Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petykemano


Petykemano
veterán

És mik az érvek?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt nem vizsgálják, kik kaptak csúszópénzt az inteltől?

#1:DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) warrior93 válasza Petykemano (#1) üzenetére


warrior93
tag

Egy érv van, segítek:

"... az árkedvezmények, illetve az anyagi visszatérítések nem korlátozzák szükségszerűen a piaci versenyt."

Ha nem büntették volna meg őket, akkor most olcsóbbak lennének az intel procik? Már sose tudjuk meg.

Üdv. Woules

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez az egy pont egy szempontból érdekes:
Lehet-e akkor piaci szempontból helyes lépés bármilyen termék esetén kizárólagos partneri kapcsolatot tartósan vagy ideiglenesen kiépíteni?

(#5) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy egész jó összefoglaló videó a témáról.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) TESCO-Zsömle válasza #06658560 (#4) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem ez attól függ, hogy hány és mekkora szereplője van a piacnak. Nyilván egy piacon, ahol 10-20 versenyző van, nem nagy kunszt lepaktálni kizárólagosan az egyikkel. De egy 2 szereplős piacon már aggályos, főleg akkor, ha ekkora a különbség a két szereplő között.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7) lezso6 válasza #06658560 (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Itt nem csak kizárólagos partneri kapcsolatokról van szó, hanem az ehhez kapcsolódó olyan irreális nagyságú pénzvisszatérítésekről, ami meghaladja az adott partner (pl egy Dell vagy HP) negyedéves bevételét.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) Petykemano válasza warrior93 (#3) üzenetére


Petykemano
veterán

Ja vagy úgy.
Milyen igaz. Csubakka védelem! Ott se voltunk!
De hát nem azt kell a bíróságnak kimondania, hogy az árledvezmények és visszatérítések feltétlenül a piaci verseny korlátozásához vezetnek, hanem csak azt, hogy a történtek ahhoz vezettek-e, még ha nem is feltétlenül kizárólagosan.

A kedvezkémyezési módszerek némelyike tekinthető fairnek. Például az a fajta mennyiségi kedvezkény, amikor azt mondom, ha többet veszel tőlem olcsóbban adom.
A nagy tételben vásárlónak adott kedvezmény racionális, fair.

Ehhez képest voltak olyanok, hogy az intel azt mondta, ha a partner eladásainak 95%-át az ő termékei teszik ki, akkor a megrendelés árából visszatérít százalékot. Könnyen belátható, hogy így a partner érdekeltté vált, nehogy a konkurens chipgyártó termékeinek eladása elérjen egy bizonyos szintet, mert akkor nagy halom pénzt bukik, miközben egyáltalán nem biztos, hogy a konkurens termék megnövekedett eladása kompenzálja.
Ez minden csak nem fair

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#9) -FreaK- válasza lezso6 (#5) üzenetére


-FreaK-
veterán

A cikk elolvasása után pont ezt akartam linkelni én is. Hallottam régen ezekről a botrányokról az évek alatt egyszer-egyszer, de így egyben sosem sikerült összeraknom, pedig omg de durva amit műveltek... Ez a büntetés amit kaptak egyébként picsa összeg.. ahogy a videóban is szerepel, a legdurvább években, havi $200M-t(!!!) fizettek a Dell-nek, azért hogy ne áruljon AMD procikat.. teljesen próbálták ellehetetleníteni a konkurenciát szinte minden fontosabb piacon. És most még fellebbeznek, hátha vissza kapják..

Ezek után kész csoda, hogy az AMD még egyáltalán életben van és maradt némi pénzük fejlesztésre is... úgy tűnik a Ryzen szériával eléggé "arcon csapták" az Intel-t, ez látszik a kapkodásukból is amit művelnek. Nem csak a rendes verseny miatt örülök annak, hogy sikeres a Ryzen, hanem azért is mert végre jól oda csaptak a szemét Intel-nek, és nagyon remélem, hogy ez igazán fájni fog nekik az elkövetkezendő évek alatt.

Egy termék vásárlásakor mindig próbáltam a racionális érvek mellett dönteni (mi éri meg a legjobban egy adott összegből), de azt hiszem jó sokáig nem fogok Intel-t venni ez miatt. Mondjuk csak simán jobb vétel most a Ryzen, de akkor is..

[ Szerkesztve ]

(#10) #74018560


#74018560
törölt tag

Szerintem a büntetés jogos! :U

(#11) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

A Microsoft is kaphatna hasonlót...

(#12) derive


derive
senior tag

Na epp az ilyenek miatt nem veszik komolyan az EUt. ;]

(#13) Lacok


Lacok
őstag

Szép Új Világ rend a lelke mindennek.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#14) pengwin válasza SunyaMacs (#11) üzenetére


pengwin
addikt

Majd a Secure boot-ért... ;)

Üdv, pengwin

(#15) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Pedig ilyen alacsony büntetésért az Intel simán meg fogja ismételni ugyanazt, mivel megint nyeregbe került az AMD. Inkább tízszereznék meg a büntetést, vagy szednék szét az Intelt gyártó és fejlesztő cégekre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) MongolZ válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


MongolZ
addikt

1060 millió eur azért nem olyan picsa összeg...
Ezért veszek én is AMD-t, ha lehet.

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Addig próbálkoznak még találnak egy bírót akit "érdekelté lehet tenni a százalékért", minél alacsonyabb fokon tárgyalják az ügyet, annál könnyebben érnek célt.

ha vissza kerülne hozzájuk, az Imponálna az éves mérlegben a részvényeseknek, remélem egyhamar rá is fognak szorulni.

(#18) Shreky


Shreky
tag

Én is azt mondom hogy felül kell vizsgálni a dolgot, és megvizsgálva az AMD jelenlegi állapotát, növelni kell a bírság mértékét az Intel felé. :))

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#19) exedoc


exedoc
senior tag

Remélem kapnak vissza lóvét. Így talán lesz pénz normális "pasztára" a procikon. :DDD

(#20) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Itt nem a büntetés mértéke a lényeg, ennyi pénzt röhögve megért a dolog az Intelnek. De ha most egy impotens bíró azt mondja ki, hogy ez nem elítélendő magatartás, akkor semmi se fogja meggátolni az intelt, hogy ezt korlátlanul folytassa. És ha őket nem, akkor más hasonló vállalatot sem, és ezért nagyon veszélyes ez, a tűzzel játszik az EU. Ha marad a büntetés, bármekkora összeg is legyen, azért jelentős visszatartó erő, hogy esetleges visszaesőként sokkal nagyobb is járhatna az Intelnek. Mindannyiunk érdekében remélem, hogy van elég pénze jó ügyvédekre az AMDnek.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#21) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Rohadt érdekes, hogy a Huawei-t, ZTE-t nem büntetik, ha ingyen pakol le százasával IT eszközöket, csak tőle vegyék a cégek utána, ezzel ellehetetlenítve a hazai vállalatokat. Az állam meg még asszisztál is hozzá. Ott bizonyára már megtalálták az embert, aki részesedik az üzletből és befolyása van a dolgokra, Intelnél is csak idő kérdése.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#22) pengwin válasza Dark Archon (#21) üzenetére


pengwin
addikt

Milyen IT eszközökről van szó? Gondolom hálózati...
A Huawei-nek ZTE-nek milyen hazai konkurenciája van?
Versenyképes lenne egyébként a hazai cég terméke megbízhatóságban, árban, tudásban?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#23) Dark Archon válasza pengwin (#22) üzenetére


Dark Archon
addikt

Direkt nem írtam konkrétumot, legfeljebb privátban elmesélem, ha érdekel. Csak kikívánkozott, mert az Intel bizonyára nem az (amerikai) állam támogatásával férkőzött be a cégekhez, ellentétben Kínával.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#24) janeszgol


janeszgol
félisten

Valóban nem korlátozzák, de a "ha intelt veszel, lesz kedvezmény" hozzáállás igen. A tálalással volt gond, nem az étellel.

FreaKnél a pont. Az Intel állítólag komolyan fizetett is azért, hogy az ő termékeit részesítsék előnybe a cégek.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Ezt konkrétan tapasztaltam is. Akkor a Saturn-media nál voltam és az ominózus ítéletig egyáltalán nem lehetett AMD s gépet venni egyetlen Saturn vagy Media Markt üzletben sem. Biztos nem korlátozta a versenyt... Ugye pont akkoriban alázta az Intelt az Athlon64.

[ Szerkesztve ]

(#26) Ed_007 válasza derive (#12) üzenetére


Ed_007
aktív tag

+1
Segget csinál a szájából az EU bíráskodás.
A másik: több, mint egy évtized alatt nem tudják az ítéletet végrehajtani és a bírságot behajtani?!?
Röhej...
Impotens gittegylet...

(#27) #06658560 válasza Ed_007 (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

A hírt ugye nem olvastad el, csak kommentelsz?

(#28) Ed_007 válasza #06658560 (#27) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Miből is gondolod ezt?

Vagy ez csak egy momentum a kötözködésre? :-)

(#29) #06658560 válasza Ed_007 (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel képes voltál olyat leírni, hogy a bírságot nem hajtották be.

(#30) Ed_007 válasza #06658560 (#29) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Jogos, azt benéztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.