Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Szerintem nagyon ronda.

(#2) Tigerclaw válasza Tetsuo (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A sok egyforma tégla okostelefon mellett még üdítő ez is. Kár hogy sok tekintetben olyanok ezek mint egy időkapszula. Alig fejlődtek az elmúlt 10 évben. Egy Motorola MPX220 is kb. ilyen volt, ennyit tudott kivéve a strapa kialakítást. Mivel a nagyok nem látnak fantáziát ebben a piacban, nincs semmi fejlődés se a feature listát, se a minőséget, dizájnt tekintve. Egyszerűen szólva nincs kit másolni a kínai cégeknek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

", csak egyelőre nem jöttem rá, hogyan kell felhalkítani a hívás közbeni hangerőt."

Felhalkítani? Ilyen szó nincs. :)
Amúgy elmegy ez a telefon. Van létjogosultsága, de sajnos általánosságban az van, hogy az okostelefonok hangminősége sokkal jobb, mint a mai butatelefonoké. Pedig egy butatelefon pont erről szól, semmi másról.

(#4) AliceWake válasza janeszgol (#3) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

De van :P És vicces is ;]

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#5) TaaT


TaaT
veterán

Hogyha valami nagyon zord környezetben kellene használnom a telefonomat inkább vennék rá egy ilyen tokot minthogy vegyek egy ilyen buta telefont.

Give them hell Ukraine!

(#6) GreatL


GreatL
őstag

Felhalkítani... a D-pad fel és le evidens már kb. 20 éve, a 2-8-cal egyetemben.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#7) AliceWake válasza GreatL (#6) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Lett volna, ha egyéb esetekben is úgy kell (rádió, zenelejátszó, általános hangerő), esetleg jelezve lenne valahogy. Így azért elég fura volt.

Non omnis moriar.

(#8) Tigerclaw válasza TaaT (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én ebben ez esetben biztos tartanék magamnál egy olcsó vagy strapa feature phone-t.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) janeszgol válasza AliceWake (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Mivel szemrebbenés nélkül írta egy másik hozzászóló is, akkor lehangosítottam magam. Bocsi. :)

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Év kamerája.

(#11) forgonati válasza janeszgol (#9) üzenetére


forgonati
őstag

Szerintem az csak válasz volt Alice szavajárására. Mivel tényleg nincs ilyen szó. Engem is zavar, de hadználnak itt a tesztelők kacifántosabb szavakat is...

Keelah Se'lai!

(#12) janeszgol válasza forgonati (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet valahonnan szedte, esetleg régen sikk volt ez a kifejezés, és sokaknak jelent valamit, nekem meg nem. Nem tudom, nekem ez kimaradt. De azt tudom, hogy Alice nem könnyű olvasmány. :)

(#13) Plug Life


Plug Life
aktív tag

Erre kár volt pazarolni a nemes műanyagot.

(#14) icp1970


icp1970
senior tag

Csúnyácska szegény.

(#15) Sinesol


Sinesol
veterán

Nem értem mire jó ez a kagyló design, csak sérülékenyebb tőle.

(#16) joey04


joey04
titán

Egész pofás szvsz. Az e-book olvasó poén.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) pengwin válasza AliceWake (#7) üzenetére


pengwin
addikt

két sztenderd SIM kártyán tud csatlakozni az eszköz a GSM 850/900/1800/1900 MHz-es hálózatára
[...]
semmi egyebet nem tud, mint 3G hálózaton telefonhívást bonyolítani és SMS-t kezelni

A GSM az nem 3G. A "3G" ha jól emlékszem az 5-7Mbit-nél kezdődő sebességű HSPA-t jelentette, de volt belőle 42Mbit-es verzió is. Összehasonlíásképpen a 2,5G pár száz kbit-es sebességet tudott, a GSM hálózat pedig még ennyit sem, mert nem továbbít adatot. (A GSM-es adattovábbítás GPRS néven fut)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#18) dz1989


dz1989
senior tag

Szeritem külsőben nagyon rendben van. Az IP68 nagyon jó. :R
De szerintem a Belső olyan mint a 2003-as mobiloké. :C
Alabból azért kellett volna jobb minőségű pl.:Kamerát beletenni mert ne lelegy mégsem ekkora különbség(az okosokhoz képest) és sokaknak így is veheti a kedvét.
A memória eleve hogy KByte-ban kell mérni az önmagában katasztrófa. :W

[ Szerkesztve ]

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#19) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Nincs HotSpot, nincs GPS, túrázni tehát nem igazán alkalmas, "
De gondolom képes modemként működni, pl. USB kábloszon. Pont jól jöhet.

És sok usernek bőven elég, amit tud.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Tetsuo válasza janeszgol (#9) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Természetesen nincs olyan szó, hogy "felhalkítani". Még akkor sem létezik, ha egy nyelvújítóként avanzsált személy hangoztatja.

(#21) Sinesol válasza Tetsuo (#20) üzenetére


Sinesol
veterán

Az külön szánalom, hogy javitas helyett próbálja elvicceskedni a dolgot.

(#22) janeszgol válasza Tetsuo (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Tudom, de belementem a játékba. Nem kell ennyire véresen kezelni. :)

(#23) Béééla


Béééla
őstag

Vagy elsiklottam felette, vagy nincs leírva:
Mindkét slot 3G-s?
Pont a napokban csomagoltam el egy strapatelefont ínségesebb időkre, abban csak az egyik sim foglalat 3G képes.

Bélabá

(#24) PHM válasza Sinesol (#21) üzenetére


PHM
addikt

- Mástól is hallottam ezt a kifejezést, úgyhogy nem egyedi eset.
- Egyébként meg:
„Akinek van humora, mindent tud. Akinek nincs, mindenre képes.”

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#25) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A fő kijelző felbontása / mérete nem szerepel a tesztben vagy elsiklottam felette?

[ Szerkesztve ]

(#26) Plug Life válasza Tetsuo (#20) üzenetére


Plug Life
aktív tag

Helyesen behalkítani lenne! Minden igekötő helyére be-t, ez a menő! 🤩

(#27) hcl válasza Tetsuo (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A magyar nyelv egyik szépsége, hogy lehet benne szóösszetételeket alkotni. NEm kell fennakadni azon, ha valaki kreatív. Miért nem lehet döcögni egy jót rajta...

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) akaido válasza TaaT (#5) üzenetére


akaido
addikt

Pont ilyet vettem a Mate9-emre. :K

Na de hogy ontotyik is:
Pl. Tetőfedő barátom meséli, hogy sajnos havonta vett telefont, amíg valami hasonlóan strapabíró készüléket nem jánlottak neki. Azóta még a háztetőtőről zsebből ki-lepottyanó telefon is túléli ezt a zuhanást. Azóta csak hasonlót vesz a cég dolgozóinak. Célhardver 1értelműen.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#29) AliceWake válasza Fancy-boy (#25) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

És tényleg nincs benne, csak a másodlagos adatai :Y Máris pótolom :R

Non omnis moriar.

(#30) jUUh


jUUh
addikt

Azok a képek... Szebbet festek... :DD

Samsung Galaxy S23+ | Samsung Galaxy eredeti szövet szíj eladó

(#31) Subi77 válasza AliceWake (#4) üzenetére


Subi77
csendes tag

A cikkíráshoz kevés lesz a középfokú magyar nyelvismeret...

(#32) Sigma7


Sigma7
tag

Sokan kifejezetten szeretjük, ahogy AlicWake fogalmaz. Erről a hihetetlenül érdekes telefonról is csak azért olvastam el a tesztet, mert így volt értelme.

(#33) Tetsuo válasza hcl (#27) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ez nem így van. :U A kreativitás sem azt jelenti hogy valaki szabályok nélkül összehány mindent, majd önjelölt nyelvészként tetszeleg.

(#34) AliceWake válasza Tetsuo (#33) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Na, félrértettük egymást. Persze, hogy nincs ilyen szó, van rá rendes kifejezés. De ennyi szóismétlés után ez csak egy könnyed geg.
Komolyan felmerült bárkiben is, hogy ez komplett nyelvismeret hiánya vagy nem kielégítő képzettség miatt lett leírva???

Non omnis moriar.

(#35) troviko


troviko
senior tag

De rohadt jól néz ki. :)
Nekem nagyon tetszik, kár, hogy nem túl jó.
Túl nagy, cserébe nem lehet se hotspotnak, se power banknak használni, pedig ha lehetne, igazi B teló lenne. Olyanokat már nem is mondok, hogy KAI OS-el, GPS-el... vágyálom.

De attól még jópofa, lehet veszek egyet viccnek...

https://www.oldtech.hu/

(#36) janeszgol válasza jUUh (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

A mobilfotók eredeti Picsaszó képek. :)

(#37) pengwin válasza Béééla (#23) üzenetére


pengwin
addikt

Egyik slot sem 3G-s.

Nem tudom honnan szedte a cikkíró, a telefon nem rendelkezik adatkapcsolattal.
Minek lenne ebben 3G, ha nincs email kliens, böngésző, vagy hotspot funkció?
Hogy a fenébe bírná az akksija egy hétig/hetekig 3G hálózaton?

Tök jó, hogy a fél fórum egy kis nyelvi játékon lovagol, de az ilyen tárgyi tévedések már fel se tűnnek senkinek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#38) Béééla válasza pengwin (#37) üzenetére


Béééla
őstag

Breaking news:
A 3g nem csak adatkapcsolatra jó, hanem a hívás is tisztább vele!
Fícsörtelón böngésszen a hóhér, de a Nokia 8110 remakeben is tetszett hogy 4G képes mert így korszerű, és nem köszön vissza a bilihangú 2G...

Bélabá

(#39) Sinesol válasza AliceWake (#34) üzenetére


Sinesol
veterán

Mivel túl gyakran történik meg, lassacskán ez is felmerülhet, egyszerűen nem lehet elnézni folyamatosan mindent.

[ Szerkesztve ]

(#40) pengwin válasza Béééla (#38) üzenetére


pengwin
addikt

Akkor még egyszer:

Ha a telefon csak GSM hálózatokra tud csatlakozni, akkor nincs "3G" kapcsolata.
A 3G eleve csak egy marketing elnevezés több technológiára, amik nagyon hasonló szerepet töltöttek be a mobilhálózatokban a világ körül.
Magyarországon UMTS/HSPA/HSDPA volt a harmadik generációs hálózati kapcsolat neve.
Ha a telefon nem támogatja valamelyik rádiótechnológiát ezek közül, akkor nincs 3G kapcsolata.
A GSM-et 2G-nek szokták hívni a GPRS-sel együtt, valamint még létezik a sokszor 2,5G-nek csúfolt EDGE is.

Szóval vagy valamilyen mágia révén bírja egy hétig a telefon és a gyártó is hülye, hogy sehol sem említi a 3G-t a telefonnal kapcsolatban, vagy tényleg csak GSM hálózat van a készüléken.
A 4G-t meg ne keverjük ide, mert ott a VoLTE tudtommal egy lényegesen újabb fícsör magánál a technológiánál.

Üdv, pengwin

(#41) Plug Life


Plug Life
aktív tag

Itt sokan Bástya elvtárs fordítottjai, úgy tűnik 😆

(#42) 4Grider válasza pengwin (#40) üzenetére


4Grider
nagyúr

Teljesen igazad van, a cikkíró a 2G frekvenciákra 3G-t fogott.
De miért írsz a 3G-ről múlt időben, amikor a 4 hazai szolgáltatóból 3-nak országos (80% lefedettség feletti) és működő 3G hálózata van 900 és 2100 MHz-en?

(#43) AliceWake válasza 4Grider (#42) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Ezt most tisztáztuk a gyártóval, a szoftverben felejtett adatkapcsolati lehetőségek voltak zavaróak, valójában nincs benne. Még böngésző ikon is van, de inaktív volt, feltettük a beállítások hiánya miatt. Csak ezt eddig nem erősítették meg. De ezt nyilván helyesbítjük.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#44) PHM válasza pengwin (#37) üzenetére


PHM
addikt

Ezek szerint 3G hálózaton többet fogyaszt a telefon, mint 2G-n?
Erről tudnál adni valami linket?
(Nem kötekedek, csupán technikailag érdekel a dolog.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#45) Fancy-boy válasza PHM (#44) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem erre gondolt:

"Egy telefon akkor fogyaszt többet, ha az éppen fogott hálózat térereje gyengébb a kelleténél, ugyanis kis jelszik esetén nagyobb teljesítmény kell a mobil-bázisállomás távolság áthidalásához. Erre régebben megoldás lehetett, ha "biztos" 2G-re váltottunk, de manapság már igen sok helyen megfelelő a 4G hálózat ahhoz, hogy ez ne jelentsen számottevő problémát."
Cikk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#46) bLaCkDoGoNe válasza Sinesol (#21) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Elég borzalmas lehet ekkora karóval a seggedben élni... :) (Mielőtt belekötsz: tudom, hogy magyarul nyelni szokták a karót, de szerintem viccesebb az angol kifejezés.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#47) pengwin válasza 4Grider (#42) üzenetére


pengwin
addikt

Azért, mert újabban mindenhol csak a 3G jelölést látom.

Csak addig nyomatták a különböző rádiótechnológiák neveit, ameddig az volt a kurrens hálózat, és számított, hogy 7/14/21/42Mbps sebességet tud-e a telefon.

Ugyanez lesz most majd a 4G-5G váltásnál... próbáld csak meg majd 2 év múlva kideríteni, hogy milyen Cat. LTE modem van a telefonodban! Most bezzeg mindenhol lelekesen leírják, hogy Cat.16/18, mert ez a reálisan elérhető maximum, és ezzel lehet reklámozni.

Üdv, pengwin

(#48) tn90 válasza Fred23 (#10) üzenetére


tn90
csendes tag

Egy Helios 44-el nem lehet ilyen szépen "becsavart" képeket készíteni mint ezzel :DD

(#49) PHM válasza Fancy-boy (#45) üzenetére


PHM
addikt

Köszönöm, így már világos. :R

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#50) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Asszem ez most nem a reklám helye lesz. Régebben a cégnél nekilelkesedtünk, hogy oldjuk meg a dolgozók telefonos strapabírását és kétfajta Evolveot is vettünk a dolgozók részére. Több ebből a márkából nem jön a házhoz, az tuti. A napi gyakorlatunkban egy nyomógombos Nokia körökkel használhatóbb és stabilabb és ha beleesik 2 méter mélyre a csatornába, akkor oly mindegy az a tündökletes ip besorolás.
(csak az arányok miatt: néhány év alatt a darabra kb. 3x annyi Nokiából kevesebbet selejteztünk le beázás miatt, mint ahányat a jóval kevesebb Evolveból a saját meghibásodásaik miatt)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.