Hirdetés

2019. június 26., szerda

Gyorskeresés

(#1) nemlehet

nemlehet
(őstag)

Szerintem marhára tökön lövöd az egészet ezzel a régi laptop dologgal. 2018-ban igen nehezen fogsz olyasmit találni ami ilyen régi rendszert támogat és nem eszi meg a hardvert. Persze mindig lehet próbálkozni keresni régi verziókat a programokból, de hát kérdéses mennyire fog működni.

Teamviewer és AnyDesk is jó lenne erre (bár az előbbin van egy kis input lag de Heroes-nál ez nem számít szerintem) ha nem ragaszkodsz a retrohoz.

Nem tudom pontosan, hogy van-e más multi megoldás Heroes III-ban mint a hotseat, de ha van local LAN akkor a Hamachi is jó megoldás lehet akkor úgy látják egymást a gépek mintha egy hálozaton lennének, mi a haverokkal mindent régi játékot így játszunk.

Amúgy szerintem egy modernebb mostani laptop és egy retro laptop fogyasztása között nincs nagy különbség, vagy legalábbis nem hiszem el, hogy mondjuk 5-10 watt fogyasztáskülönbség számítson (bár ez se biztos, egy 2 magos N-es pentiumos laptophoz eleve csak 35W tápot adnak).

Ha a feeling kell meg eredeti rendszer érzés akkor persze nem szóltam, de én tuti nem erőltetném ezt a retro laptopon való távvezérlést ha nem muszáj mert sok hajtépést okozhat.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#2) domos

domos
(senior tag)

Egy retro laptop tuti többet fogyaszt mint egy új alacsony fogyasztású, főleg hogy az új alig lesz terhelve.

Akinek nincs rendes asztala, az használjon laptopot.

(#3) erer1000 válasza nemlehet (#1) üzenetére

erer1000
(őstag)
LOGOUT blog

pontosítok.

nincs kéznél modern laptop ami 0-24 ben mehet a sarokban.

LAN os lehetőség van, de ha jól tudom, ha megszakad a kapcsolat és kilép x-y , akkor utána nem tud vissza csatlakozni, csak ha újra betöltjük a mentést

Ha a feeling kell meg eredeti rendszer érzés akkor persze nem szóltam, de én tuti nem erőltetném ezt a retro laptopon való távvezérlést ha nem muszáj mert sok hajtépést okozhat.

sajnos picit a mazoizmus + felling is benne van a dologban.
ha rendszeresen játszanánk így, akkor 10-15k körül egy lesajnált, akkumlátor és hdd mentes "roncsot" is szívesen beszereznék, de sajnos nem rendszeres az ilyen :(

mindenesetre egy próbát megér, ha élvezhetetlen lesz, akkor így jártam

[ Szerkesztve ]

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#4) xpsyx

xpsyx
(kvázi-tag)

google remote desktop

PSNID: xPxSxYx | iPhone 6S Plus

(#5) Hosssszu válasza xpsyx (#4) üzenetére

Hosssszu
(senior tag)

Sajnos egy P1 proci nem ismeri az SSE2 utasításkészletet: [link]

(#6) Gdi

Gdi
(senior tag)

W2000ből melyik verzió? az Advanced Server már tud RPD hoszt lenni (a workstation nem).
Amúgy egy Radmin2-re tippelnék. Vagy egy jó régi vnc :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#7) SwissBread

SwissBread
(újonc)

VPS esetleg? havonta pár ezer forinért lehet bérelni. Telepitesz rá egy VNC szervert és akkor mindenről lehet rá csatlakozni még androidról is.

Szerk: láttam a kommented a lesajnált laptopról. Ha az ilyen meccsek kevesebb mint egy hónapig tartanak akkor néhány helyen még ingyenes trial hónap is van.

[ Szerkesztve ]

<script type=text/javascript> Document.write(aláírás); </script>

(#8) erer1000 válasza SwissBread (#7) üzenetére

erer1000
(őstag)
LOGOUT blog

köszi, ennek utána nézek :) :R

1 hónapba belefér bőven szerencsére

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#9) Gdi válasza SwissBread (#7) üzenetére

Gdi
(senior tag)

Hát a legolcsóbb Windows VPS az kb havi nettó 3-4000Ft
valami kókány OpenVZ-t talál nettó 8-900/hóért, azon tud valami wine-t max.

De ennél egy lesajnált AMD Geode vagy hasonló vékonykliens alap is olcsóbb valami bontóból :)

Persze, ha tudsz olcsó(bb) VPSt szívesen megnézem én is. :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#10) erer1000 válasza Gdi (#9) üzenetére

erer1000
(őstag)
LOGOUT blog

Linux nem probléma elvileg , mert heroes 3 megjelent arra is

(#11) Gdi válasza erer1000 (#10) üzenetére

Gdi
(senior tag)

true, csak a posztban Windowsról volt szó.

Linux esetében 512-1GB rammal, 10-20GB tárhellyel és 1 vcpu-val már kapsz OpenVZ-t havi 900Ft-ból.
Az, hogy erre egy grafikus felület hogy megy rá, sosem próbáltam viszont :)
KVM/XEN, netalán esx/hyper-v tuti drágább.

(#12) SwissBread válasza Gdi (#11) üzenetére

SwissBread
(újonc)

XFCE egy kenyérpirítón is elfut.

Másik budget opció amivel középsuliban sokat szórakoztam az az hogy androidos telón is lehet chroot-al linuxot futtatni [link] viszont itt valahogy meg kell oldani hogy ne csak LAN-ról legyen elérhető, de erre mondjuk ez működhet?

<script type=text/javascript> Document.write(aláírás); </script>

(#13) Gdi válasza SwissBread (#12) üzenetére

Gdi
(senior tag)

Ha egyáltalán elindul OpenVZ-n az X, vagy mert nem fér hozzá frame bufferhez ezért elhal.
TUN-nal megvalósított VPNt is nehéz.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.