Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Borzoló


Borzoló
senior tag

Tetszetos darabok! :C

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#2) nyunyu


nyunyu
félisten

Meselje el valaki, mi ertelme van PC hutesbe keringetoszivattyunak valo D5-ot tenni?
D5 Solar baromi hangos, D5 Vario meg tul draga, de legalabb le kell tekerni 1.5-re 5-rol, hogy ne legyen hangja.
2-es fokozaton meg mindig tul eros.

DDCt viszont eleve szamitogepek hutesere terveztek, ahhoz van meretezve a teljesitmenye.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) jimmy399


jimmy399
senior tag

Legalább intel amd nvidia mindegy mit hűt :)

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#4) r4z válasza nyunyu (#2) üzenetére


r4z
nagyúr

Meselje el valaki, mi ertelme van PC hutesbe keringetoszivattyunak valo D5-ot tenni?

Csak tippelek, de nem a CrossFire tulajok miatt?

;]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#5) Nippon válasza nyunyu (#2) üzenetére


Nippon
őstag

Pontosan ahogy mondod, 1-es fokozatra tekerve hangtalan.
Nyilván értelmetlen túlzás, de anno a DDC nekem hangosnak bizonyult.

(#6) proci985 válasza nyunyu (#2) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

D5 halkabb es meg mindig eleg megbizhato megoldas. pl multigpus rendszerhez nem rossz, a tartalek meg eleg benne egyszeruen lelegteleniteni a rendszert.

---

ez a megoldas pedig egesz jonak nez ki, meretben is kompakt pl egy EK XReshez kepest ahogy nezem. a D5 azert eleg nagydarab.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7) .mf válasza nyunyu (#2) üzenetére


.mf
veterán

Nekem kétszer állt be DDC... a második után fel is hagytam a vízhűtéssel.
D5-öt megbízhatóbbnak mondják.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) DigitXT válasza nyunyu (#2) üzenetére


DigitXT
félisten

Ebben az a jó, hogy a DDC jóval erősebb és hangosabb, mint a D5...:)

(#9) ---Lasali--- válasza .mf (#7) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem 4 és fél éve megy, még a magyar gyártmányú, nevetséges áron adta valaki itt az aprón.
Réz tetővel halk. Ilyen Plexi tetőt azért nem vennék mert a réz nél könnyebb, nem halkítaná el annyira, valamint magasabb, nagyobb a felület, lehet hogy ez miatt pluszban még hangosabb is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#10) Snip3r_HUN válasza nyunyu (#2) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Hát ezt az állítást meg kell hogy cáfoljam... 4-es fokozaton megy a D5 (Alphacool VPP655) szivattyúm a gépben már kb 1 éve, de a hangját csak rendszer feltöltés közben légtelenítéskor hallani. Az acetal HF tetővel és a jelenlegi EK XRES tartály/tető kombóval is csendesen teszi a dolgát.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#11) nyunyu válasza proci985 (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

D5 halkabb es meg mindig eleg megbizhato megoldas. pl multigpus rendszerhez nem rossz, a tartalek meg eleg benne egyszeruen lelegteleniteni a rendszert.

3-asnal nagyobb fokozaton nem birom legteleniteni a rendszert, mert akkora orvenyt csinal a D5 a teletoltott Noise Isolator tartalyban, hogy az also csonkjan levegot sziv...

Nekem mondjuk egy 830N teteju kivitel van, amin 1/2"-es csatlakozok vannak gyarilag, ezek lettek vizvezetekszerelos karmantyukkal, konyokokkel, kozdarabokkal 1/4"-re szukitve, hogy bele lehessen tekerni a HF csocsatit.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) ViZion


ViZion
félisten

OK, nekem meg EK-DCP 4.0 van... ez halk és erős ;] :D
...mondjuk nincs rá ilyen flancos tartály. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) MaUser válasza nyunyu (#2) üzenetére


MaUser
addikt

Mert halk. Egy csillapított Eihem után még ez is "ordít", de legalább már válalhatóbb a többi nyiszogó/morgó/süvítő társaihoz képest.

És alapjáraton még ez is bizony kihallatszik a 600-ra leszabályzott ventik és a bios moddal halkított, spec hűtéses 770 közül. :U

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#14) HollyBoni válasza nyunyu (#2) üzenetére


HollyBoni
veterán

"DDCt viszont eleve szamitogepek hutesere terveztek, ahhoz van meretezve a teljesitmenye."

A DDC feleslegesen erős, és iszonyatosan hangos, nagyon rezonál, de olcsó. Két db mo-ra 2 külső radiátorom van sorosan bekötve, minimum és maximum fordulaton ugyanolyan hőmérsékleteket kapok DDC-vel. Ha ezt a setupot minimum fordulaton simán elviszi a DDC az összes többi "átlagos" vízhűtéshez totál overkill.

[ Szerkesztve ]

(#15) Bingo válasza ViZion (#12) üzenetére


Bingo
csendes tag

Kell ekkora szerkezet hűtésre? Az enyém Raijintek Triton, jól hűt, csendes. Még nem hallottam szörcsögést, nincs légtelenítés... vagy ha van, nem hallom. Jóval olcsóbb is. Kiegyenlítőtartály a blokkon, nem foglal helyet...
Egyenlőre a videokarim is csendes, de ha meghalnak a ventik, azt hiszem teszek rá egy vizesblokkot, és becsövezem a tritonra.

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#16) HollyBoni válasza Bingo (#15) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kell erős gép? Van értelme a PC játékoknak?

Mi az élet értelme?

(#17) ViZion válasza Bingo (#15) üzenetére


ViZion
félisten

Kell. A csendes eléggé szubjektív... nekem még ez is sok, jövőre ha minden jól megy (azaz nem rúgnak ki és sikerül a nappalit átalakítani) kivezetem amit csak lehet, a ház falán kívülre... ;] Egy-két lassú venti legyezi a mobo-t, meg a tápon ami van és kész. Monitort is cseréltem, mert standby alatt kapcsolgatta a ledet és ilyenkor zizzent a tápegysége... :((

HollyBoni: 42... de lehet mire lesz egy jó gépem, a PC-nek már vége és konzolon kell majd játszani. :F

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18) Bingo válasza HollyBoni (#16) üzenetére


Bingo
csendes tag

Az élet tök értelmetlen! :D A játékok már nem annyira! :))
Nálam még nem nyöszörgött a proci hűtésért játék közben sem, szal elégedett vagyok... egyenlőre. :)

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#19) HollyBoni válasza Bingo (#18) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az én hűtésemre a legtöbb ember azt mondja hogy totál felesleges. Elég olcsón jutottam hozzá, de ha full áron kellett volna megvenni mindent akkor is megcsinálnám újra. A csendesség egy picit relatív, ha totál némaságot akarsz épített víz kell. Nem vagyunk egyformák, vannak emberkék akik érzékenyebbek a kis zajokra is.
Na meg imádok mindennel bütykölni, az én hűtésemhez kellett 1-2 egyedi dolgot csinálni. Mikor megtervezel mindent fejben, legyártod a dolgokat, összerakod és minden perfekt működik az sem rossz érzés. :))

[ Szerkesztve ]

(#20) nyunyu válasza HollyBoni (#19) üzenetére


nyunyu
félisten

A csendesség egy picit relatív, ha totál némaságot akarsz épített víz kell. Nem vagyunk egyformák, vannak emberkék akik érzékenyebbek a kis zajokra is.
Na meg imádok mindennel bütykölni, az én hűtésemhez kellett 1-2 egyedi dolgot csinálni. Mikor megtervezel mindent fejben, legyártod a dolgokat, összerakod és minden perfekt működik az sem rossz érzés. :))

Aztan ugy jarsz mint en, hogy 5 ev alatt sikerult ~300k-t elverni a vizhutesre, pedig eredetileg 100-bol akartam ventimentes rendszert osszerakni.
Vegul megiscsak kellett egy 22 centis venti a Mora2-re, mivel nyari kanikulaban nem birta 60C alatt tartani a vizet. :(

Mondjuk annyira osszeallt a rendszerem, hogy az utobbi 3-4 evben nem is nagyon kellett hozzanyulni, ezutan is max uj lefogatot kell majd gyartatnom a kovetkezo alaplapra, meg VGAra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) HollyBoni válasza nyunyu (#20) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ahogy írtam én olcsón jutottam hozzá a vizes cuccokhoz, tesómtól vettem kompletten a gépet családi kedvezménnyel.
2db mora már sokkal többet bír. Mikor hozzájutottam a komplett konfighoz egy 4870x2 volt benne és egy i7 920. A 4870x2 szvsz az egyik legelcseszettebb videókártya ami létezik, 300W feletti TDP, 0 teljesítmény, és kegyetlenül fűt, léghűtéssel meg is halt mindegyik kb. Simán vitte a 2db mora passzívan a konfigot, 60 fok alatt maradt a CPU és GPU.
Ha meg egyszer oda jutok el hogy nem megy a passzív üzemmód, két radi padlásra/udvarra, rárakok autó radiátorokra való 40 centis ventit oszt csókolom.

[ Szerkesztve ]

(#22) Bingo válasza ViZion (#17) üzenetére


Bingo
csendes tag

Sok sikert hozzá!
Az enyém is külső radis volt az előző deszkán, csak már útban volt mindig takarításnál. Padlón volt a ház, mellette a radi. Most föltettem asztalra a házat, mert így kevesebb port szív, de most sem zavaró, nekem csendes.

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#23) Bingo válasza HollyBoni (#19) üzenetére


Bingo
csendes tag

Ez így van, minden relatív.
Az előző deszkámra én is egyedi hűtést raktam. Lada fűtés radiátort, és saját tervezésű vizes blokkokat, amit legyártattam. Hydor - seltz pumpával.
Hibátlanul működött, évekig, és nem is került sokba. Radi pl. autóbontóból fillérekért.

De, mint fentebb írtam, már kényelmetlenné vált.
Közben megjelentek a kompakt vízhűtések elérhető áron, és hibátlanul működnek.
Időm is kevesebb a bütykölésre, szal most elégedett vagyok ezzel is.
A régi videoblokkomat talán később beleügyeskedem, de most még szükségtelen, mert remekül dolgozik a gyári hűtése is még.

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#24) HollyBoni válasza Bingo (#23) üzenetére


HollyBoni
veterán

Oké hogy hibátlanul működik a kompakt vízhűtés, nekem nem azzal van a bajom, hanem hogy kevés a hőleadó felület. Ventit is lehet szabályozni, meg van belőle halk, de olyan halk sosem lesz mintha passzívan menne.

[ Szerkesztve ]

(#25) Bingo válasza HollyBoni (#24) üzenetére


Bingo
csendes tag

Itt jön be a relativitás, nekem megfelel ez a halk susi, ami kijön a házból.
Háromállású ford sz. váltós, szupercsendes ventiket vettem a radira (Tritont ventik nélkül), most 1-s állásban mennek, kb 50-60%-s fordulaton. Nem adnak több zajt, mint a hasonlóan alacsonyan járó házventik.
A proci 29°C, ház 36°C, GPU 50°C, vinyó 31°C, és játéknál sem mennek följebb pár foknál.

Persze, sosem lesz olyan csöndes, mint egy passzív hűtős, de ha nincsenek házventik nálad, akkor a fenti hőfokoknál biztosan följebb jársz, nekem meg ez a fontosabb.
Ha meg vannak házventik, akkor kb. ott vagy zajban, ahol én.
Azért egy betévedt szúnyogot így is meghallok mellette! :)

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#26) HollyBoni válasza Bingo (#25) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ház mellett van két ekkora radim, hidd el hűt rendesen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27) #72042496 válasza HollyBoni (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, én kb. 400-as fordulaton már nem hallom az S-Flex ventilátorokat, se a szél-, se motorzajt, semmit. Az erősítő tápjának a cicergése messze a leghangosabb, ha azt kikapcsolom, akkor semmit nem hallok a gépből. Ha a gépházhoz teszem a fülem, akkor a táp cicergését észreveszem, de a ventiket még úgy sem. Nyitott háznál lehet hallanám őket, de úgy nem próbáltam.

A táp passzív, a VGA félpasszív, HDD helyett meg SSD van. Játék közben sajnos felpörög a VGA ami elég gáz, de majd jövőre ezzel is csinálok valamit.

[ Szerkesztve ]

(#28) HollyBoni válasza #72042496 (#27) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szuper. Két dolgot kihagytál, hogy milyen proci és VGA... :U
Lehet építeni halk gépet, de ha brutál teljesítményt akarsz ÉS full némaságot (terhelés alatt is), ahhoz épített víz kell nagy radikkal.
De igazából tök mindegy, felesleges ezt folytatni. A legtöbb ember elvan léghűtéssel, én nem. Történet vége.

[ Szerkesztve ]

(#29) #72042496 válasza HollyBoni (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nyilvánvaló, hogy kisebb teljesítményű gépről van szó, viszont ez olyan halk, mintha passzívan menne. Amiről ugye azt írtad, hogy sosem lehetséges.

Valamiért mintha támadásnak vetted volna, pedig én csak egy kiegészítésnek szántam.

[ Szerkesztve ]

(#30) HollyBoni válasza #72042496 (#29) üzenetére


HollyBoni
veterán

:o

Nem kiegészítés, okoskodás. Bármikor bárhova beírom hogy passzívan megy a vízhűtésem egyből jönnek a kommentek hogy "nekem halk az aktív hűtésem, minek passzív hűtés mert ennek meg annak úgyis van hangja" stb.
Őszintén szólva nagyon nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#31) #72042496 válasza HollyBoni (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy szóval nem minősítettem a passzív vízhűtésed. Úgy hét éve nekem is volt egy passzív vizes kísérletem, így tudom nagyjából miről van szó, és feltételezem, hogy a te gépednél ennek ma van is jogosultsága.

Viszont amit a #24-ben írtál, az nem igaz. Sok esetben indokoltabb aktív léggel vagy aktív vízzel megoldani a hűtést, mert olcsóbb és egyszerűbb mint a passzív víz, az észlelhető zajszint pedig ugyanúgy nulla lehet.

(#32) nyunyu válasza HollyBoni (#30) üzenetére


nyunyu
félisten

Annak idejen Athlon 64 X2 3200+-at akartam 7900GTO-val passzivan huteni, azert vettem a Mora2-ot.

Eredetileg egy EheimStation kergette a vizet 8/11-es csoveken keresztul, aztan en hulye atepitettem high flowra a rendszert (Feljebb linkelt D5 Solar, aztan Vario, 10/13-as Tygon csovekkel), de semmit sem javultak a hofokjaim, ellenben sokba fajt a kulonbozo csatlakozok, uj pumpa(k) beszerzese :W

De legalabb 2 FSP Zen passziv tap is tonkrement a gepemben, nem birtak a nyari meleget, meg hogy a Mora2 kb. 10 centivel odebb ontotta magabol a hot.
Nap kozben max flash jatekokkal tudtam jatszani, barmi egyeb, ami a VGAt nyuzta kivagta a tap hovedelmet, es be se lehetett kapcsolni utana 10 percig a gepet. :(

Vegul garis csereben kaptam egy nagyon halk ventis tapot helyettuk, azota is azt hasznalom.

Sulyosbitasul akkoriban SilentStarba voltak csomagolva a vinyoim, ugyhogy majdnem megfoztem oket a 60C-s "hutovizzel".

Emiatt voltam kenytelen ventit tenni a Mora2-re, hogy kordaban tartsam a vizhofokot.

Igy, sok evvel kesobb mar jobban atlatom, hogy inkabb egy tripla radit kellett volna venni 3 halk 12 centis ventivel, meg feleslegesen nem tulzasba esni a csovezes, pumpa, radiator meretezesevel.
Legalabb 250k-t megsporolhattam volna az aprankent elvert 300k-bol. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) Bingo válasza HollyBoni (#26) üzenetére


Bingo
csendes tag

Haha... jól néz ki, ennél már csak akkor lenne jobb hűtés, ha nem házban tartanád, csak szétterítve az
asztalon! :D
Jobb szeretem, ha az asztalom nem úgy néz ki, mintha gyárban lennék, meg kell a hely is, de azért megvan a maga bája! :)

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#34) HollyBoni válasza Bingo (#33) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem saját kép, isten ments! Ágy és asztal között van a gépem, a két radi pedig talpakon fektetve az ágy alatt, nem is látszik. Mivel ágy alatt amúgy semmit nem tartok fontos helyet sem foglal.

[ Szerkesztve ]

(#35) Bingo válasza HollyBoni (#34) üzenetére


Bingo
csendes tag

Biztosan jó megoldás, de én nem bonyolítom ennyire. Most elégedett vagyok az összeállításommal, elég erős gép, csendes, szóval jó.
Kétségtelen, hogy én kompromisszumokkal tervezem és rakom össze a gépeimet, szóval egy kis halk hangja lehet, de a több engem is zavarna.
Azért gratulálok a munkádhoz, amit beletettél, hogy így összeálljon! :)

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#36) HollyBoni válasza Bingo (#35) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igazából egyáltalán nem bonyolult. Ugyan az mint egy sima gépen belüli épített víz, csak csináltam a radiknak lábakat fából kb 5 perc alatt. Még óriási ház sem kell mert ugye nem abban vannak a radik. Csövezés sem hosszú.
Csak drága, de nekem olcsón sikerült hozzájutnom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.