Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#207) Slade92 válasza buvartacsko (#195) üzenetére


Slade92
aktív tag

Nekem meg a 4" kicsi ez most olyan...
Azt meg hogy "elég durván tégla" már tûlzás ha az iPhon 5-höz viszonyíuk!

iPhone 5
Magasság: 123,8 mm
Szélesség: 58,6 mm
Vastagság: 7,6 mm

Nexus 4
Magasság: 133,9 mm
Szélesség: 68,7 mm
Vastagság: 9,1 mm

http://i-cdn.phonearena.com/images/reviews/124670-image/Google-Nexus-4-vs-Apple-iPhone-5-001.jpg

Te az iPhone 5-höz képest ezt nevezed elég durva téglának??? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#210) Peterson_ válasza kolosanyi (#17) üzenetére


Peterson_
addikt

Tökéletesen összegezted a lényeget.:R
Mindenesetre a hype, ami az Apple termékeket övezi és az amit ténylegesen letesznek az asztalra már régen nincs egy szinten.
Pár éven belül szvsz végleg kipukkad a lufi.
Persze attól még panaszra nem lesz okuk.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#221) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Jó drgán kezdenek az új iphone-ok. Itthon bele sem merek gondolni milyen árakon lesznek majd. Ami igazán kapós lesz ezek után az iphone 5C, szerintem a kinézete fogja eladni nem az ára. Iphone 5S meg szerintem már iszonyat durván sok.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#222) margithid válasza Mr.Grincs (#221) üzenetére


margithid
veterán

Hidd el igy is lesz egy vastag réteg aki örömmel adja oda sorbanállás után a nehezen összekuporgatott pénzét egy telefonra. És ami a legviccesebb, hogy ezeknek a jóembereknek egy lumia 520 is bőven elég lenne facebookozni, buliképeket feltölteni és az tizedannyiba kerül mint ez:)
Borzalmas ez a többnek akarok látszani mint ami effektus a legtöbb embernél...

(#223) lacix76 válasza lacix76 (#118) üzenetére


lacix76
őstag

Én mondtam tegnap. :D
De ami itt folyik az már nevetséges. :D

(#224) Kasya


Kasya
nagyúr

WinPho-val jobb lenne, volt mar? :P

Fenomenalis, hogy mennyire "vakok" az emberek... Igazan raszanhatna valaki kis idot torolni a forumban (ezzel egyutt).

(#225) madgie válasza margithid (#222) üzenetére


madgie
titán

Egyértelmű, hogy a nagy többségnek elég volna az 520, de amúgy bugos a push a WP telefonokban, addig nem igazán ajánlható fécbúk-központú dolgokra.

De fordítsuk meg a dolgot kicsit: Android oldalról mire nem elég egy SGS2?

(#226) margithid válasza madgie (#225) üzenetére


margithid
veterán

Nem egy S2, de egy huawei Y300 vagy drágábban egy HTC Desire 500. Ezek valahol a képességükkel vannak egy szinten árban. De egy nexus 4 is megéri most már szvsz.
Lehetne sorolni a telefonokat 20-tól 100k-ig amik megérik az árukat.
Tényleg sajnálni tudom azokat az embereket akik nyitóáron megveszik. (most nem azokra gondolok akik kedvezményesen kapják meg előfizetés mellé)

(#227) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ez egy vicc. Az 5C (ha jól emlékszem) 64G verzsönben is csak 400$. Felénk meg... :W

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#228) llaszlo válasza Petyyyyy (#227) üzenetére


llaszlo
veterán

Te meg mégis miről beszélsz?? Az 5c-nek nincs is 64GB-os verziója (én nem láttam ilyen verziót sehol sem), de pláne nem kerül 400USD-be, mert az alapára is jóval több ennél. Ja meg nettó árakat ne hasonlítsunk már a bruttóval.

(#229) nord_ válasza llaszlo (#228) üzenetére


nord_
veterán

Azért a nettó/bruttó nem ennyire egyszerű. ;) Az USA-ban államonként más a mérték: van, ahol 0%, de az átlag is 10% alatt van. Ez azért "kicsit" más, mint a Pártunk és Kormányunk által bevezetett 27%-os rablás.

(#230) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ha megint elkezdődik a Droid vs iOS téma kemény szankcionálásba kezdek.

#nincsbennetarcsi

(#231) llaszlo válasza nord_ (#229) üzenetére


llaszlo
veterán

Tisztában vagyok az áfá-val (az USA-ban azért nem sok olyan állam van ahol 0% az áfa) meg még az arisjus meg még vám meg még ki tudja mi megy rá. Simán ha csak az áfát és vámot számolja rá az ember, akkor is valami 7-8%-os különbség van csak a két ár között. Legalábbis i5-nél ez volt, már leírtam részletesen ott is. Az 5s meg ugyanannyi ott, mint az i5 volt egy éve, az 5c meg 550USD+áfa. Tehát erre nem az Apple tesz rá ennyit, hanem az adók és egyéb díjak miatt lesz ennyi.

(#232) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Szép az Iphone, mint általában szoktak na de azért nagyon durvulnak az árral.
Az Ativ S-t bármikor egy Iphone mellé teszem :)
És ez a teló 70(!) ezer kártyafüggetlenül. És mindet tud amit ma kell. Egy iphone (számomra) aránytalanul drága.
Ja és nem nagy a 4.8" már úgy vagyok vele, hogy lehetne nagyobb is.. :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#233) #56573440 válasza llaszlo (#231) üzenetére


#56573440
törölt tag

"az USA-ban azért nem sok olyan állam van ahol 0% az áfa"

sehol se annyi, cserébe elég sok helyen eltérő annak mértéke, ugye ezért adják meg a nettót, aztán az államonként változó áfát csapja hozzá a delikvens fejben.

(#234) xedamen


xedamen
senior tag

Röhej árképzés! Mindig a szegényebb országokban a legdrágább... Nekem kék színű S 4-em van, tegnap előtt vettem 2 év gyári garival 140-ért! Azért ne kerüljön már 100 ezerrel többe egy iPhone :O

(#235) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát jól megkérik az árát.

xedamen: megjelenésekor 140+40k rémlik nekem, tehát az sem volt olcsó! Ez is olcsóbb lesz majd. A titok nyitja nem kell a megjelenése napján rohanni a boltba érte, ha sajnáljuk rá a pénzt!

Rubbi: ja WP, az még korlátoltabb mint az iOS.:D Ráadásul az nagy.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#236) llaszlo válasza #56573440 (#233) üzenetére


llaszlo
veterán

"Sehol se annyi" Nem? Akkor miért vannak nullás államok?
[link]

(#237) ripla válasza Lambach (#15) üzenetére


ripla
őstag

öcsémnek egy iphone 4-ese van már lassan 2 éve, volt a kezemben jó párszor és egyszerűen tökéletes. gyors, nem akad, nem lassú. az irigyek ilyenkor azt mondják, hogy "de az android is tudja ezt!!!" nem, nem tudja, androidos telefonom volt 3 évig és ismerősök androidos telefonját is volt szerencsém használni elég sokszor...nos, soha többet android.
illetve mivel szeretett öcsém amerikában dolgozik egy iphone programokat fejlesztő cégnél 3 éve, tehát testközelből élheti át ezt az egészet, csak ennyit mondott nekem: "az ég óvjon meg az androidos rendszerektől". :)
az androidnak pont az a legnagyobb problémája jött hogy mindenféle jöttment készíthet hozzá programokat, lásd a mindenféle kotyvasztott romok, és a kismillió program ami létezik hozzá. erre mondják, hogy "sokan lettünk, aztán felhígult a szakma". az apple ennek pontosan az ellentéte.

[ Szerkesztve ]

(#238) madgie válasza ripla (#237) üzenetére


madgie
titán

De, akad és már itt-ott lassúcska. Két főverzióval ezelőtt még arra optimalizáltak, most már nem... meg ugye kicsit erősebb hardvereket pakolnak azóta a telefonokba (apple is).

Mielőtt letámadnál: iPhone 4-em van :) és mellette ott az iPad 4 is, azon látom, hogy pörög egy mostani vas mostani iOS-on.

(#239) fordfairlane válasza nord_ (#229) üzenetére


fordfairlane
veterán

Múltkor számolgattam, hogy csak az Artisjus részesedése olyan 4-6e Ft lehet, tárkapacitástól függően, és ha minden igaz, az Áfa még erre jön rá.

x gon' give it to ya

(#240) ripla válasza madgie (#238) üzenetére


ripla
őstag

a legjobb hasonlat talán az lehetne, hogy az ios mondjuk a bentley, az android meg a kínai utánzat.
a kínai utánzat is lehet olyan jó mint a bentley, de soha nem lesz pontosan olyan mint a bentley, pont azért mert még ha ugyanolyan jó is lesz, akkor is csak egy kínai utánzat marad. :)

(#241) #59070464 válasza buvartacsko (#147) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ölég gördülékeny az my friend. :) Főleg custom ROM-al és egy kis odafigyeléssel. És máris mindegy lesz, hogy 120 app van fent vagy épp semmi a stock ROM-al. Olyan smooth, mint a *********. ;] [trust me. :U ]

(#242) #56573440 válasza llaszlo (#236) üzenetére


#56573440
törölt tag

az a baj hogy csak ránéztél és sajnos téves következtetést vontál le ;) olvasd végig kérlek.

1: a táblázat csak pár tételt tartalmaz, kaja, gyógyszer, ruházkodás.
2: ezen belül is csak egy államot találtam montanat, ahol nincs adó kivetve a fent említett kategóriákra, de ott meg a forgalmazók vannak adóztatva erősebben, naív lenne a feltételezés, hogy ez nem jelenik meg a végösszegben így vagy úgy.
3: bár new hampsire is 0%-on áll local és general tax tekintetében a táblázat szerint, lentebb már 9%-os maximális adót emlegetnek, tehát ők sem nullásak.

szerintem. aztán persze lehet hogy ott kolbászból van a kerítés és van olyan állam ahol minden 0%-os áfával van terhelve, még az elektronikai cikkek is, de én még ilyet nem láttam ;)

[ Szerkesztve ]

(#243) SpongyaBob válasza Cyberpunk (#235) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nézőpont kérdése. Én örülök, hogy WP fut rajta és nem a másik kettő.. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#244) hofferpeter9


hofferpeter9
csendes tag

Szerintem kegyetlen sok amennyit kérnek egy ilyen kütyüért. Tegnap vettem 90k-ért Huawei P6-ot 2 ev gyartoi garanciaval full ujan, es teljesen meg vagyok vele elegedve, nem gondolom hogy egy iphone 5 akarmilyen barmi extrat tudna nyujtani, ami lenyomná. Mellesleg az apple lassan 3-4 eve semmi forradalmit nem mutatott, lassan siman elnyomják a nagyobb gyártok... Ez a Huawei is egyre jobb dolgokat csinal.

[ Szerkesztve ]

(#245) Cyberpunk válasza hofferpeter9 (#244) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát nem egy kategória a két készülék.:D Egyébként mindenki megfeledkezik itt a szolgáltatókról. A független ár az tényleg sok, ezt én is elismerem. Igaz inkább az átlag magyar pénztárcának az. A legtöbben szolgáltatónál veszik, és függően attól, hogy milyen díjcsomagra írnak alá kapnak kedvezményt.:)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#246) AMD Power válasza hofferpeter9 (#244) üzenetére


AMD Power
titán

A kettőnek mi köze van egymáshoz?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#247) atiapa válasza Slade92 (#172) üzenetére


atiapa
tag

Én.
2 év droid után váltottam i4s-re.
Utolsó droidos telefonom egy Gnexus volt 4.2-vel. Sokan mondták arra is hogy ez már nem laggol. Pedig de.
A mindennapi dolgokban számomra használhatóbbnak tűnik az ios.
Drágának drága. Csak könnyű hozzászokni a jóhoz, vissza nehezen lép az ember.

-----Ivy-----

(#248) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Megint miert hianyzik tobb tucat komment.. Jol latom a New Hampshire-i adokrol van szo?,
Megint az osszes androidos jihad harcos "benezett" a forumba...
Konkretan rohej amit csinaltok. Miert kell minden Apple hirnel atjarni es tobbszaz HSZ-en keresztul vitatkozni?

Europaban dragabban kezd az iPhone cimmel pedig szerintem nem kellene lekozolni semmit, mert egy 3 eves gyerek is tudja, hogy ebbol vallashaboru lesz.

Akinek draga az iPhone, az ne vegye meg! Aki nem akarja megvenni mert nem tellik ra, vagy mert nem akarja, az meg ne mondja azt, hogy az iPhone draga. Neki lehet, hogy az, vagy neki lehet, hogy csak buta, de a masiknak nem az.

Az pedig, hogy 60k noname telefonokat hasonlitgatnak es elemeznek az iPhone-hoz, meg egyenesen rohejes...

(#249) Elpresidente válasza Slade92 (#172) üzenetére


Elpresidente
tag

Mondjuk én. Volt droidos telefonom. Mondhatjuk, hogy akkor az egyik csúcstelefon volt.
Alap dolgoknál kifagyott. Telefonkönyv megnyitása, üzenetek megnyitása, ezek bonyolult és ritkán használt alkalmazások. Vagy belassult, pl. futó alkalmazásból ki kellett lépnem, mert telefonálni akartam.
Szoftverfrissítésre vártam, a hivatalos megjelenés után kb. 6 hónappal tudta a gyártó összekendácsolni a telefonra a frissítést. Becsülendő, hogy legalább megtették.
Ezek után váltottam iphone-ra. Működik, nem fagy, nem lassul. Eleinte furcsa volt, de megszoktam. Ami nekem előny volt a droidnál (widget, nagyobb kijelző) már nem hiányzik. Szerintem objektíven kb. 3-4 hónap használat után lehet nyilatkozni egy telefonról. Az Iphone-nak is van rengeteg hibája, az sem tökéletes.
Az Apple azt nagyon jól csinálja, hogy megveszed a telefont és minden funkció működik, nincs fagyás, nincs lassulás. Lehet, hogy a mostani droid telefonok már gyorsak és stabilak, de a rossz emlékek miatt már nem szívesen vennék droid-os telefont. Hogy teljes legyen a kép WP-t se, azzal is vannak rossz tapasztalatok.

Xbox gamertag: goserHU

(#250) panpeter92 válasza #56573440 (#242) üzenetére


panpeter92
tag

Márpedig New Hampshire ilyen. Én ott voltam egész nyáron, és a kint élő ismerőseimnek én rendeltem az elektronikai cikkeket, mert tényleg 0% az adó. És a helyi termékek sem drágábbak -sőt-, mint a többi államban, nincs az áfa nélküli árba integrálva valamiféle többletpénz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.