Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Túl sok az állítólag.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) rudi


rudi
nagyúr

Vaaaastag kamuuu! x86 a Sony konzoljába még április 1-re is túl erős.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) banhammer válasza rudi (#2) üzenetére


banhammer
veterán

Főleg, hogy a PS3 lelke egy PowerPC alapú processzor.
Ezek után nem értem miért akar a Sony x86 alapúra váltani.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) Angel1981


Angel1981
veterán

Egyetlen ember állít ennyi mindent? ;]

(#5) LW válasza rudi (#2) üzenetére


LW
őstag

Na akkor lenne csak win/linux PS4re. :DDD

(#6) wednesday válasza banhammer (#3) üzenetére


wednesday
őstag

Az AMD APU miatt?

Szerk: Persze én is azt mondom, hogy ez pletyka szint eléggé. De ha AMD-s rendszert akarnak használni akkor még talán hihető is.

[ Szerkesztve ]

(#7) lapa válasza banhammer (#3) üzenetére


lapa
veterán

volt már ilyen pedig, csak nem jut eszembe a cég neve.

(#8) rudi válasza lapa (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Valami A-betűs? :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) HyP3b0y válasza banhammer (#3) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Azóta az Apple is Intel alapokra épít, biztos rábeszélte a Sony-t az AMD, hogy jó lesz az APU a PS-be :DDD

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#10) tDr1v3r válasza banhammer (#3) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mondjuk azért, mert nehéz a mostani Cell-re programozni....

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#11) infectedmann


infectedmann
őstag

Állítólag (MythBusters) :D

(#12) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Szigorúan pletyka szinten, de látok indokot erre a hardverre. (Bár erősen laikus vagyok.)
A cell-re állítólag nehéz programozni. Állítólag nem is nagyon használják a játékok. Egy ilyen procihoz sokkal könnyebb lenne programot írni. A játékok gyorsabban készülnének. Több haszon, könnyebb indulás, nem úgy, mint a ps3 idején.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#13) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Sok értelme van az AMD64 APU-nak, mert az AMD GCN architektúrája az AMD64 ISA által használt 64 bites pointereket kezeli. Ha ezen nem változtatnak a Sony kérésére, akkor a PowerPC magok nem jók a GCN mellé.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) danikollar


danikollar
őstag

Ráadásul ezt a palikát (ha igaz, ha nem, amit állít) úgy kirúgja a Sony, hogy a lába sem éri a földet.

(#15) Abu85 válasza PC-rev-RM (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Erre se lesz sokkal könnyebb. Kb. ugyanaz a felépítés, ami a Cellnél, csak a főmagok és a vektormagok száma más, de ettől heterogén módon programozható ez a lapka is. Persze annyi előny azért van, hogy sokkal jobb a memória kezelése a vektormagokkal, de a programozás itt is nehéz lesz.
A Sony-nak az a baja, hogy senki sem követte a PS3 felépítését, így az szépen megelőzte korát. Ezzel nehéz mit kezdeni, mert így pláne rossz a multiplatform címeket elkészíteni. A Cell vektormagjait sokszor használják post-processre és dynamic branchingre, mert a buta és több feladatban rendkívül gyenge hatékonyságú RSX-re nehéz alapozni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) Abu85 válasza danikollar (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Roj Wikstra nem igazán a Sony embere, csak a fejlesztés körül sündörög. Ha nem írt alá NDA-t, akkor vele nem tud mit kezdeni a Sony. A kérdés az lesz, hogy kitől kapta meg a dokumentumokat, na őt erősen megfarkalják. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Bici válasza Abu85 (#16) üzenetére


Bici
félisten

Ha netán igaz lenne a pletyka, akkor hogy oldják meg a PS3 játékok futtatását az PS4-en, illetve hogy akadályozzák meg azt, hogy egy AMD-s PC-n némi törés után fusson a PS4-re írt játék?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) icons válasza Abu85 (#13) üzenetére


icons
addikt

Annyi előnye lehetne mégiscsak, hogyha a PChez hasonló a hardver felépítése, akkor könnyebb portolni. De akkor meg gondolom ami a Cellen futott, az ezen nem fog (vagy valami szoftveres megoldással talán, valami wrapper-féleséggel, de az lassú lenne. De ezek számomra ismeretlen vizek már..). És persze az is kérdés, hogy a könnyen portolhatóság előny-e? Merthogy akkor az onlyPS4 címekből ugye kevesebb lesz (cserébe a PCs programozóknak könnyebb dolga lesz, amikor erre akarnak programozni, tehát esetleg meg fog jelenni olyan cím is erre , ami egyébként nem jelenne meg (nemtudom, ez probléma-e egyáltalán))

(#15) Abu85: Nem vagyok nagy konzolos sem, de ha jól vettem észre, az nagyon fontos, hogy olyan hardverrel adják ki, ami megelőzi a korát Egy ideje a PCk már ehaladtak a jelenlegi konzol generáció mellett, és ez nyilván image romboló is, azon túl, hogy talán az eladások szempontjából sem kedvező, bár nem hiszem, hogy valakit ez meggyőzne a PC/eltántorítana a konzol oldalról. Pont ezért egy csúcs PCt verő hardverrel adták ki ezeket anno, így volt még pár évnyi plusz sebessség a konzolokban.
Persze ha nem PCs architektúrát választanak, akkor vállalják azt is, hogy a piac közben másik irányba fog fejlődni, ezért a saját architektúrájuk egy zsákutcába fog vezetni. De PCs architektúrából meg gondolom nehéz lenne kihozni egy ömmagánál 2-4évnyivel erősebb rendszert.

(#19) pgergo.hu


pgergo.hu
tag

Úgy néz ki,mint a router-em. :D

Vizsgamunkám: http://www.youtube.com/watch?v=qBHEXeLjSbw&list=UUV7hDO56v67Qs_pVZOUq89Q&index=2&feature=plcp

(#20) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Még ők sem tudják mit raknak bele, annyira távol van a a kiadása... Kb olyan ez a dolog, mint ha elkezdenénk találgatni a 2013-mas iPhone-ról...

(#21) Abu85 válasza Bici (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyszerű.
A PS3 játékok nem fognak futni PS4-en. Maximum felhőből megoldható. Már a PS2->PS3 kompatibilitás is ritka szar volt, szóval ez nem téma. Meg amúgy is a Sony számára nem igazán üzlet a PS3-as játékokat PS4-en futtathatóvá tenni. Inkább csinálnak egy UltramegaHD verziót pénzért.
Például úgy, hogy PC-re nem tudod majd feltenni a PS4 operációs rendszerét. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Abu85 válasza icons (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem lesz könnyebb. A PC-n más az API és a szoftverkörnyezet, konzolon sokkal mélyebbre lehet menni, mert egyetlen hardverre írod a programot. PC-n maximum ezt vISA-val lehet megoldani.
Ja, csak ne 8 évvel előzze meg a korát, mert akkor az nem ér semmit. A Cell egy nagyon jó fejlesztés megmutatta a világnak, hogy a heterogén éra egyértelműen járható út lesz, de ugyanakkor beesett egy olyan közegbe, ahol a programozók a homogén többmagos rendszerekre próbáltak dolgozni. És kaptak egy jóval bonyolultabb rendszert a Sony-tól. Mára kiismerik, és szépek is a PS3 exkluzív játékok, de a multiplatform címeknél a Sony konzolja szinte mindig rosszabbul teljesít.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) Bici válasza Abu85 (#21) üzenetére


Bici
félisten

Okés, értem.
A kompatibilitást értem, de az OS PC-n futtatásának letiltása nekem kevésbé tűnik betonbiztosnak, mintha eleve más felépítésú CPU-ra lenne írva. A MAC OS is lazán elmegy PC-n amitóta X86-tal műxik a MAC.
Szerintem kivitelezhető lesz a PS3 OS PC-n futtatása is, feltéve, ha nem lesznek olyan komoly hardveres változtatások a rendszerben, ami olyan erős sebességvisszaesést eredményezne PC-n, hogy nem is lesz érdemes foglalkozni vele.
Persze, ez csak laikus megérzés, nem állítok semmit. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) Dagidög


Dagidög
senior tag

Haggyukmá'...
Szépek a specifikációk, kár, hogy egy ilyen, vagy akármelyik konzol dobozából nehézkesen lehet elvezetni csak a HD7970 250W hőjét (amit tudom, hogy visszafognak, de az akkor sem lesz drasztikusan kevesebb) és akkor még az APU-ról nem is beszéltünk. A foci meg mostanában ha jól tudom, aktuális, szóval még a Liverpool kódnévvel is megbolygatják a dolgokat. :DDD

(#25) jookomak válasza Dagidög (#24) üzenetére


jookomak
őstag

A '14.04.04 dátum pedig hab a tortán. Japán cég, mindig ott jelenik meg előbb a gép, és elég sok is fogy ott, erre bedob egy olyan számot, ami náluk szerencsétlenséget jelent?

(#26) icons válasza Bici (#23) üzenetére


icons
addikt

A Mac OS alatt nem C2D van, vagy valami teljesen normális PCs architektúra? Mert akkor meg lehet oldani azért :)
Ha a PS4 alá valami merőben más (=erőteljesen inkompatibilis) architektúra kerül, akkor teljesen más lesz minden (ezek olyan nagy szavak, gondoltam leírom, de még nem tanultam architektúrát, úgyhogy ilyenekre tudok gondolni: pl utasításkészlet egy részét nem ismeri, stbstb)

Persze virtuális gépen megoldható lesz a dolog, mondjuk +6év múlva :D (a PS4 megjelenésétől számítva), amikor már pont semmi értelme nem lesz. :P

(#22) Abu85: köszi a felvilágosítást! Hátigen, gondolom közgazdászok és informatikusok armadája dolgozik azon, mennyivel is éri meg előrehaladni a jelenlegi rendszerekhez képest.

(#27) Bici válasza icons (#26) üzenetére


Bici
félisten

A kérdésem kiindulópontja az volt, hogy HA igaz a pletyka, miszerint AMD x86 proci kerül a SP4-be...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28) icons válasza Bici (#27) üzenetére


icons
addikt

Ugyanaz az architektúra, mint ami az akkori PCkbe kerül, nem kerülhet bele ugyebár, hiszen akkor cirka 1év múlva már min +20%kal erősebb PCk lennének a piacon, és ha ki szeretnének "húzni" 8-9évet azzal a generációval, akkor ez teljesen értelmetlen lenne (3-4év múlva már olyan szinten lehagyná a PCs ipar a konzolokat, hogy nagyon kevesen vennének konzolt).
Tehát ha feltételezzük, hogy valamilyen AMD x86os az alapja, akkoris erőteljesen módosítottnak kell lennie az akkor megjelenő PCs architektúrához képest.

Persze ha azt állítjuk, hogy ugyanaz fog kerülni a konzolokba és a PCkbe (ami biztosan nem fog megtörténni), akkor én is elképzelhetőnek tartom, hogy előbb-utóbb megoldható lesz, amit mondtál.

(#29) Bici válasza icons (#28) üzenetére


Bici
félisten

Egyetértünk. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#30) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Szerintem meg kórájhét és dzsiforsz hétszáznyolcvan lesz benne.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#31) Angel1981 válasza jookomak (#25) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, a dátum külön gyanús! :))

(#32) Dagidög válasza Plazmacucci (#30) üzenetére


Dagidög
senior tag

Elég gyenge spekuláció, nekem több megbízható forrásom is azt mondta, hogy a még be nem jelentett Ezsébet Bridge szériából kerül ki a CPU, ami már i9 lesz. Meg nem erősített hírek szerint Matolcsy György a Széll Kálmán terv 3.0 keretein belül fel fogja vásárolni az Nvidiát, az átnevezését rábízza Tarlós István főpolgármesterre hogy aztán fellendítse dicső országunk gazdaságát. :DDD

(#25) jookomak: Ez nekem új, lehet, hogy nálunk jelenik meg akkor. ;]

[ Szerkesztve ]

(#33) Plazmacucci válasza Dagidög (#32) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én azt a spekulációt sem zárnám ki, hogy arm alapú megoldásra építenek és android keretprogramot futtatnak majd rajta ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34) he7edik. válasza Dagidög (#24) üzenetére


he7edik.
addikt

Tahit chipről van szó nem 7970-ről...

Égő szöveg a flém vázon

(#35) Dagidög válasza Plazmacucci (#33) üzenetére


Dagidög
senior tag

:DDD

(#34) he7edik.: Valóban, valahogy a leragadtam a zárójeles résznél. :B A Tahiti akkor is érdekes elgondolásnak tűnik a fogyasztása alapján konzolba, de felőlem mehet az is, csak ne süljön ropogósra. Messze vagyunk még úgyis a megjelenéstől, ki tudja...

(#36) zsigus válasza Dagidög (#35) üzenetére


zsigus
őstag

Itt nem külön CPU-GPU-ról van szó, emiatt pedig biztosan nem ugyanaz a konstrukció mint a 7970-en, sőt a 925 MHz helyett itt a pletyka szerint csak 800 MHz lesz a magórajel.

A PS3 első verziójánál pedig megoldott volt, hogy 210 W-ot lehűtsenek, valószínűleg ha nagyon akarják el tudják érni ezt a határt. De a későbbiek folyamán minden kiderül...

[ Szerkesztve ]

(#37) GeryFlash


GeryFlash
veterán

amd cpu :F a vga amúgy nagyon korrekt, sokkal erősebb mint ami az új xboxban lesz 8kb gts 450 erősségű).... Viszont remélem a proci Intel vagy vmi más lesz (IBM asszem még alternatíva), az amd mint processzor elég gagyinak hangzik.... No Offense AMD fanok, a VGA-k nagyon okék, de a CPU-k... AMúgy a 16GB az most Ram lesz? Vagy a Ram mennyi lesz?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#38) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

De bírom az ilyen "híreket" :D

Állítólag a kvarc órámban is ilyen hardver van, de ezt érdemes pletyka szintjén kezelni, azonban leírom mert hátha...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39) zsigus válasza GeryFlash (#37) üzenetére


zsigus
őstag

Flash háttértár "lesz" a 16 GB, le van írva hogy eddig 2 illetve 4 GB-ról beszélnek.

Dr. Romano: A kvarcórád nem örvend ekkora népszerűségnek. :) Egyébként nem kötelező elolvasni, de pletykát nem írok le tényszerűen. Nem árt ha ott a "figyelmeztetés", mert sokan készpénznek vennék (ahogy korábban pl. egy beszúrt illusztrációt is).

[ Szerkesztve ]

(#40) GeryFlash válasza zsigus (#39) üzenetére


GeryFlash
veterán

lehet én vagyok hülye, de a cikk kissé félreérthető... nekem úgy jött le, h a vga-nak van ekkora fedélzeti memóriája....

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#41) zsigus válasza GeryFlash (#40) üzenetére


zsigus
őstag

"A "Liverpool" állítólag 28nm-es gyártástechnológiával készül, és 2 GB (mások szerint 4 GB) megosztott memória lesz megtalálható mellette.

A PS3-hoz hasonlóan a PS4-ben is lesz beépített merevlemez, ami minimum 320 GB-os lesz Roj szerint, viszont állítólag a HDD-n kívül lesz még egy 16 GB-os flash memória is, ami vagy gyorsítótárként vagy a mentések, patch-ek tárolásához lesz használható."

A flash memória nem RAM (a fő memóriaegységet, DDR, DDR2 stb. hívjuk RAM-nak).
A pendrive-okban, memóriakártyákon, mobiltelefonoknál van flash memória, és nem véletlenül van a merevlemezes rész után írva, ha flash-ről van szó akkor az háttértárt jelent, ami a merevlemez feladatát látja el részben vagy egészben.

[ Szerkesztve ]

(#42) GeryFlash válasza zsigus (#41) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Tahiti" kódnevű (Radeon HD 7970) 800 MHz-en ketyegő GPU lesz. A "Liverpool" állítólag 28nm-es gyártástechnológiával készül, és 2 GB (mások szerint 4 GB) megosztott memória lesz megtalálható mellette
Itt ezt szerintem úgyis lehet érteni, h a vga memóriája 2-4 gb.....

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#43) zsigus válasza GeryFlash (#42) üzenetére


zsigus
őstag

Megosztott memória (vagyis a CPU és a GPU számára is elérhető, ahogy az Xbox360-ban van összesen 512 MB és mindkettő hozzáfér).

(#44) GeryFlash válasza zsigus (#43) üzenetére


GeryFlash
veterán

ja érteeeem köszi szépen :C :) ... szal mint néhány integrált vga-ban (laptopban) ? eddig úgy tudtam, hogy az xboxban 512Ram van és egy 256 MB-os VGA, kössz a felvilágosítást, most már még elképesztőbb számomra, hogy mennyire tudnak optimalizálni konzolra/ mennyire nem tudnak pc-re

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#45) zsigus válasza GeryFlash (#44) üzenetére


zsigus
őstag

Igen, valami olyasmi mint az integrált GPU-knál, amik a rendszermemóriából "esznek". Csak az Xbox esetében amennyire én tudom GDDR3 memóriáról van szó, ez jóval gyorsabb mint a DDR rendszermemória, és máshogy is épül fel a CPU/GPU-RAM kapcsolat mint egy sima PC-nél.

Valószínűleg a következő konzolok mindegyikében "közös" memória lesz (szakkifejezéssel koherens azt hiszem), de ezek már valószínűleg GDDR5-ös chip-ek lesznek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.