Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) erdoke válasza ithomas (#100) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem a cél meghatározása nélkül nincs ideális étrend vagy életvitel. Viszonylag fitt, nem túlsúlyos, fiatal emberkéknek elég lenne, ha teljes, természetes táplálékokat ennének, és erősen korlátoznák a lisztet és a cukrot. Viszont aki már évek óta pocakos, esetleg erősen el van hízva, netán T2 cukorbeteg, annak sokkal szigorúbb diéta kell egy jó darabig.

A legjobb aláírás a héten

(#102) ztoldy válasza ithomas (#100) üzenetére


ztoldy
senior tag

Leangains-t én is csináltam, nálam működött.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#103) Ijk válasza erdoke (#101) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fokozatos életmódváltás működik, a szigorú diéta nem.
Minden héten, hónapban ki kell dobni valamit a rossz "étrendből" és kicserélni mondjuk zöldségre. Fel kell állítani egy olyan progressziót ami nem erőn felüli, folyamatosan megszokható és így csökkenthető vagy akár ki is zárható a visszaesés lehetősége.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#104) Polllen válasza Ijk (#103) üzenetére


Polllen
nagyúr

Inkább mondjuk azt, hogy az éles váltás lényegesen kevesebb embernek jön be, mint a fokozatosság elve.

Viszont valakinél csak az éles váltás működik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#105) erdoke válasza Ijk (#103) üzenetére


erdoke
titán

Működhet a diéta, is de kritikus, hogy mennyire tudja valaki tartani magát hozzá. Éppen ezért könnyebb egy jó zsíros cupákos étrend, amihez rostot is adva nem kell éhezni, mégis automatikusan kevesebb kalóriát visz be az ember. Egyébként én a zöldségben fuldoklásra se találtam megfelelő tudományos bizonyítékot, és rostból sincs sokra szükségünk. Úgy tűnik, ez is egyike az elterjedt tévhiteknek. Nyilván jót tesz a sok antioxidáns egy akár évek óta magas oxidatív stresszben élő embernek, de a rengeteg rostra nem igazán van szükségünk, csak székrekedést okoz...

A legjobb aláírás a héten

(#106) Ijk válasza erdoke (#105) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát ez nekem új hogy a növényi rost székrekedést okoz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#107) erdoke válasza Ijk (#106) üzenetére


erdoke
titán

Egyetlen célzott, randomizált vizsgálatot találtam, és az eredmény megdöbbentő. Három naponta vécézőket osztottak két csoportba, az egyiknek jelentősen emelték a bevitt rost mennyiségét, a másiknak erősen csökkentették. A több rostot evő csoport székelési sűrűsége 3,5 napra nőtt (romlott), a kevesebbet fogyasztóké bő egy napra csökkent...

Íme: Stopping or reducing dietary fiber intake reduces constipation and its associated symptoms

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#108) Ijk válasza erdoke (#107) üzenetére


Ijk
nagyúr

Úgylátszik tényleg mindenre lehet találni valami tanulmányt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#109) erdoke válasza Ijk (#108) üzenetére


erdoke
titán

Az a baj, hogy az ellenkezőjére nem igazán lehet, legalábbis ilyen szintet, ami célzott, randomizált, kontrollált.

A legjobb aláírás a héten

(#110) Ijk válasza erdoke (#109) üzenetére


Ijk
nagyúr

Üsd be a gúgliba hogy "növényi rost".

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#111) erdoke válasza Ijk (#110) üzenetére


erdoke
titán

Az hány, az alábbi kritériumoknak is megfelelő találatot fog kidobni? XY okosjóskából nyilván van kismillió, de volt a koleszterinről és a telített zsírról is, aztán hová jutottunk...
Engem a tudományos háttér része is nagyon érdekel, lévén egykor olyan kiképzést kaptam, így nagyjából képes vagyok megkülönböztetni a jó tudományt a szeméttől.

A legjobb aláírás a héten

(#112) Ijk válasza erdoke (#111) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyél annyi zöldséget amennyitől nem lesz székrekedésed.
Nem kell ezt annyira túlgondolni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#113) erdoke válasza Ijk (#112) üzenetére


erdoke
titán

Nem rólam van szó, én minden na eszek növényi rostot, és mióta leálltam a vörös borral, nincs székrekedésem. :N
Viszont tíz dietetikusból és orvosból 10 sokkal több zöldséget, ill. kiemelten rostot javasol. Szinten gyakori a napi 5 zöldség és gyümölcs. Miért? Főleg anélkül, hogy tudnák, mennyit eszik kiinduló állapotban az illető.

A legjobb aláírás a héten

(#114) Ijk válasza erdoke (#113) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gondolom azért mert az átlag magyar kajálásban a rost nem nagyon szerepel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#115) SLYM válasza userxy (#94) üzenetére


SLYM
veterán

ugyanmár. hány olyan embert ismersz (vagy látsz) aki arra keres, hogy pl cigizzen? azt mondja nincs pénze semmire, de azért 60.000-et, a fizetése felét elcigizi egy hónapban. ezek az emberek ráadásul tisztában vannak vele mennyibe kerül a szenvedélyük, mégsem szoknak le róla. és 10-20-ból simán 1 ember ilyen. most szerinted ugyanez nincs meg a kajáknál, vagy akár bármi másnál? az a gond, hogy a legtöbb embernek a cigi és/vagy pia és/vagy a kocsi és/vagy mondjuk, hogy legyen 20 évesen, csórón gyereke, többet számít, mint a saját egészsége. kinek mi érted. de ez még oké, mindenki azt csinál, amit akar, a probléma ott kezdődik, mikor ezek az emberek sírni kezdenek, hogy mennyire nincs semmire pénzük

[ Szerkesztve ]

(#116) erdoke válasza SLYM (#115) üzenetére


erdoke
titán

Már egy ideje vitatkoznak róla, hogy a cukor ugyanolyan függőséget okoz-e, mint a drogok, vagy csak részben olyat. Amikor kokainra és cukorra is rákapattak patkányokat, majd választaniuk kellett a kettő között, a cukrot választották... Szinte ugyanez a liszttel (kenyér, tészta, nokedli, stb) is fennáll, csak a mechanizmus tér el. Ha valakinek azt mondod, le kellene szoknia a kenyérről, megdöbbentő indulattal tud reagálni. Most add hozzá, hogy a kekszek én, sütemények én a kettő együtt kerül adagolásra, és máris nem kell csodálkozni, hogy mennyien nassolnak és miért.

A legjobb aláírás a héten

(#117) Woodslave válasza erdoke (#99) üzenetére


Woodslave
nagyúr

És mi az a mennyiség ami már probléma? Én minden reggel a tojás alá rakok zsiradéknak. Spar kocka szóval nem organikus házi...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#118) erdoke válasza Woodslave (#117) üzenetére


erdoke
titán

Nem hiszem, hogy meg lehet határozni mennyiséget, ha karcinogén vegyületek és az immunrendszer kölcsönhatásáról van szó. A legtöbb, amit tehetünk az elkerülés, illetve az antioxidánsok és a D vitamin magas szinten tartása.

A legjobb aláírás a héten

(#119) bullseye válasza erdoke (#87) üzenetére


bullseye
addikt

Érdekes, a kissé elborult 4 hour body-ban is valami olyan van, hogy tojással/hüvelyessel kell kezdeni, 30g fehérjét reggelire, és onnantól jó...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#120) erdoke válasza bullseye (#119) üzenetére


erdoke
titán

Az ember akkor egyen, ha éhes. A napi 3, 5, stb. ajánlások mind fölösleges szociális nyomást helyeznek a természetes ciklikusságra.
Én még mindig elvagyok két nagyobb étkezéssel naponta, közte egy sűrű kávé, némi gyümölcs, egy kocka magas oktánszámú csoki. Aki fizikailag sokkal aktívabb nálam, az egyen háromszor, vagy akár négyszer, hogy soha ne legyen teljesen leterhelve a gyomra. Nincs ezzel gond,macska tartsuk alacsonyan azt a fránya inzulint.

A legjobb aláírás a héten

(#121) adalbert1 válasza erdoke (#99) üzenetére


adalbert1
veterán

Viszont ha sütésnél ez a hőmérséklet alatt marad az ember, akkor elméletileg nem kellene, hogy gondot okozzon, nem (én pl. nagyon alacsony lángon sütöm a bacont, viszonylag sokáig, kb. 10-15 perc között valahol, de legközelebb lemérem, illetve van étel hőmérő is valahol itthon, szerintem a hőmérsékletet is le fogom mérni)?

(#122) erdoke válasza adalbert1 (#121) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos a sütési hőmérsékletet nagyon nehéz, ha nem lehetetlen ennyire pontosan kontrollálni.

A legjobb aláírás a héten

(#124) erdoke válasza Fred23 (#123) üzenetére


erdoke
titán

:Y :O
Elképzelhető, ha sima BMI alapján nézik, de nálunk a durván elhízottak aranya nem olyan magas.

A legjobb aláírás a héten

(#125) Fred23 válasza erdoke (#124) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nálunk a családban mindenki hízékony, az ilyen hírekre mindig felfigyelek. Az elmúlt 4 hétben 4,5 kilót fogytam, kábé ez megy 14 éves korom óta: ha van mozgás, étkezésekre odafigyelés, simán hozok egy sportos, szép, egészséges testet, de ahogy felhagyok kicsit ezekkel, már ugranak is fel a kilók. Még jó, hogy meglepően egészséges vagyok, és kövéren is tudok sportolni; de apám például már feladta, temessék el kövéren, neki már nem éri meg lefogyni nyugdíjasként. Csak ugye az elhízás nem csak esztétikai gond, hanem a cikkben is említett egészségügyi kockázatokkal jár. Simán élhetne egy ember akár 10 évvel tovább is, ha le tudna fogyni; de nem, inkább beletörődik a kövérségbe. :(

[ Szerkesztve ]

(#126) Lauda válasza Fred23 (#125) üzenetére


Lauda
félisten

Senkit sem lehet megmenteni saját magától. Az ilyen ember nem csak magával nem törődik, hanem a szeretteivel sem. Ki fogja majd gondozni, ha kakálni sem tud felkelni? ki fogja fizetni az ápolását stb?

(#127) kekesj válasza Fred23 (#125) üzenetére


kekesj
tag

Simán élhetne egy ember akár 10 évvel tovább is, ha le tudna fogyni; de nem, inkább beletörődik a kövérségbe"

nem jelentős túlsúly esetén simán lehet sokáig élni, soványan is simán lehet súlyos betegségeket összeszedni, az meg kit érdekel hogy 82 vagy 92, öreg így is úgy is, jobb nem megérni.

egy bizonyos szint feletti túlsúly nagyon sok problémával jár, el kell kerülni mindenképpen, azalatt meg túl van az egész lihegve.

(#128) erdoke válasza Fred23 (#125) üzenetére


erdoke
titán

Nem annyira nehéz lefogyni, csak éppen a legtöbb ember számára nem elérhető, vagy éppen nem hihető a megfelelő információ. Két perc alatt összedobok egy hatásos “kúrát, de a legtöbb ember nem fogja betartani. A saját tágabb családomon belül sem.

A legjobb aláírás a héten

(#129) kmisi99 válasza erdoke (#128) üzenetére


kmisi99
addikt

És sokszor anyagi vonzata is van. A fehér liszt, fehér cukor az olcsó, a legtöbb ember egy forinttal nem adna többet egy teljes kiőrlésű dologért vagy bármi értelmes tápláló élelmiszerért. Inkább megveszik a 899ft/kg os zsírban tocsogó akciós "húst".
De egyébként sokszor szerényebb anyagi helyzettel is kivitelezhető lenne, és valóban tényleg az akarat hiányzik az emberekből.
Mivel 110kg-->79kg fogyást értem el én úgy érzem nekem jogom van szánakozni és megvetni az olyan embereket akik beletörődnek a kövérségbe és nyavalyognak hogy nem tudják a diétát betartani.

(#130) erdoke válasza kmisi99 (#129) üzenetére


erdoke
titán

Viszonylag nyilvánosan megosztottam már ezt a primitív heti tervet:
1-5. nap: hús és belsőségek, hal, tojás (víz)
6. nap: bármi
7. nap: semmi (víz)
Nagyon durván működik.

A legjobb aláírás a héten

(#131) kmisi99 válasza erdoke (#130) üzenetére


kmisi99
addikt

Én úgy vettem észre genetika függő. Minden ember másra érzékeny, mástól hízik el. Korábban láttam pár sorral feljebb valaki írta, hogy amíg sportolgat tök jó alakja van de amint abba hagyja hízik. Én pl a cukor kategóriában voltam, ittam a sok üdítőt csokit stb, na ezeket 100%-osan elhagytam, egy gramm cukrot nem vittem be, a szervezetem meg őrült módjára elkezdte a zsírt égetni mert nem kapta már meg a cukor bombát.

(#132) Narxis válasza Lauda (#126) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az állam.

Thanos was right.

(#133) Lauda válasza Narxis (#132) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolod te.

(#134) Narxis válasza Lauda (#133) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pedig már most is az van. Ha fizeti a TB-t akkor mindenféle kövérségből adódó betegségét ellátják, pedig alapvetően nem mindegyiket fedezi az összeg amit befizetnek. Remélem rendesen idegesít ez téged. :)

Thanos was right.

(#135) Lauda válasza Narxis (#134) üzenetére


Lauda
félisten

Ápolást, gondozást nem fizet. Csak rövid ideig. Utána viheted ahova akarod, vagy fizetsz a kórháznak. Tapasztalat.

(#136) adalbert1 válasza kmisi99 (#131) üzenetére


adalbert1
veterán

Mellette sportoltál is valamit, illetve az étrendedet csak ennyire alakítottad át, hogy a hozzáadott cukrot tartalmazó kajákat elhagytad?

(#137) kmisi99 válasza adalbert1 (#136) üzenetére


kmisi99
addikt

Otthon punnyadtam egész fogyókúrám alatt. Annyit tettem, hogy lift helyett lépcsőztem napjában többször. A cukros és zsíros dolgokat hagytam el. Nem főztem semmit olajjal max pár csepp olíva olaj. Azért az adagokat is redukáltam. Tudom tilos, meg hülyeség, de némi éhezéssel elértem hogy a gyomrom össze szűkült és onnantól nem is tudtam már sokat enni jól laktam kisebb adaggal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.