb korosztály, de ahogy elnézem ezeket az új emo gyerekeket, gondolom sokat.

[ Szerkesztve ]

(#19) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vegyük csak majd figyelembe azt is, hogy amikor kezdődik az "élet" :-D úgy 20 körül akkorra az addig losernek tituált emberkékből, csúnya lányokból elég nagy eséllyel lesz valami atom jó pasi/csaj. Elég sok példát láttam erre. Szóval csak nem elkeseredni :-)

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) yash


yash
senior tag

Unalmas már ez a flame téma. Mindenki olyan, amileny, aztán szevasz. Hogy fiatal, vagy nem, nem sokat számit, apám 50 évesen is abnorma... nem az a lényeg, hogy ki hogy él, hanem hogy élvezze! Nem hiszem, ha mindenki egyforma lenne, akkor érdekes lehetne a világ meg az élet. Globalozálódni marhaság szerintem, cigizzen csak ynugodtan aki akar, engem nem érdekel, én annak örülök, hogy én nem.

(#21) DArchAngel válasza yash (#20) üzenetére


DArchAngel
tag

Ez azért elég lesz@rom hozzáállás. Általában azok a szülők, akiknek elzüllik a gyereke is így állnak hozzá. Aztán csodálkoznak, hogy:
- öregségükben támogatás helyett a kölyök csak viszi a pénzt
- gyerekből semmirekellő lesz
- temethetik a gyereket, mert szétcsapta magát valamivel

Észre kellene venni, hogy az elkallódó gyerekek nagy része nem lesz a társadalom hasznos tagja, és ezt már nem csak a családja fogja megérezni, henem te is csak nem a saját bőrödön.
Esetleg majd a gyereked fogja megérezni a saját bőrén, amikor majd ezek a kölkök "menőzésből" megverik vagy elszedik a pénzét cigire, piára.

A helyzet pedig egyre súlyosabb évről-évre. Ne mondd, hogy régen is voltak deviáns gyerekek, tudom, én se voltam angyal sosem. Volt aki akkor se tudta a határt, de a többség igen. Általában akkor még a többség terelte vissza a határok közé az illetőt. Ma már a többség képtelen felmérni a határokat, vagy szándékosan nem érdeklik azok.

Anyukám középiskolai tanár, hidd el, tudom miről beszélek.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#22) mikoljan válasza yash (#20) üzenetére


mikoljan
tag

Passzív dohányzásról hallottál? No offense, csak kérdezem.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#23) AND1 válasza Vakegérke (#4) üzenetére


AND1
őstag

A helyesírás, fogalmazás változni fog...hisz még csak 14 éves. Én örvendetesebb ténynek tartom, hogy már ennyi idősen vannak értelmes gondolatai, nyitott szemmel próbálja láti a világ és nem szeretne a mai "tinédzser generáció" soraiba tartozni.

Egy régi PH-s.

(#24) Vakegérke válasza AND1 (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudod, én onnan indulok ki, hogy aki 14 éves korára nem képes helyesen írni, nem képes megfelelő formába önteni szerzeményét, az már lekésett arról, hogy gyönyörű nyelvünket megfelőképp tudja használni.
Ott a baj, hogy ezeket az írásokat sokan olvassák, és jó lenne, ha nem a pongyola "beszédet" látnák példaként.
Az igyekezet csodákat tehet. Bízom benne, hogy Szaffi93 jobban figyel majd a külalakra, és a helyes írásmódra.
Egyébként olvashattad, nem bántásnak szántam soraimat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) yash válasza DArchAngel (#21) üzenetére


yash
senior tag

Az hát, lesz@rom hozzáállás. De tudod, akárki akármit is mondd, a mai világ embere nem ér rá saját magára, ha másokkal áll neki foglalkozni... az, hogy én, mint szülő nem ilyen leszek, az biztos, de más kölyke nem érdekel, felőlem halálra is lőhetik magukat injeckciós tűvel 14 évesen... régen én is nagyon kiakadtam ilyeneken, de saját elmém épségének megőrzése érdekében nem foglalkoztat a téma... aki hülye haljon meg! Engem is ki fog szűrni az evolúció, így engem nem zavar, ha másokat is. Ez elég önző dolog, de én csak a barátaimmal vagyok rendes, vagy pedig normális emberekkel... aki fiatal korában agyatlan, az később sem lesz norma, így kár szavakat pazarolni rá szerintem.

Passzív dohányzásról hallottam, utálom is rendesen.

(#26) yash válasza DArchAngel (#21) üzenetére


yash
senior tag

Ja, és mellesleg, vannak tök jó önvédelmi iskolák, majd oda beiratom :) Fel kell készülni mindenre, amire fel lehet...

(#27) DArchAngel válasza yash (#25) üzenetére


DArchAngel
tag

Értem. De ha majd a saját kölköddel vagy baráti társaságoddal foglalkozol, akkor sem fogsz ráérni saját magadra.
Egyébként sem mondtam neked, hogy személy szerint neked kellene foglalkoznod akár egy problémás emberrel is. Csak az szerettem volna, ismerd el, hogy a probléma létezik, és így vagy úgy a bőrünkön érezzük vagy fogjuk érezni mindannyian.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#28) Szaffi93 válasza yash (#25) üzenetére


Szaffi93
csendes tag

Kedves Vakegérke!

Először is, én nem nem akartam tagolni, ha nem még nem ismerem nagyon ezt az egészet és nem tudtam, hogy ezt hogyan kell megtenni. Másodszor, kicsit gépelni más, mint papíron írni, hiszen az én helyesírásommal sosem volt eddig baj. Ez most nem leszúrás akart lenni csak egy válasz. Egyépként köszönöm a kritikákat!! :))

(#29) ipavlidu! válasza yash (#25) üzenetére


ipavlidu!
tag

Na hat igen lehet hogy teged nem fog erdekelni, hogy mit fog csinalni mas fia/lanya, hogy lovi a venajat, de ez nem igy mukodik. Attol hogy nem erdekel, meg van, es a leendo fiad/lanyod ezt fogja latni.

Szaffi93: Egyébként, nem "Egyépként'! :P (Ugyanakkor, ha jo helyesirast szeretnel gepen is, akkor ird le papirra es azt masolgasd be, az elozo kommentedben is voltak erdekes mondatok es felmondatok, es ez most nem leosztas akart lenni, ahogy az eddigiek sem. (Igaz, sokan abszolute nem figyelnek arra, mit hogyan irnak le.)

[ Szerkesztve ]

(#30) Vakegérke válasza Szaffi93 (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Privi ment, kedves Szaffi93.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31) AND1 válasza Vakegérke (#24) üzenetére


AND1
őstag

Jaj, dehogy vettem bántásnak és védeni sem akartam. Lényeg, hogy megbeszéltük.

Egy régi PH-s.

(#32) babacsillag


babacsillag
csendes tag

En mar nem "amolyan" mai csirke vagyok igy 30-on tul.Hol vannak azok az idok, amikor megbotrankoztattam egy egesz szakkozepiskolat, hogy 15 evesen a baratommal megyek nyaralni....

Sem biologiailag, sem szellemileg nem voltam erett a szexre. Kiprobaltuk persze, a fiu kivarta ameddig erett nem leszek ra, es szep 4 evet toltottunk el.

Ma pedig azt hallom, hogy 12 eves kislanyok nem" egetik "magukat azzal, hogy nem probaljak ki es nem gyakoroljak egyre tobbet.

Te jo eg! Nekem meg nincs gyermekem, de addigra hol tartunk majd!?

EGYERTELMUEN SZULOI FELELOSSEG! Cigivel, itallal, droggal egyutt.

[ Szerkesztve ]

(#33) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Szaffi93!
Szerintem túl liheged a dolgot, másképp mondva ugyan azon kőröket futod. Úgy gondolom nincs értelme embereket kategorizálni, vannak olyanok akik effektív hülyék, vannak akik lusták, vannak akik menők, de igazándiból csak 1 csapatba tartozni nehéz. Más ember vagyok a fórumon, más ember vagyok a barátaimmal, és megint más az iskolában. Nem azért mert olyan 2-3-4színü vagyok, hanem különböző helyek és szituációk különböző viselkedést kívánnak meg maguk után.
Személy szerint így immáron 18. élet évem felé haladva, ugyancsak nem tudok sok élet tapasztalatot felmutatni, de szerintem nem is kell. Sokat profitáltam Vakegérke, Guga és még sok más ember komoly gondolataiból.
Visszatérve a cigi, drog, pia dologra. Elítéled, úgy hogy nem tudod valójában mi az, csak valamit látsz, valamit elképzelsz és eszerint egy stilizált képed van a dolgiról. Szeretném ha ezt nem forszíroznád tovább, vagy szigorúan szvsz.-el írnád. Ugyanis jómagam kiveszem mind a három káros szenvedélyből a részem, sőt még mellé csaphatod a lustaságom és a nett függőségem is, szóval borzalmas ember vagyok. Mégis mindenből tudom hol a határ. Cigizni táraságban nem nagyon szokásom, amúgy büdösnek is tartom, de az a napi 4-5szál jól esik, bár szeretnék erről is lemondani végleg. A drogokat nagyon széles skálán mérik, jómagam a vicces cigit "fogyasztom" rendszeres bár nem sűrű időközönként, melléhatása nem volt, a testem nem igényli, gyakorlatilag nem váltam függővé azért mert egy-egy hajnalig tartó bulin használtam. Piálni is szoktam, borzalmas, rossz szokás de előfordul, hetente egyszer biztos, összeverődik egy 10fős társaság az osztályból (fiú lány vegyesen), becsatangolunk a helyi kocsmába (Itt Csepelen minden kocsmának megvannak a saját "diákjai", jómagam Kossuthos diákként a "2lámpás sörözőbe" becézve csak "Stefibe" járok), megiszunk 3-4 sört aztán mindenki a saját útjára tér, ezt elítéled? Szilveszterkor pálinkáztunk, páran hánytak is, én bírom a piát főleg a töményet, ha nem keverem:D. Elítéled? Szerintem még csak nagyon kis szeletet láttál az életből, várj a messze menő kritikákkal.
Üdv. TexT
PS: Megint csak nem bántás, és szigoruan az én véleményem....

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#34) Vakegérke válasza TexT-BoY (#33) üzenetére


Vakegérke
veterán

Először is köszönöm, hogy külön megemlítettél.

Valamiben nagyon nem értek egyet veled:

"...különböző helyek és szituációk különböző viselkedést kívánnak meg maguk után."

Árnyalatnyi különbségek lehetnek csupán körülményektől függően, de egész életemben önmagam adtam. Tessék, ez vagyok. Elfogadsz? A kérdés néma volt, a válasz egyértelmű.

Bármely szerep eljátszása, "idegen ruházat felvétele" becsapja a környezetet. Ennek értelmében vallom, hogy akikkel kapcsolatot tartok, azok ne a nekem tetsző arcukat mutogassák, hanem azt, amelyet a tükör előtt épp a mitesszerektől szabadítanak meg. Így őszinte, és én így fogadom el őket.

Másként fogalmazok.
Ha a fórumozók, barátok, sulitársak egy társaságban lennének, hogy lennél képes mindenkinek megfelelni? Folyamatosan váltogatnál stílust?

Ami meg a káros szenvedélyeket illeti, addig kéne elhagyni őket, amíg még könnyedén megteheted. '71-ben én is azt hittem, hogy csak pöfékelek, aztán eldobom a cigit, mert büdös. Nem sikerült. '74-ben egy kávé (akkor még csak) menyasszonyom unszolására, úgysem szokom rá. Rászoktam.
Veszélyes dolgok ezek.

Elnézést a szószátyárságért.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) TexT-BoY válasza Vakegérke (#34) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Az elsőre: Természetesen nem szélsőségekre gondolok, de tudok tisztelet tudóan beszélni egy Tanárral, a főnökömmel, a szüleimmel, engedd meg nekem hogy ugyan ezt a komolyságot levetkőzzem amikor a barátaim, a testvérem vagy más közeli ismerősöm melett vagyok. Amennyiben pedig átfordulna a dolog és közös társoságban lennék mindenkivel, akkor csak olyan emberekkel lenne (ahogy volt is) akik megengedik a közeli hangvitelt, és elfogadják, a forumtalálkozóra mentem barátommal, probléma mentesen és "állruha" nélkül sikerült kellemesen eltöltenem az időt. Az ember azokkal találkozik akik már valamilyen szinten közel vannak hozzá, illetve akiket nem ismertem fél óra, és egy tömés után már ugyancsak közeli "ismerősként" kezelhettem, (elvégre sok-sok ezer hozzászólásukat láttam már).

A káros szenvedélyek: Igyekszem mihamarabb végetvetni a dolognak.

PS: nálam kevés őszintébb embert találsz, szerintem.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#36) Vakegérke válasza TexT-BoY (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyenrangú kapcsolatokra gondoltam, amikor azonos viselkedésről beszéltem. Nem voltam eléggé körültekintő, elnézést kérek.

Őszinteség, ahogy mondod, barátom. Ez a kulcs. El ne veszítsd. Sokan semmibe vesznek netán miatta, de tiszta lélekkel nézhetsz tükörbe.

Azokat az izéket meg dobd el, szokj le róluk. Mondja ezt egy olyan, aki MÁR nem képes rá.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37) sksporky


sksporky
tag

Szerintem azért 1-2 dolgot meg kell tenni amíg fiatal az ember.2-3 havonta nem nagy bűn az az 1-2 sör.Sztem keress egy társaságot amíg nem leszel totál depis.Nekem is volt ilyen bajom hogy a haverokkal nem járogattunk el ide-oda csak házibulik és nem voltak hölgyek a társaságban ,az embernek meg kell ismernie új embereket hogy fejlődjön a személyisége,és ezt jobb fiatalon amíg van rá időd és hogy juss is valamire xx évesen legyenek terveid legyen ami mozgat,éltet majd később, és ezekért a dolgokért TENNI kell nem hullik az ember ölébe.

Csak hogy ne offoljak nagyon el a témától,manapság a legrosszabb helyzetben érzelmi téren
a normális fiúk vannak sztem,mert a csajszik csak a lóvés jóképű faszikra kattannak(van azért kivétel) az érzékiséget teljesen kiölte a nagyrészből a média.

Én azt mondom hogy mindenki maga ítélje meg hogy looser-e,ha magadat tiszteled,ha magadba rendet teszel többre mész az életben,tégy olyat amire még büszke lehetsz,csinálja mindenki azt amibe jó. ;) :R

(#38) peba0706


peba0706
csendes tag

Engedelmetekkel leírnám az én esetemet. Jelen pillanatban 20 éves főiskolás hallgató vagyok. Sokáig hírét se láttam a ciginek, alkoholnak. Még középiskolás koromban, olyan 16 évesen lehetett az, hogy beültünk a kollégistákkal valami csehóba. Kortyoltunk ezt, azt, mindenki feloldódott, egy jót beszélgettünk. Amikor indultunk haza, kicsit megszédültem, de semmi komoly. Egész idő alatt jól éreztük magunkat. :) Azt mondom, ennyi káros dolog mellett (szívjuk ezt a friss szmogot, adalékanyagok, stb) 1-2 pohár itóka nem oszt, nem szoroz.

Manapság, szintén kollégista főiskolásként hetente megvan az a 3-4 söröcske. De okosan!
Semmi csúszómászó buli. Egyszerűen jólesik, főleg akkor, ha gondolunk egyet, ismerősök szólnak, hogy "este egy pofa sör?" Én mindig benne vagyok. Igaz, már egyszer összeszámoltam, hogy ha azt a pénzt, amit elsöröztem eltettem volna másra, már vehettem volna magamnak rajta telefont/laptopot/ruhát, bármit. A helyzet viszont az, hogy megvagyok laptop nélkül is, viszont elmondhatom, hogy vannak barátaim. Aki ismeri az érzést, hogy beül az a tényleg jól összerázódott társaság valahová és megiszik pár sört, csocsózgatnak, dartsoznak, annak nem kell magyarázni, miről van szó. A hangulat. Majd ha családom lesz, nem hinném, hogy ennyi időm lesz "lógni" mint most. A hangulatra utazok, mindenképp.

Nézzük; dohányzás. Nos, ez a része az életnek engem sokáig elkerült, kibírtam a középiskolát is cigi nélkül, büszke is voltam rá. Ma sem dohányzom, nekem nem hiányzik, szerintem büdös is. De hát, valagy csak kipróbálta az ember. Ha úgy van, hogy lecsúszik 2-3 sör, akkor bizony a friss levegőn jól esik rá egy cigi. Ellazít, mosolygok, jó érzés. Megint csak a hangulat.

Ütősebb piálás része; húh, na ilyen már régen volt, pár hónappal ezelőtt. Ez a fősuli olyan dolog, hogy itt aztán többet bulizik az ember mint egész életében együttvéve. Van úgy, hogy megszalad egy kicsit és akkor... na jó, a részleteket mindenki ismeri :D
Viszont, hogy ne rugaszkodjak nagyon el a hangulat részétől sem, ebben az "opcióban" az a lényeg, hogy a buli eszméletlen jó (étrsd. voltam már 1 szál kólával a kezemben is bulizni, hát nem bírtam 1 óránál tovább). A hazaút már necces, a jól ismert "teleportálás" a legjobb kimenetel. Következő nap a bulifotókat nézegetni - hát az különösen egy élmény. A tipikus "júúúúúj te" "ááá" "asssssszzzzta" "khmmrrr :D" egyszóval lehet rajtuk borulni alaposan.

Drog soha, van ismerősöm, akinek sikerül lejönni róla, ő is óva int tőle mindenkit.

A cikkírónak üzenném, hogy ne aggódj, leszel te is húsz, eljönnek még a szép diákévek. De azok tényleg olyanok lesznek, hogy megemlegeted. :D Viszont ez csak akkor lesz így, ha te is úgy akarod!

Tudjátok, egy koedukált kollégiumban nehéz az élet. Mármint úgy értem, hogy nekem már rendesen ki kell osonnom a szobámból, mert már ugyanazon szintről, ahol lakom, több barátnőm is volt/van és hú hát vannak érdekes szituációk. De egyszer vége lesz a sulinak, és bizony én nem arra akarok emlékezni, hogy véresre tanultam az agyam. ;)

Hm. Bocs, egy kicsit már off lett a vége, de még annyit fűznék hozzá, hogy a nagy többség kultúrált ember (még a ribik is!) ők már nem menőzésből cigiznek, hanem függőségből. De hát kit érdekel? Magát teszi tönkre.

Az EMO-t ki lehet nőni. Kinövi az ember. Idővel.

(#39) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ez egy olyan téma, ahol a tüneti kezelés talán a legkevésbé eredményre vezető. A mai fiatalok azért züllenek le ennyire, mert - sarkítva - nincs jobb dolguk. Valamiért ezt találják a legélvezetesebbnek.

(#40) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Van igazság ebben az írásban! :R

Sic Parvis Magna

(#41) Kazimír válasza 3psilon (#12) üzenetére


Kazimír
őstag

"Amúgy meg ezt az egészet az emberek általában 18 éves korukra kinövik."

Feltételezem, még most állsz főiskolás/egyetemista éveid előtt, különben nem írnál ilyesmit. ;)

A cikkhez: Engem a barátaim akadályoztak meg, hogy a közösséghez tartozás vágya miatt züllött életet éljek középiskolás koromban.
Mégpedig úgy, hogy elöl jártak rossz példával.. :D
Tudod, amikor látsz valakit a földön a saját hányásában, ami ráadásul sokba is került neki, és felteszed a sokak által ismert kérdést: "Hát kell ez nekem?!" - olyankor a válasz egyértelmű.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#42) Zolexx


Zolexx
aktív tag

Hát skacok én nem tudom. 12-3-4 éves koromba a haverok rászoktaka cigire és a piára (akkor még kisseb mértékkel). Én ennek tök ellen voltam nem cigiztem nem ittal egy kortyot sem, talán a szüleim miatt mert muterom ivott és ez sokba befolyásolt ilyen téren, de eljártam ugyan úgy bulizni meg ilyenek és ami manapság sok ember életéből kimarad az a sport.
Teltek az idők suli váltás meg ilyenek...(közben el is költöztem) Itt állok 16 évesen. Eljárok bulizni, tanulok, persze még mindig nem cigizek néha iszok de szigorúan csak mértékkel hogy jól érezzem magam. És sportolok heti 3x járok kickboxra, és imádom, imádok sportolni és nagyobb örömet okoz mint a cigi, fű meg ilyenek. Rendesen vannak haverjaim, barátom, még b.nőm is. Pedig sokat ülök a gép elött de elsők a haverok. Haverok körében azt veszem észre hogy a régen nagymenő emberkének az van kiírva msn-re hogy leszokok a cigiről. És naponta írja hogy hány napja nem cigizik.Mert rájött hogy semmi értelme, és nem azért nagy valaki mert cigizik. Mostanába aki cigizik azt mondja nekem: hogy jól tettem h nem szoktam rá...

[ Szerkesztve ]

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#43) adalbert1 válasza Vakegérke (#36) üzenetére


adalbert1
veterán

Ne haragudj, de ez a MÁR nem képes rá szerintem csak önámítás.
Anyám öccse 60. születésnapja után szokott le a cigiről.

(#44) Vakegérke válasza adalbert1 (#43) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igazad van, nem vitatom. Hogy őszinte legyek, az akaraterő hiányzik. Hogy mégjobban cifrázzam, már nem is akarok leszokni a dohányzásról.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45) Router


Router
őstag

Sziasztok!

Ugyan nem olvastam végig a topicot csak az írást.

Én 18 éves vagyok és dohányzom nameg alkalom adtán tudok inni is rendesen. A kutya ott van elásva, hogy mindenki kipróbálja ezeket a dolgokat, akiben még csak a kíváncsiság sem ébred fel az nem emberből van. (tiltott gyümölcs effektus) Egyén függő, hogy kinek mennyi akaratereje van a NEM-et mondáshoz. Személy szerint már én sem szoknék rá a cigire mégegyszer de mindenkinek kell, hogy legyen annyi magához mért agya, hogy el tudja dönteni mit akar kezdeni az életével. Lehet, úgy tűnik magam ellen beszélek de szerintem ezekkel a dolgokkal ott a gond ahogyan csinálják a mai fiatalok. Mindennek megvan a saját kultúrája de aki nem tud kultúráltan inni és dohányozni azzal van a gond. Az íróhoz annyit szeretnék szólni, hogy 14 évesen én is ellent mondtam mindennek, szívesen megnézném a szemszögedet 4-5 év múlva...

www.reballing.hu/forum

(#46) Crystalheart válasza Router (#45) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"A kutya ott van elásva, hogy mindenki kipróbálja ezeket a dolgokat, akiben még csak a kíváncsiság sem ébred fel az nem emberből van. (tiltott gyümölcs effektus)"

Hát, ha úgy vesszük, én is ittam már egy-egy korty propoliszos pálinkát a kaparó torkomra. Más, hasonlóan tömény vagy töményebb alkohol még nem akadt a szám ügyébe. :)

(#47) adalbert1 válasza Vakegérke (#44) üzenetére


adalbert1
veterán

Végső soron a te döntésed. Amúgy a kávé-ra én is valamelyik barátnőm mellett szoktam rá, azóta meg kifejezetten hiányzik, ha nem ihatok meg napi 2-3 kv-t, ezt jó lenne lecsökkenteni napi 1-re.

A dohányzásról igazából én sem akarok leszokni még jó darabig, mert egyszerűen élvezem...
Inkább azt kellene valahogy megoldanom, hogy max. napi 5-6 szál cigit szívjak el.

Tehát én leginkább a mértékleteségben látom az arany középutat, így a kecske is jól lakik és a káposzta fele is megmarad. :)

(#48) Crystalheart válasza adalbert1 (#47) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért a tüdőd bizonyára jobban szeretné, ha egyáltalán nem szívnál cigit :D

Belegondolva, lehet, hogy én egyszerűen túl egoista vagyok ahhoz, hogy ilyesmi káros szenvedélyem legyen. :)

(#49) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Bocs, lusta vagyok átolvasni a postokat (mondhatni, ennyire nem érek rá), ezért a cikkirónak kifejteném épitő jellegünek szánt véleményem, ha valakit ismételnék, a fentebb leirtak miatt van.

Tehát: A cikket olvasgatva értelmesnek tünsz. Márpedig értelmes ember ne irjon egyoldalú cikket. Ez pedig azért némileg az lett. Ez nyilván a korodnak tudható be. Van igazság abban, amit leirsz, de nem minden fekete és fehér, méghozzá nagyon nem. Csak a saját osztályomat tudnám felhozni példának, ahol azért összejött 12-13 felsőfokú nyelvvizsga, legalább egy közép mindenkinek, voltunk kb 3/4-en, akiknek országos szintü versenyeredménye is volt emellé. Ennek ellenére néha úgy beálltunk, mint a gerely. Nem azt mondom, hogy ezt muszály, csupán ettől nem lesz valaki rossz ember, vagy kevéssé értékes. Inkább úgy mondanám, hogy nem ettől lesz. Olyan ez, mint az összes többi drog, és valamennyire ide venném a számitógépet is: aki tud vele mértékkel élni, az jól érzi magát, akit nagyon rabul ejt, annak komoly hátrányai válhatnak belőle. Nem azt mondom, hogy menj inni, de attól, hogy valaki néha napján illuminált állapotba kerül, még nem kell lenézni. Az már más kérdés, hogy ezt nem 14 évesen kellene kezdeni, de erről meg inkább nem papolok, mert rám szakad a plafon :D

Same rules apply!

(#50) Crystalheart válasza EQMontoya (#49) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen, erre írtam, hogy a tüneti kezelés nem a legjobb, mert ez már csak valaminek az eredménye. De úgy gondolom, az írás talán a tényleg elzüllöttekről szól, akik mértéktelenül alkoholizálnak-cigiznek-drogoznak, és mellé nem sokat tudnak felmutatni. És egyre több van belőlük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.