Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nekem tünik csak fel, hogy egy árva S O N Y logót sem látok?

Ez lehet akár "bármi" is. :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2) Bossyy


Bossyy
tag

Szerintem ostobaság fél évvel egy flagship után máris bemutatni az utódját. Egy éven belül sok a két csúcsmodell, ezzel nagyon rontják az aktuális csúcskészülék esélyeit, de egyszer majd gondolom ők is belátják.....
Az előző hozzászóláshoz: a zacskóstej design azért erősen Sony - ra utaló jel :-)
Amúgy a képeket elnézve, itt is lehet majd az újjlenyomat olvasó helyett bőszen tapogatni a kameralencsét (-ket) és gondolom az optikai képstabilizátortól továbbra is úgy irtóznak majd, mint ördög a szentelt víztől.

[ Szerkesztve ]

(#3) hajbel válasza Bossyy (#2) üzenetére


hajbel
addikt

Ami nincs, azt nem lehet elrontani...

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#4) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Komoly Sony fan voltam de amit az elmúlt években leművelnek az siralmas. Komolyan hogy náluk a dizájn megújítás abból áll hogy már kemény 76%os screen-to-body ratio van, és hogy nem tudod lerakni asztalra és nyomkodni mert instabil és mert olyan vastag mint egy féltégla... Köpedelem az egész.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#5) ghiottone válasza Bossyy (#2) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Legalább hamar értéktelenednek a csúcskészülékeik :W Amúgy ha a 2 kamerát megcserélték volna a szenzorokkal / leddel, akkor nem kellene takarítani a lencséket a mellétaperolás után. :(

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#6) Rothmanakos válasza Bossyy (#2) üzenetére


Rothmanakos
tag

"Egy éven belül sok a két csúcsmodell"

Galaxy S - Note széria , Lg G - V széria
Nem a mennyiség sok, hanem a marketing gyenge. Így tényleg felesleges, hogy a konkrét utódját mutatják be fél évvel később, de mondjuk ha differenciálnának a premium kategóriában két kategóriát. úgy lenne értelme, mindegy, hogy az egész csak bullshit.
(Note= S + toll, V= G+ semmi, csak marketing P = Mate+ semmi, csak marketing)
Na így van értelme, de ha a Samu az S-et frissítené fél évente, akkor semmi értelme nem lenne. A G és V széria kb semmiben sem különbözik, ugyanígy a P és a Mate is mindig csúcshardware, csak mivel megkülönböztetik, így kb külön kategóriaként lehet árulni, úgy, hogy nem veszti értékét.

A Sony jelenleg halott, nem lesz könnyű feltámadnia, ha egyáltalán sikerül, bár ez a design, a hozzáállás, és a fejlesztéseik nem ebbe az irányba mutatnak.
Sajnálom, pedig hatalmas Sony fan vagyok.

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#7) judas13 válasza GeryFlash (#4) üzenetére


judas13
addikt

+1
Saját maguk szánalmas árnyékaivá váltak.

Arról az újjlenyomat olvasóról már ne is beszéljünk amit - a kép alapján - ismét elképesztően lentre sikerült tenniük!

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#8) Nimda


Nimda
addikt

Na most elkapott a must have érzés, kell! Nincs már elég tucat kacat..

(#9) Benetnes válasza GeryFlash (#4) üzenetére


Benetnes
tag

Sajnos ezt én is elmondhatom, imádtam a készülékeiket, de amit most csinálnak már kabaré.
Aki lerakott anno egy Z Ultra-t és Z3-at vagy Z5 Premium-ot az hogy nem csinált még egy kompakt 6,5"-os 4k-s szörnyet, Stereo hangszórókkal, nagy aksival.
Olyan oktató jelleggel mint ahogy régen csinálták bármilyen csúcs termékükről volt szó, ha valaki ők tudnának brutálisat alkotni de szerintem nem akarnak pénzt keresni.....
Vagy ostobák más opció nincs.
Egyébként tetszik az XZ2 de tiszta 2016....

(#10) Bilux válasza GeryFlash (#4) üzenetére


Bilux
veterán

Én kézben fogom a telefont és nagyon kényelmes. Az ujjlenyomat olvasó is kényelmes csak oldalról nyúlsz be és nem alulról nyújtogatod az ujjad. Mondom ezt ex Huawei p20 pro meg egyéb csúcskészülék tulajdonosként. Frissítések nagyon gyorsan jönnek. Kíváncsi vagyok hány nagy gyártónak van júniusi biztonsági szintje. Illetve Android P bétája...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#11) Bilux


Bilux
veterán

Ez a kép meg egyértelműen fake XZ2 prémium után ami még meg sem jelent...

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#12) GeryFlash válasza Benetnes (#9) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ugyanez. A XZ1 még vállalhatzó volt, mondjuk az, hogy a screen to badio ratioja gyengébb volt mitn a Z3-mnak az fura volt már akkor is, de mondták hogy jön a kávátlanítás és new design. Erre ujjlenyomat olvasó hátra, méghozzá kényelmetlen helyre, kviették a jacket helyette belerakták azt a f****szopó vibration systemet amit senki nem kért de cserébe vastag és ívelt lett. Mintha direkt mindent szarulé akarnának csinálni. :W

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#13) Bilux válasza GeryFlash (#12) üzenetére


Bilux
veterán

Ujjlenyomat olvasó sajnos szabadalom miatt lett ez, és nem a jól bevált powergombos...

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#14) GeryFlash válasza Bilux (#13) üzenetére


GeryFlash
veterán

Tudom, de lehetne azt, hogy csak Amerikában nem rakják oda (eddig em volt probléma két féle verziót kiadniuk).

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#15) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Imádtam a Sony telefonokat, de már szinte biztos nem Sony lesz a köv. telefonom ősszel. Folyamatosan szűnnek meg az alkalmazásainak fejlesztése. Csak az a bajom, hogy nem tudom mi legyen helyette... Samu biztos nem kell, hüvellyel csak rossz tapasztalataim voltak, alma miért kéne...? Kínai xiamomi stb előítélet miatt kilőve. Szóval, asszem szarba leszek... ;] :DDD :DD

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#16) HarleyCustom válasza MikeWazowski (#15) üzenetére


HarleyCustom
veterán

LG.
V30 széria nekem nagyon jó volt.
Jelenleg egy G6 van,bőven elég ez is egyébként.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#17) <Lacy85> válasza MikeWazowski (#15) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nekem Sony után megváltás volt Samsung-ot használni.
Kb. térugrás a két gyártó közti különbség mobil fronton. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) Bilux válasza MikeWazowski (#15) üzenetére


Bilux
veterán

Szűnik meg mert más lesz... más lesz helyette.
Xperia billentyűzet helyett is más lett.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#19) MikeWazowski válasza HarleyCustom (#16) üzenetére


MikeWazowski
addikt

LG-re is pikkelek. Vicc amit a G4-gyel csináltak. Talán a legjobb telójuk volt.

Bilux - xperia billentyű helyett a swiftkey lett. Akkor a launcher helyett nova lesz? ;]

EclipseGT - igazából a lekerekített kijelző miatt nem kell a Samu, mert nekem az a mindennapokban használhatatlan. S7 edge-t használtam 3 napig, és nem szerettem. Ja, és a frissítések miatt sem kell.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#20) Bilux válasza <Lacy85> (#17) üzenetére


Bilux
veterán

Én alig vártam, hogy megszabaduljak a Samsungtól... Lassú frissítések. Ha elkezdték kiadni akkor vissza vonták mert hibás volt stb....
Az üzemidejéről ne is beszéljünk :DDD

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#21) Bilux válasza MikeWazowski (#19) üzenetére


Bilux
veterán

Nem, valószínű ami az Android P bétában van gesztus vezérelt.
Max maradnak a témák vagy ikon csereberék. Már most se túlságosan Sony-is a launcher.

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#22) <Lacy85> válasza Bilux (#20) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ízlések, meg felhasználói szokások kérdése. :D
Az nem nagyon zavar, ha pár hónappal később jön ki rá egy főverzió, mert ha tökéletes az előző is, akkor nem mindegy?
Meg így elnézve a két gyártót, samunál szerintem még egy 6-os android is funkció gazdagabb volt, mint egy Sony oreo.
Az újabbakról meg ne is beszéljünk.
Üzemidőben meg semmivel nem rosszabb, mint a Sony volt.
Mondjuk nem tudom, melyik samuról van szó, de tippre max. S6 lehetett. Na annak tényleg elég szar volt. :D

(#23) MikeWazowski válasza <Lacy85> (#22) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Én sem vagyok egy nagy frissítés mániás, de azért ha veszek egy csúcs telefont, akkor már vannak elvárásaim. Pláne mikor látom, hogy a többi gyártó meg korábban adja ki. Akkor azért zavar.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#24) Crafter32


Crafter32
őstag

XZ1c kellene káva nélkül és meg is van a Top telefon. Erre mindent, de mindent elcsesznek amit el lehet formailag egy telefonon. :W
Még mindig sok Sony szerető van, ahogy Nokia is volt, de nem tudnak venni telefont. Kényszerből vesz sok ember Samsungot, nem azért, mert annyira tetszik neki. IOS kilőve, kínai márka elvből nem. Sharpot még csak képen láttam, esetleg még van HTC ha vkinek bejön ár-érték arányban. Mit hagytam ki....

(#25) MikeWazowski válasza Crafter32 (#24) üzenetére


MikeWazowski
addikt

HTC szóba se jöhet. Nehogy úgy járjak , hogy megveszem az akt. csúcsot másnapra meg lehúzzák a rolót. ;]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#26) judas13


judas13
addikt

A fentiek alapján nem is kell nagyon belegondolni, hogy miért is esett ki a Sony a Top 10-es listából is már régen. Sőt kíváncsi volnék a 2015-ös top11-ik helye a maga 2%[!]-val most már merre jár?
Mit és mikor csesztek el ennyire? Vagy direkt csinálnák? :F

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#27) <Lacy85> válasza MikeWazowski (#23) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nálam ez max. akkor volt igaz, amikor még tényleg durva változások voltak 1-1 főverzió váltásnál.
Most kb. pár apróságot veszek észre a Nugát és az Oreo között. Működésben meg semmi változás.
Ha valaki úgy rakta volna fel a telefonra az Oreo-t, hogy nem tudok róla, szerintem észre sem vettem volna, hogy verzió frissítés történt. :D

Elvárásaim amúgy nekem is vannak. Ezeket teljesíti is a samsung. 1-2 hónappal kásőbb jön? Na bumm.

(#28) MikeWazowski válasza <Lacy85> (#27) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Mondasz valamit... na majd meglátjuk. Odébb van azért még a telefon vétel. De komolyan nem értem a Sony-t... ez is, hogy már jön az új csúcs, mikor a prémium még nem is vásárolható... :W

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#29) <Lacy85> válasza MikeWazowski (#28) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Anno én ehhez pozitívan álltam. Az előző modelleknek így mindig gyorsan esett az ára, és sokkal olcsóbban meg lehetett venni. :D
Eladni meg soha nem szoktam a telókat, szóval nem igazán érdekelt, hogy gyorsan elértéktelenedik.

(#30) CabalX


CabalX
aktív tag

Remélem hogy a képek alapján csak fake, mert ha a Sony még az XZ2 új (számomra gagyibb hatású) designját megfejeli ezzel a kamera+bekapcsoló gomb elhelyezéssel...
Ennél nagyobb hülyeséget nem találhatnának ki, akarva akaratlanul a kamerát fogja tapizni az ember és nem érti miért nem old fel a telefon.
Ahogy korábban mondták az XZ1(c) designja volt az etalon. Amíg hátul van a feloldó gomb/ujjlenyomat olvasó és kihagyják a jack-et addig felejtős bármelyik új Sony model számomra.

(#31) CabalX


CabalX
aktív tag

Remélem hogy a képek alapján csak fake, mert ha a Sony még az XZ2 új (számomra gagyibb hatású) designját megfejeli ezzel a kamera+bekapcsoló gomb elhelyezéssel...
Ennél nagyobb hülyeséget nem találhatnának ki, akarva akaratlanul a kamerát fogja tapizni az ember és nem érti miért nem old fel a telefon.
Ahogy korábban írták az XZ1(c) designja volt az etalon. Amíg hátul van a feloldó gomb/ujjlenyomat olvasó és kihagyják a jack-et addig felejtős bármelyik új Sony model számomra.

(#32) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Csúf szegény.

(#33) HarleyCustom válasza MikeWazowski (#19) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mivel a felsorolásban nem szerepelt az LG... :)
Nem tudom mit műveltek a G4-gyel..
Sógornőmnek több mint 2 éve megvan és használja hiba nélkül.
Mire gondolsz?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#34) Bwin87


Bwin87
tag

Ha tényleg igy fog kinézni akkor a sony elvesztette egyedi formavilágát! :(

Sony Xperia 1 V

(#35) judas13 válasza Bwin87 (#34) üzenetére


judas13
addikt

Már múlt időben gondolnám mindezt.
:)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#36) zozzo72 válasza <Lacy85> (#22) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Én jővöre tervezek csúcskészüléket vásárolni,de pofoncsapásként érne ha 300 ezer forintért nem a legfrissebb androidot kapnám.

(#37) <Lacy85> válasza zozzo72 (#36) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Miért, melyik Samsung flagship jött ki régebbi verzióval? Tudtommal mindegyik a legújabbat kapja.

(#38) zozzo72 válasza <Lacy85> (#37) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Tökéletesen igaz.

Ellenben az elődök (előző évböl valók) várakoztak ilyen téren frissités kapcsán.

Frissités mizéria okán szóltam hozzá.

(#39) DithenS válasza Rothmanakos (#6) üzenetére


DithenS
senior tag

Az S széria és a Note teljesen más telefon, más igényt szolgál ki.
Mind a kettő csúcs, de a Note eléggé réteg igény, ott van még a toll is.

(#40) Jeanne d'Arc

Bármi is ez, de csúnya szerintem!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#41) #65577472 válasza DithenS (#39) üzenetére


#65577472
törölt tag

Miért lenne a Note rétegigény?

S8+ 159.5 x 73.4 x 8.1 mm, 6.2"
Note8 162.5 x 74.8 x 8.6 mm, 6.3"

SoC (és még sok minden) ugyanaz, csak a Note kapott S-Pen-t.

(#42) Tengri válasza HarleyCustom (#33) üzenetére


Tengri
senior tag

Megelőztél. Pont ezeket a kérdéseket akartam feltenni én is. Már több mint 2 éve van a tulajdonomban LG G4 és kiválóan működik.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#43) MikeWazowski válasza Tengri (#42) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Igazából csak a frissítésre értettem. Egy fő verzió kapott, azon kívül 2-3 javítást. És azért egy csúcs telefonnál nem ezt vártam volna el.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#44) Tengri válasza MikeWazowski (#43) üzenetére


Tengri
senior tag

Ezen tényleg van mit javulnia az LG-nek. :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#45) MikeWazowski válasza Tengri (#44) üzenetére


MikeWazowski
addikt

De G3-nál meg abszolút nem így volt. Ott elsőnek kapta talán meg a Marshmalow-ot, vagy melyik androidot. Tehát az élen járt a frissítésekben az LG, csak a G4-nél valahogy ez megtört:(
Azt már nem tudom, hogy most hogy adják a frissítéseket...

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#46) Rothmanakos válasza DithenS (#39) üzenetére


Rothmanakos
tag

Toll. Tudsz mást mondani, amiben különbözik a S8+ a Note 8-tól? Mellesleg 2 (egymástól független) Note-os ismerősöm volt, mindkettő azt mondta, hogy első 1-2 héten használták a tollat, mert milyen fancy, meg jó, utána kb sohase:D
Ezzel arra próbáltam rávilágítani, hogy a toll szite felfesleges,nem más, mint marketing eszköz, ezzel egy kategóriát ketté tudnak választani. Azért más réteg, mert a Note-os réteg az az, akin "működik a marketing", és ezért megvárja a Note-ot, mert Ő Note-os.
Kérdezz meg pár Note felhasználót, mennyi előnyét használják ki a tollnak :D

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#47) DithenS válasza Rothmanakos (#46) üzenetére


DithenS
senior tag

Igazából én se használnám a tollat :D
De pont ezért vennék inkább S szériát, olcsóbban. Az megint más, hogy ennyit telefonért nem adok ki. De azért a Note-ban van pár újítás is, például ha a samsung nem szerencsétlenkedne az kijelző alá rakott újlenyomat szenzorral, akkor már idén a Note-ban jelenne meg először. De szerintem a jövőre fog megjelenni benne.
De nagy különbség akkor sincs a kettő közt, régen a méret volt a meghatározó, ma már az se.

(#48) janeszgol válasza Rothmanakos (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Mert nem a fancy emberkéknek találták ki. Gondolom azért vették meg az említettek, mert menő és kiemelik a többitől. Nem gyerekeknek van ez. Ha programozol, könnyű jegyzetet készíteni a tollal. Például egy fontos momentum. Egy másik fontos dolog, hogy pl rajzolásra kiváló. Unokatesóm tervező, ő is Note-ot vett és használja is jegyzetelésre. Amíg nem ebben dolgozott, sose volt nála Note. Amint látod, itt két eset van csak: jegyzet és rajz. Biztosan találni még számtalan esetet, de én ezekkel találkozom, illetve anno magam is jegyzetelésre használtam. Most biztosan nem használnám, max hétköznapi jegyzetelgetésre, el is tettem a fiókba.
A Note az nem egy tollas S, ez fontos.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#49) csakasony68


csakasony68
csendes újonc

Nagyon kár a Sony új zászlóshajóját belevinni a menő trendekbe, ahol az összes mobilkészülék gyártó egymásra hajaz, ami azt eredményezi, hogy minden teló egy kaptafára készül, vagyis tök ugyanúgy néz ki. Ez hiba. Sajnálom, hogy mint SONY márkahívő, aki nem köt kompromisszumot, ezzel kell, hogy azonosuljon. Miért kell lekerekíteni a telefon sarkait? Azért döntöttem a SONY XPERIA XZ PREMIUM mellett tavaly nyáron, mert épp az egyedisége, és az én telefonról alkotott elképzelésem testesült meg ebben a készülékben. Ezért ha ma döntenem kellene, ugyanezt választanám. Ez biztos. Annyira elegáns, sokoldalú, szép, tényleg prémium minőséget képviselő telefon ez, hogy párja nincs. Pont azért is, amiért szögletes, mint a tégla. Nekem ez a szempont az egyik, ami éppen tetszik benne.
A feliratot pedig sajnálom, mert ez megint egy olyan fontos külsőség egy telefonon, amit ha én lennék a gyártó, soha nem hagynám el, le. Látszani kell mindig, hogy ő egy SONY. CSAK A SONY!!!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.