Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) bambano válasza janos1988 (#25) üzenetére


bambano
titán

"Akkor tulajdonképp nincsenek pl. a G suite-hoz hasonló megoldások amit egy infós ráhegeszt egy pc-re és havonta 1-2 alkalommal ránéz?": még mindig rosszul fogod meg a kérdést. Sem a google-nak, sem másnak nincsenek olyan szolgáltatásai, amiket egy vállalathoz szakértelem nélkül be lehet vezetni. Ott van pl. a zimbra. Komplett vállalati kollaborációs platform, mint az exchange. Jön egy informatikus, felrakja, akkor ezzel kész is a bevezetése? vállalati folyamatokat meg ki fogja újraszervezni? nyilván senki, hiszen az ilyen helyen nincsenek folyamatok. oktatást ki fog tartani? ki nézi át időnként a cég működését, hogy kell-e változtatni a cég életén ahhoz, hogy jól tudja használni a szoftvereket?

attól, hogy nem sap, attól még ugyanaz: fillérekért megkapod magát a szoftvert, csak az a konzultáció, ami alatt felkészítik a céget arra, hogy használni is tudja, az kerül nagyobb halom deákigazolványba.

egyébként meg ha informatikus rakja fel, akkor az lehet bonyolultabban telepíthető cucc is, mindegy.

mondok konkrét megtörtént esetet: céghez felraktam egy sambát fájlszervernek, elsősorban azért, mert a központi scannerjük azt ismerte. lett mindenkinek saját könyvtára, ki lettek alakítva a csoportkönyvtárak, stb. meg lett egy könyvtára a scannernek, ahova feltolja a benyalt doksit. el lett magyarázva minden, leírtam, lerajzoltam, eltáncoltam teliholdnál. azóta minden megy, mint a régi szép időkben, minden doksit feltöltenek oda, ahova a scanner dolgozik, és a többire tesznek magasról.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.