Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) danikollar


danikollar
őstag

Ez azért komoly! Nincs meg a műhold! :))

(#3) kovgab


kovgab
aktív tag

Ha a műhold is ruszki lenne, felszednék és kilőhetnék újra :DD

Ká Úr

(#5) #06658560


#06658560
törölt tag

Legközelebb nem lehetne akkor írni ilyenekröl, amikor a fellövés elött zuhannak le?

(#6) IreN!CuS válasza #06658560 (#5) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Jót röhögtem a címen

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#7) BiP


BiP
nagyúr

Csodálatos a cím. Fellövés előtt fura lett volna.

szerk: Értjük, de attól még nagyon szerencsétlen a cím.
Lehetett volna "Közvetlenül fellövés után" vagy "Pályára állítás közben", vagy akármi, aminek információtartalma is van, ha már az időpontra akar utalni ill. arra, hogy nem évekig való keringés után pottyant le.

[ Szerkesztve ]

(#9) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Gőzöm sincs mekkora egy műhold súlya, de nem lehetne ilyen és hasonló esetekre valamiféle ejtőernyőt eszkábálni a szerkezetre? A rakétáért nem kár, legalábbis annyira nem gáz, mint az egészet tönkrevágni. Simán "elengedhetné" a rakományt amikor érzékeli hogy bibi van, az meg szépen leereszkedik.

(#10) T_Stark válasza aram01 (#4) üzenetére


T_Stark
őstag

Valószínű. Sejtem is hol lehet, szerintem épp most építik be a technológiát a sajátjukba :DDD [link]

(#11) raper


raper
senior tag

A technika mellett a felelősök is eltüntek. :) ( Már ha eltűnt a technika. )

(#13) Silentfrog válasza sing1ep1ayer (#9) üzenetére


Silentfrog
veterán

Általában ritkán szokott egyben leesni,inkább megsemmisül a hordozórakéta a kilövés után,felrobban. Mivel a hajtóműnél nincs lehetőség a vészleállitásra,addig működik amig van benne napfa,vagy meg nem semmisűl.
Maga a műhold csekély része az egésznek hordozórakéta és a folyékony hajtóanyag a legtöbb súly
Ernyő meg azért nincs rajta mert ha fellövik és orbitális pályára áll akkor az ott is marad,nem szokták visszahozni ha meg indtítás után véletlen megszűnne a tolóóerő /ami nem szokott/ akkor meg hatalmas súlya lenne egy ernyőnek.
De mint írtam nem szokott "leállni" a rakéta,vagyis én még nem hallottam róla.

[ Szerkesztve ]

(#14) sing1ep1ayer válasza Silentfrog (#13) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Attól még hogy a hajtómű nem áll le a csomag le tudna kapcsolódni róla és leereszkedni.Tudom én hogy nem szokták visszahozni,ezért sincs ernyője, de épp az ilyen esetekre lehetne. Ami itt történt az kábé úgy hangzik, hogy "Ó b***meg, rossz pályára álltam! F*szomat, inkább lezuhanok!". :DDD Ilyennek azért nem nagyon szabadna megesnie, ez mindenképpen valamiféle hanyag tervezésre utal.

(#15) Silentfrog válasza sing1ep1ayer (#14) üzenetére


Silentfrog
veterán

Igen de ha minden rendben akkor pályára áll a műhold ha meg valami gebasz van akkor meg felrobban.
Szerintem az ritkán van úgy,hogy fellövés után azt mondják,bakker ez fel fog robbanni! Szaladjunk a videokameráért. :P
Ha meg a hajtómű nem áll le akkor minden rendben,kiér a csomag a földkörüli pályára
Egyszer csak kipukkad a rakéta és akkor megsemmisül a műhold is ,nincs idő leválasztgatni a műholdat.
Nézd meg a you tube-n hibás rakétakilövéseket.
Egyszer csak felrobban,és mindenki csak néz ,hogy mi is van.
Sokszor hónapok múlva tudják csak meg,hogy mitől eset szét a taliga! :)

[ Szerkesztve ]

(#16) sing1ep1ayer válasza Silentfrog (#15) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Jó rendben, ez tényleg így szokott lenni, ahogy írod. Épp ezért furcsállom, hogy itt gyakorlatilag öngyilkos lett a rekéta és erre az eshetőségre mintha fel sem lett volna készítve a rendszer.

Mindensetre a videó 1:36 és 2:13 között feledhetetlen élmény! :DD

(#17) Silentfrog válasza sing1ep1ayer (#16) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ez meg szerintem valami jóféle alkoholt vitt a nemzetközi űrállomásnak /ez volt a valós cél/ És ezt megtudták az ufo-k és lenyúlták útközben a rakétát.
Sosem kerül meg a rakéta ,hisz nem volt betétdijas a piásüveg,nem fogják visszahozni! :DDD

(#18) Armagedown


Armagedown
őstag

Kezdtem azt hinni hogy már a fellövés előtt lezuhant :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#19) sixpak


sixpak
nagyúr

Az anyagi kár jelentős....:-)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#20) .mf válasza Armagedown (#18) üzenetére


.mf
veterán

"Kezdtem azt hinni hogy már a fellövés előtt lezuhant "

Ki tudja, lehet, hogy akkor is.
Lezuhant az indítóállvány létrájáról és enyhébb agyrázkódást szenvedett. Kilövéskor emiatt pályát tévesztett, bölcsésznek ment. Az irányítóteremben hosszas tanakodás után a felrobbantása mellett döntöttek, hogy a világot megkíméljék.
Egyéb híreink következnek.
:DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) kriszpontaz válasza aram01 (#4) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Azs má ríg a színesfím kerezskedőkníl ván tezsvírem! ;)

(#22) Jester01 válasza sing1ep1ayer (#14) üzenetére


Jester01
veterán

Igen hamar igen magasra jutnak és nagy sebességre gyorsulnak ezek a rakéta cuccok. A kezdeti szakaszban a problémák általában katasztrófális robbanások, ahogy ezt már említették. Egy-két perc után pedig már nem lenne elég egy ejtőernyő, kellene hővédő pajzs és valami irányítás is. Mivel már egy kis tömegtöbblet is igen sokba kerül ez nem olyan gazdaságos. Továbbá a műholdak nagyon érzékeny dolgok, a visszatért eszközt alkalmasint hónapokig bütykölni kellene mire újra fellőhető állapotba kerülne (úgy, hogy lehetőség szerint ne romoljon el fél éven belül miután pályára állították).

Gondolom valamiféle biztosításuk úgyis van, minden bizonnyal kiszámolták, hogy így éri meg jobban.

A rengeteg űrszemét miatt a rossz pályán maradás helyett a lezuhanás egyébként preferált ha az eredeti feladatát ott amúgy sem tudta volna ellátni.

Jester

(#24) kriszpontaz válasza aram01 (#23) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Még röptében szét flexelték, és már a földre érés előtt fémenként szortírozták! ;]

[ Szerkesztve ]

(#26) macilaci78 válasza sing1ep1ayer (#16) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1kg tömeg Űrbe juttatása irgalmatlan költség, az ejtőernyő meg felesleges ilyen helyekre. Nem arra tervezik az egész miskulanciát, hogy valami közbejön. De fordítsuk meg a dolgot! Hány felesleges ejtőernyő keringene ma már orbitális pályán feleslegesen? Orbitális hülyeség!

A leválasztgatás meg a mai Windowsok idején is macera, mert mindig akad egy alkalmazás, ami rinyál... :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27) rootkiller válasza raper (#11) üzenetére


rootkiller
őstag

Nem lehet, hogy a felelősök a műholdon tartózkodtak? :D

Artengo TR 990 Pro

(#28) VIBO


VIBO
őstag

suck ;]

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#29) Syl


Syl
nagyúr

Gyerekek, írjátok át a cikk címét, mert ahányszor rápillantok, állandóan fejlövést olvasok :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30) remington2


remington2
senior tag

Az oroszokra sajnos nem lehet ilyesmit bízni. Egy csomó, méregdrága műhold veszett oda, a teljesen megbízhatatlan rakétáik miatt.

egy példa
még egy
itt felment, de újabb rakéta-fail
Ez a saját cuccuk, a fobosz-grunt, amely felment ugyan, de nem tudta elhagyni a pályáját
azt hittem, nem lesz elég link, de van
na egy utolsó, remélem világos, hogy nem érdemes eurómilliókba kerülő cuccot rájuk bízni

szerk: na jó, ne legyek igazságtalan, vannak sikeres indítások is, azonnal hírértéke is van a dolognak ;]

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#31) Hina


Hina
aktív tag

Hát itt egy pár fej a porba hull.

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#32) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

Nem semmi. Az korrekt ;]

(#33) Jester01 válasza remington2 (#30) üzenetére


Jester01
veterán

Az emberes küldetésekkel már más a helyzet, igaz? ;)

Jester

(#34) #95561216 válasza Silentfrog (#13) üzenetére


#95561216
törölt tag

Folyékony hajtóanyagú rakétát úgy szabályzod, ahogy csak akarod. Amit nem lehet leállítani, az a hagyományos szilárd. De abból is van olyan, ami szakaszonként leállítható.

(#36) pootyx


pootyx
csendes tag

Lehet, hogy Vlagyimir egy kicsit több vodkát ivott. :D

Érdekes az arcokat nézni a videón miközben elvesztenek egy millió (milliárd) dolláros műholdat. :C

Ákos

(#37) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Rábízták egy ilyen kis magán űrcégre a fellövést, mert pár millióval olcsóbban dolgoznak, mint a ruszkik. Közben pedig ezek is ruszkik :D Csak itt nagyobb az esélye, hogy visszaesik a cucc :D
Egyébként jó, hogy néha itt is van egy-egy űrhír, itt olyan vicces olvasni és az olvasói kommentek is olyan "földhöz ragadottak" :D

(#38) #06658560 válasza remington2 (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert usákok, fhansziák sokkal jobban teljesítenek, nem?

(#39) kriszpontaz válasza aram01 (#25) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A rakétát is elkezdték még a földön szétkapni, csak későn vették észre. ;]

(#40) kovee01 válasza IreN!CuS (#6) üzenetére


kovee01
tag

Jót röhögtem az egészen... :D

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#41) Dare2Live válasza #06658560 (#38) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

utobbi időben lényegesen jobban.

De engem nem is a proton/zenit potyogások, vagy hogy miközben amik rodeoznak Marson ők még a marsig se érnek el döbbentett meg hanem a bulavás "horror". Oké, hogy rég vége a Korolyovos időknek de ami mostanában ott megy az imo "csúnya".

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.