Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) frescho válasza P.H. (#15) üzenetére


frescho
addikt

Igazad van, nagyon sok dolog kimaradt. Kb. az eredeti iras felet lehuztam, mert ugy veltem a kutyat sem fogja erdekelni, kb. 3 oldalig olvassak el az emberek.

Megprobalok tomoren valaszolni:

Hordozhatosag: VMware termekek kozott gyakorlatilag akadaly nelkul hurcolhato a virtualis gep. Letezik hozza konverter, amivel fizikai gepet lehet konvertalni. A felulrol kompatibilitas jol mukodik. VB-nal sem volt meg problemam, bar az is igaz, hogy a linux nem kenyes. Linuxot es Solarist mozgattam kulonbozo virtualizaciok kozott is. Windows-al nem problatam, de szerintem azzal is megoldhato, ha standard PCI eszkoz meghajtok vannak beallitva. A formatumok lemez formatumok kozott siman lehet konvertalni tobbek kozott a qemu-img-vel.

Egymas mellett eles: Nem latom ertelmet, legalabbis a vmware es vbox kozott nincs radikalis kulonbseg teljesitmenyben. A ketto elfut amugy bekessegben, kiprobaltam, de meg nem lattam terheles alatt.

Ami meg kimaradt:

- Managelhetoseg (CLI, web konzol)
- Halozat szimulacio
- Egy felhasznalasi pelda (oktatasi segedlet)
- Nem desktop szintu felhasznalas (server, hypervisorok)

Ez legalabb tovabbi 6-7 oldal, vagy a blogomba vagy cikkent valoszinuleg felkerul majd.

borix: Egy gepen nem tudsz futtatni tuzfalat, linux kiszolgalot, ket klienst (win+lin) es szimulalni ket kulon halozatot, amik kozott a tuzfal teremti meg az atjarast.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.