Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Már értem: a 150A-t kapcsolgató tápon keresztül húzott adatvezeték nagyobb VR élményt nyújt toldóval, mint gépen kívül elvezetve. Földhurok meg nem lehet, mert ez digitális! ;]

(#2) rudi válasza #16939776 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Magam is debilségszagot érzek a levegőben. Még szerencse, hogy mire az otthoni, kommersz VR-ből valami lesz, ez a kártya elavul :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) Daywalker válasza rudi (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez csak a kényelem végett van, senki sem állította, hogy jobb lesz a minőség. Amikor nálam volt a Rift, én is utáltam a gép mögé bemászni (főleg mert alig van hely mellette), és volt, hogy nem akartam az asztalon hagyni, mert sok helyet foglal, méteres kábelek tekeregtek. Tehát nem olyan hülye ötlet. A hozzászólásaitok pedig kimerítik a trollkodás fogalmát ;]

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) Depression válasza Daywalker (#3) üzenetére


Depression
veterán

Titánok harca: mikor az egyik házigizda letrollozza a másikat. :DDD

Én is de utálok a gép mögött matatni...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#5) rottenbull


rottenbull
senior tag

Szerintem is jo otlet. Johetne ez tobb kartyahoz is, es esetleg mas portokkal a fedelzeten.
Nekem az asztal alatt van a gep, es orulnek, ha a haz tetejen lennenek a kimentek.

(#6) Daywalker válasza Depression (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

;] Kell egy kis izgalom :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) #51236352


#51236352
törölt tag

Én díjaznám, ha úgy lenne megoldva ez a belső kivezetés, hogy utána a hátsó kivezetések elférjenek egy sloton és lehetne egy slotos kártyákat csinálni vízzel.

(#8) Béééla


Béééla
őstag

Piros kártyám van, a legendárium szerint ők a véeratyaúristen, mégis az nVidia (mármint EVGA) hozta ki ezt az apróságot, és nagyon jól tette! Mutasson példát, hogy egy jó termékből hogy lesz kiváló!
(és mellesleg haszna is lesz azoknak az 5.25"-ös slotoknak, amióta az optikai meghajtók és rackek kihaltak az átlag PC-ből)

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#9) Sonja


Sonja
veterán

Mondjuk akinek pl. NZXT H440 háza van, annak nem valami jó választás. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10) rudi válasza Daywalker (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem igazán hiszem, hogy kell a házba még egy adag kábel. Abban sem vagyok biztos, hogy egy tisztességesen rendszerbe illesztett Riftet állandóan le kell csatlakoztatgatni. Biztos kényelmesebb, ha elöl lehet dugdosni, de valahogy én inkább nem szeretném a gép előtt látni a mindenféle kígyózó kábeleket. A fülesemet is hátra kötöm be, a hangszóró (vagy a gép) tetején tárolom használaton kívül, a kábeleit meg szépen elrakom a monitor/hangszóró mögött, a Ritet is így tenném be. Persze, ha csak ideiglenesen van bekötve a Rift, és minden használat után elrakják, akkor lehet értelme a homlokzaton kivezetésnek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Blindmouse válasza rudi (#10) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Lehet ha hátul van kivezetve akkor kell hozzá extra másfél méter vezeték. Meg két szabad USB, lehetőleg egymás mellett. HDMI meg árnyékolt meg csavart, szóval nem szedi fel a zajt.
Biztos kiadja majd valaki a VR hosszabbító kábelt, addig van ez.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) Daywalker válasza rudi (#10) üzenetére


Daywalker
addikt

Mások az igények. Ennyi. De ettől még nem kell csípőből elutasítani meg lenézni ezt a megoldást sem. Ahogy az asztal mögött, úgy a gépházban is elfér egy kábel.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#13) #16939776 válasza Daywalker (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

+1 hibaforrást is beleszámolva, inkább még mindig hátulra dugnám.

Másrészt nincs torony házam sem, 5,25"-ös hellyel, ami "mögé be kellene mászni".

Amit írtam a táppal és a földhurokkal kapcsolatban az is tollkordás?

[ Szerkesztve ]

(#14) Csapoati válasza #16939776 (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Csakis kézműves kábelekkel ajánlott használni amúgy is. Bármi, ami olcsóbb 50 ezer Ft/m, ki van zárva. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) #16939776 válasza Csapoati (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

A többi: IMac vs. PC / AMD vs. NV / Konzol vs. PC / Plazma vs. LCD / mellett miért ezt a témát választottad? :P

(#16) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Nekem van egy ötletem, hogy ne kelljen ki-be húzogatni a hdmi kábelt a vgából. Hisz oda ált.ban a monitor van bedugva, és ha Rift-ezni akarunk akkor azt ki kell húzni, bedugni a helyére a Rift-et... bonyolult. Ehhez mit szóltok :

Így könnyen "szétszerelhető" a Rift, gyors is, kényelmes is!

De van egy másik ötletem is, ha nem akarjuk a Rift-et elteszegetni, de nem akarjuk a monitort és a Rift-et ki-be húzogatni! Rift megy a vgába, és a monitor megy a hdmi-dvi átalakítóba!
Valahogy így :

Szerk.: nekem az első megoldás tetszik a legjobban! Az egyikbe megy a monitor, másikba a Rift, és ha el szeretném tenni, akkor könnyen eltávolíthatom.

[ Szerkesztve ]

(#17) kpal


kpal
veterán

EZ a plusz cucc szepen megdobja a vga arat. Amugy inkabb erdemesebb kivarni a Pascal-t.

[ Szerkesztve ]

(#18) FID válasza RyanGiggs (#16) üzenetére


FID
őstag

Az első nem életképes még Avermedia Live gamer HD-nál sem. Kipróbáltam, hogy elkerüljem az anomáliákat.

A második jó ötlet. (Csak a hang problémás bizonyos esetekben)

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#19) RyanGiggs válasza FID (#18) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Na akkor a második megoldást fogom alkalmazni. :K (még olcsóbb is)
Hangtalan monitorom van. Hangkariba van dugva a fülesem!

[ Szerkesztve ]

(#20) Mikiller


Mikiller
aktív tag

A múltkoriban olvastam itt, hogy új speckók szerint 5db usb kell majd a riftnek. Ezen meg csak 2 van:)

Közben megtaláltam a cikket, nem 5 csak 4 usb:)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21) haxiboy


haxiboy
veterán

Nem szívesen csufítanám el a 750D-t ilyen rondasággal.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22) Televan74


Televan74
nagyúr

Néhány új háznál gond lehet belőlem,hiányzó 5,15" hely. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#23) FID válasza Televan74 (#22) üzenetére


FID
őstag

VR Readyt kell venni :D

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#24) Madwe válasza RyanGiggs (#16) üzenetére


Madwe
nagyúr

Monitor megy displayportba ahogy azt illik, rift meg hdmibe, s semmi kiegészítő kábel nem kell :D

[ Szerkesztve ]

(#25) Sky85


Sky85
tag

Már csak a venti szabályzó hiányzik róla! :)

(#26) menpee válasza Madwe (#24) üzenetére


menpee
aktív tag

Projektor megy a DVI-ba, s a hsz-ed többi része ugyanaz nálam is :D

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#27) Csapoati válasza #16939776 (#15) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mert 2016 a VR éve, a többi már uncsi! :P

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#28) Dr3 válasza Mikiller (#20) üzenetére


Dr3
csendes tag

Valóban 4, 3db 3.0 és 1 db 2.0, viszont a házakon már általában van 2-3 kivezetés, szal ez a 2 pont elég ahhoz, hogy ne kelljen kinlódnod hátul... szerintem teljesen vállalható ötlet.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz...

(#29) Cicero


Cicero
őstag

Tudom ez messze megy, de mi lenne, ha külön csatlakozót csinálnának a VR-nak?...

(#30) Omegared


Omegared
csendes tag

Ch. :D 2 hét múlva meg lesz ugyan ilyen DeLock márkájú :D Vagy lehet már 3-4 éve van :D

(#31) RyanGiggs válasza Madwe (#24) üzenetére


RyanGiggs
őstag

De nekem csak hdmi és vga bemenetem van a moncsimon! Akkor?
Esetleg arra gondolsz, hogy vegyek egy olyan kábelt aminek az egyik vége hdmi, a másik fele meg dp?

[ Szerkesztve ]

(#32) Madwe válasza RyanGiggs (#31) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha olyan kimeneteid vannak, akkor jóeséllyel amúgy sem fog futni nálad a vr, mert nincs elég combos gpu-d hozzá ;] minimum 970 kell tudtommal, azok meg már rendre minimum dvi+hdmi+displayporttal jönnek...

(#33) RyanGiggs válasza Madwe (#32) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Nem jól olvastad! ;) Olyan bemeneteim vannak a monitoromon!
GTX970-em nincs az tény, csak R9 290 ;]

(#34) Madwe válasza RyanGiggs (#33) üzenetére


Madwe
nagyúr

Akkor úgy van ahogy mondtad, hdmi-dp vagy hdmi-dvi kell majd neked, nekem meg egy kávé mert még felületesen olvasok :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.