Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Pttypang válasza Chiftain (#96) üzenetére


Pttypang
veterán

De ez egy trabant, alma logoval az orran, ferrari arban.

Everybody lies.

(#102) Chiftain válasza t72killer (#100) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Tikakukac
Szóval amikor én hasonlítom a kínai okostelefonokhoz az iphone-t akkor az alapjaiban hibás. De amikor az előttem szóló hasonlítja a macbookot egy 300 dolláros convertible-höz az már rendben van, sőt még talán szakmai is...

t72killer
Ahogy mondod. Számomra jelen pillanatban egyetlen alternatíva van! Nyilván figyelemmel követem az újabbnál újabb készülékeket de egyikre se mondanám azt hogy lecserélném rá az iPhone-t vagy az MBA-t. Elég csak körül néznem pl a kollégáim körében akik nem iPhone-t használnak, mi megy nap mint nap. Ja itt jegyezném meg hogy kösz hogy szóltál eddig még nem is hallottam androidról windows phone-ról vagy blackberryről. Hála neked kinyílt előttem a világ ilyen téren. Na de visszatérve amikor a Note 3 a saját felvett videóját akadozva játssza le, meg amikor az asus táblagép 4 hónap alatt 6x köt ki a szervízben, akkor azt hiszem nincs miről beszélni. Hozzátenném van aki a sony telefonját 2 éve használja és egyszer sem fagyott le nála és soha nem volt gond a sony-tól származó eszközeivel. De én hangsúlyozom Én eddig sokkal több hibát illetve idegesítő dolgot láttam a nem apple termékek között! Innentől kezdve nekem az apple jobban tetszik és sokkal jobban illik az igényeimhez mint bármelyik másik gyártó.

Viszont arra kíváncsi lennék hogy ti használtatok már core M-es készüléket? honnan tudjátok hogy mennyire használható? A tesztekből? Gyenge a core M? A broadwellhez képest? Ja hogy a kettő nem egy kategória az mind1 nem számít. Az mennyire okos összehasonlítás hogy macbook pro vs sima macbook? Ugyanannyi az ára? Na és akkor mivan? Nektek ez miért fáj? Ja és ugyanannyiért dupla akkora tárhely van benne. Ja persze ez kit érdekel mert a macbook pro sokkal erősebb.

(#103) Tikakukac válasza Chiftain (#102) üzenetére


Tikakukac
titán

Így igaz. Ha nem tűnik fel a különbség a két eset között, akkor vegyél mindegyikből és használd. Meglepődsz.

Egyébként mivel a foglalkozásom is az, hogy notikat és mobil eszközöket tesztelek, talán van rálátásom a piacra. Egy picike.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104) ivana válasza Chiftain (#102) üzenetére


ivana
Ármester

Nyomogattam már core M-es izét, nagyon gyenge a cucc, vissza veszi az órajelet a béka segge alá, kevés az az 5W.
Fáj a fenének, hogy valaki gagyit vesz, tőlem vegye, de attól még nem lesz jó gép. Röhej, hogy se egy sd kártyát, se egy pendriveot, se egy külső monitort nem lehet rákötni átalakító nélkül, ez a cucc kb. egy ipad funkcionalitását hozza sokszoros áron.

(#105) tDr1v3r válasza ivana (#104) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Akkor nem veszed meg. Nekem se tetszik, nem fogom megvenni. De legalább nem irkálom vele tele a topikot hogy milyen rossznak tartom...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#106) t72killer válasza Chiftain (#102) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, mitől szenvednek a nem-iphone-os kollégáid, nálam az SGS-2 bő 3 éve teszi gond nélkül a dolgát, pedig gyötörtem hardveresen-szoftveresen. :U.

#105: a fórumot elég szép számban látogatják olyanok, akik új gépet szeretnének venni. Nem feltétlen totál zöldfülűek, hanem tapasztaltabbak is, akik nem feltétlen fogták kézbe a legutóbbi 1-2 generációt - az ilyeneknek minden infómorzsa hasznos, a későbbi kellemetlenségeket meg leginkább pont egy-egy panaszkodó HSZ alapján kerülheti el az ember. A kolléga említi a teljesítményt agyonvágó throttlingot -> rákerestem, és EGYETLEN MBA 12 tesztben se találtam célzott tesztet erre! Max fél percig futó benchmarkokkal szórakoznak, amit a proci szépen végigturbózik.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#107) ivana válasza tDr1v3r (#105) üzenetére


ivana
Ármester

Erre van a topik ;]

(#108) Chiftain válasza ivana (#104) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Tikakukac
Ja jólvan neked ez a szakmád te rálátsz a piacra, szóval a macbook egy szar... mivel neked ez a szakmád ez nyilván ténymegállapítás volt. Bocs nem tudtam...

ivana
Akár tetszik akár nem afelé haladunk hogy minden vezeték nélküli legyen és az emberek a dolgaikat a felhőben tárolják. Nem mondom hogy elfognak tűnni teljesen a külső perifériák de hogy visszafognak szorulni azt szinte biztosra veszem. Ebbe teljesen beleillik az hogy nem tudsz beledugni sd kártyát meg pendrive-ot. Hogy külső monitort nem tudsz rákötni az megint olyan hogy van akinek szüksége lenne rá van akinek meg nem. Akinek szüksége van rá az gondolom megtudja nézni a neten hogy hogy lehet megoldani és ha látja hogy kompromisszummal jár akkor választ másik laptopot. Ugyanígy akinek van 6 külső háttértárolója az is megtudja nézni hogy jééé ezen csak 1 darab USB-C van, na akkor ő se fog ilyet venni. A harmadik embernek nincs se monitora se pendrive-a mert van pénze macbookra és belefér neki hogy vegyen az icloudba plusz helyet így a 256 gigán és az x giga felhőben meg kényelmesen elfér. De persze eltudom képzelni hogy szüksége lesz valamikor pendrive-ra, ezért szerencse, hogy pont van rajta egy csatlakozó amibe majd betudja dugni.
Aztán kitudja lehet hogy megnéz 2 youtube videót és a második már akadozni fog mert visszavette a proci az órajelet, ennek következtében meg jól kivágja az ablakon de akkor meg minek neki a sok pendrive meg monitor otthonra? Mert ahelyett hogy vett volna magának a saját felhasználási szokásainak egy megfelelő gépet inkább megvette ezt mert ez a legtrendibb.

Azt hajtogatjátok nekem hogy ez a gép nem jó! Mert nem akarjátok elhinni hogy valaki márpedig tudná használni és még talán ki is elégítené. Aki ilyet vesz az nem dolgozni fog rajta, ha meg igen akkor így járt megérdemli. Ja hogy neki ennyi pénze van arra hogy youtube videókat nézegessen a kávézóban meg facebook chateljen? Hát istenem nagy kaland. Nem mindig mindenből a lehető legolcsóbbat veszi az ember, legalábbis szerintem...

(#109) Chiftain válasza t72killer (#106) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Egy pár esetet tudnék említeni de ebben a formában nem ide való! Plusz leírtam azt is hogy van aki viszont szerencsére megelégedéssel használja a sony androidos telefonját szintén évek óta.

(#110) tDr1v3r válasza ivana (#107) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Csak aztán nehogy kicserélje valaki az összes mecha boardodat egy gumis Roccat-ra. ;]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#111) Tikakukac válasza Chiftain (#108) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja jólvan neked ez a szakmád te rálátsz a piacra, szóval a macbook egy szar...

Akkor most szépen megmutatod ezt hol írtam. Ha nem sikerül akkor szimplán elkönyvelem annak, hogy nem érted meg a magyar nyelvet és amit próbálnak neked elmondani. Ez nem baj, csak ne dobálj ilyen válaszokat, mert ez már a 2 számjegyes intelligenciahányados terepe kb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#112) t72killer válasza Chiftain (#108) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván, "netbook-felhasználásra" tökéletes gép*, ha az árától eltekintünk, szó se róla. Trendi is meg minden + valószínű, hogy tovább fogja bírni, mint egy lenovo yoga vagy egyéb, gyengébb anyagokból összehányt ultrabook, illetve egy almás boltban minőségi supportot kapsz - ellenben pl a Lenovo Mo.-i képtelen képviseletével.

* najó, annyira nem tökéletes, egy netbooktól elvárnám a cserélhető akksit.

Más: ha jól végigolvastam a HSZ-eket, a nagyobb MBP-ről csak jókat olvastam, senki sem szapulta a macookokat en bloc...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#113) Chiftain válasza Tikakukac (#111) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Akkor most szépen befejezed ezt a stílust mert nem vagyok a diannás haverod akinek az intelligencia hányadosát megbecsülheted vagy minősítheted...
Ha tetszik ha nem más a véleményem mint a tiéd jöhetsz itt a szakmáddal önigazolásként de engem ez mind nem érdekel.

(#114) Tikakukac válasza Chiftain (#113) üzenetére


Tikakukac
titán

Okés főnök, vettem :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#115) vodkaboy22 válasza Chiftain (#113) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Várom a popcorn-t és a moderátort, hogy elolvassa és eldöntse ki is kezdte " a nem intelligens" szólásokkal :DD

Szerintem az hogy valaki leírja (elfogult vagy nem elfogult) véleményét egy termékről igenis fontos, írja le! Az hogy ez a vélemény valakit sért az nem érdekel, akit sért az nem olvassa el! Viszont aki elolvassa az meg infót szerezhet belőle! Ha nem így lenne akkor a marketingeseknek igen könnyű dolga lenne és úsznánk a használhatatlan kütyü tengerben. Sajnos boldog boldogtalan azt gyárthat amit akar és a tudatlanok sok mindent meg is vesznek sőt még nagy pénzt is szoktak költeni egy egy marketingre, de ettől még nem feltétlen lesz jó egy termék és akinek ez a véleménye az írja is meg! Ebből a gyártó is tanulhat. Egy generált trend nem feltétlen halad jó irányba azért, mert van pár átlag gipsz jakab aki megveszi a terméket.

Szerintem ez egy rossz termék slusz pasz így gondolom. Sajnos ettől függetlenül lesz aki megveszi ezt a terméket, így a gyártó kevésbé fog elgondolkodni azon, hogy biztos ez a helyes irány? Kár hogy már a felhasználó a bétateszter.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#116) Chiftain válasza vodkaboy22 (#115) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Rendben szerinted nem jó termék szerintem meg igen! Más dolgok alapján ítéled meg te és más dolgok alapján én. A másik minősítését nem hiszem hogy én kezdtem el. Nyugodtan írd meg te is a véleményedet meg más is, de hogy ebből amit itt leírunk leírtok az apple nem fog semmit se tanulni az szerintem teljesen biztos! Biztos az apple-t érdekli hogy itt Magyarországon páran egymásnak feszülnek hogy márpedig rossz/jó az ő termékük.

Az pedig hogy jó vagy nem jó elég szubjektív. Neked nem jó mert... nekem pedig jó mert...! Ha neked fontosabb a bővíthetőség meg az erő akkor neked nem felel meg. De ettől még nem lesz rossz egy termék! Csak azért mert Te vagy más azt mondja hogy rossz. Az megint más hogy szerinted nem lesz így működőképes mert mondjuk a végzettséged miatt láttál már ilyet belülről meg közelről vagy mondjuk szereltél már hasonlót vagy ne adj isten terveztél ilyeneket. Hozzátenném az is hihető hogy az apple-nél hozzá nem értők dolgoznak és mindenféle tesztelés és számítás nélkül egyszer csak elkészül egy ilyen laptop gyorsan piacra dobják és mivel mi vagyunk az apple a sok hívőnk majd jól megveszi. Nem számít hogy a kurzor mozgás akad mert sajnos túl gyenge a processzor, vagy hogy a második youtube videó alatt lefolyik a felhasználó lábai között a cucc mert túlmelegszik, vagy pedig az arcába robban az akkumulátor mert az is túlhevül.

Aláírom legnagyobb részt a profit vezérli ezeket a cégeket ezt kár vitatni. De mindig mindenben a gonoszat keresni hogy a csúnya nagy apple megint megcsinálta a nagy semmit és ezt pofátlan módon pénzért adja el az embereknek. Ráadásul vannak olyanok akik meg is veszik amikor vehetnének töredék áron ugyanilyet vagy jobbat. Ami megint csak szubjektív hogy jobb-e ugye hát ez az amit nem fogok megérteni. De nyílván én tapogatózok sötétben és aki mondjuk nem így gondolja az pedig a fényben jár és nem hagyja magát becsapni a csúnya gonosz multik által...

[ Szerkesztve ]

(#117) Plasticbomb válasza t72killer (#106) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Szintén zenész! S2 2011 augusztusa óta. Mind a mai napig nyüstölöm, egyet sikerült lenulláznom, de azt is csak úgy, hogy baromi nagyot pottyant csempére, 3 év után (A gép ma is működik, csak kijelző hibás.). A kijelző a sokadik pofon után már nem bírta. Semmi tok,semmi védőfólia nélkül használom a cuccaimat, nem féltem őket, így kapnak eleget. Mindig a legfrissebb béta CM van rajta, gyakorlatilag folyamatosan alfa-béta tesztelek, tudatosan. És egyszer sem bántam meg, hogy S2 lett a második okostelefonom, az elődje, egy I900 Omnia után egyenes volt a választás rá. Megjegyzem, az is kiszolgált bőven.:) Mikor nagybátyám kérdezett, hogy elfogadjon-e egy iPhone 4S-t, ingyen, rábólintottam, mert ingyen megéri bőven, de ma sem gondolom, hogy megvenném (Vagy ajánlanám neki megvételre, ha ez kérdés lett volna, akkor neki is S2 lenne.). (Kezembe akad x időnként, de engem nem nyűgöz le...) Ha lecserélem az S2őt, valószínűleg valamelyik utód lesz (pl az S4 GPE verzióval "sokat" szemeztem), vagy egy Google készülék. (Tiszta szűz Android a vágyam.)

(#108) Chiftain

Hibás elképzelés. Az emberek igen magas hányada nem tájékozódik az adott eszközökkel kapcsolatban, jellemző egy igen széles rétegre, hogy azért vesz azt, mert a szomszédnak is az van, vagy az iskolában a gyerek egyik osztálytársának ilyen van, és a gyereknek is kell, nehogy kinézzék a suliból (És ezeknek az embereknek egy nem elenyésző hányadát valójában nem a gyerek hülyíti meg, hanem a szülő maga ilyen.). Az Apple legnagyobb fegyverténye a reklám, az emberek butasága, és nem az, hogy érdekli, hogy az emberek tényleg olyan terméket vegyenek, ami igen, "f@sz@", vagy ténylegesen jövőbemutató. (Másképp mondva, az Apple messze nem hasonlít az AMDre.) Szóval az Apple arra a rétegre épít lényegesen, akinek a külsőség a fontos, a tartalom viszont nemérdekli addig, amíg nem esik csúnyán pofára.

Igen, jók az Apple termékek, illetve egy jó részük. Például az OSX szerintem igen baráti operációs rendszer, kifejezetten tetszik, de pl OSX miatt nem vennék pl ilyen kütyüt. Nekem fontos a belsőség is. Az ár, érték arány. És nem az érdekel, hogy olcsó legyen, hanem amit megveszek, érezzem, hogy amit kiadok érte pénzt, megéri. Ez kb azt jelenti, hogy a legtöbb Apple termékért csak az érte elkért árának kb a felét lennék hajlandó kifizetni, vadonatújan!

Nem akarok veled vitatkozni, nem célom, de az itt leírt szavaidból szintén azt érzem, hogy erősen függ a szemed előtt az Apple köd.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#118) Alex91 válasza Plasticbomb (#117) üzenetére


Alex91
félisten

És nem az érdekel, hogy olcsó legyen, hanem amit megveszek, érezzem, hogy amit kiadok érte pénzt, megéri.

Na, ezzel teljesen egyet ertek. Ezert veszek ezert gyakran Apple termeket :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#119) Chiftain válasza Plasticbomb (#117) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Remélem azért nem baj hogy többre tartom az apple készülékeket más gyártók termékeinél! Korábban utaltam rá hogy a saját tapasztalataim amik ugyan régebbiek az okok arra hogy ne legyen nekem alternatíva más gyártó termékei! Mivel az apple-nél megtaláltam azt amire szükségem van! Jöhettek itt fanboy szövegel meg apple köddel! Nyílván nem érdekel titeket hogy mit használok mégis ez a sokadik hozzászólás ahol megkapom hogy elvakult vagyok! Lehet de ezzel kinek is ártok? Az meg hogy neked nem ér annyit az apple az nem jelenti azt hogy másnak se érhet annyit! Inkább kifizetek többet egy apple laptopért vagy telefonért mert nekem hangsúlyozom nekem soha nem kellett csalódnom benne! Mindig minden működött rajta ahogy azt elvártam! Korábban pedig a windows 95/98/ME/XP tapasztalataim meg katasztrófálisak voltak! Igen tudom régiek a 7 meg a 8 nem is említhető egy lapon velük de nekem elég volt ahhoz hogy lejöjjek a windowsról, és mielött valaki felhozza hogy én voltam a béna meg csakis user error lehetett. Valóban megvan rá az esély nem kétlem, de mivel az OSX alatt nem találkoztam egyik problémával sem csak kinyitom és működik nekem elég meggyőző ahhoz hogy továbbra is apple-t használjak! IPhone-om azóta van amikor még az android nem volt piacon tehát azzal nincsenek első kézből való tapasztalataim de mivel az ios szintén mindig úgy működik ahogy elvárom nem éreztem szükségét a váltásnak!
Amikor azt mondod hogy sokan nem is tájékozódnak mielött megvesznek valamit akkor az kinek is a hibája? Az apple-é nem igazán hiszem! Ha valaki nem néz utánna és otthon veszi észre hogy nem tudja rádugni a saját monitorát akkor szerintem az bőven az ő hibája!

(#120) t72killer válasza Chiftain (#119) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyi felkiáltójelet kevés HSZ-ben láttam eddig ;] . Amúgy teljesen megértem a véleményed, a világ tele van szeméttel, nagyítóval kell keresni a minőségi terméket. Az almás cuccok általában jó minőséget képviselnek, ha vki laikusként besétál xy boltba és levesz a polcról egy laptopot, akkor jó eséllyel a MAC lesz az, ami 2 év után nem fog széthullani a keze alatt. Nem azért, mert nincsenek jó PC-k, hanem azért, mert a polcon lévő 20 gép közül 19-et biliműanyagból olvasztottak össze, a huszadik meg esetleg egy üzleti darab extrém áron. Sajnos még nyugaton is az megy, hogy ócsó legyen azt kész. Mind1, hogy az egyéves gari lejárta után kuka és vehet másikat az ember, mind1, hogyha másnapi eladáskor már csak a felét éri, de a vásárlók talán legnépesebb tábora annak örül, ha a kasszánál 3Ft-tal kevesebbet fizet. Emellé jön az illegális-szoftver-kultúra, ami miatt a PC-k ~80%-a szét van gányolva és a különböző trójaiakkal preparált crackeknek és aktivátoroknak köszönhetően tele van fertőzve. Ezen a M$ se tudott már sokat segíteni, a win 7-8 felhasználók jó része azzal kezdi az új rendszer használatát, hogy az uac-t nullázza és admin módon futtat mindent.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#121) KillHates válasza t72killer (#120) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Emellé jön az illegális-szoftver-kultúra, ami miatt a PC-k ~80%-a szét van gányolva és a különböző trójaiakkal preparált crackeknek és aktivátoroknak köszönhetően tele van fertőzve. Ezen a M$ se tudott már sokat segíteni, a win 7-8 felhasználók jó része azzal kezdi az új rendszer használatát, hogy az uac-t nullázza és admin módon futtat mindent."

Na EZ a lényeg, hogy miért köpködnek a Windows-ra a véglények!!! Trójaiakkal, analitikai vírusokkal fertőzött rommákrekkelt Adobe szoftvercsomaggal az OSX is instabillá válik...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#122) Chiftain válasza t72killer (#120) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Az almás cuccok általában jó minőséget képviselnek, ha vki laikusként besétál xy boltba és levesz a polcról egy laptopot, akkor jó eséllyel a MAC lesz az, ami 2 év után nem fog széthullani a keze alatt.

Mivel egy terméket a minősége is meghatároz valamilyen szinten ezért mondom azt hogy márpedig ez a macbook egy jó gép. Amivel persze nem kell egyet érteni főleg hogy nem ez az egyetlen szempont ami alapján lehet jó vagy rossz. De az eddigi tapasztalataim alapján használhatóságban se lesz egy hulladék. Csak látni kell hogy mi az amire lehet használni és mi az amire nem. Aztán lehet hogy tévedek és a coreM tényleg elrontja majd az élményt teljes egészében.

(#123) t72killer válasza Chiftain (#122) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Aztán lehet hogy tévedek és a coreM tényleg elrontja majd az élményt teljes egészében."

Ez nyilván az elvárásaidtól és az összehasonlítási alaptól függ. Ha nem adsz neki nehéz munkát (pl masszív kép + videoszerkesztés), akkor nem fog kibukni, hogy kb a felét tudja a Broadwell-es MAC-nek. Illetve ha 3 éven belül cseréled, akkor az akksiöregedés/csere miatti MACera se fog zavarni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#124) Chiftain válasza t72killer (#123) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Nahát ezaz a mostani MBA-ba amit használok core2duo proci van. Nem nevezném éppen erőműnek, és mégis az ssd miatt nem érzem lassúnak még most sem. Nyilván erőforrás igényes dolgokat nem erőltetek mert csúnyán elhasal. A coreM pedig a 2011-es macbook air teljesítményét hozza amiben sandy bridge volt. Szóval ehhez képest nekem ez is előrelépés volna talán.

(#125) t72killer válasza Chiftain (#124) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Teljesítményben igen, egy hangyalépés. De nem értem, miért nem a rendes 13"-os modellt veszed kb ugyanannyiért :F Sokkal tovább kiszolgálna SzVSz és alig nagyobb.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#126) Chiftain válasza t72killer (#125) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Ja nem mondtam hogy ilyet fogok venni. :D Eddig azt hittem arról van szó hogy ez a gép jó-e vagy sem. Nem azt mondom elbírnám fogadni meg tetszik is. De jelen pillanatban nem állok gép vásárlás elött. Mire oda jutok szerintem kijön ebből a második generáció ami meg még jobb lesz. Vagy ha azt nézzük akkor sokak szerint jobban fog közeledni a minimum használati értékhez. :D

(#127) t72killer válasza Chiftain (#126) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Vagy ha azt nézzük akkor sokak szerint jobban fog közeledni a minimum használati értékhez."

Igen, mondjuk azt :)). A Core-M-nek kell majd egy csutkán ~2-3W fogyasztású utód, az való egy ilyen házikóba.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#128) Chiftain válasza t72killer (#127) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Ez se volna olyan rossz mondjuk ha nem kellene egy idő után leszabályozni a procit. Hanem passzívan is különösebb melegedés nélkül hozná a max teljesítményét.

(#129) t72killer válasza Chiftain (#128) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahhoz nagyobb házikó kellene. Illetve egy ötlet, egy elegánsabb hűtőpad sztem lényegesen dobna a használhatóságán, lévén a proci kupakja közvetlenül a fenéklemezre támaszkodik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#130) Chiftain válasza t72killer (#129) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Hát igen csak nagyobb házikóba akkor már nem ilyen procit rakok. Pont emiatt a processzor miatt lehet ennyire kicsi. A hűtőpad pedig nem is rossz bár egy ilyen ultra kis géphez ami a hordozhatóságról szól vinni magammal egy ilyet. Igaz ha már kompromisszum akkor már legyen kövér. :D

(#131) t72killer válasza Chiftain (#130) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, a nagyobb MAC, Broadwell-el és hatékonyabb hűtéssel könnyebb+kisebb, mint a pad + MBA.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#132) Chiftain válasza t72killer (#131) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Meg persze sokkal erősebb. Még a végén kiderül hogy tényleg értelmetlen ez az egész jelen pillanatban. :D

(#133) t72killer válasza Chiftain (#132) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem akartam ráderőltetni a véleményem, de én 100%, hogy a nagyobbat venném. PC-ből pont ugyanezen okok miatt vettem egy rendes 14"-os üzleti notit, kb 300g-al nehezebb az utazósúlya az ultrabookoknál, amit észre se veszek - viszont teljesítményben ég és föld.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#134) Chiftain válasza t72killer (#133) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Nem is vettem erőltetésnek. Továbbra se gondolom hogy ez egy rossz gép csak mielött az ember megveszi tisztában kell lenni a saját szükségletekkel és azzal hogy ez a gép képes-e ezt kiszolgálni vagy sem.

A sok felkiáltó jelért meg bocs! :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.