Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64) kikikirly válasza vicze (#61) üzenetére


kikikirly
senior tag

,,Igen elég furcsa, hogy nem pereltek."
Szerintem életszerűséget kihagyjátok a képletből.
Hétköznapi életbe nem úgy szoktak történni a dolgok mint papíron.
Két elméletet vázolnék fel: Lehet a Super Micro beszélt a Bloomberges cikk szerzőjével, főszerkesztővel vagy mindkettő,és úgy találták hogy a Bloomberg-nek volt alapja megirni a cikket,ergo nem szánt szándékkal irtak le valótlanságot.Innentől kezdve tisztelhetik annyira a sajtót hogy a tulajdonos,felső vezetés úgy döntött nem perelnek.Vannak vezetők akik nagyra értékelik a sajtó munkáját,és mivel megbizonyosodtak hogy nem egy szimpla hatásvadász cikket akartak irni, annyiba hagyt a dolgot.
B lehetőség hogy nem szívesen szállnak bele a sajtóba.Mlég ha igazuk is van,gondolhatták úgy hogy az emberek inkább a Bloombergnek hisznek,hisz lehallgatás témába azért az emberek hajlamosak az összeesküvés elméleteket pártolni.Vannak Cégek/közszereplők akik csak akkor perelnek be sajtó órgánumot ha többedjére ir róla valótlanságot.
Összességébe nem ismerjük a Super Micro vezetőinek személyiségét.Már pedig személyiségnek döntő szerepe van ilyen esetekben.
És az sem zárhatjuk ki hogy egyszerűen nem látták értelmét vagy csak cartak rá,elvégre a cikket már elolvasták
,és hiába derült ki hogy a Bloomberg valótlan irt,a megrendelők továbbra is aggódnak a kínai gyártás miatt.Sokakhoz el sem jutott hogy a cikket megcáfolta valamennyi érintett és a részletes vizsgálatok is a cikkel ellentétes eredménnyel zárultak.Arról nem beszélve hogy USA kormányzat nyilván hazai érdekek miatt is tiltani akarja a kinába gyártott szerverek beszerzését,szerintem ha Kína nem kémkedne USA állami szervereken, titkos szolgálat segítségével akkor is kreálnának olyan bizonyítékokat amikkel be lehet feketíteni a Kínai termékeket(Volt már rá példa).Komoly gazdasági vetélytárssá nőtte ki magát Kína , naiv ki azt gondolja hogy a szuper hatalmak nem vetnek be egymás ellen piszkos módszereket.Én így látom. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.