Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Ha valaki nem érezné át az írásból, ez kimaradt: :O :(((

A legjobb aláírás a héten

(#2) Klaus Duran válasza erdoke (#1) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

183 cm és 110kg Korosan elhízott vagyok?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3) elektrotank


elektrotank
tag

Hidd el, ha az tovább hajtunk az árok fele és ha a családi pótlékot is elveszik (azt hiszem arról volt szó), akkor meg az lesz a baj, hogy túl soványak vagyunk, mert kajára se lesz pénz, az ország negyede biztos nem teheti meg, hogy a McDonalds-ba étkezzen nap mint nap... sőt keveset mondtam. Nem hinném, hogy ezek az adatok nagyrészt helytállóak. Itt is vannak kövérek, de gondolom azt nem vették számításba akik betegek (akik nem tehetnek róla, hogy ilyenek lettek, néhány gyógyszer is hízlal vagy nem enged lefogyni). Van ilyenből 2 ismerősöm is. Bárhogy igyekeztek, nem sikerült nekik.
Táplálkozásról annyit: én sok vízet iszok, attól függetlenül hogy nincs íze, megiszom a kólát is attól függetlenül, hogy egészségtelen. De mindenből tudok korlátot tartani, plusz minden este egy kis vörös bor jót tesz az egészségnek, már aki megteheti, hogy igyon. Az egészséget, nem csak a rossz táplálkozás károsítja, hanem a környezet is ahova mész. A cigifüst se épp jó, akkor ott a járművek széndioxid kibocsájtása, a zaj... igazából azt kéne szemügyre venni, mi nem károsítja az egészségünket... lassan abban is kételkedek, hogy az otthoni barackom, amit leszedek a fáról, az jó. Sajnos.
Ettől függetlenül hozzászoktunk ehhez, alkalmazkodtunk.
A daganatos betegekről meg elvileg van egy repülős elmélet, miszerint rákkeltő anyagokkal töltik meg őket, hogy több legyen a beteg... ebbe ne menjünk bele.

Az embernek van egy öngyógyító képessége, csak sajnos kevesen alkalmazzák. Minden a hangulattól függ, szerintem a rák kialakulásának egy fő okozója a stressz. Ha viszont tudsz egy viszonylag stabil, jó életet élni (pénzügyi helyzetet ne vegyük ide mert az nem számít), akkor biza kis eséllyel leszel daganatos, lásd nagyapámat, aki már talán 50 éve cigizik... teljesen egészséges, semmi gyógyszert nem szed.

De erről lehet vitatkozni jó sokat. Amúgy ezt a cikket láttam én is index-en. :D Másrészről szerintem mindenki teszi, amit tesz, nekem a kövér emberekkel sincs bajom. Az embert igyekszem látni a másikban, nem a külsőt.
Szerintem ne szomorkodj, mi még elég jól tartjuk magunkat és emelett a szegénység mellett szerintem jól is fogjuk.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#4) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Szerintem pedig pont a szegénységgel áll ez összefüggésben, mert aki kevésbé tehetős, nyilván nem az egészségesebb (és ezzel együtt drágább) kaját fogja megvenni, hanem vesz 100 deka párizsit, oszt' jóidő.
Vidéken, ha kimész egy strandra, kb a gyerekek 3/4-e egy kis Buddha, mert eszik s sok sz@rt, mondván nem telik másra (sajnos).

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#5) SLYM válasza elektrotank (#3) üzenetére


SLYM
veterán

nagyon el vagy tévedve néhány dologgal kapcsolatban. nem kell mcdonalds-os kajákat egyél ahoz, hogy elhízz. a margarinos kenyér+kóla kombó például tökéletesen alkalmas a feladatra és ennél olcsóbb táplálék már kevesebb van. a betegek arányával az elhízottak között pedig az a gond, hogy ugyanezek a betegségek nem csak a magyarokat "támadják meg", hanem bármelyik más nemzetet is, mégis itt van (majdnem) a legtöbb elhízott, tehát ez az érv itt el is bukik. a stressz tényleg számít, de azért nem kell túlzásokba esni a jelentőségével kapcsolatban. az pedig, hogy tudsz példát mondani arra, hogy van olyan ember, aki 50 év dohányzás után még nem lett rákos, az megint csak semmit nem jelent, ezzel kapcsolatban ugyanis statisztikák állnak rendelkezésre, amik bizonyítják az összefüggést a tüdőrák és a dohányzás között

Klaus Duran ha ezekhez a paraméterekhez átlagos izomtömeg párosul, akkor nagyon a határon mozogsz

[ Szerkesztve ]

(#6) Polllen válasza Klaus Duran (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

A BMI index szerint igen, mert 70-75 kg között lenne az ideális testsúlyod.

Thaaleum

A jó minőségű ételtől is el fogsz hízni, ha nem mozogsz és nem tartasz mértéket. Nyilván a "szeméttől" könnyebb, de nem ez az egyetlen oka.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7) Lauda


Lauda
félisten

Szerintem az is a baj, hogy a legtobb embert nem erdekli az egeszsege. Minden nap egy kis mozgas, torna, az nem kerul semmibe. Csak hat mindig van kifogas miert ne. Az eredmeny meg latszik.

(#8) Klaus Duran válasza Polllen (#6) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Akkor az egy hülyeség, mert 85kg alatt már az én alkatommal lehetetlen lenne egészségesen élni. Nem vagyok sovány, de túlsúlyos sem, inkább csak kövér. :O

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9) devil-k válasza SLYM (#5) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sokan tévesen állnak hozzá a dologhoz. Nem az a baj, hogy mit eszel, hanem leginkább az, hogy mennyit. . A Mekis "kajától" is lehet fogyni ám, csak számolni kell a kalóriákat. Nyilván, ezzel most senki sem terelnék arra az útra, hogy a Meki jó és egészséges és fogyni lehet vele. Én 3 hónap alatt fogytam 10 kg-ot kalóriadiétával. Kb. 3-5 napot szenvedtem az elején, amikor a testem meglepődött azon, hogy miért nem annyi kalóriát kap, mint amennyit eddig. Sokan túleszik magukat és nem tartják be azt a nagyon egyszerű képletet, hogy a bevitt kalória ne legyen több annál, mint amennyit eléget egy nap. Ráadásul a testtömeged huszadát meg kell innod egy nap. Víz! Ez pörgeti fel az anyagcserédet. Ez azt jelenti nálam, hogy napi 4 liter vizet iszom.

(#11) Polllen

Ennek nézz utána és konzultálj orvosokkal is, de a legegyszerűbb ha elmész egy vérvételre: Meg fognak dicsérni az orvosok, hogy milyen jó a vérképed! :) A viccet félretéve.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#10) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Elsősorban az is probléma (ez mondjuk az egész világon nem csak Magyarországon) hogy az emberek táplálkozási szokásai a liszt és cukor tartalmú ételekre alapszik.

Az is benne van a dologban, hogy nincs elég pénzük normális kajára, ezért megveszik a párizsit ahogy már előttem írták, mellé a kenyér azt jónapot.

A nagyon kövér emberek meg valójában nem túltápláltak, hanem éppen az, hogy alultápláltak. Ugyanis tömik magukba a sok szemetet (párizsi, kenyér) és nem jutnak hozzá elegendő, olyan kulcsfontosságú tápanyagokhoz, amikre a szervezetnek szüksége van. Épp ezért is éhesek egyfolytában.

Emellett nem csak a pénz az ok, hanem a táplálkozásról is elég keveset tudnak. Egészségesen étkezni nem kerülne sokkal többe (sőt talán olcsóbb is lehetne), mint megvenni azt a rengeteg szemetet. Persze sokkal kényelmesebb a már meglévő szokásokhoz ragaszkodni, és semmit sem tenni az ügy érdekében.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) Polllen válasza devil-k (#9) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért a vízfogyasztást se kell túlzásba vinni, feleslegesen dolgoztatod a veséidet napi 4 L vízzel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12) SLYM válasza devil-k (#9) üzenetére


SLYM
veterán

fogyáson én most a zsírvesztést értettem, nem azt, hogyan bontod le a felépített izomtömeget. természetesen a leghatékonyabb fogyást a koplalás eredményez, az pusztít mindent, de talán maradjunk az életszerűségnél

Polllen ezt hol olvastad bakker? :D 3 litert kéne inni kb minimum

[ Szerkesztve ]

(#13) erdoke válasza elektrotank (#3) üzenetére


erdoke
titán

Én úgy gondolom, hogy elsősorban a tájékozatlanság, illetve a több évtizedes dezinformáltság áll a jelenség hátterében. Rá fogok mutatni, hogy nem sokkal drágább lényegesen egészségesebben táplálkozni, bár az tény, hogy a legkevésbé egészséges kaják a legolcsóbbak. Éppen ezért inkább osztom Thaaleum fórumtárs véleményét, hogy a szegényebb rétegeket jobban érinti a probléma. Más, elhízással erősen sújtott országokban is jellemzően a kevésbé tehetősek kövérebbek, mint pl. az USA-ban vagy Mexikóban.
A mértékletesség akkor hasznos, ha káros anyagokról van szó. Ha reggelire szalonnás-sajtos tojást eszek paprikával, egyszerűen képtelen vagyok belőle túl sokat enni. Nem véletlenül.
"minden este egy kis vörös bor jót tesz az egészségnek" Ez szerintem nem igaz. A hagyományosan borivó nemzetek esetében sokkal inkább az az egészséges, amit az esti borozáshoz elfogyasztanak: érlelt sajtok, sonkák, stb.
Azzal egyetértek, hogy nem csak a rossz táplálkozás károsítja a szervezetünket, de talán ennek van a legnagyobb hatása, miközben viszonylag könnyű rajta változtatni.
Ami az öngyógyító képességet illeti, én elsősorban a D vitamin hiányt sorolnám ide. Ha lesz időm, erről is írok egy kiegészítő szösszenetet.
Az összeesküvés-elméletekre inkább nem reagálnék. Bizonyos köröknek hatalmas előnye származik mind a szemét kajákból, mind az ezt kiszolgáló ipari jellegű mezőgazdaságból, de még az egészségügyből is. Ezek összekapcsolása, vagy szándékos egymás alá játszása azonban távolról sem bizonyított.
Ahogy a bejegyzésben is írtam, engem elsősorban a kövérség egészségügyi vonzata borzaszt el, nem a látvány. Ettől függetlenül egy kövér ember nem szép, nem természetes, legalábbis hosszú távon semmiképpen.

(#9) devil-k
"Sokan tévesen állnak hozzá a dologhoz. Nem az a baj, hogy mit eszel, hanem leginkább az, hogy mennyit."
Ez súlyos tévedés, és nagyrészt ez a hozzáállás vezetett oda, ahol most tartunk. Természetes, teljes ételekből, szociális nyomás nélkül szinte lehetetlen annyit enni, hogy elhízz. Más szemszögből közelítve: lehet úgy táplálkozni, hogy az elraktározott zsírt égesd, és ne legyél éhes. Vannak olyan kaják, amik laktatnak, és nem befolyásolják a hormonális egyensúlyt kedvezőtlen irányba.
Az állatvilágban nem találsz olyan élőlényt, ami a legnagyobb bőség idején is hosszú távon kórosan elhízna. Bizonyos állatok speciális zsírt raktároznak télire, de nem cipelnek dupla súlyt egész évben. Az ember se kivétel.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#14) devil-k válasza Polllen (#11) üzenetére


devil-k
nagyúr

Folytatás.:

[Napi 3 liter víztől 10 évet "fiatalodott"]

Ő egy picivel többet ivott, mint a testtömegének a huszada.

(#12) SLYM

"a leghatékonyabb fogyást a koplalás eredményez, az pusztít mindent, de talán maradjunk az életszerűségnél"

Nem akarlak megbántani, de ez a legnagyobb butaság amit mostanában olvastam. Kell egy bizonyos kalóriamennyiség amit meg kell enned egy nap. Ez az érték felel azért, hogy működjenek a szerveid, az agyad, a légzésed ...stb. Ha ezalatt eszel, a tested el kezd koplalni és elkezdi lebontani a zsír, majd az izomszöveteket. Arról nem is beszélve, hogy az anyagcseréd lelassul, nincs székleted és ezáltal nem fogysz. Viszont, hogyha efelett az érték felett eszel 100-200 kalóriával, beindul a fogyás. Itt nincs jojó effektus, nincs falási roham. Azért is írom ilyen bátran, mert így fogytam 10 kg-ot, amit azóta is tartok.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#15) Dluinet


Dluinet
nagyúr

180cm magas vagyok és 79 kiló (BMI 24,66)
mindenki azt mondja, hogy csont sovány vagyok

kb ha 95 kiló lennék, akkor mondanák hogy normális, de az már 30-as BMI, ami bőven a túlsúly felett van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16) SLYM válasza Klaus Duran (#8) üzenetére


SLYM
veterán

[link]. na itt a résztvevők többsége a 178 centi+ kategóriában 85 kiló körül mozog. azt azért számold bele, hogy van rajtuk kb 15 kiló plusz izomtömeg egy átlag emberhez képest, szóval ehhez a magassághoz még a 70 kiló is egy jól kinéző fazon. a botsáska kinézet nálad kb a 65 kiló lenne, a jó kinézet meg 70-75 kiló

[ Szerkesztve ]

(#17) erdoke válasza devil-k (#14) üzenetére


erdoke
titán

Azt kell mondanom, neked nem sok közöd van a témához. :N
Bizony a rendszeres koplalás, a böjtölés az egyik leginkább egészséges dolog, ami történhet az emberi szervezettel. Sőt, bizonyos diétával a koplalás állapota akár hosszú távon is fenntartható úgy, hogy izomtömeget növelsz! Én próbáltam, és gyönyörűen működik. Még csak edzeni se kellett hozzá...

(#15) Dluinet
Ahogy írtam is, a BMI egyénekre vonatkoztatva egy nagyon rossz mutató, viszont statisztikailag nagyjából működik. Ugye azt nem veszi figyelembe, ha valaki az átlagtól lényegesen erősebb csontozatú vagy izomzatú.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#18) devil-k válasza erdoke (#17) üzenetére


devil-k
nagyúr

SLYM fórumtárs azt írta, hogy a leghatékonyabb fogyást a koplalás eredményez. Vagyis nekem ebből az jött le, hogy egy hosszútávú folyamatról van szó, nem pedig egy időközönkénti méregtelenítésről, amikor az ember mondjuk 2 havonta 1-2 napig nem iszik csak vizet.

Egy 100 kg-os ember aki fogyni akar, nem úgy tud lefogyni, hogy nem eszik 2-3 hétig semmit sem. Ideig óráig működik a dolog, de aztán hamar visszaszaladnak a leadott kilogrammok, ha nem még több. A (hosszútávú) koplalást ne tévesszük már össze a méregtelenítéssel, mert nem ugyanaz a kettő!

(#20) SLYM)

Egyetértek! :K

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#19) Apollyon válasza erdoke (#17) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ajjaj :(

A koplalás az egyik lehető legrosszabb amit tehetsz. Ugyanis zsírt nem vesztesz, de izmot legalább igen. A mozgás elkerülhetetlen, és nem kell feltétlenül súlyzós edzést végezni. Viszont rendesen enni mindenképp.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) SLYM válasza devil-k (#18) üzenetére


SLYM
veterán

ellenpéldát írtam az életszerűségre. kb annyi értelme van koplalással fogyni, mint mekis kajával. mindkettő lehetséges, csak nem életszerű és pláne nem egyszerű

(#21) erdoke válasza devil-k (#18) üzenetére


erdoke
titán

Próbáljuk élettani oldalról megközelíteni a dolgot: Mi a koplalás? Általában a helyes kérdés feltevés nagyban segíti a megfelelő válasz megtalálását. ;)

(#19) Iscariah
Lásd fent. Valószínűleg nem ugyanazt értjük koplalás alatt.
Egyébként a szervezetnek elég a sovány testsúly kg-ra vetített 0,8-1,2 g fehérje még komolyabb sport mellett is. Tehát egy 85 kilós átlag férfiúnak nem kell napi 80-100 grammnál több fehérjét megennie. Emellett még hosszú távon koplalhat.
A mozgás a fogyáshoz nemcsak elkerülhető, de általában kedvező hatással van rá, bár más okból nem érdemes kihagyni.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#22) SLYM válasza Apollyon (#19) üzenetére


SLYM
veterán

ez nem ilyen egyszerű. az ajánlott sztenderdek mellett (alacsony GI-s CH-ból 1-2 g/tskg, fehérjéből 1g/tskg+kevés zsír. naponta) elég sok minden lehetséges, ha nagyon benne van az ember a témában

[ Szerkesztve ]

(#23) devil-k válasza erdoke (#21) üzenetére


devil-k
nagyúr

Koplalás >>> A testünk éheztetése, amikor 5-14 napig (vagy ki tudja meddig?) egyáltalán nem eszik semmit sem a delikvens, csak iszik. Nálam ez koplalást jelent. Cél: fogyás, kívánt testsúly elérése.

Méregtelenítés >>> Amikor 1-3 napig tudatosan nem eszünk (vagy pedig olyan ételt fogyasztunk ami anyagcsere serkentő... stb.), hogy a szervezetünkben lévő méreganyagokat kiüríthessük. Ide a szaunázástól át bele lehet érteni a salaktalanítást rizzsel... stb. Víz, gyógyteák fogyasztása stb.
Cél: nem a fogyás, hanem a káros anyagok kiürítése.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#24) Polllen válasza SLYM (#12) üzenetére


Polllen
nagyúr

És ezt te bakker hol olvastad? :DDD Napi ajánlott folyadékbevitel van, nem ivás. :)

[link]

4L vizet az étkezés mellett - sztem - csak akkor érdemes meginni, ha dinamikus sportot űzöl és kiizzadod.

devil-k

Magic, az orvos által előírt 3 L FOLYADÉK bevitelt betartotta.

Középiskolás korom óta figyelek a folyadékbevitelre, mert ha nincs meg a napi 2-3L elég enervált leszek. Felette viszont semmi jótékony hatást nem tapasztaltam azontúl, hogy többet járok mosdóba.

erdoke

"minden este egy kis vörös bor jót tesz az egészségnek" Ez szerintem nem igaz.

Ha van konkrétumod a vörös bor nulla hatása mellett, akkor ki vele.

Iscariah

Vigyázz, azt írta rendszeres böjtölés, koplalás, nem azt hogy folyamatos.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25) Apollyon válasza erdoke (#21) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A mozgás alatt nem kemény fizikai megterhelést értek. Ugyanis kardió mozgás során az izmokat fogjuk használni, amikor is az izomból kiürülnek a szénhidrát raktárak – ergo nem a zsírt égetjük el a mozgáshoz.

A fogyáshoz aerob mozgás kell, amihez a tökéletes a monoton gyaloglás. Kb 5 perc után a zsírt kezdi el felhasználni a szervezet energiaként. Naponta max 40 perc gyaloglással elég jó fogyást (zsírból) lehet elérni egy idő után. Persze nem kell mindennap (amúgy lehet), de olyan heti 3-4x már jó lesz.

Persze ez sem fog működni megfelelő táplálkozás nélkül.

Nem véletlenül látni olykor annyi kövéren futó embert. Ergo hiába futnak már évek óta, ha nem esznek rendesen, sosem fognak így lefogyni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#26) devil-k válasza Polllen (#24) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Felette viszont semmi jótékony hatást nem tapasztaltam azontúl, hogy többet járok mosdóba.",

Nagyon jól teszed, hogy sok vizet iszol! Sajnos, a környezetemben kevés embernél látom, hogy napi 1,5 liternél több lecsúszna.

Pedig olyankor méregtelenítesz. Kicsit furcsa lesz ezt leírni ide: Mióta ennyi vizet iszom, azóta nincs az a nagyon sárga vizeletem, hanem az a "sima", átlátszó. :U

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#27) erdoke válasza devil-k (#23) üzenetére


erdoke
titán

Mondtam én.
A koplalás általánosságban csak annyit jelent, hogy kevesebb kalóriát viszek be, mint amennyire a szervezetnek szüksége van. A kalória deficitet a raktározott zsírból fedezi a szervezet. Bizonyos mennyiségű fehérjére mind az energetikai folyamatokhoz, mind a karbantartáshoz szükség van, és amennyiben ezt nem visszük be, természetesen az izmokhoz is hozzá fog nyúlni.

(#24) Polllen
Nem szeretek fordítva ülni a lovon, inkább az előnyökről látnék szívesen bizonyító erejű vizsgálatot.

A legjobb aláírás a héten

(#28) SLYM válasza Apollyon (#25) üzenetére


SLYM
veterán

mintha csak drugs bunny szájából hallanám :D

(#29) Apollyon válasza SLYM (#28) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, sokat tanultam tőle.) Sárga kapszula + a bbtv-k :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30) devil-k válasza erdoke (#27) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sokszor a nagykönyv által meghatározott definíció és a gyakorlat között ég és föld a különbség. A gyakorlat pedig (sajnos) azt mutatja, hogy a fogyni vágyó delikvens nem eszik 2-3 hétig, örül, mint majom a farkának, hogy fogyott "X" kg-ot, de emellett nincs anyagcseréje, fáj a feje és minden baja van/lehet, esetleges rosszullét is közbeszólhat.

A fogyókúrázás világában is olyan tévhitek vannak, hogy fogom a fejem amikor olykor egyik ismerősöm elmeséli, hogy hogyan próbálja kontroll alatt tartani az elszabadult kilóit.

- mozi bolondéria -

(#31) bullseye


bullseye
addikt

Azért olyan könnyű fogyni, mert itt is éppen csak hárman-négyen anyázzák egymást az eltérő véleményük miatt, hogy mitől és hogyan lehet...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#32) 8th


8th
addikt

Egyszerű: pénztelenség, a stressz, a mozgáshiány. Pénztelenségen nem kell sokat magyarázni. Rohadt nagy a szegénység az országban az embernek nincs pénze jó minőségű táplálékra így eszik esszük azt ami olcsó. Egyszerűen akkora már a córesz, hogy sokan nem tudnak már máson spórolni csak az élelmiszeren. És jönnek szépen a nagyáruházi margarinok vaj helyett az olcsó felvágottak és a tömlős kenőmájas a minőségi helyett a tésztás ételek mert gyorsan készen vannak és olcsóak a fehér rizs a burgonya fehér kenyér stb... minden ami olcsó. Napi szinten a szénhidrát szükséglet többszörösét magunkba tömjük s közben dagadunk szépen mint a kisgömböc.
A munkahelyén a többség egész nap nyeli az ideget. Az átlag végez egy olyan munkát amit velejéig utál ráadásul rossz a légkör hajtás van stressz van ha elbaszol bármit leszedik a fejed ha kifakadsz a képedbe vágják, hogy nem muszáj itt dolgozni el lehet menni tíz ember azonnal jön a helyedre. Nyelsz egyet veszel egy nagy levegőt és tovább tűrsz. Amellett nézd meg a világot ami körbevesz. Nem is kell csak az országot ahol élünk milyen a légkör. Senkinek nincs ideje semmire önmagára legfőképp. Munka után rohanni kell elintézni az elintéznivalókat, bevásárlás, házimunka mert ugye otthon is helyt kell állni rendben kell lennie mindennek. Aztán tanulni kell a gyerekkel foglalkozni velük nevelni őket stb. És varázsütésre hopp, már este is van feküdni kell gyorsan mert reggel mint mindig kíméletlenül ébreszt a telefon. 8-12 óra munka és az otthoni robot után kinek van még kedve de legfőképp ereje este dög fáradtan még lemenni kocogni vagy elmenni egy fitness terembe heti 3-5x? Inkább együtt tölti azt a pár órát a családdal, gyerekekkel. Az emberek jelentős része túlhajszolt életet él, kilátástalan és elkeseredett. A fél ország full depressziós és semmi öröme nincs más mint, hogy zabáljon egy jót. És el is érkeztünk a fenti statisztikához.
Majd ha nálunk is meg lehet élni heti 5x 8óra munkából mint tőlünk nyugatra akkor sok minden változni fog. Lesz az embereknek pénze de legfőképp ideje önmagára. De addig amíg 12órákat (sőt...) kell melózni, hogy egyről a kettőre juss addig nincs itt nagyon miről beszélni. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#33) devil-k válasza bullseye (#31) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem anyázzuk egymást, hanem véleményt és tapasztalatot cserélünk. A kettő nem ugyanaz. Nyilván ha fogyni akar valaki, akkor egy útra álljon be, ne keverjen össze mindent mindennel. Max. ha nem jön be számára a választott út, akkor néz egy másikat. Mivel minden ember és ezáltal minden szervezet más-más, így nincs olyan 100%-os módszer ami mindenkire egyformán tökéletes lenne.

(#32) 8th

Valamelyik nap láttam egy plakáton olyan kenőmájast aminek ára 400 Ft/kg. A kutyámnak nem adnám oda, nemhogy ember egyen ilyesmit?! Borzasztó. A szegénységgel egyetértek, de a többi részét csak kifogásnak látom. Sok olyan rendszer van, ami mellett nem kell terembe járnod, vagy utcán futnod. Egyszerű gyakorlatok amiket bárhol és bármikor el tudsz végezni. Az pedig sajnálatos, hogy ma már csak a kajálás tud örömet okozni az emberek nagy részének. Én pl. szeretek olvasni is. Akinek nincs pénze könyveket vennie, könyvtárba is elmehet.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#34) Jhonny06


Jhonny06
veterán

És nálunk még nem is annyira elterjedtek ezek a "kész kaják", mint pl. Hollandiában vagy Angliában, látnátok ott miket "esznek". Csak gondolom többet sportolnak, mert manapság az is divatos, itthon meg még kevésbé terjedt el.

(#35) SLYM válasza bullseye (#31) üzenetére


SLYM
veterán

talán mert többféleképpen lehet. hogy kinek mi jön be és, hogy mi a legegyszerűbb, azon lehet vitatkozni. valahol a célok is különböznek. nagy általánosságban azt mondom, nem árt előtte kicsit olvasgatni a témában, tudás nélkül, legyen az bármivel kapcsolatos dolog, nem lehet eredményesnek lenni

[ Szerkesztve ]

(#36) adrian360 válasza 8th (#32) üzenetére


adrian360
őstag

ez így hülyeség. nincs pénzed kajára de sokat kajálsz... nincs ok okozati kapcsolat a szegénység és az elhízás között. A magyar ember lusta, baszik mindenre ennyi. aki stresszes az nem hízni fog hanem fogyni.
Régebben se volt kurva gazdagság, nem voltak egészségesebb ételek, mégse volt ennyi elhízott. nézz körbe pesten : állnak a villamosmegállóban kurvaanyáznak mert csak két percenként jár a villamos és nem képesek lesétálni egy megállót se.

(#37) erdoke válasza Apollyon (#25) üzenetére


erdoke
titán

1. A zsírbontás attól függ, milyen állapotban/stádiumban van a szervezet.
2. Először mindig a glikogén raktárakhoz nyúlnak az izmok, mert zsírhoz nem adaptálódott szervezetben az sokkal gyorsabban rendelkezésre áll. Szakemberek szerint kb. 40 perc múlva kezd túlsúlyba kerülni a szabad zsírsav a glükóz hasznosítás fölött.
3. A fogyáshoz csak az kell, hogy a szervezet a raktározott zsírt kezdje használni. Ennek hormonális alapja van, van egy mester hormon, ami a májban kapcsol a glükóz szintézis és a zsírraktározás között.
Az utolsó mondattal egyetértek. Kutatások szerint a mozgás aránytalanul nagyobb éhségérzetet vált ki, mint amennyi kalóriát eléget a delikvens a futkarozással. Az éhség- és jóllakottságérzet rejtélyes módon hiányzik a legtöbb fogyókúrás ajánlasból. Nem csoda, hogy az idióta ajánlás, miszerint egyél kevesebbet és mozogj többet, nem működik. Biológiai oka van, hogy miért nem. Az ember ugyanis nem zárt rendszer, hogy csak a termodinamika törvényeit hajtogassuk. Egy kilokalória alkohol teljesen mást jelent a szervezet számára, mint egy kilokalória fehérje vagy zsír. És akkor a nyomelemekből, vitaminokról még nem is beszéltünk. Mi történik, ha elég kalóriát viszünk be, de kevés, vagy nem megfelelő arányú aminosavat? Ha nyomelemekből, vagy éppen esszenciális zsírsavakról van hiány? Csak nem éhesek leszünk, dacára a megfelelő kalorikus bevitelnek?

(#26) devil-k
Én meg egyetlen állatot se láttam, ami számolgatná a pohár vizet, nem pedig annyit inna, amennyire szüksége van. Akkor iszok, amikor, és annyit, amennyire szomjas vagyok. A vizelet színe ezernyi dologtól függ, és általában nem betegség, ha sötétebb.

(#32) 8th
Úgy tűnik, nehány apróság elkerülte a figyelmed. A világon még az USA vezet, Európában pedig Nagy-Britannia a második.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#38) bullseye válasza SLYM (#35) üzenetére


bullseye
addikt

És nyilván a különféle szakcikkek és könyvek nem mondanak rendszeresen ellent egymásnak egymillió dologban, csak itt folyik vita arról, milyen mozgás, milyen étkezés és mennyi folyadék kell.

Amúgy élvezem az információáramlást, csak jó lenne tudni mellé azt is tudni, hogy ki az aki saját tapasztalatot ír, mert neki valami bejött, és ki az, aki esetleg olyan kutatást végzett, vagy éppen edzősködik, dietetikus, stb., hogy több tucat emberen is látta a hatást.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#39) devil-k válasza erdoke (#37) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Én meg egyetlen állatot se láttam, ami számolgatná a pohár vizet,"

Akkor ezek szerint én állat vagyok? :D Mindig fél litert iszom meg egyszerre. 5 dl x 8. Kalóriabázis.hu

Itt van vízfogyasztás számláló is! :)

- mozi bolondéria -

(#40) SLYM válasza adrian360 (#36) üzenetére


SLYM
veterán

én ezt a nagy szegénység kérdést se értem. eleve a kifejezés is relatív, de ha csak saját magunkat nézzük (az országot) itt is gyönyörűen mutatják a statisztikák, hogy minden mutatónk javul [link]. persze, mindenki tud példát mutatni a szegénységre, de érdemesebb azért összességében nézni a dolgokat. én nem éltem még nagyon sokat, de azért emlékszem, hogy 20 éve kicsit más világ volt itt, mint manapság, akkor nagyobb volt a csóróság

bullseye erdoke a területen dolgozik, azt pontosan nem tudom mit csinál, csak valami rémlik, hogy egyszer olvastam erről, hogy nem idegen neki a biokémia. :) én csak a testépítés miatt olvasgatok és tapasztalok a témában, a sportban itt van egy elfogadott sztenderd amihez úgy nagyjából mindenki tartja magát, mert egyszerű és mert működik. de mindig örömmel olvasgatok más módszerekről

[ Szerkesztve ]

(#41) merkucyo


merkucyo
aktív tag

A mi nagyságos urunk jól tart minket ;]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#42) erdoke válasza bullseye (#38) üzenetére


erdoke
titán

Ha olvastad a korábbi bejegyzéseimet a témában, akkor láthattad, hogy – mint nagyon sokan – én is saját túlsúlyból kiindulva kezdtem neki a tudomány tanulmányozásának. Nekem annyi szerencsém van, hogy szakmámból kifolyólag értem az élettani, biokémiai, endokrinológiai hátteret, illetve az ilyen témájú tudományos értekezéseket. Ezekből el is olvastam jó sokat az elmúlt bő egy év során. A végén oda jutottam, hogy elsősorban a táplálkozással van gond. Van az életvitellel is, de annál nagyobb probléma, hogy a táplálkozást éppen ellenkező irányba próbálják a jónéppel igazíttatni, mint amit a megváltozott életmód szükségessé tenne.
Több (külföldi: svéd, amerikai, kanadai) orvos táplálkozási, életmód blogján is aktív résztvevő vagyok egy ideje, és a véleményem folyamatosan finomodik ugyan, de alapjaiban nem változott úgy tavaly tavasz óta.

(#39) devil-k
Az alapvető fiziológiás igények kiválóan működnek az élővilágban. Az ember is megtanulhatna figyelni a test jelzéseire, általában több haszna lenne, mint önjelölt, vagy éppen tanult szakértők véleményét figyelni.
Ha sósat kívánok, annak oka van. Ha szomjas vagyok, annak is. Természetes körülmények között ez a fajta visszacsatolás remekül ellátja feladatát, csak az ember lenne képtelen felismerni, mikor van szüksége vízre? Ha így van, annak vajon mi az oka?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#43) Jhonny06 válasza erdoke (#42) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pl. pont a vízbevitelnél nem működik ez a fajta visszacsatolás. Ritkán érez az ember szomjúságot, én pl. olyan igazi "hű de meginnék egy pohár vizet" évente ha 2-3X érzek, akkor sokat mondtam. Az, hogy nem vagy szomjas, nem jelenti azt, hogy elegendő vizet iszol. Kb. soha nem érzek szomjúságot, ennek ellenére nagyon kevés vizet iszom, jóval kevesebbet az "előírt" mennyiségnél.

Ezek a dolgok csak akkor jelentkeznek, amikor már nagyon kéne, de normál körülmények között nem segítenek abban, hogy mennyit kell fogyasztani valamiből.

[ Szerkesztve ]

(#44) erdoke válasza Jhonny06 (#43) üzenetére


erdoke
titán

Ha úgy gondolod, hogy több vízre lenne szükséged, de ezt a tested nem jelzi, akkor annak mi lehet az oka? Esetleg rossz az „előírt" mennyiség? Vagy valahol szétcsüszna a rendszer, és nagyobb probléma áll a háttérben? Pl. a sók nem megfelelő arányú bevitele? Elég fontos egyensúly létezik a Na-K, illetve e kettő és a Ca-Mg között is. Veszel magadhoz elég káliumot és magnéziumot, mármint ahhoz képest amennyi nátriumot (vagy kalciumot) eszel? Ha sok sósat fogyaszt az ember, még több kálium rá van szüksége. Ha túl sok a nátrium es kálium együtt, arányosan több kálcium rá és magnéziumra lesz szüksége. Ezt pl. már nem lehet egyértelműen és könnyen felismerni. A megoldás: nem kell sósat enni, ha nem direkt kívánod.

A legjobb aláírás a héten

(#45) 8th válasza erdoke (#37) üzenetére


8th
addikt

Nem kerülte el a figyelmem. Amerikában minden második-harmadik sarokra jut valamilyen gyorsétkezde ahová átlag amerikai előszeretettel betér harapni valamit, ergo zabálják a szemetet két pofára jó dolgukban és tán még vécére is autóval mennek persze, hogy elhíznak.
Itthon ennek pont az ellentéte igaz. Csóróság van főleg a vidéki falvakban. Na ott nem is akármilyen. Rohadtul sok ember van az országban akiknek jó ha havi 2-3x hús vagy épp joghurt, túró, tej (és nem olcsó reggeli ital) kerül az asztalára. Tapasztalatból mondom hiába eszik keveset valaki ha szar kaján él, nem fog lefogyni sőt el fog hízni. Ha sokat mozog akkor is. Én reggelire péksütit ettem ebédre otthonról csomagolt szenyókat vittem magammal és csak este ettem rendes főtt ételt de volt olyan is, hogy este nem is ettem nem voltam éhes mégis híztam pedig fizikai munkáz végeztem napi kilenc-tíz órában. Ahogy elkezdtem ott dolgozni látványosan lement pár kiló majd beállt erre az életmódra a szervezetem és lassan hízni kezdtem.

(#46) erdoke válasza 8th (#45) üzenetére


erdoke
titán

Az írásos első első fele erősen ellent mond a másodiknak. A szemét kaja zabáláshoz valóban sok köze van az elhízáshoz, ahogy bizonyos rossz szokásoknak is, miszerint naponta 3-5-szőr kell enni, vagy neveletlenség nem csatlakozni a családhoz/társasághoz, ha ők esznek. Annyiszor kell enni, ahányszor éhes vagy. Ha ez csak napi egy étkezés, mert éppen fogysz, és a zsírtartalékokat hasznosítod, vagy kettő, akkor annyi.
A reggelire péksütemény, ebédre szendvics tipikus hormonzavart kiváltó kombináció. Délelőtt 10-re éhes vagy, ha ilyesmit reggelivel. Annál az is sokkal jobb, ha nem eszel semmit, ugyanúgy simán kibírod tízig, de akár délig is...

A legjobb aláírás a héten

(#47) kmisi99


kmisi99
addikt

Japánban törvény ellenes kövérnek lenni, ha egy bizonyos érték fölött van az ember akkor államilag segítik a lefogyásban és ellenőrzik.

(#48) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Uraim ne kövezzetek meg. Én másként gondolok néhány dolgot.

Az elhízás igen érdekes jelenség. Sokunknál pótcselekvés. Minden kiló zsír, ami deréktájon mentőövet alakít ki, boldogság hormonokat is termel. Persze ennek az örömnek is meg van a káros mellékhatása. Ha rosszul érzed magad a bőrödben, néhány plusz kiló kompenzál.
Sokáig azt gondolták, a zsírszövetek csak egyszerű tartalékok, minden további tulajdonság nélkül. Ma már tudjuk, ennél sokkal bonyolultabb szerepe van a zsírszöveteknek.
A BMI is abból az időszakból származik. Németországban lenyomtak egy kutatást. Enyhén túlsúlyos embereket vizsgáltak. Kiderült magasabb százalékban egészségesek, mint az optimális BMI sávba tartozó emberek.
Komolyabb betegségek esetében, magasabb a túlélési esélyük, hosszabb ideig képes fenntartani önmagát a szervezet, a tartalékaiból. További vizsgálatok alapján derült ki, az egyenletesebben elhízott emberekre jellemző az egészséges állapot megtartása. A csak hasra hízó emberek esetében nincs jótékony hatás, csak a káros következmények.
Szóval, ha BMI sárgába fordul nálad és nem csak a hasad köré rakodik a felesleg, nem kell pánikszerűen diétázni. Persze tovább hízni sem.

A víz fogyasztás mennyiségével kapcsolatban is vannak érdekes nézetek. A napi sok liternyi vízivás, sószegény étkezéssel kombinálva, bizonyosan nem a hosszú élet titka.
Olyan munkahelyeken, ahol a hőterhelés miatt, magas az izzadás/vízfogyasztás, sózott szódavizet szokás védőitalként biztosítani. Ott valóban több liter vizet is megisznak műszakonként a dolgozók.

Valaki írta, a sok víz fogyasztása elősegíti a méregtelenítést. Az egészséges ember vizelete steril. Szükségben meg is iható, tehát nincs kimagasló méregtartalma. A vizelettel távozó méreganyagok napi mennyisége nagyjából állandó. Ha kevesebbet iszol, akkor sárgás a színe. Ha sokat, akkor víztiszta.

Az ivásnál maradva. Szerinted melyik italtól lehet leggyorsabban máj károsodást összeszedni?
Gyümölcslé 100% őszibarack tartalommal.
Üdítő, narancsízű, pl. fanta
Világos sör
száraz bor rizling vagy bikavér.

Szerinted?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#49) devil-k válasza Hieronymus (#48) üzenetére


devil-k
nagyúr

Üdítő, narancsízű, pl. fanta és/vagy Gyümölcslé 100% őszibarack tartalommal.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#50) 8th válasza erdoke (#46) üzenetére


8th
addikt

Ők szar kaját (mcdönci) esznek mert az a finom, ezzel szemben nálunk az alacsonyabb keresetű réteg azért eszik szar kaját mert csak arra futja neki. Nincs itt semmi ellentmondás. Semmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.