Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wajk


Wajk
addikt

szerintem most sem fog módosítani, nem érdeke.
Az induló árazásból is látszik véleményem szerint, hogy ezt nem olcsófonnak készítették.

"Az első értkesítési eredmények az Apple-t is gondolkodásra kényszerítették."
Ez én erősen kétlem.

Az 5-ös HW-ját dobták bele ergo elég olcsó nekik az előállítás.
Én a helyükben úgy lennék vele, hogy amennyi fogy, fogy.
Szerintem nem olyan rosszak az eddigi eredmények.

Én azt hittem ennyire sem lesz sikeres az 5c, de van az a réteg.

Véleményem szerint még rövid idő telt el, hogy ennyire drasztikus lépést tegyenek. :N

Anélkül, hogy AppleFan lennék, szerintem örülne pár gyártó ha csak annyi készüléket adna el ennyi idő alatt mint amennyi 5c talált gazdára.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#2) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Talán ennek az az oka, hogy közel sem vetélytársa az i5-nek kb semmiben, nem tudom így mit vártak. :U

(#3) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

nem csoda

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4) Retekegér válasza Wajk (#1) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ha már képesek voltak műanyagba csomagolni az 5 hardverét, akkor a többi álláspontjukon miért ne csiszolhatnának? A termék létezése is szvsz a piaci nyomásnak köszönhető, ha nem fogy belőle elég, azt nem nagyon lehet egy vállrándítással elintézni.

<< Heimdal >>

(#5) satz18


satz18
őstag

Az lett volna a csoda, ha sikeres lesz. Az iphone 5 jobb és olcsóbb. Azért egy ifan-t se kéne ennyire hülyének nézni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#6) Wajk válasza Retekegér (#4) üzenetére


Wajk
addikt

látsz a hírben konkrét adatokat?

"pletykák szerint", "állítólag", "szájról szájra terjedő hírek" :U

(#5) satz18: elég kevés a tudatos vásárló.
Egy jó marketingel még a **** is el lehet adni.

(#7) margithid: ja, egy nagyobb variánsnak több értelme lett volna.
Mondom ezt én is úgy, hogy engem nem hatnak meg ezek a tepsifonok.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#7) margithid


margithid
veterán

Az apple tévúton van szerintem.
Felesleges volt mégegy telefon ugyanabban a méretben. Tetszik nem tetszik nekik is nagyobb kijelzőre kell váltani, a 4"-os 5S mellé egy 5"-os variáns kellett volna,
Azt meg felejtsük végre el ,hogy az apple nem követi hanem diktálja a trendet, nem véletlen lett 3.5"-ról 4"-os az iphone.
Nekik is az lehet a vesztük idéző jelben, hogy lassan reagálnak a piaci igényekre. Persze nem nokiás összeomlást vizionálok, de lassan lassan csökkeni fog a részesedésük. Nyilván egy bizonyos szint alá nem fog menni, mert a hype, a vallás eladja nagyon sok embernél az apple termékeit.
Az is elég vicces, hogy az új ipad mini felbontásán nem változtatnak. Hozzáteszem, szeritnem a jelenlegi is jó, de a nexus 7 már sokkal előrébb jár ráadásul olcsóbban.
Most nem a saját igényeimről beszélek, mert nekem például a 4"-os telefon az ideális, illetve sokszor még az is nagy, plussz a felbontás is bőven jó nekem, 400X800.

(#8) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Nem kell őket félteni. Az árát tekintve még így is nagyon jó szerintem ez az eladás. Itt nem 10-20 ezer forintos androidos eszközökről van szó.

(#9) Wajk válasza b4zsi- (#8) üzenetére


Wajk
addikt

erre akartam rávilágítani, hogy a befektetők a profitot nézik, ezen a készüléken az meg vastagon van :D

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#10) daniel909


daniel909
addikt

hát igen. ezen az áron elég életképtelen. szerintem ezt az Apple-nél is sejtették, csak kockáztattak egyet. ha 0 db fogyna, még azt sem érezné meg az Apple mert annyi pénzük van.
egyébként csoda, hogy van aki veszi. már eleve ez is nagy dolog.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#11) Dilikutya válasza Zoli0726 (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem is vetélytársnak szánták, legalábbis eredetileg az volt a terv, hogy az iPhone 5-öt kivezetik a piacról, marad a 4S, az 5S és az 5C. Végülis nincs értelme megtartani két készüléket, amiben ugyanaz van, ugyanazt tudja, csak az egyik fémbe, a másik műanyagba van csomagolva. Aktuális árakat nem tudok, de valószínűleg annyival nem olcsóbb az 5C az alap 5-nél, hogy tartósan mindkettő piacon legyen a 4S és 5S mellett.

Ennek kb. 4S szintű hardverrel lett volna értelme, bár úgy se sok, arra ott a 4S.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Szerintem itt sokan nem jutottak túl a címen :D

A felére csökkentett termelés is napi 150 ezret jelent, ami havi 4,5 millió 5c legyártását jelenti.
Ha havonta el tudnak ennyit adni, akkor az nem igazán mondható sikertelenségnek (más gyártó adott modelljéből a teljes termékciklus alatt adnak el ennyit), csupán most állították be a normál gyártást.
Az eddigi emelt szint a premierre való raktárfeltöltéshez kellett.

(#13) satz18 válasza Dilikutya (#11) üzenetére


satz18
őstag

Ők azt vezetnek ki amit akarnak, de ott a raktárkészlet, ott a használt piac... Azért ők sem tudnak mindent úgy kontrollálni ahogy akarnak.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#14) Dr.Anonymus válasza Parallaxis (#12) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

+1

(#15) nikilauda válasza Parallaxis (#12) üzenetére


nikilauda
senior tag

Igen, ezt akartam írni én is. Ez csak Apple szemmel "gyenge", egyébként meg brutális mennyiség.

[ Szerkesztve ]

(#16) Cyberpunk válasza margithid (#7) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Majd jövőre talán.

"Az is elég vicces, hogy az új ipad mini felbontásán nem változtatnak."

Netán bennfentes információ?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Egyrészt annyira azért nem lehet tragikus a helyzet, az amerikai mobilszolgáltatók népszerűségi listáján az 5c vagy a 2., vagy a 3. helyen van (a SGS!-gyel felváltva, az 1. az 5s).

Másrészt az Apple simán hajlandó csökkenteni a termékei árát a premier után pár hónappal is, legutóbb pl. a retina MacBook Prók árát csökkentette vagy 20%-kal ilyen módon - tudomásul vették, hogy elárazták és viszonylag gyorsan léptek is.

Amúgy meg aki a sima 5-ös helyett egy műanyag 5c-t vesz, az szvsz vagy nem normális, vagy divatmajom.

Nem a lényeg a fontos.

(#18) Retekegér válasza Wajk (#6) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nem is konkrét adatokról beszélek, csak úgy hozta le a sajtó, hogy majd az 5c-vel az alsóbb szegmensekben, árérzékenyebb piacokon is növelheti az Apple a részesedését. Szerintem meg az Apple rosszul mérte fel a terepet, ha majd tényleg a felére kell csökkenti a tervezett darabszámot.

<< Heimdal >>

(#19) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Eddig nem volt arra példa, hogy a termékciklus lejárta előtt az Apple árat módosítani...

Dehogynem. Az első iPhone-t, a 8GB-osat kezdetben $599-ért árulták, majd az indulás után pár hónappal levitték az árát $399-re. (amire persze idegesen reagáltak azok, akik előtte hatszáz dollárt kicsengettek)

x gon' give it to ya

(#20) Dr.Anonymus válasza fordfairlane (#19) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

igen, ez igaz :R

egyébként kb. most is lesz valami hasonló egy két hónap múlva

(#21) margithid válasza Cyberpunk (#16) üzenetére


margithid
veterán

Jővőre már nagyon le lennének maradva, ha idén jelent volna meg, akkor is...
Nem bennfentes infó, csak olvastam egy két helyen. Ettől függetlenül lehet nagyobb felbontása, majd meglátjuk.
Viszont az apple igazából az iphoneból él, a nyeresége jó érsze, talán 50%-a is abból származik, igy nem annyira releváns, hogy az ipad, macbook, imac stb, hogy teljesít. Egy 5"-os iphone lehet hozzná ezeknek a nyereségét plusszban simán.

(#22) HawerKing


HawerKing
őstag

Nem is csodalom , fenn akadt a szemem mikor meglattam az arat :)

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#23) Bilux


Bilux
veterán

Iphone6-ot kíváncsi vagyok mivel fogják eladni.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#24) Cyberpunk válasza margithid (#21) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Remélem nem lesz 5". :U De kellene növelni a kijelző méretét az igaz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#25) Touch-ko válasza Parallaxis (#12) üzenetére


Touch-ko
őstag

Szerintem is errol van szo!

Novelni szerintem nem kellene a kijelzo meretet. Olvastam egy erdekes cikket, szerintem ebben minden benne van:

http://appleinsider.com/articles/13/05/03/big-phones-phablets-tablets-account-for-just-10-androids-installed-base

Emiatt nem tartom realisnak a kijelzo novekedest iPhone eseteben...

[ Szerkesztve ]

(#26) Touch-ko válasza HawerKing (#22) üzenetére


Touch-ko
őstag

Elofizetessel nem olyan gaz az ara. Mellesleg az emberek nagy resze elofizetesben vasarol telefont ami a celorszagokban nem szamit luxusnak..

(#27) Wajk válasza Cyberpunk (#24) üzenetére


Wajk
addikt

az lenne a legjobb ha a méret minimális növelésével érnék el a jóval nagyobb kijelzőt ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#28) gzbotii


gzbotii
veterán

Mindenkit hulyenek neznek, hogy az i5 HW adjak, muanyag (akarom mondani polikarbonat) csomagolasban es meg dragabban is...
Ehez persze le kell loni az i5 -ot :(((

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#29) margithid válasza Cyberpunk (#24) üzenetére


margithid
veterán

Majd kiderül. Amúgy kiváncsi leszek hol fognak megállni a növekedésben a mobilok. Igaz már most is össze van mosódva a telefon és a tablet kategória.

(#30) hallerlaller válasza Touch-ko (#26) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ha jól tudom előfizetéssel az i5s ára sem gáz a célországokban.

Nem neked:
Most hol vannak az okosok akik megmondták itt a fórumon, hogy márpedig ez oltári siker lesz?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#31) Cyberpunk válasza hallerlaller (#30) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Továbbra sem látom bukásnak ezt a készüléket. Így is viszik. Nyilván ha van rá pénz, és nincs akkora ár difi az 5C meg az 5S között, sokan inkább a fémest választják, mert végül is az az új. Kicsit lejjebb kéne vinni a C árát szerintem.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#32) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Vajon miért? Mert túl drága, mellesleg bűn ronda is

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33) Semm1


Semm1
tag

Az olcsóbb variáns valószínű bejött nekik, van még egy telefon annak akinek az 5S már nem fér bele, de az 5C még igen...Nem feltétlen független, hanem még így is inkább előfizetéses árakra gondolok.
Szerintem nem is akartak ők semmilyen olcsóbb szegmenst meghódítani, csak plusz bevételt az aktuális iPhone mellé és az be fog jönni. Azt már többen is írták, hogy az előállítási és fejlesztési költségek az 5C-nél valószínű nem annyi volt mint korábban a 5-nél, de mégis horror áron adják...És veszik is. :)

Ha igazán akartak volna egy olcsóbb variánst, akkor az 5S lett volna 4,3-4,5 collos és min. HD felbontású, az 5C meg 3,5-4 coll qHD vagy a mostani felbontással kisebb készülékházban mint az 5, de a hardver lett volna ugyanaz, csak árra 200-250 dollárral olcsóbban...Csak minek, ha így is veszik? :)

(#34) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

senkinek nem kell a 'drága corby'

(#35) Mellizom


Mellizom
tag

A magok számának duplázgatása és a kijelző méretének növelése totális zsákutca a mobil piacon.Ezt lássuk be. Egy sikeres vállalatnak tényleges innovációra van szüksége. Az Apple ebben mindig is jó volt, remélem ezután is erre építenek. A technikai fejlődés magával hozza az egyre jobb hardvereket, ezek időről-időre való alkalmazásához nincs szükség zsenikre csak robotokra. :U

(#36) margithid válasza -secret- (#34) üzenetére


margithid
veterán

:DDD

(#37) Steven


Steven
addikt

Amin le döbbentem , hogy pár napra rá a bemutató után egy Spanyol diák picsa kezébe találtam 5c-t fehéret elkértem tőle szerintem nagyon gagyi ...kb külsőre megegyezik a nokia 520 minőségével:)

kinézetre kb annyit is ér... sima 5 nekem nagyon bejön külsőleg főként a fehér ... hogy lehet ennyire mellé nyúlni főleg árba akkor már ne legyen már drága

Amin meg mosolygok androidosként ,hogy amióta kijött az os7 2 kolegámnak is van iphone ja 4 és 4s és mindkettőn szaggat csunyán ... végre megértik az android érzést :P

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#38) Bilux válasza Steven (#37) üzenetére


Bilux
veterán

látom a te kezedben sem volt még nexus telefon... :U

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#39) Cyberpunk válasza Steven (#37) üzenetére


Cyberpunk
félisten

4S-en jól megy ezt benézted.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#40) panpeter92


panpeter92
tag

Szerintem 6 C-re már nem kell számítani. Gáz a készülék ezzel az árral, olcsóbb pedig nem lesz, mert akkor oda lenne a brand image. Egy olcsó ájfónt ciki lenne elővenni. Inkább adtak volna ki egy 4,5-5 colos 5s-el megegyező modellt. Bár ez esetben már újraretinásítani kéne a kijelzőt is.

(#37) Steven

A 4-en sajnos tényleg csúnyán laggol az ios7, pedig 3-at nyomkodtam már. 5-ön rendben van, de ott sem olyan smooth, mint az előző. Potenciál van benne jócskán, kicsit sajnos eldroidosodott és bazári lett, de majd csiszolják.

[ Szerkesztve ]

(#41) satz18 válasza Steven (#37) üzenetére


satz18
őstag

Reggel én is láttam egy csajt iphone 4 + ios 7 kombóval és az is szaggatott rendesen. Tisztára ledöbbentem.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#42) Bilux válasza panpeter92 (#40) üzenetére


Bilux
veterán

Hát ezért vedd meg az 5S-t azon nem fog laggolni. ;]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#43) #06658560 válasza Parallaxis (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha egy gyártási folyamatot megtervezel x darab/nap termelésre, akkor ha csak a felét használod ki, ott igen nagy baj van, az általában elég komolyan visszaveti a nyereséget. Más iparágban de munkámban látom élesben a problémát.

(#44) adamssss


adamssss
veterán

Szerintem a 4s-t dobni kellett volna, és abba az árkategóriába kidobni az 5c-t, azaz a 0 dolláros konfigurációban. Az 5-öt meg meg lehetett volna hagyni abban az árban ahol most az 5c van. Szerintem baromi nagyot bakizott azzal az Apple, hogy meghagyta a 4s-t. Így továbbra is marad 3.5"-os telefon, ami nem tesz jót az összképnek, és a fejlesztőknek, és az 5c meg nem fogy.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#45) panpeter92 válasza Bilux (#42) üzenetére


panpeter92
tag

Nekem mindig is a 4S jött be a legjobban. Az 5 dizájnja nem tettszik, ráadásul minden ismerősömnek szarrá van kopva az alumínium, pedig van aki szétfóliázza, szilikontokba rakja és ezt becsavarja 3 zokniba. 4S viszont szerintem mai napig az egyik legszebb telefont, természetesen ez szubjektív, de a minőség nem.

[ Szerkesztve ]

(#46) Bilux válasza adamssss (#44) üzenetére


Bilux
veterán

Itt körülöttem van 3 ájfonos és egyik sem frissítette le ájóesz 7-re a telefonját pont a fentebb írt gondok miatt.
4 illetve 4esz-ről beszélek.

panpeter92
4-4s után az i5 számomra olyan játék telefonnak tünt könnyű eloxált alamínium.
Az üveg acél azért az mindig is a mínőséget sugározta.

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#47) hallerlaller válasza Cyberpunk (#31) üzenetére


hallerlaller
addikt

Mondjuk úgy a felére, kb. ipad mini árban kéne adni legalább.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#48) Cyberpunk válasza panpeter92 (#45) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az nem kopik, ha nem sérül. Anodizálva van, nem festve.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49) panpeter92 válasza Cyberpunk (#48) üzenetére


panpeter92
tag

A végeredmény ugyanaz. Nevezhetjük sérülésnek, de elég gáz ha már attól "sérül", hogy kiveszed néha a keménytokból, vagy bemegy egy kis por(por, nem egy köbméter sóder) a szilikontokba. Tudom, hogy ez egy használati tárgy, de fáj az embernek ha karcolódik a 100-200 ezer forintos telefonja, aminek a hátlapját nem tudod megvenni a sarki gsmben 3 ezer forintért.

(#50) NGA válasza #06658560 (#43) üzenetére


NGA
addikt

Jogos, néha dupla is lehet az előállítási ár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.