Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erer1000


erer1000
őstag

[flame]
bezzeg a BTC tranzakciókkal nincs gond ;)
[/flame]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#2) gabor7th


gabor7th
addikt

És a jövőben nem lesz ám készpénz ilyenkor... ha ilyen jövőt akarunk. Majd kivárod mi lesz, lehet eltart egy pár napig, vagy végleg hazavágják és akkor... mindenki egyenlő lesz. A svéd jegybank elnök már pl. nagyon bánja, hogy összejött nekik ez a leginkább kézpénzmentes állapot "dicsősége".

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3) gabor7th


gabor7th
addikt

Közben amúgy pár kanadai bankot is meghackeltek:

"A Bank of Montreal és a Canadian Imperial Bank of Commerce elismerte, hogy megtámadták a számítógépes rendszereiket, és a támadók közel 90 ezer ügyfél adatot lophattak el."

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) #52588800


#52588800
törölt tag

Majd visszatérünk a cserekereskedelemhez :DDD

(#5) TomMusic válasza #52588800 (#4) üzenetére


TomMusic
őstag

Na végre akkor hasznosulni tudnak az évek óta gyűjtögetett tojástartóim. :DD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#6) btprg válasza gabor7th (#2) üzenetére


btprg
senior tag

Úgy megnézném az arcát a sok techbuzinak, akik szerint a jelenlegi haladási irány a jövő, a nonpluszultra, az "egyetlen igaz út", amikor beüt a balhé és ott állnak majd minden nélkül mikor lebénítják a nagytesót ;]

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#7) moleculez


moleculez
veterán

Szopunk is emiatt, ahogy illik (Tesco UK). Pedig nálunk "csak" a contactless nem működik, az önkiszolgáló kasszákat cash onlyba raktam, mert különben elsétál a vásárló, mire a rendszer hibát dob. Összes feltöltőm a kasszában, semmi nem halad. Mosom kezeim, nem az én hibám.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8) gduck


gduck
addikt

Én is megbuktam TESCO önkiszolgáló kasszánál, állandóan 50-es hibát dobott a gép. Gyors készpénzfelvétel és vissza a kasszához, megoldotta a problémát XD

(#9) szilchi


szilchi
őstag

Nekem a pénzfelvételt sem engedte Visa kártyával,kétszer is próbáltam olyan este fél 8 felé.Mindkétszer elutasította az automata.Utánam jött valaki Maestro kártyával,megkérdeztem,nála nem volt gond.Ja és pénzt nem kaptam,de jött az sms hogy a kért összeget levonták a számlámról :F .Lehet hétfőn be kell ugranom a bankba.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#10) Zoo123 válasza szilchi (#9) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Ja és pénzt nem kaptam,de jött az sms hogy a kért összeget levonták a számlámról"

No para, a bankod pontosan látja hogy az automata nem adott ki pénzt, vissza fogják tenni a számládra.
Én már jártam így, automatikusan visszautalták a pénzt, kérni sem kellett.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#11) erer1000 válasza moleculez (#7) üzenetére


erer1000
őstag

én akkor ijedtem meg egyszer, amikor 31 eurót kellett fizetnem, és csupa 1-2-5-10centesekkel
egy tál aprót pakoltuk párommal perceken át. majd kb a felénél hibát dobott és lefagyott. nem reagált semmire.

az ottani nő odajött, megnézte, újra indította a gépet ,és csak utána ment. raktam megint aprót, vissza dobja és megint lefagy.

én meg teljesen ledermedve, hogy nehogy én nálam baszódjon el.

aztán kiderült, betelt az apró tárolója :DD

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#12) moleculez válasza erer1000 (#11) üzenetére


moleculez
veterán

Ja, hát az nem erre van kitalálva, nem ciki a kasszához menni aproval, sőt néha jól jönne.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) kymera válasza moleculez (#7) üzenetére


kymera
senior tag

Akkor te a Tesco UK-nál gályázol ? Nem irigylem ezt a munkakört ilyen malőrök idején :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#14) t72killer válasza gabor7th (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja. És eközben UK-ben pl 20fontosnál (egy pár kínai cipő ára) nagyobb bankót látni se lehet. Indok "természetesen" a "szervezett bűnözés elleni harc". Ennyi erővel persze a levegőt is betilthatnák, hisz a bűnözők is azt szívják.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15) Realradical válasza gabor7th (#2) üzenetére


Realradical
őstag

[link]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#16) moleculez válasza kymera (#13) üzenetére


moleculez
veterán

Igen, team leader vagyok, szóval ilyenkor (meg barmi más rendkívül esetben) nekem kell megoldani. Amúgy általában nyugis, de ha ilyesmi van, akkor meg is dolgozunk a pénzért.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17) szilchi válasza Zoo123 (#10) üzenetére


szilchi
őstag

Oh,az jó :) !Thx az infót!

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#18) #52588800


#52588800
törölt tag

Már megjavult.

(#19) Picco


Picco
addikt

szoval amazon uk ezert dobta vissza a ceges visa debitet h: "nem jo, nem tudunk ra utalni"
kb 2 eve megy folyamatosan kethetente kiutalas amazontol, nem is ertettem h mivan, koszonom a felhomalyositast.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#20) gabor7th válasza btprg (#6) üzenetére


gabor7th
addikt

Remélem minél később jön el, vagy inkább az emberek jó útra térnek. Egy ilyen esemény engem is, téged és mindenki mást is nagyon rosszul érintene enyhén szólva, szóval én nem vágyok rá, hogy meglássam ezt.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#21) Dezsike


Dezsike
tag

Elővigyázatosságból az ügyfeleket kell szivatni... Inkább ment volna át minden tranzakció, aztán amint helyreállt a rend utólag megterhelni azokat a kártyákat amit a leállás alatt nem sikerült. Én már ritkán hordok magamnál készpénzt (itt az üdítő automata is paypass terminállal felszerelt), bár MasterCard kártyám van, azzal ilyen gond eddig nem volt.

(#22) Narxis válasza gabor7th (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ne fárassz már! Egyik rendszer se tökéletes, nagyon ritkán van ilyen hiba és ezt is gyorsan megcsinálták.

Thanos was right.

(#23) zol2 válasza Narxis (#22) üzenetére


zol2
tag

Néha kicsit túltolja, de alapvetően egyetértek vele.

(#24) e=mc²


e=mc²
őstag

Azert szamomra ez megutott egy szintet:

"Azt egyelőre nem tudni, hogy a fennakadások miatt a Visa kompenzálja-e majd a kiskereskedőket a bevételkiesésért."

Bazki en vagyok a VISA ugyfele (kozvetetten), es nem tudom hasznalni a szolgaltatasukat. Nem engem kellene kompenzalni, amiert ott vagyok a szarban? Mondjuk egy jo kis nagybevasarlas pentek delutan a hetevgere keszulve, vagy benzinkuton teletankolassal a fuvarozo, netan eppen ki kellene csengetni a hotelfogalalast a recepcional, stb.

Ambulimax Provider

(#25) janeszgol válasza btprg (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

és Gábornak: Na most gondoljatok bele, megnövekszik a készpénzes forgalom. Mikor fog kiderülni, hogy került-e hamis pénz a kasszába? Mert lehet olyan szituáció, amikor a kutya se nézi, csak haladjon a sor, mert mérgesek az emberek. Stressz faktor a köbön.
A kártyás vásárlást gondolom logolják: melyik kártyával, mikor és mennyit. Majd később megterhelik vele a számlákat, csak sok meló. De ha hamis pénzzel fizetek, kihasználva a hisztérikus állapotokat?

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) #52588800 válasza janeszgol (#25) üzenetére


#52588800
törölt tag

Annak idején sem volt tonnaszám hamis pénz forgalomban, mikor nem volt ennyire divat a kártyás fizetés.

[ Szerkesztve ]

(#27) Viktor77 válasza zol2 (#23) üzenetére


Viktor77
titán

Én meg veled értek egyet, a néha és a kicsit szavak kivételével.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#28) Penguin95 válasza janeszgol (#25) üzenetére


Penguin95
senior tag

"Mert lehet olyan szituáció, amikor a kutya se nézi, csak haladjon a sor, mert mérgesek az emberek. Stressz faktor a köbön."

Sosem értettem, miért stresszel ezen bárki is a kasszában, és miért pont az ellenőrzésen akar időt spórolni. Nem abba a 10 másodpercbe fog belehalni a vásárló, míg ellenőrzik a bankjegyeket, ellenben ha ezt kihagyja az ember, és benyel mondjuk két hamis húsz-ezrest, akkor őt veszik elő, amiért nem végezte megfelelően a munkáját. Az senkit nem fog érdekelni, hogy ő sietni akart. Időt spórolni azzal lehet, ha tolod át az árut a leolvasó felett, ahogy csak bírod.

(#29) nemlehet válasza Penguin95 (#28) üzenetére


nemlehet
őstag

Én már hallottam nem egyszer habzó szájjal üvölteni embereket a sorban hogy faszért nem haladunk... 1-2 ilyet átélsz kasszásként akkor nemcsak, hogy a szép lelkedet viseli meg, hogy amíg lehúzod az áruját szidnak mint a kutyát, de általában a főnök is elő fog venni valami BS multi indokkal "Hogy a cég arculata" meg a "Vásárlói elégedettség" milyen fontos. Aztán mondjuk nem kapsz bónuszt, vagy nevelési célzattal beosztanak valami ótvar műszakba/melóra (pl 40 kilós nőt 40 raklap cementet leltározni).

Paypassal szoktam fizetni és ugye várni kell mindig kb 4-5 mp-et mire elkezdi nyomtatni a blokkot, ekkor jellemzően nem történik semmi. A helyi aldiba rendszeresen van olyan nyugdíjas a sorban aki ezután kifejti, hogy hülye fiatalok, itt feltartják a sort a hülye kártyájukkal. Mert mentális képtelen elviselni, hogy 5 mp-ig nem történik semmi, közben fele annyi idő alatt fizetek összességében.

Elképesztő dolgok miatt képesek az emberek egy pénztárosnak nekiesni.

(#26) RareParrot

Ez azért így nem teljesen igaz. Tesóm egy kisboltban dolgozott évekig és ott minden héten előkerült hamis pénz. A meglepő az volt, hogy sokszor kis címletek voltak, pedig általában azzal nem éri meg foglalkozni, oszt mégis. Elvileg ezt be kell jelenteni de kb a 2. alkalom után feladta a tulaj, mivel elég nagy cécóval jár az egész, ezért inkább beszerzett egy UV lámpát és leverte a figyelmetlen alkalmazottakon.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#30) vmarci21 válasza gabor7th (#2) üzenetére


vmarci21
tag

Ilyenkor nem is kell készpénz, csak elő kell venni a Visa helyett a MasterCard / American Express (/régiótól függően esetleg a Maestro / Discover / V Pay / ...) kártyát.. :)

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#31) erer1000 válasza nemlehet (#29) üzenetére


erer1000
őstag

fele annyi idő alatt?

tized annyi.

coopba telepen gyakori hogy a nénike két kenyeret és 3 tejfölt fizet

először erzsébettel amennyit lehet, majd coop kártyáról a maradék pontot, és a fentmaradó részt meg kiaprózza szépen lassan, és percek óta áll a sor..

és ilyenből 4-5 egymás után. odamentem paypassal, kb a kasszás szemén láttam hogy "köszönöm"

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#32) Silεncε válasza erer1000 (#31) üzenetére


Silεncε
őstag

Az ilyet utálom a legjobban.. Boltban is ahol lehet, kártyával fizetek, ahol meg nem, ott nagyobb címletű bankjeggyel, egyszerűen gyűlölök az aprókkal szórakozni (hét végére ezért lesz nálam kb fél maréknyi apró, amivel nem tudok mit kezdeni...) :(((

(#33) Penguin95 válasza nemlehet (#29) üzenetére


Penguin95
senior tag

Nekem nem kell bemutasd, voltam műszaki eladó egy multinál. Black Friday napján egyedül voltam műszakis, szóval az összes vevő és munkatárs engem talált meg, plusz még arra a két napra (nálunk két napig volt mindig fekete péntek, mindkét nap más-más kínálattal) kinyitották az osztályon lévő kasszát is, hogy ugyan álljak már be oda is... Nekem aztán anyázhattak, ordibálhattak, hogy otthagynak mindent, és átmennek a Madaras kollégákhoz, meg hogy látták anyámat a sarkon, nem érdekelt. Az én dolgom nem az volt, hogy vitatkozzak a vásárlóval, hanem hogy kiszolgáljam. Nem szóltam vissza, nem lassítottam szándékosan, mivel nem ez a dolgom. Egyszer ugyan odajött az áruházigazgató, hogy jó lenne rövidíteni a soron, csak aztán felvilágosítottam, hogy ehhez ennyi kassza kevés lesz, főleg ha mindenki nálam akar fizetni, mert az van közel. Aztán voltak még hasonló kalandjaim normál kasszában, és a felvágottas, illetve a sajtos pultban is, de ott is ugyanezt csináltam. Hozzá kell tennem, a vevők 80%-a csendesen ki szokta várni a sorát, esetleg meg szokta kérdezni, hogy miért vagyunk ennyire kevesen.

Ha folyton csak lenyeled a gondokat, és felveszel mindent amit mondanak, nem leszel előrébb, maximum kiborulsz, és 30 éves korodra eljutsz arra a pontra, hogy kikészülsz a stressztől. Azzal viszont nem vitatkozom, hogy a kártyás fizetés gyorsabb, mivel nem kell leszámolni a pénzt, az utalványt, meg amit épp adnak.

(#34) janeszgol válasza Penguin95 (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Én csak irigyelni tudom ezt a nyugodtságot. Sajnos rám a második bekezdés az igaz. Viszont azt hozzáteszem, hogy csak a felnőtt emberekkel vagyok ilyen, az állatokkal nem, a gyerekekkel sem és a tárgyakkal sem. De próbálom magam türtőztetni.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) btprg válasza vmarci21 (#30) üzenetére


btprg
senior tag

:C

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#36) klaczi válasza nemlehet (#29) üzenetére


klaczi
aktív tag

Mint nyugdíjas kikérem magamnak :) Mindig pay-passal fizetek. Bosszant mikor a sorban előttem állók guberálnak. Legalább dupla annyi ideig vacakolnak mint én.

A kisboltról annyit, hogy kártyával nem tudtam fizetni, váltópénzük nem volt. Egy tizesből már nem tudtak visszadni. Nem volt kedvem máshová menni és otthagytam a pénzt. Tény másnap megkaptam a visszajárót

(#37) Narxis válasza zol2 (#23) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mindig túltolja, fogadok a Wright fivéreket is lebeszélte volna a repülésről ha lett volna alkalma mert mi van ha a fejünkre esik... Az ilyen állandó negativkodástól rosszul vagyok.

Thanos was right.

(#38) BlackPriest válasza gabor7th (#2) üzenetére


BlackPriest
őstag

dombornyomott kártyához létezik papír alapú elfogadás, de nem sok helyen reklámozzák, sok vele a macera, pedig ilyenkor jól jön.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#39) bencze


bencze
senior tag

Igaz, hogy lassan minden főbb állami meg titkosszolgálati szerv fog mindent tudni rólunk még azt is amit mi nem, de a készpénzezés meg annyira nem praktikus, hogy tuti ki fog halni hacsak nem jön valami madmax világ. Inkább legyen valami btc szerű cucc amihez nem kell a fél világ energiája, stabil és alkalmas gyors tranzakciókra, hogy legyen privacy mégis minden haladjon. Nekem 2 visa kártyám van, az Aldiban tudtam az este fizetni szerencsére de kicsit aggódtam. Talán hagyom a visa debitet és a cc-t cserélem mastercardra.

Szakmailag viszont az indokra lennék kíváncsi, mi történhetett! Hátha egyszer megtudjuk.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#40) Kristof93


Kristof93
senior tag

Nem kell egyből a világ végét jósolni... Pár óráig nem működtek a visa kártyák. Mastercard működött, Google pay működött, a bankok is megmaradtak. Legfeljebb csak egy kellemetlenség.

(#41) t72killer válasza Kristof93 (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam csak egyféle kártya van, és nem mindenhol lehet kp-vel fizetni. Múltkorában fél európát átszelő úton majdnem üres tankkal gurultam be este 11kor a benzinkútra, természetesen már csak automata módban, kártyával volt használható. Egy ilyen gebasz esetén ahelyett, hogy haladhatok tovább, ott kellett volna aludnom a kúton, míg reggel jön a kp-s kiszolgálás... (sacc/kb 100km-en belül nem volt olyan kút, amin ember is lett volna). A fél napnyi késés miatt a melóban is sikerült volna fekete pontot kapni a főnöknél, lévén bejelentés nélkül hosszabbítottam volna a szabit.

Ha az ember nem készül a problémára, bizony előfordulhatnak csúnyaságok, vagy jelentős anyagi bukta.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42) llaszlo


llaszlo
veterán

Tegnap este pénzt akartam felvenni, ráadásul nagyobb összeget. Elutasították és azóta is zárolva van az összeg. Marha jó, talán hétfőn tudom felvenni. :(

(#43) dabadab válasza Narxis (#37) üzenetére


dabadab
titán

"Mindig túltolja"

Ráadásul jól láthatóan technikai analfabéta, pedig ugye az értelmes kritikájához nem ártana, ha értené is azt, amit kritizál.

DRM is theft

(#44) Kristof93 válasza t72killer (#41) üzenetére


Kristof93
senior tag

Google pay ingyenes, és már van is egy alternatíva. Ha a bank támogatja természetesen. Fél Európán át pedig biztosan lehet találni készpénzes benzinkutat ha nincs más lehetőség, persze nem szabad az utolsó pillanatra hagyni.

(#45) dabadab válasza Kristof93 (#40) üzenetére


dabadab
titán

"Google pay működött"

Feltéve, ha nem egy visás kártyára volt rákötve, mert akkor ugye nem.

DRM is theft

(#46) noPublicFG válasza vmarci21 (#30) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Ott a pont!
A Visa-kártyával minden évben volt valami gixerem. A Maestro-val egyszer sem.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#47) nemlehet válasza noPublicFG (#46) üzenetére


nemlehet
őstag

Azt meg egy csomó helyen nem fogadják el cserébe :D Legalábbis itthon már többször belefutottam és Angliában is probléma volt ez.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#48) gabor7th válasza dabadab (#43) üzenetére


gabor7th
addikt

Te vagy a legnagyobb képűbb és legszarabb ember ezen a forumon...

Egy, az egyáltalán nem egyetlen elképesztően magabiztos pofáraesésed közül:

--Mondjuk az tényleg újdonság lenne, ha a FED a részvénypiacon vásárolna be. :DDD
(És ez akkor még a tényleg csak a feltünően, egy lépésben látszó hülyeség volt, de a hozzászólásod többi részének is minden szava arany :D )"

Én pedig idéztem neked:

--"open market operations (OMOs)--the purchase and sale of securities in the open market by a central bank--are a key tool used by the Federal Reserve in the implementation of monetary policy."

https://www.federalreserve.gov/monetarypolicy/bst_openmarketops.htm

https://itcafe.hu/tema/re_hatalmas_adatvesztes_az_egyesult_allamokban/hsz_1-50.html

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#49) gabor7th válasza dabadab (#43) üzenetére


gabor7th
addikt

Talán ez segít neked:

https://index.hu/tudomany/til/2015/10/13/miert_hiszik_azt_a_hulyek_hogy_ok_okosak/

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50) Kristof93 válasza dabadab (#45) üzenetére


Kristof93
senior tag

Nekem visa kártyára kötve is működött. Új kártyaszámot generál, gondolom független a rendszerük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.