Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zirowe


Zirowe
nagyúr

streamingszolgáltatók a nézők életkorához igazítva kategorizálják a tartalmakat
Úgy tudom netflixen van gyerek profil, nem? Az nem elég?
Minden tartalomnál szerepel az életkor, a fiók tulajdonos meg eldönti, hogy melyik fiók mit néz, nem?

Minderre azután került sor, hogy a Netflix és az Amazon ellen tömegével érkeztek a panaszok Indiában, obszcén tartalmak és vallásos meggyőződések megsértése miatt.
A vallásos meggyőződés megsértése (ezt a kategóriát kb értelmezni se tudom) meg nem életkor kategorizáláshoz köthető.
De akkor lehetne egy újabb kategória streamen: vallásos képmutatóknak nem ajánlott / képzeletbeli barátokkal kapcsolatos elméleteket megdönthet

Az indiai vezetés szerint amennyiben a cégeknek joga van tartalmakat gyártani, akkor másoknak joga van adott esetben panaszt tenni.
Micsoda érvek, ehhez képest a Chewbacca védelem l*f*sz.
Tehát ha Indiában csak átvett tartalom érhető el, nincs joga senkinek se panaszkodni, mivel nem gyártottak semmit?

Szerintem India inkább törődjön a kis belső tüntijeivel amit tűzzel vassal próbál eltakarni a nagyvilág elől.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2) Tapsi válasza Zirowe (#1) üzenetére


Tapsi
addikt

Az indiai vezetés szerint amennyiben a cégeknek joga van tartalmakat gyártani, akkor másoknak joga van adott esetben panaszt tenni.

Ezzel mondjuk nem tudom, hogy mi a bajod, nagyjából minden normális szolgáltató cégnél külön osztály van erre. És ja, ha valaki tartalmat gyárt, azért felelősséget kell, hogy vállaljon, hiszen ki más tenné?

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

terjed már a sötétség...
pár valláskárosult azt hiszi, hogy az ő etikai elvei adják az általános szabályok alapjait.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Bugarov


Bugarov
aktív tag

Mit pattognak? Nem kötelező nézni.

(#5) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Indiát is felelősségre kéne vonni a környezet kárositásáért ;]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#6) sztanozs


sztanozs
veterán

És előírják, hogy vegyenek fel új igazgatót, lol - talán azt is megírták, ki legyen az... ;]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7) pontazire


pontazire
csendes tag

Még itt, ezen a fórumon is vannak tiltott (pedig szakmai!) témák, az egyéb tabuinkról nem is beszélve... Mindenhol vannak játékszabályok, amiket az adott társaság/társadalom alakít ki.
India: bő 1 milliárd ember, 80% hindu; 14 % muszlim; 2,3% keresztény; 1,7%; 0,7% buddhista; 1% egyéb. Nyilván nem a maradék 0,7% vallástalan diktál, inkább őket tekintik szerencsétlen vagy kivételesen ostoba hülyéknek.

(#8) Zirowe válasza Tapsi (#2) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem az a bajom, hogy joga van panaszkodni, hanem a tartalom gyártáshoz való kapcsolódáshoz, tehát hogy szerintük csak azért lehet a netflixnél panaszkodni.
Miközben elég a szolgáltatás nyújtásának a ténye, és akkor nincsenek kizárva a megvásárolt tartalmak.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Mivel Indiáról van szó, ezért nem csodálkozom, ha erélyesebben akarnak fellépni egy-egy nem az ő értékrendjükbe illeszkedő alkotás esetén. Pláne, hogy régebben a bollywoodi filmekben a férfi és nő közti csók is tilos volt, mert az már túl erotikusnak számított - nem tudom, hogy ez azóta változott-e.
Amúgy meg lehet kérem itt cenzúrázni, és a Netflixes tartalmakat is csak előzetes bizottsági engedély után feltenni, esetleg - ha belemegy a késztő - kivágni az oda nem illőket. Szerintem van akkora piac, amiért a Streaming szolgáltatók is meghajolnak, ha már a sokkal szigorúbb Kína és az arabok esetében megtették. Aki meg eredetiben akarja őket nézni, annak ott a VPN, habár a streamingek ügyesen védekeznek ez ellen.

Lazán kapcsolódik, de pár éve mesélte egy Európában élő indiai ismerősöm, hogy az ottani filmipar olyan szinten kiszolgálja a helyi igényeket, hogy nagyon sokan nem is hallottak Trónok harcáról. Igaz, mi meg a "fél utca táncra perdül és énekel" musicalekkel lennénk bajban, ha fel kéne párat sorolni.

#7 pontazire Tudnál példát mondani arra, hogy ami Indiában elfogadott, az nyugaton kiverné a biztosítékot, és egyből tiltanák?

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#10) pontazire válasza Necroman_Mk2 (#9) üzenetére


pontazire
csendes tag

#9 Necroman_Mk2 Például a horogkereszt, alias szvasztika használata (forogjon bármerre vagy álljon bárhogy). Az csak az euroatlanti kultúrkörben lett ordas eszmék szimbóluma, Keleten vidáman használják úton-útfélen. Ki is szokott törni a balhé Európában, amikor véletlenül szvasztikás zoknit importálnak :D

Pár éve, amikor ott jártam, én is ezt a szemérmességet tapasztaltam, és a lényeg, hogy nem csak a filmeken, hanem az utcán is. Ott pl. nem csókolóznak az utcán, legalábbis abban a pár városban egyszer sem láttam ilyet, ahol voltam (bár némelyik város nagyobb lakosságú, mint Magyarország...).
Nem mintha mi nem lennénk szemérmesek, csak máshol van a határ... a Barátok köztben sem mutatnak 10 perces explicit szexjelenetet ugyebár.

(#11) Fred23


Fred23
nagyúr

"tömegével érkeztek a panaszok Indiában, obszcén tartalmak és vallásos meggyőződések megsértése miatt"

"India toleráns, és az is marad, de a toleranciának is vannak határai"

Akár még oké is lehet. Tudományos szemléletű emberként, vagyis gyenge ateistaként is egyetértek azzal, hogy kellenek azért határok a vallások megsértéseinél, mert ezekkel a vallásos embereket sértjük meg. Nagyon tág határok legyenek, de azért egyértelmű, direkt gyűlölködésig nem kéne eljutni! Attól tartok mondjuk, az indiaiak szűkebbre vett határokban gondolkodnak itt, mint én. :)

(#12) bambano válasza Fred23 (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a pc hisztéria már régen eljutott odáig amerikában, hogy szinte nincs olyan, amit amcsiban ki lehet mondani, indiát meg sértené.
kivétel [link] :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) kilua válasza Necroman_Mk2 (#9) üzenetére


kilua
senior tag

"sokkal szigorúbb Kína és az arabok esetében megtették"

Az az érdekes hogy Kínából is vannak dolgok amikkel kínai cégek kijönnek nyugati cégek meg nem mernének hasonlóval kijönni például:
[link]
[link]

(A swastika forma meg nem csak Indiában van használatban hanem [link] ... na igen a kelet ázsiaiak is pont annyira ignoránsak a nyugat dolgaival szemben mint amennyire a nyugatiak ignoránsak kelet ázsia dolgaival, minden esetre érdekes mekkora kulturális különbségek vannak itt sokszor.

(#14) Necroman_Mk2 válasza kilua (#13) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ó tényleg, az érzékeny négerekről elfeledkeztem. Bár ez inkább Amerikában verné ki a biztosítékot, a jóérzésű európai csak röhög egyet a poénon. A második példát viszont nem értem, "túlzott" szexualitással lenne ott a gond? (Itt szerintem inkább a japán játékok hasonló trailereit próbálták lemásolni, több-kevesebb sikerrel.)
A második bekezdésre: +1

#10 pontazire Nem egészen egy évszázada még a nyugat is ennyire szemérmes volt, de kb. 50 éve, a szexuális forradalom után felszabadultabb lett az egész szerelmi élet. (Aminek én örülök, de érzésem szerint a XX. század tíz legfontosabb vívmánya közül ez a leginkább alul értékelt.)
Kérdés, hogy a kelet, ide értve az arab világot is, mikor fog ebbe az irányba elmozdulni...

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#15) pontazire válasza kilua (#13) üzenetére


pontazire
csendes tag

Én ugyan sose írtam olyat, hogy csak Indiában lenne használatos... "Keleten vidáman használják úton-útfélen", írtam, ide értve akár Japánt is. A Wikipedia is részletesen leírja, hogy merrefelé használják a szvasztikát, még Afrikában és É-Amerikában is (navahók).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.