Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

n+1 kategóriás eszközök.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) MK VII


MK VII
veterán

Nagyon komolytalan az Asus, telefonok terén. :(
Nem fogja felborzolni a piacot az biztos. Hanyagolható....

[ Szerkesztve ]

(#3) Gibo válasza MK VII (#2) üzenetére


Gibo
senior tag

Föleg ilyen áron...Pedig a Zenfone 4 egyébként nem lenne rossz készülék... :(

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#4) petipetya


petipetya
nagyúr

Ár/érték arányban egy vicc.

"nincs rá lezsóidő"

(#5) MK VII válasza Gibo (#3) üzenetére


MK VII
veterán

Főleg.
A pro még úgy ahogy, de elgurult náluk a gyógyszer. 260k, jó vicc.

(#6) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Szerintem se lesz sikeres. Nem olyan nagy név a telók közt,hogy ekkora árazást adjon.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#7) saintex72


saintex72
aktív tag

Tényleg nincs sok extra, és úgy tűnik lassan 250 ezer forint alatt nem lesz csúcs vas semelyik nevesebb gyártótól. Egy középkategóriás (70 000) zen tabom van tőlük kb. egy éve. Nem tudok rosszat mondani róla, a hangja egy jó fejessel fantasztikus. Frissítések rendszeresen jönnek a Huawei (mate) csúcs telefonokkal ellentétben. De ennyi pénzt egyszerűen nem vagyok hajlandó egy telefonért kiadni.

(#8) Soybex


Soybex
őstag

Zenfone 2 4gb-os verziónak az árával taroltak annó.
Azzal az árbelövéssel ha tovább csinálták volna, akkor lenne piaci részesedésük..

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#9) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Megkérném az Asus marketingeseit, hogy soroljanak fel 5 (najó, legyen 3) olyan tulajdonságot, amiért az ő készüléküket választaná az ember, egy másik gyártó modelljével szemben.

(#10) saiyajin


saiyajin
senior tag

Szerintem is csak az arazassal lehetne igazan csalogato, de igy semmi extra.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#11) MK VII válasza saiyajin (#10) üzenetére


MK VII
veterán

Az a baj szerintem a legtöbb "kis" telefongyártóval, hogy arra mentek rá, hogy beledobják szinte ugyan az vagy hasonló kaliberű hardvert mint a nagyok, közel azonos árazással, aztán várják a csodát. Azt hiszik, hogy, ha kifizetik az emberek az S8-ra vagy az Iphone 7-re esetleg egy HTC U11-re az összeget, akkor majd az övükét is megfogják venni annyiért.. Pedig nem.
Fel kéne ébredniük, hogy egy telefon márkaneve nagyban tényező abban, hogy az emberek mit vesznek meg. Nem elég a belbecs.... Ehhez mérten kéne kialakítaniuk az áraikat. Egy jó 20-30%-kal alá kéne lőni a nagy gyártók árainak és talán fogyna a ketyeréjük.

[ Szerkesztve ]

(#12) Soybex válasza -FreaK- (#9) üzenetére


Soybex
őstag

Max egyet tudnának, az aktív dual sim. :(

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#13) zazenke


zazenke
őstag

most már minden márka flagshipje 300 környékén lesz. kezdődött az Apple vel majd samsung htc lg huawei. és most már ez is és nem érdemes xiaomira sem várni. mellesleg ha a zenfone 4 pro minőségi lenne akkor még mindig jobb összeállítás mint s8 +. az asus is fejlődik évről evre.

(#14) Nyugis


Nyugis
senior tag

üdv!

érdekes mi több jó is lehetne ez a zen fon.
csak valamivel mindig el***ák.
minek a mai világban ennyi model?
csinála két fajtát oszt jovan.
deazok legalább jok használhatóak és profik lennének.
ekkora marhaságot!

(#15) Fr@nkieWilde válasza -FreaK- (#9) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Használtál már Asus telefont? Ha nem, akkor mondok egyet: szoftverezés.
És akkor már egyből nem is olyan sok az az ár, amiket elkérnek a telefonokért.
Mintha a többi gyártó nyitó ára nem lenne magas...

Pár hónap és sokkal olcsóbbak lesznek, akkor pl. egy Max, már nagyon is jó vétel lehet, azoknak akiknek fontos egy használható rom, nem pedig csak az antutu pontok.
Ha nem lesz baj a szoftverezéssel már cserélem is le a Redmi Note 4x-emet.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#16) Huha81 válasza Soybex (#12) üzenetére


Huha81
tag

Ebben aktiv lesz? Nekem a 2 utan a 3 azert esett ki, mert ezt kivettek belole...

(#17) -FreaK- válasza Fr@nkieWilde (#15) üzenetére


-FreaK-
veterán

Már gyártónál nincs jó szoftver? Mellesleg ez tök szubjektív. Van akinek a stock Android tetszik, így ebből a szempontból egy Pixel teló jobb neki mondjuk.

Szerintem ez a pipa más gyártónál is lehet pipa, de oké, legyen, ez eddig egy szempont :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Juhaszatti válasza -FreaK- (#17) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Második a dual active sim. Több nekem sem jut eszembe.
Ráadásul egyéniségüket vesztették ezek a telefonok, a Zenfone 2-ig legalább egyediek voltak :(

(#19) Fr@nkieWilde válasza -FreaK- (#17) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Mivel úgy is a Redmi Note 4X-et fogják példának fölhozni a Max tesztjénél az üzemidő végett, ami ugye jóval olcsóbb, illetve erősebb a hardvere, és azt a telefont jelenleg használva ki merem jelenteni, hogy annak a szoftvere egy nagy nulla az Asuséhoz képest.

Persze van aki a szűz androidot szereti, de akkor egy ilyen telefon legyen sokkal olcsóbb, mint ahol van gyári szoftver, hisz ott egy csomó programért kell még fizetni.
Az Asus szoftvere, pl. az indító jobb, mint a Nova Prime, ami jelenleg 2000-be kerül.
De még sorolhatom a programokat.
Kb. 7 márkát használtam androidos fronton, egyik sem ennyire testreszabható, mint az Asus. Jah és működik is, ami azért nem elhanyagolható. Ha beállítottam az ébresztőt, az bizony fog is ébreszteni, nem állítgatja át magától a felhasználó beállításait.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#20) Joe.36 válasza Soybex (#8) üzenetére


Joe.36
addikt

Szerintem is :) +1

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#21) prolad válasza Fr@nkieWilde (#19) üzenetére


prolad
őstag

Ne kelljen már azért többet fizetnem, mert a gyártó teleszemeteli a rendszerét, mindenféle felesleges dologgal, nem kértem, ha bele akarja tenni hajrá, de ne rám terhelje a költségeit.
Eddig egy asusom volt, egy fonepad note 6. Volt pár előnyös tulajdonsága, de a szoftver pont nem tartozott közéjük, pár hónap használat után kínzóan lassú volt, megette a Ramot, gyorsan merült. Tele volt a saját kiirthatatlan appjaival, amik vagy kűködtek rendesen vagy nem (tárcsázó például rendszetesen megadta magát), csak az erőforrásokat zabálták. Volt telefonom bőven másik gyártótól (Huawei,xiaomi, meizu, samsung, moto stb.) és az asus rendszere mindtől elmaradt. Lehet azóta sokat javítottak, de akkor is csak a másodvonalba tartoznak mobilfronton és nevetséges áron adják a telefonjaikat, pedig régen legalább ez rendben volt (zenfone 2 pl.).
Az érdekelne, hogy szerinted a miui miben nagy 0 az asus felületéhez képest (jöhet akár privátban is).

(#22) Zeki


Zeki
nagyúr

Anno azt hittem, hogy milyen szép lesz a jövő, mert olcsón lesznek kiváló telefonok, ahogy halad a technika.
Ez kb. ott meg is állt, mikor 2x ezerért vettem Kínából az aszonynak a Lenovo A660-ját, ami por/ütés/vízálló volt valamennyire. Akkor még 512 rammal mentek a telók, meg 2 maggal.

Manapság meg vagy Xioami, vagy 100-150 ezer Ft egy normális telefon.

(#23) Fr@nkieWilde válasza prolad (#21) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Azért kell még fizetni többet, mert a stock elég használhatatlan, nem lehet testreszabni, ahol meg szar a szoftver ott meg azért kell fizetni.
Én az Asusnál rossz szoftvert nem láttam eddig (persze ez nem azt jelenti, hogy nincs, de ilyen arányban más márka szoftverei is rosszak minimum, stő).

Este megírom privátban, mert sajnos nem lesz rövid. Annyi időm meg már nincs most. :)

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#24) vodrosjozsi válasza Soybex (#12) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Az annyit nem adna hozzá

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#25) twollah1976


twollah1976
őstag

Nagyon elszaladt a ló az Asus-szal.
260 ezer local creditért már telefont kapok és nem Asus-t.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) joey04


joey04
titán

Tehát a legerősebb verzióból nincs nagy akkus verzió? :(

Egyébként az ilyet nem engedném a gyártóknak: Régiótól függően Snapdragon 660 vagy 630 hajtja meg, a RAM mérete 4 GB, de lesz pár piac, ahol 6 GB kerül bele

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) jUUh


jUUh
addikt

A 4 Pro kaphatott volna jobb kijelzőt, talán az csábítóbb lenne, vagy valami design...Nem olyan érdekfeszítőek, max ha jó áron adják majd őket... :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#28) utram


utram
csendes tag

Nekem volt Asus 2-m. Nekem is bejött a software. Nem tudok rosszat mondani róla. A dual active sim volt a legfontosabb. Sok telom volt, de a testre szabott androidja tényleg rendben volt. Ami miatt kiesett az az 5.5 col. Nekem túl nagy. A Huawei / Honor vonal ilyen szempontból bejövősebb az 5.2 mérettel. De a Honor 8amat (amit nagyon szeretek) lecserelnem egy 5.2 méretű Asusra, ha lenne benne NFC és dual SIM full active.

[ Szerkesztve ]

(#29) Monkey


Monkey
tag

Köszönjük Asus, hiánypótló lépés volt! :DD :D

(#30) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Azok az árak, hah!

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#31) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem a Zenfone 2 ota szimpatimusak az Asus telefonok. Meg a Go 4.5 es a Go 5.0 is. Egy gondom van a markaval, hogy szolgaltatonal nincs.
Az LG-nel tobbre tartom az Asust. Sot! En az Asus applikacioit is csipem (Play Store).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) Crafter32


Crafter32
őstag

Egy Samsung S8, IPhone vagy Sony modellek messziről virítanak, hogy a tulajdonos milyen márkát fog a kezében. Ezeknek az Asus telefonoknak nincs semmi jelleme. Lehet szidni a Sonyt a káva miatt vagy az IPhonet, hogy ugyanaz mind, de legalább szép, jól látható jegyei vannak ami meghatározza a márkát.

(#33) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Alapból elmehet a bús retekbe az összes gyártó most már ezekkel az árakkal. Persze, nem kötelező megvenni, értem én. De elszabadultak teljesen az árképzéssel, az is biztos.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#34) Kampó válasza -FreaK- (#9) üzenetére


Kampó
senior tag

"(najó, legyen 3) olyan tulajdonságot, amiért az ő készüléküket választaná az ember, egy másik gyártó modelljével szemben."

ezt rengeteg gyártótól meg lehetne kérdezni :) Akár melyik árszinten.. mert lassan totál egyformák a telefonok..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#35) doooo


doooo
veterán

A Zenfone 3/3 Deluxe még mindig elég egyediek voltak, szimpatikus mobilok, kívül, belül. De ezek már kevésbé azok... Talán egy kicsit óvatosabb árazás a javukra válna...

(#36) Zeki válasza RetepNyaraB (#33) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyetértek. A moibilok ára nem hogy nem esik, de drágul...

(#37) Monkey válasza janeszgol (#31) üzenetére


Monkey
tag

Az LG-nel tobbre tartom az Asust.

Akkó tévecc. :)

(#38) macskea válasza Nyugis (#14) üzenetére


macskea
őstag

Mert iPhone hány van? Már abból is három jött, plusz a piacon hagyott régiek. Meg Galaxy? Arról jobb nem is beszélni. Amúgy biztos jönni fog még ASUS is, Live meg Go nevekkel az also kategóriákban. Szóval nyugi.

Az inkább dühítő, hogy eltűntek az 5.2-es variánsok, illetve hogy tovább erőltetik ezt a régió függő hardvert. Pl a 3-as sorozat Max-éből ide csak a szar jutott, és mind a mai napig megkérik az árát, összehasonlítva mondjuk egy Xiaomi Redmi 4X-szel, ami talán még jobb is.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#39) macskea válasza Monkey (#37) üzenetére


macskea
őstag

Ezt a G4 alaplaphibáira, vagy a G5 bukott koncepciójára alapozod? Azért se a Zenfone 2 se a 3 se a 3 Deluxe nem volt ekkora pofáraesés.

Ezért is nagyrabecsülendő mondjuk a mostani G6 / Q6 páros, évek óta nem volt ilyen ütőképes telefonjuk.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#40) Hallosz


Hallosz
senior tag

PC-ben jók, van is cuccom tőlük. De telefont továbbra sem tőlük vásárolok.

Mert lakni, muszáj.

(#42) Laca7601 válasza Huha81 (#16) üzenetére


Laca7601
tag

Semmiben sincs már az.
A 2-ben volt utoljára, illetve a Honor 8 / P9 párosban.
És ahogy elnézem, nem is lesz többet.

(#43) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Sziasztok,
Oroszországba már ténylegesen megérkezett a készülék (zc520kl-4a032ru) 13ezer rubel (60eFt) a hivatalos Asus store-ban. Amennyit írnak róla, aszerint 2GB RAM van benne, a többi (lényeges) paraméter változatlan. Kérdés: Itthoni használatra Ti meg mernétek venni, fog működni?
Köszönöm a segítséget!
(Jelenleg egy 2015-ös modellévű dualsimes A3-om van, ebbe orosz [Megafon] simet téve simán tudtam 4G-zni Moszkvában. Emiatt vagyok egyrészt bizakodó, illetve kicsit bátrabb :) )

(#44) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Akinek van ismerőse kintről behozni, ázsiából, ott kb. 57e ft a Asus Zenfone 4 Max Pro...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#45) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Tegnap óta megvan van a keszülék, nagyon tetszik, nem bántam meg. (Működik is minden, hanghívás, adat etc.)
Érzetre masszív, jól össze van rakva. Ennyiért szerintem remek vétel, többen kérdezik milyen iphone-om van, elölről nézve valóban hasonlít rá. Nem volt még Asus-om, a zenui új, de használhatónak tűnik. Én ajánlom.

Szerk: Akksi a nap folyamán idáig 81%ra ment le az én használatom mellett (2 óra képernyőidő: jellemzően net plusz 1 óra zenehallgatás), két napot szerintem simán bírni fog.

[ Szerkesztve ]

(#46) KengelRoland válasza FireFox1996 (#44) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Ja, csak itthon meg skubizik az illető, hogy mikor kilép Budapestről, akkor miért tűnik el a 4G....
Hát azért mert a távolkeleti telefonokban nincsen B20. Márpedig sok szolgáltató a B20-on működteti a 4G-t vidéken. A Vodafone meg szinte mindenhol.
Tehát ilyen telefonokat kizárólag akkor szabad megvenni, ha az európai piacra szánt termék...
Egyébként pedig semmilyen ismerős nem kell. Még lehet rendelni, postás kihozza...

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.