Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rdt89


rdt89
addikt

A nyitóár ha 150 ezernél megállna /idehaza/, akkor lehetséges, hogy idővel mikor 100 körülre beesik egyel meglepném magam, de az érzésem inkább az, hogy 200-on fog nyitni és 150 alá se nagyon fog beesni.

(#2) hito


hito
nagyúr

Natív asztali megjelenítésnek örülnék, mint a Tab S4 esetén a Dex mód. Gondolom az előző széria ezt még nem tudja, max HDMI-n keresztül külső megjelenítőn.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3) moleculez


moleculez
veterán

ArkOS optimalizálva van/lesz tabra is? Mert ha igen, akkor már egy plusz pont az Android ellen.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) Mp3Pintyo válasza rdt89 (#1) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Akkor jóval inkább érdemes megvenni az iPad Pro 2017-es 10.5 -ös változatát 160.000 Ft-ért (újként). Persze ha valami köt a droidos vonalhoz akkor nem :)

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#5) hito válasza Mp3Pintyo (#4) üzenetére


hito
nagyúr

Ja, de ott van egy fix háttértárad amit ossz be, itt meg van microSD a csillagos égig. Egy tartalomfogyasztásra gyártott eszköz esetében ez nem épp elhanyagolható tényező. Illetve itt szerintem alap lesz az LTE kiszerelés, Apple-nél meg egy Cellular + 256GB verzió nem pont 160eFt. Nem összehasonlítható a kettő. Ettől függetlenül szeretem az iPad-et. Nagyon profi kis eszköz, főleg az appok miatt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6) #65577472 válasza rdt89 (#1) üzenetére


#65577472
törölt tag

Az M5 LTE 160 ezerrel nyitott, bő 1 év alatt pedig valamivel kevesebb, mint 20%-ot esett az ára. Nem valószínű, hogy változni fog az árképzés.

(#7) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Óriási meglepetés lenne viszont a 3,5 milliméteres jack csatlakozó rehabilitációja

Pont ezért került le egy ideje a horizontomról a MediaPad széria. Így mi indokolja azt, hogy ne egy iPad Air-t vegyen az ember, vagy még olcsóbban 2018-as iPad 9.7-est, ha még valószínű drágább is lesz azoknál és jack sincs rajta? Tényleg nem látom értelmét. :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#8) Quqesz válasza hito (#2) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mármont olyanra, ami a P30pro-ban van a desktop mód? Mert az tényleg jó lenne.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#9) hito válasza Quqesz (#8) üzenetére


hito
nagyúr

Pontosan :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#10) jUUh


jUUh
addikt

Nem értem, hogy ekkora készülékbe egy 3.5-es Jack miért nem fér el?

Samsung Galaxy S23+

(#11) Carbonado11 válasza hito (#2) üzenetére


Carbonado11
tag

A Mediapad M5 tudja az asztali módot. Mellesleg egész jó. Szerintem az M6 ebben tuti fejlődni fog.

Redmi Note 8

(#12) bostone


bostone
addikt

A billentyűzet tuti csak angol kiosztással lesz elérhető.

(#13) hito válasza Carbonado11 (#11) üzenetére


hito
nagyúr

És tényleg :) Azért ez nem rossz.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#14) fornettisuti


fornettisuti
veterán

MedaPad?
:Y

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#15) Stabi83 válasza Carbonado11 (#11) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ott még ha jól tudom akkor vezetékes kivetítés van az asztali mód mellett. A kirin 980-al jött a vezeték nélküli asztali mód. Volt P20 Prom és azon is szépen ment a dolog de érezhetően jobb a Mate 20 Pro ebben. Ha az M6-is megkapja ezeket a funkciókat és hasonlóan fog működni akkor ez egy komoly érv lehet mellette. Ezt sajnos a Huawei is tudja szóval az árképzésük ennek illetve az androidos fronton gyér konkurenciának köszönhetően elég húzós lesz.

Az Ark OS ha minden igaz akkor nem csak az androidot hanem egy szinten a Windows-t is ki szeretné váltani és emiatt esélyes a natív asztali támogatás is ( erre azonban kisebb esélyt látok mint az android pótlására ).

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#16) Stabi83 válasza jUUh (#10) üzenetére


Stabi83
senior tag

Itt nem az az ok már rég hogy nem fér el hanem az hogy ki akarják vezetni az analóg interfészt a készülékekből.

Amúgy meg nem maga a csatlakozó aminek a helyén akarnak spórolni. Ott azért sok egyéb részegység is van. Pl Digital-Analog Converter és bár fáj beismerni de a digitális rendszerek tényleg jobb minőségre képesek ( és nem a filléres vackokra gondolok ).
Én sem örülök ennek mert a nem filléres RHA T20 ment a fiókba emiatt.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#17) -=RelakS=- válasza Stabi83 (#16) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gyárthatnának olyan jack adaptert, ami nem a készülék analóg usb kimenetére van utalva, hanem maga konvertálja a hangot a digitális jelből, és mellette értelmes sebességgel lehetne tölteni is :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#18) Stabi83 válasza -=RelakS=- (#17) üzenetére


Stabi83
senior tag

Mit értesz analog USB kimenet alatt? Az USB egy full digit interfész.
A 3,5 jack az analóg ( ezért is kell a DAC Digital/Analog Converter a készülékbe ami a Digitális jelet Analógá alakítja a Jack számára) Egy olyan rendszerben ahol digitálisan megy tovább a jel nem kell DAC mert felesleges és még a legjobb DAC is a tökéletlen konverzió miatt gyengébb ( torzított ) jelet továbbít mint a beérkező digitális jel.
Amúgy létezik komoly USB-C/3,5"-os átalakító ( Külső DAC ) nem is egy a piacon.
Csak egy példa:
https://www.amazon.com/HIDIZS-Portable-Headphone-Amplifier-Smartphone/dp/B07F2DTTGT

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#19) #65577472 válasza Stabi83 (#15) üzenetére


#65577472
törölt tag

Valóban gyér a droidos felhozatal, de a Huawei nem engedheti meg magának, hogy Galaxy Tab S4/S5 árban adja az M6-ot, mert akkor sok potenciális vevőt buknának. A Samsung ad S-Pen-t, AMOLED kijelzőt és UFS tárolót. Huawei spórolt itt-ott (tavalyi hw, eMMC), de ezek vállalható kompromisszumok a 20-25%-kal alacsonyabb árért cserébe. Igaz, a Samsung sem a legfrissebb SoC-t adja.

(#20) Stabi83 válasza #65577472 (#19) üzenetére


Stabi83
senior tag

Mivel a kínálat baromi szűk és a vásárlók sokfélék így szerintem inkább jó döntés volt az IPS panel bevetése ( még most is nagy a tábora az IPS-nek ). Az eMMC-t én sem értem de a kirin 960 nagyon szépen tette a dolgát és biztos vagyok benne hogy az M6 már UFS-el jön illetve a kirin 980 több mint elég lenne egy Tabletbe még ha jatszol is.
Szerintem a két készülék azonos kategóriában pont annyira más hogy relatíve megférnek és más felhasználót céloz meg. Az lenne szerintem botorság a Huawei-től ha direkt harcba szállna a Samu TAB S szériával.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#21) #65577472 válasza Stabi83 (#20) üzenetére


#65577472
törölt tag

Valóban botorság lenne, ezért biztosan marad M6-ban is az IPS (semmi bajom nincs vele). Az M5 Pro-val (amihez ceruza és billentyűzet is jár) valamilyen szinten harcba szállt, de aki nem akar tollat (én pl. Tab S3-nál sohasem használtam az S-Pen-t), nincs rágerjedve az AMOLED-re, annak egyértelműen jobb választás az M5/M6. De ha egy árban lenne a Tab S szériával, akkor pont az árérzékeny vevőket engednék el.

(#22) Stabi83 válasza #65577472 (#21) üzenetére


Stabi83
senior tag

A Huawei M szeria es a Samu Tab S széria sem az arérzékenyek készüleke.
Remélem én is hogy olcsóbb lesz de kérdes az is hogy tartogat e valami egyedi funkciót majd az M6.
Ha tényleg megkapja a Kirin 980-at és a vezeték nelküli asztali kivetítést megspékelve azzal a funkcióval hogy ilyenkor maga a Tab klaviatúraként és tapipadként funkcionál egy eleg ütős összeállítás lehet. Ez mar most is piszok jól működik a Mate 20/P30 szérián de a kijelző mérete a vezérlés rovására megy ott még ez egy TAB-nál mar nem lehet gond. Persze ez is egy réteg igény de maga a TAB is az már az erős TAB meg meg szűkebb réteg igénye. Meg kell találni azt a rést ahol van kereslet de nem is kell komolyan megütközni egy konkurensel sem.
Ezzel biztos hogy elég sok marketinges és értékesítési szakember foglalkozik.
Amit reálisnak tartok az egy magas ár valamivel a TAB S alatt, pár egyedi funkció amivel nem mint konkurencia hanem mint alternatíva aposztrofálják magukat.
Azt nem szabad elfelejtenünk hogy a Huawei is és a Samsung is hatalmas és erőszakos marketing kampányokat hajlamos folytatni de csak ha kell.
Ezek nem ellenségek a szó szoros értelmében ha van lehetőség akkor ibkább ellavíroznak egymás mellett és nem megütköznek. A TAB-ok piacán ez megoldható de az okostelefonoknál nem mert öldöklő a harc.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#23) -=RelakS=- válasza Stabi83 (#18) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azt, hogy ha megfelelő átalakítót rádugod pl az M5-re, akkor az USB2 lábakon az analóg audio jel jelenik meg. (meg még egyéb lábak is átkapcsolnak a mikrofonhoz gnd-hez, gomb érzékeléshez)
Ezzel elérhető, hogy egy filléres "dróttal" az USB-re tudod a Jack-et dugni, cserébe viszont nem fogja tudni ledumálni a töltővel a töltőáramot a készülék, így csak 2-300mA-ekkel tud tölteni.

Amit linkeltél, biztos fasza, de nem tudod mellette tölteni a készüléket. Én ilyesmire gondoltam, csak digitális formában (beépített DAC), de ez az előbb említett analóg hangkimeneten alapszik, és a töltési sebessége szánalmas. Ha a készülék nem tud analóg hangot adni az USB-n keresztül, nem is fog működni.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24) #65577472 válasza Stabi83 (#22) üzenetére


#65577472
törölt tag

Azokra az árérzékeny vevőkre gondoltam, akik felső, vagy felső-középkategóriás tabot szeretnének, de nem akarnak egy vagyont fizetni érte.

Nagyon jó példa erre az iPad 2018 (használtam, szerettem), de:

Ha GPS-t akarsz (érted, GPS-t, nem valami ördögtől való dolgot), akkor vedd meg a Cellulart, mert a WIFI only-ban nincs.

Ha firkálni akarsz, vedd meg az Apple Pencil-t 30 ezerért (hát b@sszák meg).

Összességében lehet azzal dobálózni, hogy milyen olcsó az iPad 2018, de a Cellular verzió ceruzával már a Tab S4 árát súrolja, úgyhogy annyira nem kell elájulni tőle.

(#25) Landro


Landro
tag

Vajon erre felmehet az Android?

(#26) Stabi83 válasza Landro (#25) üzenetére


Stabi83
senior tag

Túl magy a nyugi ezzel kapcsolatban. Szerintem már kőrvonalazódik a megállapodás és a hiszti vége.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#27) Narancskoma


Narancskoma
tag

Remélem jól árazzák be a hazai piacon, valahogy azt kicsit mindig elszálltnak érzem nálunk.

(#28) Stabi83 válasza Narancskoma (#27) üzenetére


Stabi83
senior tag

Kinek mi a jó? Nem fogják olcsón adni mert tudjak hogy hatalmas a szakadék a konkurenciánál. Az iPad-et most ne nézzük mert az iOS. A Galaxy Tab S alatt 15-20%-al fogják belőni főleg ha megkapja a Kirin 980-at. Megtehetik mert ha csúcs tabot akarsz venni akkor még így is olcsók lesznek, azt viszont nem kell várni hogy jelen helyzetükben (meg amúgy sem) lentebb vigyék az árat. Ha nagyobb lenne a kínálat a felső házban akkor lehetne árverseny így viszont nem nagyon lesz.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.