Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Csorbi válasza 590227 (#48) üzenetére


Csorbi
addikt

Köszönjük a második észrevételt is, de nem lenne baj ha OLVASNÁL, köszönjük.

(#52) Zé_Mester válasza 590227 (#48) üzenetére


Zé_Mester
őstag

attól hogy valami nincs fent a gyártó honlapján, nem jelenti azt hogy nem gyártja.

ott vannak pl a mushkin ramok, van olyan forgalomban lévő DDR3 1600-as ramjuk, ami nincs kint a gyártó listáján, mégis kapható és rohadt jól megy ;)

(#53) #16939776


#16939776
törölt tag

Igy nyitni az alsóbb szegmens felé elfogathatatlan, ha már csak dobozolnak, akkor kifoghattak volna sokkal színvonalasabb gyártót is.

[ Szerkesztve ]

(#54) 14adam


14adam
addikt

Stol,már multkor is nézegettem,hogy miért módosítottad az lcpoweres cikket,nagyon sajnálatos. Pedig nagyon jó volt,hogy leírtad,mert azutáni időkbe és mostanába nem is kérdezték,hogy vegyen-e lc powert.
Ha készítenél a codegenről és az ms goldról mondjuk egy írást azt nagyon megköszönném/köszönnénk, mert egyre több ember mondja,hogy jóaz neki. Ha kell küldök tápot,csak legyen egy cikk azokról a szutykokról :R

A revolution esete amit Zé is írt már beszéltük privibe,hát azon is már nagyot néztem,de amikor ezt elolvastam azt hittem,hogy lefordulok a székről.

[ Szerkesztve ]

(#55) proci985 válasza Zoo123 (#47) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

alulvezérelt ventiszabályozás, főleg a 650eseknél (az 550essel is volt valami emlékeim szerint). alultápnál/nagyon jól szellőző kuckóban a dolog annyira nem jött ki, de amikor direkte a proci melegét szívták be (és 650est általában azok vettek, akiknek kevés volt a 18As limit, pl q6600 tuninhoz egy időben ideális táp volt), akkor jópár darab megégett.

a CX400ból meg két széria volt, az egyiknek nagyon sokaknál (indokolatlanul) baromi hangos volt a ventije. enyémmel elégedett vagyok a jelenlegi felültápos helyzet ellenére, bár prime+fur hatására tényleg elkezd nagyon hangos lenni (pedig a teljes rendszer fogyaszt kb 250wot a húzás ellenére). 200W fölött megjön a hangja.

mondjuk én is picit félve vettem meg, de az enyém jól működik.

mondjuk elvileg két nap múlva ideér a régi alultápos házam meg benne az FSP500GLN60, aztán gondban leszek, hogy maradjon a Corsair vagy váltsak vissza az (erősebb de gyengébb hatásfokú) 500GLNre, ami terhelésre se kezd hangoskodni.

Zé_Mester: elhiszem, hogy kissé mérges voltál rájuk. meg emlékszem a tápos topikba beírt két rövid, de velős kommentre a helyzettel kapcsolatban.

14adam: Codegen Display 300W kékborítósból én is megsütöttem egyet egy éjszakáva nyúló HoMM5 parti végén. Celeron2.66D (45W), x1600pro512ddr2 AGP (65W), két vinyó, Asus p4p800s-x, X-FI, plussz egy házventi. újraindult, nemindult, na ekkor gyorsan kinyomtam a hálózati kapcsolót, aztán volt pici tüzijáték, de minden túlélte. utánna vettem egy 360as Chiefet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#56) FRENK1988 válasza F_Zolee (#35) üzenetére


FRENK1988
veterán

nekem röhögve vitt Quad+4870 kombót

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#57) mexicanraven válasza Thrawn (#22) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Mondjuk az FSP-nél a legolcsóbb tápjaikkal sem szokott probléma lenni, én is teljes megelégedéssel használok egy 350PNF-et, pedig az is olcsónak mondható!

when the sun shines, we'll shine together

(#58) DeFranco válasza mexicanraven (#57) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csak amikor nekem kellett sürgősen, akkor volt 12k... :W Amúgy tényleg nem rossz táp.

(#59) Gyuri27 válasza FRENK1988 (#56) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egy bibije van annak a tápnak. Hogy egy madzagra rakták a sata csatikat. Amúgy teljesen korrekt, nekem is szépen müködik.

A mesternek meg köszönjük a remek, felvilágositó írást.

Amd - Radeon - Ryzen

(#60) F_Zolee válasza FRENK1988 (#56) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem meg kettőből kettő beszart. Vagyis az elsőnek csak venti baja volt. A második meg használhatatlan lett. De csak egy halvány E8400+4850-et kellett bírnia.

(#61) Zoo123 válasza proci985 (#55) üzenetére


Zoo123
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ! :R

És akkor melyik 6-700W-os Corsair tápot érdemes venni? A TX széria minden tagja (főleg a 650,750 érdekelne) küzd a "lassú ventilátor" problémával ami miatt hajlamos megsülni?

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#62) Thrawn válasza mexicanraven (#57) üzenetére


Thrawn
félisten

Legközelebb odaírom, hogy tisztelet a kivételnek, de itt egy Enermax 'csodáról' van szó.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#63) adamka16 válasza F_Zolee (#35) üzenetére


adamka16
őstag

Csatlakozom! ventije 1 évet bírt pedig YateLoon.... :( :( :( :(

(#64) banhammer


banhammer
veterán

Szánalmas...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#65) PH-User


PH-User
addikt

Köszönöm a kimerítő írást kedves cikkíró, VX450-ről van valami rossz tapasztalatod?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#66) L7wy


L7wy
őstag

Ez se jó, hogy valahol AJÁNLOTT, valahol meg kiderül hogy egy nagy 0 :S
Nekem egy Cooler Master eXtreme Power 400 van, ez mennyire számít jónak?

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#67) D1Rect


D1Rect
félisten

Igényes írás, mint mindig. :R

Nekem ezzel a táppal egy bajom van:
Ha ráguglizok úgy, hogy angol találatokat sorolja előre akkor is az első 30 találatból 2 külföldi van, az is román.
WTF? :F

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#68) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Elmennek a pics@ba. :((( Ezt most úgy az orruk alá dörgölném, hogy mit képzelnek félre vezetik az embereket? :W

(#69) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

szomorú.

nagyon hasznos cikk, kerülendő táp.

köszi.

Aurea mediocritas

(#70) zazahoho válasza Sonec (#6) üzenetére


zazahoho
őstag

de azért ,sokat sejtet :K
ha az nem valami hamisítvány akkor nagyon szomorú ,hiába olcsó :O

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#71) motorhead


motorhead
aktív tag

Véleményem szerint az, hogy a gép leállítása után egy tápban nem pörög még a venti x ideig semmi jelentősége. Ugyanis abban a pillanatban, ahogy a gépet kikapcsolja a használója onnantól kezdve a táp nem dolgozik, ergo rögtön elkezd hűlni. Az, hogy mennyi idő után hűl le tök mindegy. Ez nem befolyásolja az élettartamát, sem semmit.
Ettől eltekintve tényleg meredek a cikkben bemutatott táp, de legfőképpen az ár címke rajta. Ha minden ugyan ez maradna csak az árcédula lenne barátságosabb akkor nem lenne semmi baj. Engem nem hat meg a 80+ meg az akárhány százalékos hatásfok. Úgy sem hiszem el. Így az sem zavar, erre mennyit írtak. :)

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#72) D1Rect válasza D1Rect (#67) üzenetére


D1Rect
félisten

Tényleg az enermax gyártja, de nem verik nagydobra. :U

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#73) zazahoho válasza motorhead (#71) üzenetére


zazahoho
őstag

nem jól látod,ha egy termékre valami rá van írva azt tudnia kell !!!

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#74) zazahoho válasza D1Rect (#72) üzenetére


zazahoho
őstag

ezen nincs is mit reklámozni :W

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#75) szki


szki
őstag

Elég égő ilyen tápot kiadni Enermax néven. Remélem kivonják a forgalomból..

Nekem a PRO82+ 625AWT tápom van 1 éve. Ezzel nincs gond. Bár nem is 12eFt-os kategória :DDD

(#76) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Szégyen a gyártóra nézve :(

(#77) audi100td válasza D1Rect (#67) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezen az oldalon szinte mindenféle hardvert megtalálni, de cyclops-ra nem dob ki semmit, szerintem ezt a terméket nem akárhova szánták, gondolták a csóró kelet európainak jó lesz ez is... :U

Enermax-ot sem veszek többet, marad a jó öreg FSP...

[ Szerkesztve ]

(#78) zazahoho


zazahoho
őstag

Kíváncsi lennék,hogy okos enermaxos marketinges kiszámolta-e,hogy amit nyernek ezeken a vackokon ,azt elveszítik-e a felső kategóriától elpártolok miatt :F mert az marad meg hogy az enermax gagyi tápokat is gyárt

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#79) Hekxer válasza zazahoho (#78) üzenetére


Hekxer
tag

Nekem volt egy ezüst Hyper 580Wos tápom és imádtam de meghalt:(
2 évet 3 konfigot és rengeteg nyüsztölést hónapokig tartó kikapcsolás nélküli menetelt kibírt.
És tényleg sípolásos hanggal halt meg végül :O Nekem tetszett azért :))

[ Szerkesztve ]

Minden idelátogató kollégának: FEDEZET NÉLKÜL NINCS TELJESÍTÉS!

(#80) AMD X2 válasza motorhead (#71) üzenetére


AMD X2
senior tag

Ha egy meleg részegységet venti tart működés közben megfelelő értékeken belül, akkor a venti azonnali leállása hirtelen megszaladó hőmérséklethez vezet még a terhelés megszűnése után is.
Vagyis jelentősen csökkenhet az élet tartama a cuccnak. Nagyon is jó ha hűtik még a tápot kikapcs után is. (nekem tetszik ez az ENERMAX-os megoldás az egy perces tovább ventizéssel.)

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#81) Def26 válasza D1Rect (#67) üzenetére


Def26
félisten

Persze, mert ide a Balkánra gyártották. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#82) Chaser válasza zazahoho (#70) üzenetére


Chaser
titán

Mit sejtet a táp tömege? Semmit:) Ha tudod, hogy egy 80+ tápról van szó és 3-400W-os akkor lehet épp könnyű is, de ha nehéz az se zárja ki hogy korrekt. Tömeg alapján tápot soha ne ítélj. Napokban vettem életem eddigi legkönnyebb FSP-jét, hát mit ne mondjak..valszeg a legjobb is ár/értékben:) És könnyebb mint a 250-es.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) Vasinger! válasza AMD X2 (#80) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor a Corsair tápom miért bírja már több mint 3 éve? Nem kímélem, tuning van rendesen, sokat is megy, de kikapcs után nem megy a ventije. :U

(#84) Chaser válasza Vasinger! (#83) üzenetére


Chaser
titán

Több oka lehet. Jó darabot fogtál ki, vagy csak 1xűen okosan állítod le a gépet..nem közvetlen prime+ furmark teszt után, hanem vársz utána kicsit:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85) AMD X2 válasza Vasinger! (#83) üzenetére


AMD X2
senior tag

Mert rendesen van méretezve benne az alkatrészek mérete és hőtűrése!! ;]
Innen ismerszik meg a tartós darab!! :R

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#86) ricsi99


ricsi99
addikt

Én mindig Enermax tápra esküdtem (Most is azt használok) de ez elvitte a bizodalmam ámbár a Plextor-ék is ugyan ezt megjátszották...Sony detto.... Lasssan már nem merek ujjabb szériákat venni semmiböl mert lassan ki tudja hogy mi van benne, Lassan elkezdem tisztelni az Asus-t ,ők más néven szorják ki a gyengébb cuccokat...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#87) audi100td válasza Chaser (#82) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez milyen FSP volt? Jöhet akár pü-ben is. :)

(#88) Sonec válasza zazahoho (#70) üzenetére


Sonec
tag

Jah.
Akkor a Stability Power 500-as Tápom biztos nagyon jó mert 3Kg. kb 40% hatásfokkal marha nagy bordákkal :U

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#89) zazahoho válasza Chaser (#82) üzenetére


zazahoho
őstag

Abban igazad van,hogy 300-400 w még lehet könnyű,de annál nagyobb táp már nem ,nézz meg egy 450 w corsair vagy mercury tápot :F ,650 W -tól felfelé nem is beszélve.
Nyilván nem a tömeg alapján vásárolunk tápot,de azért egyszerű vásárlónak ez is egy támpont lehet.
Az fsp köztudottan az egyik legjobb táp,de nem sok ilyen példa van sajnos :U
sonec 40 % hatásfok az tényleg csúnya,de az enermax nem ebbe a kategóriában volt jelen eddig :U

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#90) zazahoho válasza audi100td (#87) üzenetére


zazahoho
őstag

lehet hogy FSP Green Power

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#91) proci985 válasza zazahoho (#73) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pontosan. ha ráírnak 30At, akkor az legyen 30A, erőlködés nélkül, crossload esetén is, ATX szabványon belül. ha csak 29At tud, akkor onnantól az már nem megfelelő.

ha ráírnak akár 85%ot, és 80+ot, akkor teljesítse a 80+ követelményeit és a csúcson érje el a 85%ot.

alapvetően ha az ember kiszámolgatja a komponenseket, akkor ne kelljen már még arra is ügyelni, hogy a táp a teljesítménye negyedét (!) tudja szabványon belül leadni, úgy lehetetlen bármit is méretezni.

stolnak a cikkhez: a 4edik oldalon nem stimmel a színezés:
a 3.3Vs ágon a minimum 3.14, a maximum 3.465. tehát a 3.41 szabályos, bár azért nem olyan hűdejó érték.
viszont, a 12es ág csak 12.60ig van specifikáción belül, tehát a harmadik, 10As mérésnél a 12es kimegy a szabványon. az a 13.2, az meg simán ijesztő.
innentől ez egy remekül használható, ámde eléggé rossz hatásfokú 100Wos táp.

más: jobban megnézve ilyet se láttam még, hogy nem parabolát ír le a az effektivitás (tehát középen magasabb, a két szélen pedig relatíve alacsonyabb, csúccsal általában 40-60% között, 5% meg azért már eléggé nagy mérési hiba lenne). ezekután érdekes lenne, hogy crossloadra mit csinálna.

ricsi99: nem volt P5Kd Asustól. az a tipikus példája volt annak, amikor a marketing randalírozni kezd. és sajnos senki nem szól rájuk, hogy ezt talán nem kéne, mert nem tudja a cucc. alapórajelen nem volt stabil a q6600al, annyira. meg az asrock lapok fele annyiért tudtak hasonlóan "stabil" feszeket.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#92) h0o2a7j6 válasza Chaser (#82) üzenetére


h0o2a7j6
tag

Melyik FSP-ről van szó?

(#93) #41133696


#41133696
törölt tag

Azt hiszem, hogy ennél a tápnál messze jobb vétel az én most vásárolt OEM FSP 400W FSP400-60APN tápom :)

(#94) kfron


kfron
aktív tag

Elk*rvul ezen a világon szép lassan minden...

(#95) Viktor77 válasza Csorbi (#8) üzenetére


Viktor77
titán

Erre jutottam én is. Az Enermax oldalán egy szó nincs erről a tápról, és a gugli is az első 3 oldalon, csak magyar találatokat hoz.

MOD: Nem szóltam. Azért kicsit trükkösebb guglizás után rá lehet akadni a kívánt infókra:
"This is from us, we just treat it as a budget line, therefore we keep it on low profile. "

Bár az eléggé világos, hogy ezt ide, keletre szánták. Ettől még nem gondolom, hogy le kell írni az Enermax-ot. Minden cégnek vannak ilyen termékei. Mindössze nem ezt a szériát kell venni.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#96) huskydog17 válasza L7wy (#66) üzenetére


huskydog17
addikt

Csatlakozom: hogy lehet az, hogy a Prohardver saját tesztjében ez a táp az AJÁNLOTT tápok között szerepel?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#97) tibz03


tibz03
őstag

A 2. oldalon van két (egy?) mondat, ami értelmetlen:

"Vezérlését a vegyes érzelmeket kiváltó PS113 intézi. Nagyobb enermaxokban és FSP Green sorozatban."

Most ezt tulajdonképpen mit akar jelenteni? Vagy lemaradt a 2. mondat végéről a "találkozhatunk vele"? :F

(#98) Sonec válasza zazahoho (#89) üzenetére


Sonec
tag

Ha már itt tartunk :D
Enermax csinált egy "gagyi" tápot.
A Codegen meg egy jót :DD Pontosan nem tudom mi a neve annak a típusnak de volt 1Jó széria amibe minőségi bél került :C

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#99) stol válasza proci985 (#91) üzenetére


stol
addikt

Ha nagyon precizen értékeltem volna az értékeket, akkor ki se rakom a grafikont, mert úgy sz.... az egész, ahogy van :DDD
Cross loadba? Még jobban melegedne, mintteszt alatt. :K
Kinyírni meg nem akartam.

(#100) stol válasza tibz03 (#97) üzenetére


stol
addikt

Javítva.
Egész kevés már a hiba ebben a cikkemben :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.