Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

ez már valami, lehet veszek egyet melózni

(#2) Ribi válasza NandoXXL (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

Még a végén én is, néha cefet mód fáj a csuklóm. :(

(#3) pilóta


pilóta
nagyúr

Gyógyegér bakker :C

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) NandoXXL válasza Ribi (#2) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Éredemes lesz figyelni rá, megkönnyítené az életünk, jó lenne tudni mennyire megbízható az érzékelője.

(#5) Garold


Garold
senior tag

Kell egy!!! Folyamatosan fáj a kezem ezektől a HP irodai egerektől. :(((

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#6) Daywalker válasza pilóta (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

[link] :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) _csocso_


_csocso_
senior tag

Nagyon ötletes és hasznos, ha valóban tudja amit ígér.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#8) #16729600


#16729600
törölt tag

Először viccelni akartam a hírnél,de lám milyen veszélyes is az irodai élet,azért azt megnézném,ha valakinek szenet kellene lapátolnia egerezés helyett :)

(#9) nyunyu


nyunyu
félisten

Eddig akarhanyszor probaltam kezbevenni hulyefukarvagyok boltokban a Microsoft fuggoleges egeret, mindig felborult.

Ezert mondtam le a Natural Ergonomic Desktop 7000-rol.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) nyunyu


nyunyu
félisten

Ez a kep kimaradt a cikkbol:

Nem tudom elkepzelni, hogyan lehet ugy megfogni, hogy mutatoujj a bal/felso gombon, kozepso a jobb/alson, nem marad alul eleg hely a maradek ket ujjnak.

Plusz a huvelykujjas elore/hatra gombok legalul vannak.

Osszehasonlitasul:
MS Natural Wireless Laser Mouse 6000:

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) darkarthur


darkarthur
senior tag

Ez tetszik! Nekem is gyakran fáj a csuklóm az egérhasználattól. :(((

Samsung S23 Ultra 5G

(#12) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Nekem is gyakran begyullad a csuklom, epp ezert vettem egy majdnem ugyanilyen kinai csodat. 1 het utan kuka, hasznalhatatlan. A forma otletes, de gyakorlatban hasznalhatatlan.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#13) waithEard


waithEard
őstag

Úgy látom, már megint csak a jobb kezeseknek van ilyen jellegű problémájuk.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#14) nyunyu válasza nyunyu (#10) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudom elkepzelni, hogyan lehet ugy megfogni, hogy mutatoujj a bal/felso gombon, kozepso a jobb/alson, nem marad alul eleg hely a maradek ket ujjnak.

Jobban megnezve az jol latszik, hogy az also, nagyon markans valyu a huvelyujje, alatta az elore/hatra gombokkal.
Spire logotol kiindulo res lehet a mutatoujje, kozepsoujj a felso/bal gomb, gyurusujj a gorgon, kisujj meg az also/jobb gombon?

Ezt nem tudom, hogyan gondoltak, baromi nehez atprogramozni az agyat egy evek ota megrogzult hasznalati minta megvaltoztatasara.

Magambol kiindulva: 20 eve eleg ritka volt az olyan alkalmazas, ami hasznalta a kozepso gombot a 3 gombos egereken, igy azt szoktam meg, hogy bal gomb=mutatoujj, jobb gomb=kozepso.
Ezen a gorgos egerek megjelenese sem valtoztatott, mutatoujjal tekerem a gorgot.

Ez persze kb. az MX500 ota problema, mert a mai egerek ugy vannak tenyeres fogashoz meretezve, hogy a gyurusujj esik a jobb gombra.
Ahhoz meg nem eleg szeles a jobb gombjuk, hogy 2 ujj is elferjen rajtuk, igy minden egerrol lelog a gyurus+kisujjam. :(
Plusz a gorgo is tul hatul van, nem tudom, hogy gondoltak azt, hogy azt hosszu kozepso ujjal kenyelmesen lehet kezelni. Ugy be kell hajlitani az ujjat, mint karmos fogasnal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) zone válasza nyunyu (#10) üzenetére


zone
őstag

És a Zalman FG-1000?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#16) ivana válasza nyunyu (#14) üzenetére


ivana
Ármester

Én is mutató ujjal tekerem a görgőt pedig csak nagyon régen volt görgő nélküli egerünk (kb. 6 éves lehettem). De szerintem sokan csinálják így mivel a gyűrűs ujj általában ugyetlenebb és jóval gyengébb mint a mutató vagy a középső. Pl. hugom is aki sohase használt görgő nélküli egeret.

(#17) zone válasza nyunyu (#14) üzenetére


zone
őstag

Én is mutató és középső ujjal használom az egeret, de a Logitech G5-ön elfér a jobb gomb melletti peremen a gyűrűsujj.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#18) F34R


F34R
nagyúr

Trackball RSI-ra nem jo ?

(#19) nyunyu válasza zone (#17) üzenetére


nyunyu
félisten

MouseMan+ jobb gombjanak legszele 30mm-re van a gorgo kozepetol.
MX500 jobb gomb szele: 27mm, plusz utana ivelt perem 14 mm
MX1000 jobb gomb 29mm, perem 5mm aztan vege az egernek.
MX Revo jobb gomb: 26mm, perem 4mm
Explorer Mouse: jobb gomb 28mm, perem 3mm

Tobb jobbkezes egeret nem talaltam itthon :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) superg


superg
senior tag

Én is gondolkoztam már ilyenen.Csak nem tudom mennyire lehet ezekkel pozicionálni.
Pl itt van a rája

(#21) BenJoe válasza waithEard (#13) üzenetére


BenJoe
senior tag

Szerintem az egeret jobb kézzel használja az ember. Ha például havernak kell segíteni a gépnél, ne jöjjön már az ember zavarba a jobb oldalt levő egértől. :))

Ui.: Ez egy általában bal kezes ember véleménye volt. ;)

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#22) HuMarc válasza nyunyu (#14) üzenetére


HuMarc
addikt

Nálam is mutatóujj - középső ujj, de én a mutatóujjammal görgetek. Sosem használtam görgő nélküli egeret :) Mondjuk lehet, hogy ha jobbkezes egerem lenne, nem így használnám, de mivel a család 50%-a balkezes, így marad az unisex egér, itt így használom. Lehet, hogy valamit rosszul csinálunk :D

(#23) waithEard válasza BenJoe (#21) üzenetére


waithEard
őstag

Szerintem pedig bal kézzel. Mint általában a kreatív emberek. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#24) Prof


Prof
addikt

Erdekes egy valami ez az eger :DDD
Elsore nagyon furcsa lehet ilyet hasznalni, de valoszinu van benne valami es nem draga.

(#25) zone válasza waithEard (#23) üzenetére


zone
őstag

Nekem egy barátom bal kezes, de az egeret mindig is jobb kézzel használta.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#26) Chrys_ válasza zone (#25) üzenetére


Chrys_
addikt

Ezzel én is így vagyok, balkezes egeret nem tudom használni.

Nekem nem fáj a csuklóm, de már gondoltam ilyen ergonómikus egér használatára. Viszont mindig van valami velük technikai oldalról, ami visszatart a vásárlástól.

(#27) Reggie0 válasza waithEard (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Talan minden 50. ember hasznalja a bal kezet egerhez. Ha egy uj termeket akarnak bevezetni, akkor nem az ilyen retegigenyekkel fognak probalkozni, hanem azzal a verzioval amit tomegesen visznek. Ez ilyen egyszeru.

(#28) Kalandor válasza waithEard (#13) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mint mindig.

Reggie0: 15-25% a balkezesek aránya, és ha idióta módon nem szoktatják át, ennyi azzal is egerészik.
Ennyi embernek elég hülyeség, hogy nem készülnek termékek.

[ Szerkesztve ]

(#29) nyunyu válasza Kalandor (#28) üzenetére


nyunyu
félisten

Gyartok ugy vannak vele, hogy amig szimmetrikus egerbol joval tobbet tudnak eladni, addig nem eroltetik a balkezes temat.

Legalabbis egy kezemen meg tudom szamolni, hany balkezes eger volt az elmult 20 evben:
MouseMan Lefty (Ennek a tukorkepe, 1992-1993 kornyeke)
MX610 Lefty (2006)
Deathadder Left Handed (2010)
Naga 2014 Left Handed (2013)

Na jo, Razer azert igyekszik szokoevente egyet kiadni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) Reggie0 válasza Kalandor (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

8..15% az aranya, es ez nem a balkezes egerhasznalok aranya. Az utobbi joval kisebb.

(#31) Kalandor válasza Reggie0 (#30) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem annyi, csak a gyerekek átnevelés nélkül is veszik a szülői mintát. Erőszak nélkül. Nem tudják, hogy nem szabadna, ha nekik úgy nem kényelmes.

De lényegtelen, legyen csak 10%.

Csak az amcsi piac mondjuk 315 millió, 10%-a 31 millió balkezes. Csak minden tizediknek legyen igénye rá, az 3 millió. Ennek is csak a harmada ha venne, az is egymillió darab egér. Csak US.

Itt van ez a cikkbeli egér, a technika adott, az alkatrészek nagy része kész, ha a kezdetektől gondoltak volna a balkezesekre, akkor megfelelő tervezéssel nagyon kis áttervezéssel meg pár plusz alkatrésszel kész a balkezes egér.

Sok gyártó örülne, ha ennyi egeret eladhatna, de miért sem teszik. Miért?

[ Szerkesztve ]

(#32) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Jó ötlet, ennyit meg is ér. Reméljük valaki logout-on kiteszteli. :)

(#33) waithEard válasza zone (#25) üzenetére


waithEard
őstag

Akkor ő csak megélhetési balkezes. :)

(#27) Reggie0 : Ilyen alapon gondolkodnak sok helyen a mozgássérültekről is. "Amiatt a néhány balfék miatt nem fogunk akadálymentesíteni." (Tapasztalat.)

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#34) Reggie0 válasza Kalandor (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

USA lakossaga ~300 millio, tehat az egerek piaca biztos nem ekkora. Mert jellemzoen nem erintettek
- a 70 folottiek,
- 6 ev alattiak
- azoknak akiknek nincs penze szamitogepre
- vagy akiknek van penze ra, de mondjuk applet vesznek
- vagy elvannak konzolon es nincs igenyuk PC-re
- vagy egyszeruen nem tetszik nekik ez a dizajn es eleve nem venne meg a jobbkezest sem, ha jobbkezes lenne.

Tovabba sok balkezes eleve jobb kezzel hasznalja az egeret, annak ellenere, hogy az elet mas teruletein a bal kezet hasznalja.
Tehat a szamitasod nagyon nagyon messze van a valosagtol.

[ Szerkesztve ]

(#35) Kalandor válasza Reggie0 (#34) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fuss neki ujra mert nem ezt írtam.

(#36) Reggie0 válasza Kalandor (#35) üzenetére


Reggie0
félisten

Leirtad, hogy miert 3 millio a piac. en meg leirtam miert sokkal kisebb.

(#37) nyunyu válasza Kalandor (#31) üzenetére


nyunyu
félisten

Itt van ez a cikkbeli egér, a technika adott, az alkatrészek nagy része kész, ha a kezdetektől gondoltak volna a balkezesekre, akkor megfelelő tervezéssel nagyon kis áttervezéssel meg pár plusz alkatrésszel kész a balkezes egér.

Jobbkezes egereim elektronikaja nem teglalap alaku, hanem felveszi az eger hasanak formajat.

Igy balkezes egerhez uj elektronikat kell tervezni.
Meglevot nem tudod tukrozni, mivel az alkalmazott ICk labainak sorrendje fix, mindig az oramutatoval ellentetes szamozasu.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) Kalandor válasza nyunyu (#37) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jobbkezes egereim elektronikaja nem teglalap alaku, hanem felveszi az eger hasanak formajat.
"ha a kezdetektől gondoltak volna a balkezesekre"
A jobb balkezes egerek közös területe az egész áramköri lap területének a 80-90%-a, simán befér oda az elektronika, ha erre gondolnak, ha ez szempont. Ha nem, akkor persze kitöltik a rendelkezésre álló teret, és utána már hiába.
Persze, a görgő helye stb. változhat, de megoldották ezt valahogy az autógyártók is a balkormányosakkal: egyszerűen a tervezésnél kell erre figyelni.
Minimális az angol piac, mégis gyártanak oda autókat.

Tükrözést nem írtam, de a külső elemekre az vonatkozhat.

Reggie0
Leirtad, hogy miert 3 millio a piac. en meg leirtam miert sokkal kisebb.
Nem, leírtam, hogy 315 millió a piac, és 3 lépésben töröltem belőle a 99%-át. Kb. ugyanoda jutsz, ha leszeded a 70 éven felülieket meg a szegényeket, hogy még mindig minden 100. ember potenciális vásárló.

[ Szerkesztve ]

(#39) Reggie0 válasza Kalandor (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem jutok ugyan oda, hanem azt szukiti tovabb, amit irtal. Kb. eloszthatod megint 10-zel.

(#40) Kalandor válasza Reggie0 (#39) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Helyes, akkor már csak arról nincs egyetértés, hogy bitang nagy vagy csak nagy ez a piac :)
Szerintem kellően nagy.

(#41) Reggie0 válasza Kalandor (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat ha ugy nezzuk allamonkent sacc 2000 darab. Az azert nem olyan nagy szam. Nem art figyelembe venni, hogy USA eleg nagy teruleten helyezkedik el, amely a support/szerviz halozat koltseget csunyan noveli. Ezeket pedig rendesen bele kell szamolni a termek araba. Nem tudom, hogy ti hany elektronikai tomegtermek bevezeteseben vettetek resz, de egy olcso eszkoz(mint pl. az eger) piacra dobasanal csak Magyarorszagon olyan tizezres nagysagrendben illik gondolkodni, mert utana nem eri meg az egesz. Vagy dragan kell adni es akkor mar nem tomegtermekrol van szo.

(#42) Kalandor válasza Reggie0 (#41) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem alapítanék erre külön céget, a meglevő nagyobb gyártóknak érhetné meg olyan termékcsaládot tervezni, aminél a kezdetektől fontos, hogy jobb és balkezes is legyen. És akkor a kevés plusz költséggel lehetne rendes balkezes egér balkormányos Opel Vauxhall néven.

(#43) Reggie0 válasza Kalandor (#42) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoszinuleg ezert vezetik be eloszor a jobbkezest, hogy pontos kepet kapjanak arrol, hogy mint gyogyeger funkciora nagyjabol mekkora igeny mutatkozik es igy pontosabb becsleseket lehet vegezni, hogy megeri-e a balkezest gyartani. Eloszor mindig a legszelesebb vevokort celozzak, szerintem ez teljesen logikus. Szolidaritasbol nem fogjak gyartani azonnal mindkettot, ezek profitorientalt cegek.

[ Szerkesztve ]

(#44) superg


superg
senior tag

Ha nem is pontosan ebből a típusból de van balkezes gyógyegér is[link]
Én inkább megfordítanám a dolgot ,rengeteg féle egér van mert sokfélék az igények.ha kitalálnak egy egeret garantált hogy a jobbkezesből 9x annyit adnak el mint a balkezesből(10%balkezes arányt feltételezve).Lehet így már nem éri meg új gyártósort tervezni,építeni.Persze adhatnák drágábban is lehet megvennék a balkezesek.

(#45) ivana válasza Kalandor (#31) üzenetére


ivana
Ármester

A billentyűzetek is úgy vannak tervezve, hogy jobb kézzel használd az egeret. Ahhoz azt is át kellene alakítani. Egyébként is olyan egér meg van amelyik szimmetrikus. Ha bal kézzel, használod akkor a gombokat is meg kell cserélni (a jobb klikk jó ha a mutató ujjon van), mondjuk ez megy szoftverből most is. Nem tudom, de még nem láttam olyan embert aki bal kézzel egerezik, szóval ez a piac elég kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#46) waithEard válasza superg (#44) üzenetére


waithEard
őstag

Én a linken kizárólag jobb kezes rágcsálókat látok....

ivana: A billentyűzetet nem kell megfordítani, az úgy jó ahogy van. Sőt, játéknál kifejezetten előnyös, hogy nem a WASD, hanem a nyilakkal mozogsz.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#47) FefeeX válasza nyunyu (#19) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem itt a melóban van most az egyik MX1000-esem, most azt nézegetem egy ideje, hogy férek el rajta, de azon kívül, hogy a leérő tenyér végi csontom megkeményedett és kinőtt (amivel tartom a kézfejem), nem okoz problémát az MX1000 pl. Jobb gombon a közép és a gyűrűs, a kisujjnak meg oldalt van kialakítva a kényelmes hely, tehát nem is kívánja, hogy fenn legyen. Az meg alap az egéren, hogy a mutatóval görgetsz, próbáltam most a középsővel, de abszolút nem esne jól, hülyeség lenne azt gondolni, hogy bárki úgy gondolta mikor tervezték, hogy valaki majd középső ujjal fogja használni.
Otthon van még egy MX310, kicsit puritánabb, de hasonló elrendezésű, egy MX Revo, amit mondjuk a mérésed alapján kisebbnek találtál, de nekem még kényelmesebbnek tűnik, mint az MX1000, egy MagicMouse, aminek ugye távolról sincs sok köze az ergonómiához (de legalább szép, meg nem rossz), egy MX700, ami ha nem lenne kopott meg nem enné az elemet, akkor nagyon jó egér lenne még ma is, meg pár olcsó szutyok, amiről szerintem felesleges is beszélni :)

Most amiket teszteltem, pl ha elforgatom a tenyeremben az mx1000-et 45 fokkal, kényelmes tudna lenni, és szerintem nem esne nehezemre megszokni, ha nem nekem kéne tartani (mint ugye most ahogy kell :) ), mondjuk szerintem az évek alatt torzult annyit a karom mechanikája, hogy ne legyen problémám a sok egerezésből :)
(a folyamatos 20+ órás wowozásokkor azért volt pár affér, de ott is inkább a billentyűzetnél, úgy emlékszem, az a kezem rosszabbul bírta a WASD-t :) )

Tükrözés helyett meg mi lenne, ha ugyanazt a nyákot szerelnék be, csak arccal felfelé, mint egyes vinyókon a vezérlőpanel? Majdhogynem egyedül a gombok csatlakozását kellene újragondolni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#48) Ribi válasza FefeeX (#47) üzenetére


Ribi
nagyúr

"hülyeség lenne azt gondolni, hogy bárki úgy gondolta mikor tervezték, hogy valaki majd középső ujjal fogja használni." szerinted....
Sőt van aki a mutató és középsővel felváltva görget ha sokat kell tekerni lefele.

(#49) FefeeX válasza Ribi (#48) üzenetére


FefeeX
veterán

fogtál Te már MX1000-est? :)

(#50) superg válasza waithEard (#46) üzenetére


superg
senior tag

pedig a harmadik sorban kettő is van.Evoluent márkájú vagy mia szösz.[link]
Mondjuk nekem megtetszett rendeltem is egy vertical mouset Ebay-ről kb 2000 ft-ért,Kipróbálni jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.