Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Szépek ezek a renderképek, sehol egy vezeték... az áram meg a jel meg csak úgy átteleportál egyik helyről a másikra. :D

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#2) RudY válasza Sza_Sa (#1) üzenetére


RudY
addikt

....ez a jövő, stream-en jön a áram is. :DD

[ Szerkesztve ]

(#3) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Dolby Vision, meg mkv-ból atmos lejátszás hol van? Ja akkor marad az Oppo UDP-203. Ennyi.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Nehéz lehet "újságírónak" lenni. Írni is valamiről meg nem is. Mint az okos lány és Mátyás esete...

Majd EGYSZER megjelenik egy termék, amit VALAMELYIK cég fog gyártani. VALAMIRE jó lesz, de sajnos VALAMENNYIBE fog kerülni. VALAKINEK ez megéri, míg MÁSOKNAK nem.
Holnap majd megint írunk VALAMIRŐL!!!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#5) Tetsuo válasza Gróf... (#4) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Pedig könnyű dolguk lenne, hiszen normális téma (termék) van bőven, amit keresztbe-kasba lehetne tesztelni... Nagyot változott a PH. Mára sorozatban kapjuk ezeket a lefordított promó-anyagokat a valódi cikkek helyett.

[ Szerkesztve ]

(#6) atok666 válasza Vikthor (#3) üzenetére


atok666
őstag

Hasznald egeszseggel

Atok

(#7) PuMbA válasza Vikthor (#3) üzenetére


PuMbA
titán

Hivatalos honlapja szerint:

DOLBY VISION Yes
Dolby Atmos (bitstream out) / Dolby TrueHD decoding (7.1ch)

[ Szerkesztve ]

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha nem lettek volna (ha nem lennének) olyan pénzéhesek, akkor ma nem haldokolna a Blu-ray szegmens.
Jóval olcsóbb lejátszókra és filmekre lett volna szükség.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) xeon forever válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


xeon forever
addikt

A vállalat szerint jóval gazdagabb felhasználókra....

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#10) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ja, a Sony kapja a Blu-ray-ért a licenc fizut is, nem? Akkor nincs mit ezen csodálkozni. Az ő érdekük az, hogy minél drágább legyen (maradjon).

Amúgy ma már csodálkoznék is egy olyan asztali BD lejátszón, ami nem tudja az Atmos-t, vagy bármelyik HD hangot, még akkor is ha a Goldstar gyártaná :D .

(#11) Partz válasza Vikthor (#3) üzenetére


Partz
senior tag

Tudja mindegyiket, de ha figyelmesen elolvassa az ember ezt a kb 3 mondatos cikket, azért ezt összelehet rakni. Oppot meg amúgy sem érdemes erre cserélni.

"Az UBP-X1100ES típusjelzésű modell elboldogul a 3D Blu-ray és az SA-CD korongokkal is, valamint támogatja a nagy dinamikatartományú formátumokat a Samsung által favorizált HDR10+ kivételével. Megoldott az objektumalapú hangszabványok, tehát a Dolby Atmos és a DTS:x kezelése is, és a rendszer a nagy felbontású audio állományok (24bit / 96+ KHz) megszólaltatását is szavatolja."

Az megint más kérdés ez a modell, az UBP-X1000ES-hez hasonlóan, valószínű nálunk nem lesz forgalomban. Csak a kis tesó, az UBP-X800M2, ami nagyjából ugyan ezekkel a specifikációkkal bír, kevesebb mint fele ennyiért.

(#12) joey04


joey04
titán

Ez a cég direkt sz_patja magát komolyan...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) Tigerclaw válasza xeon forever (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Álmodozni lehet, de üzletet építeni rá nem érdemes.

Ez a tipikus "aki sokat markol, keveset fog" esete. Én ma is azt mondom, hogy a lejátszó max. 100 dollár (most is 4k, 3D, akármi esetén) A filmek meg totál max 10 dollár körül kellett volna hogy startoljanak és 10 dollár is csak a blockbuster kategória, nem az átlag "egyszer megnézem" mozi. Az meg külön lol volt, hogy pl. nálunk a szinkron hozzáadása kvázi duplázta az BD filmek árait, amivel garantálta, hogy csak fanatikus gyűjtők és milliomosok vegyenek ilyen filmeket és ők is csak kultikus címeket. Nekem is van olyan 20-30db filmem, de már áttértem a stream-re. (ott is jellemzően akciós áron vásárolok + Netflix és társai)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) xeon forever válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


xeon forever
addikt

Mar regebben is irtam, szerintem a jovo a pcie SSD lesz cartridge formaban.
Korbeert a mernoki tudas...Johetnek az orias fajlok netrol lefele. ratolod pikk pakk. Ha volt a CD-DVD-BR lemezek irasanak piaca... KB RW lemezek horror aron mentek sokaig 2.4Xwrite speedel.

:)) :C

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#15) SunMount3r válasza xeon forever (#14) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

USB-s SSD most is van. Jóval olcsóbban meg winyó is. Vagy akár Pendrive, SD kártya (pl. Switch), igény és pénztárca szerint.

Ha már körbe érés: az ideális méretben és formában kb. ez lenne. Persze vagy 5Gb/s sebességgel és a csillagos ég tárkapacitásával.

[ Szerkesztve ]

(#16) nexplo válasza SunMount3r (#15) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem egy mini pendrive strapabíróbb formának tűnik :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#17) Tetsuo válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egyetértek. Ha az általad említett árak lettek volna jellemzőek mondjuk egy bevezető időszak után, a BD beérte volna a mindenkori DVD-eladásokat, hatalmas nyereséget hozva a legtöbb piaci szereplőnek.

Egyébként - szerintem - az ideális még lehetséges fizikai hordozó egy vízálló, ütésálló flash drive lenne, olyan Nintendós kialakításban. Kényelmesen tárolható és hordozható. Lenne 1x írt (filmnek, zenénke stb.) és sokszor írható verziója.
Sajnos erre nem sok esély van.

(#18) Tigerclaw válasza SunMount3r (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért a sokat emlegetett csúcssebességes 5G még sokáig nem lesz elérhető, főleg nem nagyobb lefedettséggel. A szolgáltatók még épp küzdenek a 4G-vel is és még idő míg kitermelik az arra költött pénzeket. 2 éven belül szerintem csak mutatóba jön nálunk 5G, pár frekventált helyre és az sem lesz sokkal gyorsabb mint a 4G. Sok múlik azon is, hogy az kormány mennyire lesz mohó a frekvenciapályázatokon, vagyis hogy mennyire fogja megérni a szolgáltatóknak az egész.

Kicsit olyan mint ahogy a TV gyártók próbálják gyorsított ütemben lenyomni a vásárlók torkán a fejlesztéseiket. HD, FHD, 3D, hajlított kijelző, 4K, (3D, hajlított kijelző? második kör), 8K, 16K

A szolgáltatók a megtérülést nézik, nem azt hogy bármi áron a legfrissebb technológiát adják.

Ráadásul a nagy sávszélességhez nem passzolnak a továbbra is preferált forgalom limitált adatcsomagok. Minek az 5G sebesség a pár GB-os havi csomagokhoz?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) SunMount3r válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lehet, de én magának a tárolónak az adatátviteli sebességére értettem csak, nem tudom, hogy jött most ide az internet.

De ha már: Streaming esetén az UHD BD minőséghez -elviekben- optimálisan 140Mbit-es net kellene. Sokaknál még ez sincsen meg, pl. mert az olcsóbb csomagok között még mindig nagyon favorizálják a szolgáltatók a 100Mbit-es maximumot. És ez még mindig csak akkor 140Mbit, ha nem számolunk rá semmit mellette, csak 1db UHD stream-et. Persze ez csak elmélet, mert egyik Streaming szolgáltató bitrátája sincs ilyen magasra belőve és még nagyon sokáig nem is lesz, ha valaha is... Aztán a többi technikai dolog: még a legújabb felső kategóriás TV-kre is csak 100-as LAN csatit raknak és a HD hangátvitelt biztosító e-ARC is max a felső kategóriára jellemző.

Ha a nyers adatokat nézzük, akkor a Streaming lehetőség még mesze el van maradva a lokális lejátszástól.

[ Szerkesztve ]

(#20) xeon forever válasza SunMount3r (#15) üzenetére


xeon forever
addikt

https://www.goplextor.com/Product/Detail/M9Pe(Y)#/Features en ezen a szinten gondoltam.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#21) Tidus válasza Vikthor (#3) üzenetére


Tidus
addikt

A cikk is csak egy ismertető.
Igazából nem tudunk róla semmi konkrétumot.
Te meg minősíted, miért, mi okból.

(#22) Partz válasza Tidus (#21) üzenetére


Partz
senior tag

Azért, amikor ez a lejátszó itt hírbe került, már napokkal megelőzték a pontos specifikációk a hivatalos honlapon.

(#23) Tigerclaw válasza SunMount3r (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Bocs, félreolvastam...

Az 5G hype miatt sokan azt vízionálják mostanában, hogy minden a felhőben mert ott lesz mindenhol az 5G csillió Mb/s -el.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Ha a PS5-ből még terveznek diszkes változatot, oda betehetnék ennek az elektronikáját, hogy e téren is ütős legyen.

Elég szégyen így is, hogy a kurrens konzolgenerációnál az Xbox S/X-ben van UHD-BD lejátszó, a licensz-tulaj Sony-kban pedig nincs...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#25) Partz válasza hardzsi2 (#24) üzenetére


Partz
senior tag

Azért ezt te se gondolod komolyan. Egy kétszer annyiba kerülő dedikált lejátszónak az elektronikáját beleteszik egy játékkonzolba? Úgy hozzávetőleg, ennek a lejátszónak az elődje az UBP-X1000ES, 260 ezer körül mozog itthoni viszonylatban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.