Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya984


Zotya984
senior tag

És hol az RGB megvilágítás??? :((( Viccet félre téve, már csak kompatibilis házat kell találni.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#2) zzola válasza Zotya984 (#1) üzenetére


zzola
félisten

A kompakt mivoltát ezzel el is veszti a Pi. ;]
Jó lett volna, ha mindjárt egy ház is készül hozzá.

(#3) chey válasza zzola (#2) üzenetére


chey
csendes tag

As Asus PC-DL alaplapomhoz keresek épkézláb chipsethűtést, ami kapható is. Most csorog a nyálam :DD

(#4) zsopu


zsopu
tag

Ennek annyi értelme van mint Csubakkának az Endor bolygón!
Nekem a pi4-en egy kis passzív borda van felragasztva 1,75 re húzva
100% terhelésen nem ment 60 fok fölé.

(#5) Duree


Duree
veterán

És akkor mibe szereljem be?

duree54

(#6) Chaser


Chaser
titán

ezzel felettéb kis térfogatú marad a pi, jah nem, nem marad....szívből gratulálok, h ilyen batár toronnyal le tudták hűteni, remélem a nobel-díjat is megkapja a brigád, megérdemlik...( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) #16939776 válasza zsopu (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

+1, Ha ez az aftermarket kúler 100% terhelésre 40C°-on tudja tartani, akkor feleselgessen túl méretezett.
Mint hűtési megoldás, felesleges, amíg nem ~60°C-os környezetben kell üzemeltetni, a Pi 4-et.

(#8) osztraksajt válasza Chaser (#6) üzenetére


osztraksajt
őstag

Az arany-málna díj sokkal stílusosabb. :DD

(#9) #54625216


#54625216
törölt tag

Ennek legfeljebb clusterek hűtésénél lehet értelme, amikor kicsi zárt helyen dolgozik sok Pi és a passzív hűtőről nehéz elfújni a meleg levegőt.

(#10) Predatorr válasza #16939776 (#7) üzenetére


Predatorr
őstag

Nem mindenhol 20°C a szobahőmérséklet.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#11) arn


arn
félisten

fszsag, de allatul nez ki :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) Fecogame


Fecogame
veterán

Valóban jól néz ki, de az a kicsi venti pont azt veszi el, amiért kedvelem az RPi-t: a csendet.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#13) NandoXXL válasza #16939776 (#7) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Mi a bajotok? :DDD Ez egy lehetőség :C (jól hűt legalább), aki akarja megveheti, senki nem mondta hogy vegyétek meg. Tudom, minden szar ami nem a speciálisan az igényeitekre lett szabva. Ráadásul SZAKMAILAG: ALACSONYABB HŐMÉRSÉKLET AJÁNLOTT A HARDVER SZÁMÁRA. Lehetséges hosszabb élettartam például. Szervertermet se kéne hűteni annyira, sokat spórolhatnátok a villanyszámlán ugye :DDD ????
[link]

Akik előre gondolkodnak, kis helyre nem ilyet raknak, keresnek más hűtést, mert ezt is el kell magyarázni nektek. Az adott feladathoz a legoptimálisabb megoldást érdemes keresni :D

[ Szerkesztve ]

(#14) erer1000


erer1000
őstag

torony hűtők Pi-re pipa ;]

Pi 5-ben remélem thunderbolt is lesz, és várom a RBpi + 2080 Ti gaming rigeket

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#15) AxBattler


AxBattler
félisten

Komoly! MX4-et neki! :C
Simán kellene, valami mini oldalablakos kuckóval!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) ALBY


ALBY
senior tag

Mikor lesz vízhűtés ;) ?

Jó is ez, hátha még lehalkítva vagy venti nélkül is megáll.

Amúgy egy dobozos sör is elhűtené szerintem ha megoldanánk szépen az érintkezést. (Thermal Grizzly Heineken Edition)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#17) Fecogame válasza ALBY (#16) üzenetére


Fecogame
veterán

Már létezik régóta

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#18) #16939776 válasza NandoXXL (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem nincs baj.

Szerver-ben a leszorító mechanikánál nem sokkal nagyobb alap területű bordákra van 140-205W ráengedve, elöl bemegy a 21,5C-os levegő és a gép túloldalán kijön a 35C°-os levegő, baszott nagy légsebességgel. Azért van alacsonyan tartva a működési hőmérséklet, hogy olcsó/kis térfogatú HSF-el meg lehessen oldani a CPU-k hűtését, így marad elég szabályozási taraléka a gépben levő ventilátoroknak. És azért állandóan annyi, mert az elektronika, de főleg a HDD-k nem szeretik a gyors hőmérsékletváltozást.

[ Szerkesztve ]

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Biztosan nem vennék, de cuki. 😁

(#20) NandoXXL válasza #16939776 (#18) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Az optimális működéshez szükséges feltételeket kell biztosítani.

(#21) e-newsee válasza #54625216 (#9) üzenetére


e-newsee
addikt

De ott meg nem az egyes Pi-kre teszel hűtést, hanem rendesen átszellőzteted a házat.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#22) #16939776 válasza NandoXXL (#20) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ja, de nem így :[link] :DDD

(#23) UnknownNoob


UnknownNoob
tag

Nem tudom miért kell bántani, szerintem tök cuki :DDD

(#24) azbest


azbest
félisten

Ó lol, hájppal mindent el lehet adni :DDD

Bármilyen minimális légmozgást adó megoldás tökéletes lehet egy alacsony bordával. Aki meg tankot akar, annak van cabriolet formátumú is :D

[ Szerkesztve ]

(#25) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ha már aktív hűtés, akkor teljesen felesleges ez a torony. Egy sima kis ventilátor is megfelelően lehűti, és elég ha csak nagyobb terhelésre kapcsol be. A lényeg, hogy 80°C fölé ne menjen, akkor elkerülhető a throttling.

<-ƘƘ->

(#26) #89309696


#89309696
törölt tag

Hát ez XD. :DD

(#27) Reggie0 válasza ALBY (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Vizhutes? LN kell ide.

(#24) azbest: Az ilyen nagy borda nem tesz jot a wifi-nek.

[ Szerkesztve ]

(#28) rosejbli válasza azbest (#24) üzenetére


rosejbli
senior tag

A Pi3B-men jelenleg ilyen van, ugyan a ventiket fel se raktam.
Nem mellesleg nem csak a chipek hűvösen tartására jó, de a portól és a macskaszőrtől is remekül védi a boardot. :D

(#27) Reggie0: Ugyan nem wifiről használom, de teszteltem és az is és a bluetooth is "ellát" benne 5-6 méterre simán.

[ Szerkesztve ]

(#29) Reggie0 válasza rosejbli (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyik iranyban biztos. De amerre a borda takar, arra nem fog latni.

(#30) rosejbli válasza Reggie0 (#29) üzenetére


rosejbli
senior tag

Alul-felül is ilyen borda van rajta, az oldalain van egy kis rés.

(#31) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

De cuki, kell egy :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#32) twollah1976


twollah1976
őstag

Rendesen visithat az a paranyi ventilator.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#33) #68216320


#68216320
törölt tag

Ezzel már csak az a baj, hogy Pi3 esetén nem csak a soc melegszik. Ezzel az ormótlan marhasággal viszont a többi alkatrész hűtése is ugrott. Szóval azon kívül, hogy a lassan hűtő áráért kapható Pi3-ról egy újabb bőrt lehet lehúzni, nem igazán van értelme. Pici bordákat kell tenni mindenre és ahol van annyi hely, hogy ez a bumszli elfér, ott elég is annyi. És minden alkatrész, azaz MindeN alkatrész megfelelő hőmérsékletű.

[ Szerkesztve ]

(#34) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Semmi vízhűtés, vagy RGB led? Ki veszi így meg? ;]

(#35) Reggie0 válasza #68216320 (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

A tobbi alkatresz nem melegszik annyira, hogy huteni kelljen.

(#36) Fecogame


Fecogame
veterán

Itt egy remek videó arról, hogy melyik hűtés mennyire hatékony. Nem az a legjobb, amit elsőre annak gondolnánk :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#37) Sanya válasza Fecogame (#36) üzenetére


Sanya
nagyúr

ehhez végig kellene nézni a teljes videót. nincs ennek egy kivonata, ahol nem kell nézni a csávót?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38) e-newsee válasza Sanya (#37) üzenetére


e-newsee
addikt

Én csak átkattogtattam, de nekem az jött le, hogy előbb mutatta a megoldást, aztán volt bevágva a diagram. Ez alapján a leghatékonyabb az volt, amikor a pici borda volt a chipen, és messzebbről nyomatta rá (róla el) a levegőt a kis ventivel. (1:50-től) Ami amúgy logikus, mert így a pcb is kapott légáramlatot, nem csak a chip maga. Mert ugye a hő lefelé is terjed, nem csak a kupak felé, így ha valami a "házat" is szellőzteti, az plusz hatékonyságot jelent.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#39) bot1978 válasza e-newsee (#38) üzenetére


bot1978
senior tag

Van egy bizonyos chip méret / vastagság, ami alatt a borda csak ront a helyzeten.

Léghűtésnél a levegő dolgozik, a borda csak felületet növel, de van az a kis chip, ahol nem indokolt a felületet megnövelni, szóval nem szabad letakarni a chipet semmivel csak nyomni kell rá a levegőt és szevasz.

(#40) e-newsee válasza bot1978 (#39) üzenetére


e-newsee
addikt

Lehet, de itt a grafikonok alapján még pont megfelelő a sün-venti páros hatékonysága.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#41) Banano


Banano
tag

Mindig is gondolkoztam egy raspberryn..csak nem tudom mire hasznalnam:D

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#42) Fecogame válasza Banano (#41) üzenetére


Fecogame
veterán

Itt van pár tipp ;)

Plusz még egy: torrent seed szerver

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#43) nexplo


nexplo
őstag

Szerintem ez kb passzívan is elviszi a pi-be :D
Viccet félretéve venti nélkül is megnézném mit tudna a hűtő. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#44) Reggie0 válasza bot1978 (#39) üzenetére


Reggie0
félisten

"Van egy bizonyos chip méret / vastagság, ami alatt a borda csak ront a helyzeten."

Ez erosen ellentmond a fizikanak.

(#45) nexplo válasza Reggie0 (#44) üzenetére


nexplo
őstag

Jogos. Szerintem ez arra vonatkozik hogy valamit nehezebb jobban hűteni mint inkább hagyni magától hűlni. Főleg kis alkatrész esetében igaz lehet ez. Természetesen a borda ideális esetben csak javít.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#46) bot1978 válasza Reggie0 (#44) üzenetére


bot1978
senior tag

Szerintem olyan ne legyen már, hogy bölcsész mérnök. Fogod, kipróbálod, utána ráérsz megmagyarázni magadnak, meg a fizikának. Ehh? :)
Amúgy lehet amiatt van, mert a NYÁK (is) hűl a fújt levegőtől és a nyákon lévő részfólia viszi a pici chipről jobban azzal, hogy a lábai hűvösebbek amik azon tokozás alá mennek, ami amúgy vacakabb hővezetési tényezővel rendelkezik, mint a ríz, vagy mittomén, de kit érdekel?
Ha nem teszek rá bordát pénzbe nem kerül, akkor meg mér ne próbáljam ki? Ha megsüti az ujjam úgy kell nekem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.