Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolfman


wolfman
veterán

Nos, én nem sűrűn szeretem az újításokat, így ezt nem is pártolom. Ha eddig jó volt a Chrome, akkor minek belef.ngani a kinézetébe? Felesleges, csak az "ÚJÍTÁS" nevében. Nem kell!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3) #48613632


#48613632
törölt tag

az újítással nincs gond szerintem, de nem gondolom, hogy olyan marha nagy lövés lenne a címsor eltüntetése, most mennyi helyet lehet ezzel spórolni??? Nálam firefoxnál, 1920x1080-ban 1 cm kábé egy 82-es TV-n. OK van aki kisebb felbontást használ de azért jórészt senki sem megy 1280x1050 alá, vagy e körül mozog átlagban. És azért nem akkora "wasist" ez hogy pörögni kelljen a hír hallatán. Vagy csak én gondolom így???

(#4) hack69 válasza #48613632 (#3) üzenetére


hack69
aktív tag

hogy a klassziktust idézzem ez az Operában már több mint egy éve jelen van. Az F11 meg mindenhol ugyanaz és az IE esetében biztosan csak akkor jön elő ha kell. Az Operában végülis a füleken kívül mindent el lehet kultúráltan tüntetni 1-2 billparancs begyakorlása után.

(#5) #48613632 válasza hack69 (#4) üzenetére


#48613632
törölt tag

és ugyanez a firefoxra is igaz :)

(#6) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Rontsák el az egészet, azaz... a 4es volt az utolsó jó Chrome :(

Legyen átrendezhető mint a Safari, aztán mindenkinek béke van.

[ Szerkesztve ]

(#7) floatr válasza #48613632 (#3) üzenetére


floatr
veterán

Szeretem azt, amikor valaki ilyen faszán át tudja látni a dolgokat, hogy nekem 100 colos monitorom van, minek mozogni akkor, mert hullámzik. Az utóbbi pár évben több notebook kelt el, mint asztali "betonkeverő", azokon kifejezetten jól jön1-2 plusz centi, nem beszélve az újabb fajta 7-10 hüvelykes tabletekről.

Nagyon helyes, dolgozzanak csak rajta.

(#4) hack69 jaigen, opera ismét sokkaljobbabb :) Egyébként próbáld ki az f11-et egy teljes képernyős flash esetében. FF-nál még csak van visszaút, mert beúszik a tetőre pár kontroll elem

[ Szerkesztve ]

(#8) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Amíg nem főz kávét két cukorral, nem érdekel.. :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) hack69 válasza floatr (#7) üzenetére


hack69
aktív tag

flash egy beépülő így off

(#10) DJS válasza #48613632 (#3) üzenetére


DJS
tag

Ezt te komolyan gondolod?

Az 1024x768-as a legelterjedtebb felbontás ma.

Ezzel együtt persze egyre kisebb a súlya egy-egy ilyen helynyerésnek. Talán csak azért lenne jó, mert nem látszódna semmi feleslegesen.

(#11) dabadab válasza DJS (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Az 1024x768-as a legelterjedtebb felbontás ma."

Erre van valami adatod? Mert nem nagyon tudnek mondani olyan, az elmult ot evben gyartott kijelzot (leszamitva par laptopot, de azok is lassan kicsusznak az ot evbol, mar evek ota csak wide kijelzoseket lehet kapni), aminek ekkora lenne a felbontasa, ez leginkabb CRT-kre volt jellemzo meg par 14"-es meg 15"-os LCD keszult ilyen felbontassal.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#12) zoltanz válasza dabadab (#11) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen max 720p -s ami 1280 x 720.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13) amadeus11 válasza wolfman (#1) üzenetére


amadeus11
senior tag

A Chrome sokat fejlődött pár év alatt . Ezek a fejlesztések viszont nem érintették a kezelőfelületet . Sajnos . Ami nekem hiányzik belőle az egy normális ( eltüntethető ) oldalsáv . Saját gombok hozzáadása a felülethez . Simított görgetés hiánya ( tudom van hozzá kiegészítő , de nem működik belső oldalakon és ezt alapból tudnia kellene ) . Kiegészítők nem működnek belső oldalakon . Legjobban az zavar , hogy a "gyorshívón " nem működnek az egérmozdulatok . Amíg ezek a dolgok nem megoldottak , addig én maradok Operánál . A fenti hiányosságok kiküszöbölésére tervezték a Chrome Plust , ezt viszont 5 perc alatt bármikor megfektetem - ergo használhatatlan .

There is a star

(#14) Sweet Lou 6 válasza dabadab (#11) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Pedig mikor kb. 1 éve megújult a Prohardver, pont ez volt az indok, amiért az 1024x768-as felbontásnál maradnak :U

sweetlou6.wordpress.com

(#15) floatr válasza hack69 (#9) üzenetére


floatr
veterán

Ja, majdnem azt hittem h használod is a böngit :D

(#16) WonderCSabo válasza dabadab (#11) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#17) hack69 válasza floatr (#15) üzenetére


hack69
aktív tag

flash nélkül is lehet.

(#18) dabadab válasza WonderCSabo (#16) üzenetére


dabadab
titán

Ertetlenul allok az 1024x768 nepszerusege elott. Lehet, hogy egy csomoan ebben a felbontasban hasznaljak az egyebkent tok mas nativ felbontasu LCD-juket?...

DRM is theft

(#19) floatr válasza dabadab (#18) üzenetére


floatr
veterán

Lehangoló lesz talán, amit mondok, de én jópár éve vettem egy 1280x1024-es felbontású 17-es monitort, de az otthoniak jobban szeretik 1024-ben használni.

(#17) hack69 már amit. De ezek szerint -- mondjuk úgy -- a saját világodon kívüli dolgokra kicsit kevesebb a rálátásod.

[ Szerkesztve ]

(#20) sekli válasza dabadab (#18) üzenetére


sekli
addikt

igen, mert különben olyan kicsik a bötűk...:DDD

(#21) hack69 válasza floatr (#19) üzenetére


hack69
aktív tag

ha ez akkora hülyeség, akkor miért lehet letiltani külön a flasht a chromeban vagy más normális böngészőben? Azért mert van élet flashen túl

(#22) floatr válasza hack69 (#21) üzenetére


floatr
veterán

Mivel sehol nem mondtam, hogy hülyeség, ezt a tételt akár ki is hagyhattad volna -- nem értem h miért kell ilyen köröket futni...
Arra próbáltam célozni h bár nyilván neked kifejezetten púp a flash a hátadon, attól még lehet h van párszázmillió ember, akik kifejezetten keresik a flashes tartalmakat mondjuk online játékok formájában. A html5-nek becézett fiatalkorú meg egyelőre még lélegeztetőgépen van, nemhogy kőkemény részvénytársaságok építkezzenek rá.

[ Szerkesztve ]

(#23) rt06 válasza floatr (#22) üzenetére


rt06
veterán

es ennek mind mi koze ahhoz, hogy allitolag* az opera teljes ablakos flash alkalmazas F11-el torteno teljes kepernyore tetele utan nem hozhato vissza?

* akarhogy probalom, nekem visszajon, mert a talca megmarad, s ha el-, majd visszavaltok az operara, nem a flash alkalmazas, hanem maga a bongeszo kapja meg a fokuszt

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#24) Franklin válasza #48613632 (#3) üzenetére


Franklin
addikt

"jórészt senki sem megy 1280x1050 alá"

Khm, nézd csak meg a notebook-ok felbontását: 1366x768, 1440x900 és társaik. Monitorokból is egyre több jelenik meg ilyesmi felbontásokkal. Ezeknek a felhasználóknak nagyon jól fog jönni az a plusz hely függőlegesen. Netbook tulajokról nem is szólva.

Nekem tetszik a kompakt, remélem azt fogják megcsinálni. Vagy csinálják meg mindet és lehessen választani, az lenne a legjobb.

(#25) FTeR


FTeR
addikt

Kezd a piac átesni a ló másik oldalára.
Az eltünő címsávot esetleg újragondolhatnák security szempontok alapján is...

(#26) floatr válasza rt06 (#23) üzenetére


floatr
veterán

Ezek szerint a probléma nem létezik, mert te nem látod v meg tudod hakkolni? Megoldani én is meg tudom, de pl. közvetlen környezetemben kapásból van pár ember, aki nem, tbk ezért sem használják az f11-et. Az élet apró dolgai, mi...?

(#27) hack69 válasza floatr (#22) üzenetére


hack69
aktív tag

Játékokat lehet java-ban is (bár flash játékok komolytalansága miatt nem éri meg vesződni a leprogramozásával általában). Az hogy néha elüti vele valaki az időt az egy dolog. A bankom kéri a flasht, de ennyi a létfontosságú funkcióiról. A kőkemény részvénytársaságok meg nyomhatják telepíthető kliensről mint pl az mmo vagy a póker játékoknál szokás, de a reklámok gifben történő megjelenése vagy javascriptes felrobbanása is rendben van. Flash nálam ezért van kilőve az erőforrások szűkössége (atom) miatt.

(#28) rt06 válasza floatr (#26) üzenetére


rt06
veterán

amig a hiba nem reprodukalhato (mondhatni nem letezik), addig nem igazan tudok ra mit mondani
marpedig a fenti leiras alapjan nem az

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#29) hemaka


hemaka
nagyúr

szerintem most is, még folyamatosan megjelenített könyvjelzősávval is a legtöbbet látom a weboldalakból a konkurenciához viszonyítva. De azért majd meglátjuk mit tudnak még kihozni ebből a srácok. :D

(#30) floatr válasza rt06 (#28) üzenetére


floatr
veterán

A te kedvedért ránéztem, de még mindig létező probléma. Opera, FF, króm teljes képernyős flesses anyagnál F11-re szopóágra dob; nincsen se tálca, se státuszsor, semmi. Mindegyiknél vissza lehet trükközni valahogy, de egyedül a FF kezeli megnyugtató, egyszeri halandó számára is élhető módon a helyzetet -- IE8-at nem néztem. Nehéz megbékélni ezzel? Már csak mert eddig kicsit megértőbb voltál a világ sokszínűségével kapcsolatban.

(#27) hack69 félreértesz, én nem a lehetőségekről beszéltem, hanem a kőkemény valóságról. Rengetegen használnak flashes tartalmakkal operáló oldalakat. De úgy látom kezdünk leragadni egy ponton.

[ Szerkesztve ]

(#31) Fecow


Fecow
aktív tag

Most pusztán a UI terv képekből kiindulva, értetlenül állok a hír apropója előtt. Nem tudok most pontos dátumot megadni, mert nem látom az oldalon, de emlékeim szerint ezek a UI tervek már legalább a ChromeOS bejelentése óta (több mint 1 éve) megtekinthetőek, a hivatalos oldalon. [link]
A profilozás, már valóban egy újabb ötlet, de ha a képek feltöltési idejéből indulok ki, akkor azik is már legalább tavaly novemberiek. [link] Szóval hacsaknem biztosra veszi, hogy a 11-es, (12-es?) verziókban ezek az újítások jönnek ( a UI-jal kapcsolatban erős szkepszisem van mivel azok nagyon concept szagúak), akkor nem értem a "heuréka" kiáltást.

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot

(#32) KAMI/ACEMCP


KAMI/ACEMCP
tag

Számomra ez már a sok hűhó semmiért kategória.

Pl itt van ez:
http://blogs.msdn.com/b/ie/archive/2011/02/15/user-experiences-listen-learn-refine.aspx

30-40 pixel különbség valóban annyit jelentene? Ha sok hely kell, akkor úgyis F11, nemde?

KAMI

(#33) dabadab válasza KAMI/ACEMCP (#32) üzenetére


dabadab
titán

"30-40 pixel különbség valóban annyit jelentene?"

1024x600-on ez kb +10% hely, az azert eleg jelentos.

DRM is theft

(#34) rt06 válasza floatr (#30) üzenetére


rt06
veterán

igen, ami azt illeti picit nehez
egyreszt #19 utan nem ugy tunt, hogy annyira meghatna a vilag sokszinusege, mint amennyire tolem azt elvarod, masreszt az fx mellett az ie8 is szepen lehozza a felso toolbar-t, s - mint irtam - nekem opera alatt sem sikerult reprodukalni a hibat, mert ott meg a talca marad meg

szerk.:
kozben megneztem masik gepen is, ha nincs taskbar, akkor is visszahozhato ket alt+tab utan, mikoris a bongeszo maga kap fokuszt, szoval ottragadni semmikepp sem fogsz, egyik bongeszo alatt sem (krom-rol nem tudok nyilatkozni, olyanom nincs)

de hogy a temahoz is irjak valamit, szerintem nem szbad ezt a dolgot tulzasba vinni
en pl olyasmit tartanek jonak, ami az ie8-ban, vagy az operaban eleg egyszeruen megoldhato, miszerint fent van ket sor, egyik a cimsornak, masik a tab-oknak, a szukseges gombokat meg valamelyikbe beilleszteni (pl.: back, forward, reload a cimsor melle, esetleg egy keresobox is) a menut meg nyugodtan el lehet rejteni (akar ie fele alt-ra elotuno, akar opera fele van egy menu gomb megoldas)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#35) floatr válasza rt06 (#34) üzenetére


floatr
veterán

Nekem egyrészt nincsen taskbar egyikkel sem, és két alt-tab után is a flash-en van a fókusz. Operánál talán annyi volt, hogy valami véletlen (nem ismerem) gombra a főmenü jött be. Chromiummal meg nem is emlékszem h hogyan oldottam meg.
A meghatásos mondatot meg most egy kicsit nehezen tudom kihámozni h kire akarod vonatkoztatni. Ha netán rám, akkor emlékeim szerint ti nem értettétek az én problémámat, míg én elfogadtam a ti meglátásaitokat... vagy mindegy, nem érdekel

(#36) #48613632 válasza dabadab (#33) üzenetére


#48613632
törölt tag

igen, de az egérgörgőt is kitalálták már jó régen :) én továbbra sem hiszem, hogy ez akkora durranás lenne bármilyen felbontáson is nézzem. Mindazonáltal probléma nem lesz, ha megcsinálják, a netbookos 1024x600-as felbontás meg amúgy is teljesen használhatatlan - megintcsak szerintem :)

(#37) dabadab válasza #48613632 (#36) üzenetére


dabadab
titán

"az egérgörgőt is kitalálták már jó régen"

Az egyreszt netbookokon nem alapfelszereltseg, masreszt meg abszolut nem oldja meg az alacsony fuggoleges felbontas problemajat.
Az meg, hogy teged nem erint a problema, nem jelenti azt, hogy nem is letezik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38) floatr válasza #48613632 (#36) üzenetére


floatr
veterán

Használok netbookot, és kifejezetten jól jönnek az olyan ötletek, mint az UNR pár apró módosítása, vagy a unity, de akár ez is.

(#39) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Nálam a Sidetab szimpatizál. Széles monitorokhoz pont jó lenne. Széles monitor esetében a Windows tálcát is oldalra szoktam helyezni.
Rendes kocka monitorhoz meg a Compact volna ideális.

(#10) DJS:
1024x768? 800x600-ban gépezek a 17"-os monitoron. Nem látok rosszul, csak nekem egyszerűen agyilag megeröltető kis betűket olvasni. :D

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#40) D1Rect


D1Rect
félisten

Eltűnik a címsor? Who cares? Van IE9.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#41) Sanya válasza JetiRulez (#39) üzenetére


Sanya
nagyúr

ctrl +

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#42) Rickazoid válasza Enszuke (#2) üzenetére


Rickazoid
addikt

Én személy szerint falra tudnék mászni az olyan megoldásoktól.

Egyébként miért zavarnak mindenkit a vezérlő elemek? Nemrég a Mozilla indult neki az URL sáv és a vezérlőelemek száműzésének, most a Google is követi... F11-ről senki nem hallott még? Azt meg ne mondja senki, hogy kis kijelzős eszközön valakit zavarnak ezek, de lusta teljes képernyőre váltani, mert csúnyán fogok nézni.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#43) floatr válasza Rickazoid (#42) üzenetére


floatr
veterán

Te vagy a sokadik értetlenkedő :) akkor tőled már meg is kérdezem: miért zavar az, hogy optimalizálnak a layout-on?

(#44) joecontra válasza dabadab (#18) üzenetére


joecontra
addikt

Vagy csomóan nem vesznek új lcd-t, vagy mert nem tudnak, vagy nem is akarnak.

Üdv,
J

(#45) dabadab válasza Rickazoid (#42) üzenetére


dabadab
titán

Te hasznalsz netbookot? Es tenyleg kenyelmesnek gondolod, hogy folyton az F11-et nyomkodd? (Nalam: igen, nem.)

DRM is theft

(#46) Rickazoid válasza floatr (#43) üzenetére


Rickazoid
addikt

Mert ez az optimalizáció teljességgel szubjektív, abszolút felhasználófüggő, hogy kinek mi a kényelmes. Mint írtam én falra tudnék mászni attól, ha valami oldalra kerül. Egyébként személy szerint gesztusokat használok mindenre rendszerszinten.

(#45) dabadab: miért kéne folyton nyomkodni? Egyszer váltasz, utána a kurzorral előhozható, ha felviszed a felső sávba. Amúgy mobilon használok böngészőket (jópár collal kisebb, mint egy netbook), a Dolphin alapértelmezetten teljes képernyős nálam, az URL akkor jön elő, ha legfelülre görgetek vagy ha megnyomok egy gombot. Sokkal kényelmesebb, mint bármilyen kompakt megoldás szerintem.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#47) ollie válasza #48613632 (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Netbookban gondolkozz.

***

(#48) floatr válasza Rickazoid (#46) üzenetére


floatr
veterán

Szerintem amit a chromiummal csinálnak, attól sok antifan állandóan behány, szóval minden lépésük szubjektíve hoz javulást, nemhogy érdemit. De a maradás pártiak sem lesznek kirekedve, egyáltalán nem értem a lendületet...

Vagy egyszerűen csak gondolj erre úgy, hogy megpróbálnak többféle igényt kielégíteni, mert sokan igényelték a változást a megfelelő fórumokon

[ Szerkesztve ]

(#49) ddekany válasza dabadab (#18) üzenetére


ddekany
veterán

"Ertetlenul allok az 1024x768 nepszerusege elott. Lehet, hogy egy csomoan ebben a felbontasban hasznaljak az egyebkent tok mas nativ felbontasu LCD-juket?..."

Statisztikám nincs erről, de sokszor látom, hogy a natív felbontás alatt használják az emberek az LCD-ket. Miért? Mert natívban bolhavese minden rajtuk. Mielőtt valaki ezt felhozná, a Windows-ban a DPI skálázás nem működik normálisan... majd akkor fog, ha a WPF elterjedt (azaz nagyon nagyon soká). Ez amúgy szerintem messze a legsúlyosabb ergonómiai gond a mai számítógépekkel. De, jelen téma kapcsán, ha működne is a DPI skálázás, az sem segítene, mivel a DPI skálázástól pixelben mérve magasabb lenne a címsáv.

Ami a plusz vertikális hely fontosságát illeti... nem nagy nyereség már, na de minek elpocsékolni azt a helyet is, ha nem muszáj? Plusz ennyivel is kevesebb "zaj" van a képen. Az átlag felhasználó szinte soha nem nézi az URL sávot miután bepötyögte a domain nevet. Utána azt sem tudja mi az a sok krix-krax ami a domain után nő. (Ezt tapasztalatból mondom... átlag embernek szánt oldalon szinte soha nem képesek bevágólapozni a látogatók az URL-t, ha valamelyik oldallal gondjuk van, inkább hosszasan körülírják hogy miről szól az oldal.) Ráadásul egyes URL-ok vágó lapozva nem is adják vissza az oldalt, amit ott eredetileg láttál. (Itt még nem állom meg megjegyezni, hogy sok felhasználó viszont nem rakja maximálisra az ablakokat... függőlegesen sem. Ugye a legtöbb alkalmazás elsőre úgy nyílik meg, hogy jóval kisebb az ablaka mint lehetne (fel nem fogom miért), és ezt úgy hagyják. Ennyire érdekli őket a vertikális hely... vagy inkább csak ennyire nem kreatívak.)

Amit nem értek itt, hogy miért akkor dilemma, hogy oldalsáv legyen van fenti fülek, stb... Nem lehet ez ilyesmi egy preferencia? Legyen az alap a mezei feéhasználóra optimaliztált (pár tab, címsáv nem kell, stb), de aztán lehessen profilt váltani ha valaki komolyabb számítógép használó...

[ Szerkesztve ]

(#50) #48613632


#48613632
törölt tag

Senkit nem zavar az optimalizáció, csak olyan sz@rnak pofon felhangja van a dolognak. OK legyen. De akkor hány sorral is tudsz többet olvasni egy netbookon mondjuk itt a PH-n címsor nélkül???

na ne csak a számat jártassam, tessék a különbség, 1024x600, Asus netbook.

amúgy az egérgörgő a felbontás problémáját nem oldja meg, de itt egy browser fejlesztésről beszélünk, amin többnyire weboldalakat néznek. Ezek magasságban meg amúgy sem férnek el még 1080 képponton sem. tehát az egérgörgő jó ötletnek tűnik, de mindenesetre hatékonyabb, mint a címsor elrejtése :)
Ugyan nem alaptartozék, de azért erősen ajánlott minden notihoz, én legalábbis használom ha csak lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.