Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tlac


tlac
nagyúr

mi váltja ki a hibát?

(#2) LordX


LordX
veterán

Azt kéne megértenie a Microsoftnak, hogy EZÉRT nem akarnak az emberek automatikus frissitéseket.

(#3) Locutus


Locutus
veterán

Olyan mint mikor megszűnik a shell ui (startmenü/apps/action center) működni... Ezt se tudták javítani még a TH2 óta. Sőt, ugye el se ismerik, annak ellenére, hogy tele van minden fórum a hibával. Mivel nincs changelog, sosem kell bevallják ha valami szar volt. Csak csendben kijavítják egyszer - vagy nem.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4) szinesz.bob


szinesz.bob
senior tag

Win 10! :)
Vissza a 7-hez! Azzal nincs gond! :))

(#5) Lewzke válasza tlac (#1) üzenetére


Lewzke
őstag

"Eltűnnik az OpenCL.dll ...... " kis hiba a címben.
Hopsz, nem válaszként szántam.

[ Szerkesztve ]

(#6) zol2


zol2
tag

Takarít a rendszer. Biztos nem odaillőnek találta a fájlt :D

(#7) F34R


F34R
nagyúr

Kezdem ugy erezni hogy ezt a budos nagy sz... mindenaron le akarjak nyomni az emberek torkan. Ha mar az elsodleges WIndowsnak akarjak beallitani akkor legalabb a frissiteseken meg az operendszer tokeletesitesen agyaljanak.

(#8) szinesz.bob


szinesz.bob
senior tag

Annyit megtanultam, ha valami jól működik nem szabad belenyúlni mert csak elrontani tudod.....
A win 10 nem tudom mikor lesz ilyen szinten... :Y

(#9) #51736960


#51736960
törölt tag

"Bár a Microsoft Windows 10 hamarosan átveheti az első helyet a Windows 7-től a legnépszerűbb Windows verzió tekintetében..." - Valaki tud linkelni friss market share-t? A decemberi adatok szerint még a 10%-ot sem éri el.

(#10) Acélfarkas válasza szinesz.bob (#8) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Csak 2-3 év. Talán. :DD

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#11) v1rus válasza #51736960 (#9) üzenetére


v1rus
tag

Valamit tudok linkelni, de nem market share: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) Locutus válasza szinesz.bob (#8) üzenetére


Locutus
veterán

Volt már ilyen szinten. Csak aztán mindig jön egy újabb update, amit nem tudsz kikapcsolni :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#13) Воланд válasza v1rus (#11) üzenetére


Воланд
titán

jo nagy f*szsag ez a cikk.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) Taszillo válasza #51736960 (#9) üzenetére


Taszillo
tag

Tessék parancsolj íme itt egy friss hazai statisztika.

http://rankings.hu/hu/rankings/operating-systems.html

[ Szerkesztve ]

A kolléga megvádolta a nyomtatót öngyilkosságra való felbujtással: "Rendeljen cián patront!”

(#15) #09819904


#09819904
törölt tag

Habzoszajuretrouser: "Vissza a Vistat! Az nem eroszakolja rad a Windows 10-et!"

[ Szerkesztve ]

(#16) Sir Ny válasza #09819904 (#15) üzenetére


Sir Ny
senior tag

A 7 se fogja, miután letelik az ingyenes frissítés. (ugye?)

-

(#17) #09819904 válasza Sir Ny (#16) üzenetére


#09819904
törölt tag

Millió dolláros kérdés! Bár kiindulva a Microsoft "jóakaratából", vélelmezhető, hogy akkor már amiatt fogják erőltetni, hogy jobb a kompatibilitás. Szerintem magát az ingyenes frissítési lehetőséget meghagyják. Mondván elfelejtették lelőni!
Ha mégis lelövik, akkor pedig úgyis ott lesznek a hivatalos letöltőlinkek...

Mondjuk én Windows 10-et használok és relatíve elég sok alkalmazással dolgozom. Viszont kompatibilitási problémával még nem találkoztam!
Egyik ismerősnek kellett a Flexi 10-et telepíteni, ami kissé problémázott, de végül a Windows 7 kompatiblitási móddal hibamentesen működik.

(#18) Fiery


Fiery
veterán

Mi lenne, ha a Microsoft mellett azoknak a szoftvereknek/plugineknek az iroit is **szogatnank egy kicsit, akik olyan gyoker modon irjak meg a szoftvert, hogy OpenCL.dll nelkul el sem indul? Mi az a feladat, amit nem lehet OpenCL nelkul megoldani? Statikus vs. dinamikus linkeles, kb. 20 eve hasznalja minden programozo, aki egy kicsit is torekszik a hibaturesre... Hihetetlenul lusta, idiota, fakezu programozokkal van tele a vilag.

(#19) szinesz.bob válasza Locutus (#12) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

A 7 stabilabb szerintem.

(#20) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jó ez a Win 10 csak furcsán működik. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#21) laszlohu


laszlohu
addikt

Egy másik , NVIDIA - s driverekkel foglalkozó oldalon azt írták, hogy az Nvidia Driver letöltő és telepítő programja is okozhatja a hibát, ami az OpenCL.dll eltűnéséért felelős,
mivel nem jól működik az OS detektálás, tehát pl. egy Windows 10 , 64 bit-es rendszernél,
pl. 32 bitesnek detektálja,
vagy netán Windows 8 - nak detektálja, így az annak megfelelő drivert tölti le és telepíti.

(#22) Tutu7030 válasza laszlohu (#21) üzenetére


Tutu7030
veterán

Még jó, hogy nem linuxos drivert akar telepíteni. ;]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#23) troviko


troviko
senior tag

Szerintem max 50 darab komoly tudású univerzális app kéne ahhoz, hogy baromi nagyon ugorjon a rendszer használhatósága. Viszont ezek már évek óta váratnak magukra.
Meg egy kis grafikai polírozás is ráférne. Egyszer még jó OS lehet. Csak még sok vele a meló, a jelenlegi formájában nem bejön.

https://www.oldtech.hu/

(#24) #Chris válasza szinesz.bob (#8) üzenetére


#Chris
tag

Ez egy hülyeség! Ami jól működik, azt nem csak elrontani lehet, hanem még jobbá tenni...

(#25) kromatika válasza #Chris (#24) üzenetére


kromatika
veterán

Szerintem Win 8.1 a legstabilabb.

(#26) #Chris válasza kromatika (#25) üzenetére


#Chris
tag

Szerintem meg az az OS a legstabilabb, amit ésszel használnak...

(#27) szinesz.bob válasza #Chris (#24) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Igen lehet, de az esetek nagy többségében, ha bármit "beújítasz" a változás negatív előjelű lesz összességében. Természetesen tudom hogy kell fejlődni, de ennek ára van.

(#28) tgabi333


tgabi333
tag

Azt azért nem ártott volna hangsúlyozni, hogy ez az insider preview. Nem a stabil verzió.
Gondolom fast ringen van ez. Nemrég volt róla hír, hogy ezentúl a fast ring közelebb lesz az internal previewhoz => több lehetséges bug.

(#29) távcsőves


távcsőves
senior tag

Jó, hogy ez az Insider Win10-en történik, és többen rögtön temetik a normál Win10 vonalat. Csak nekem furcsa ez? :U

(#30) S-eye válasza Locutus (#3) üzenetére


S-eye
senior tag

+1, ezzel szívtam én is egy hétig. Csak úgy működik jól a rendszer, ha tisztán van telepítve.

Kicsit módosítaniuk kellene ezen az agresszív frissítés politikán.

(#31) farkas1


farkas1
tag

Múlthéten 1Tb-os merevlemezem szektorhibás lett. 2 rendszer van a gépemen, win7+10. Rádugtam a gépre, a w10 el sem indult. Ha működő rendszer alatt dugtam rá, és a lemezt megnyitottam, rövidesen kék halállal leállt a gép. Ha a w7-el indítottam, elindult a scandisk, lefutott, sok hibát javított, párat nem, de simán elindult a rendszer, le tudtam menteni 99%-ban mindent.
Akkor most melyik a jobb oprendszer?

(#32) #09819904 válasza farkas1 (#31) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ez egy igencsak szubjektiv es nem tul jo pelda!
Anno nekem is volt winyom amit latszolag a Win 7 vagott szet. Majd kiderult, hogy amugy hibas darabot fogtam ki. Akkor ennyi erovel mondtam volna azt, hogy az XP a jobb? :U

(#33) #09819904 válasza távcsőves (#29) üzenetére


#09819904
törölt tag

Szakertok olvasnak na! :DDD

(#34) tlac válasza farkas1 (#31) üzenetére


tlac
nagyúr

a dos

(#35) tocsa válasza Fiery (#18) üzenetére


tocsa
senior tag

Lehet, hogy tranzitiv dependency. Ekkor is lehet persze bunos valaki, de nem biztos, hogy a vegfelhasznaloi progi. Meg kene tudni mi az ami nem indul el, es ranezni Dependency Walker-el. Azt utalom, mikor valami nem indul el, es csak kiirja, hogy nem tudta az xy.dll-t betolteni. Dependency Walker-el ranezve kiderul, hogy valami tranzitiv fuggoseg (dll) hianyzik.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#36) Sir Ny válasza Fiery (#18) üzenetére


Sir Ny
senior tag

"Statikus vs. dinamikus linkeles, kb. 20 eve hasznalja minden programozo, aki egy kicsit is torekszik a hibaturesre..."

És 20 éve egy sem, aki egy kicsit is törekszik a biztonságra. Ugyan már, nem léteznek preparált videók, preparált zipek, az openCL.dll hibátlan, csomagoljuk minden szoftver mellé.

Alapvetően mi bajod van, egyébként?

-

(#37) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Szerintem meg a zikszpé a legjobb.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#38) #06658560 válasza #51736960 (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

[link]

Abu ezt a cikket szerintem a jimmy emlékrészegedés eventről küldte, annyi benne a hiba. Vagy a mobilarénás kollégák írták helyette.

(#39) dobragab válasza farkas1 (#31) üzenetére


dobragab
addikt

A Win10 alatt voltak a szektorhibák, semmi köze ahhoz, hogy melyik stabilabb.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40) dqdb válasza Fiery (#18) üzenetére


dqdb
nagyúr

Főleg a VC++ 6.0 óta (azaz 17 éve) létező delayed loading mellett, ahol a statikus linkelés kényelméről sem kell lemondani, csak az első hívás előtt kell ellenőrizni, ott van-e/betölthető-e tényleg az a DLL, vagy jöjjön a fallback.

Sir Ny: DLL statikus linkelése != library statikus linkelése != DLL fájl telepítőbe csomagolása

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#41) #51736960 válasza Taszillo (#14) üzenetére


#51736960
törölt tag

ezt a statisztikát nem is ismertem, köszi :R
egyébként nem is az a meglepő, hogy mennyire gyengén áll a win10, hanem az, hogy az android második a win7 mögött :Y

#38 Kopi31415: igen, ezt ismertem, csak nekem az előző havi jött be valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#42) farkas1 válasza #09819904 (#32) üzenetére


farkas1
tag

Ez egy 4 éves merevlemez, meg látszólag sem a 10 vágta szét ilyet nem olvastál tőlem.
(meg hogy is tud egy oprendszer szétvágni egy HDD-t?)

Viszont a 10 lefagy tőle, míg a 7 vígan fut vele.....
Én ezt írtam.
A 7 HDD kezelése ilyen esetben sokkal jobb. Ebben a 10, de már a 8-8.1 is sokkal rosszabb volt.
Akkor melyik a jobb oprendszer?
Amelyik lefagy egy kis hibától, vagy rugalmasan kezeli és fut tovább? Mert a 7 jelzi a hibát, de nem hal meg tőle.
Megyünk egy széles körben használt instabil oprendszer felé, amit erőltetnek a népre, béta változatok tömkelege jön ki frissítésként, amit le sem tud tiltani egy egyszerű felhasználó.

(#43) Воланд válasza farkas1 (#42) üzenetére


Воланд
titán

talan a win 10 azert fagy le tole, mert a hibas szektoron vannak os-hez tartozo fajlok, a win 7 pedig azert nem fagy le, mert nem ir es olvas onnan? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44) #51736960 válasza farkas1 (#42) üzenetére


#51736960
törölt tag

a win10 hdd kezelésére egy ismerősöm is panaszkodott: a rendszer gyakran használja a hdd-t látszólag minden ok nélkül, és ilyenkor megakad egy pillanatra a médialejátszó a zenehallgatásra épített mini pc-n.
win7 alatt a probléma nem jelentkezik, úgyhogy kénytelen volt visszaváltani...

szerk: a kötelező körök le lettek futva, cache növelés, háttérben futó programok, stb...

[ Szerkesztve ]

(#45) Rojik válasza farkas1 (#42) üzenetére


Rojik
tag

Nem a Windows 10-et akarom védeni, mielőtt azt hinnéd, de nagyon nem mindegy, hogy melyik OS (esetleg mindkettő) mely fájljai sérültek meg a szektorhiba miatt.

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

(#46) #06658560 válasza Воланд (#43) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az eléggé ki kell legyen zárva, ha működő rendszerhez csatlakoztatva kékhalálozik. Ha nem, akkor ritka szarul felépített os, ha minden elérhető helyen keresi futás közben a saját vackait.

(#47) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Több egeret is használok a gépemen, egyet játékra, egyet mindenhez, meg egyet egy bizonyos kattintgatós játékhoz. Mind Logitech.
Marhára boldog voltam, mikor a Setpoint, illetve a Gamer Setpoint is nem találta meg az általuk felügyelt egereket, és telepíthettem újra a programokat :W

Tegnap nyomtatáskor feltűnt, hogy a nyomtató illesztőprogramjában be van kapcsolva a visszafelé nyomtatás. Erre is ki kérte a rendszert? Mert én nem, az tuti :(((

Szóval vannak fura dolgok a win10-ben :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48) kekegsm válasza -=RelakS=- (#47) üzenetére


kekegsm
őstag

Visszafele nyomtatás? Szkennelésre gondolsz? :U ;]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#49) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Nekem is vannak gondjaim a Win10-el. Néha minden ok nélkül megröccenti a rendszert. Egy pillantra felakad a hang, a kép, aztán mintha misem történt volna, megy tovább. Roppant idegesítö tud lenni. Leginkább videók alatt csinálja. A 8.1 alatt ilyen gondom sosem volt. A Win 7 meg egyenesen tökéletes volt.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#50) Zoz válasza Воланд (#43) üzenetére


Zoz
őstag

Ezt írta: "Rádugtam a gépre, a w10 el sem indult. Ha működő rendszer alatt dugtam rá..."
Vagyis külső vinyóról van szó, amin nincs OS.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.