Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) holozis_HUN válasza gabeunit (#50) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Miért nem a topikjában kérdezed? :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#52) oszi666


oszi666
őstag

Lehet mar tudni a gyartok frissitesi palettajat?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#53) batai15 válasza holozis_HUN (#49) üzenetére


batai15
félisten

Igaz custom rom( de redmi note 3 prora aztán van dögivel rom, na meg nem is rosszak) de snapi 820-as zuk z2vel is azt tapasztalom hogy kevesebb kijelző idő és darabosabb a rendszer is marshallow annyira fluid hogy az csak na, de mind2 eszközön random előfordultak random gondolkodások, szerintem a ramot is rosszabbul kezeli egyébként.
Viszont a készenléti merülés mértéke sokkal jobb nougat alatt , marshallow jobban merül ha nem nyúl hozzá az ember.
plusz valamiért a 3rd parti tárcsázók nem bírják kezeli nougat alatt az értesítéseket, kivéve a true phone, exdialer , pixel phone pro, nougat alatt nem tudja törölni az értesítést, vagy ha sikerül beállítani a gyári dialer ugrik fel helyette, és ha esetleg törli is , a következő nem fogadott hívás alkalmával (például ha 3 nem fogadott volt, ) akkor a következő esetén törlés után nem azt írja az app hogy 1 nem fogadott hívás, hanem 4 , remélem érthető.
Marshallow alatt tökéletesen működnek.

[ Szerkesztve ]

(#54) Somatom válasza holozis_HUN (#49) üzenetére


Somatom
veterán

Egyértelmű. Nugátra nincs Xposed framework.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#55) holozis_HUN válasza Somatom (#54) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ne szórakozz, tényleg nincs??

Akkor rip, keresek valami 6-os custom romot...

Én épp olyanokat olvastam, hogy jobban bánik a rammal és hogy nagyon fluid (Ressurection Remix, Lineage OS Redmi Note 4-re)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#56) aprokaroka87 válasza Somatom (#54) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha ugye a Google mutatna hajlandoságot arra hogy pl egy gravitybox szintű dolgot beleépitsen az aosp-ba már előrébb lennénk.

Ezek jórészét szerintem nem is lenne nagy fejlesztés belerakni.

(#57) Somatom válasza holozis_HUN (#55) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs bizony. Szted én miért nem engedem frissülni a Moto Z Play -t? No Xposed -> no Android.

aprokaroka87:
+1
A Gravitybox tényleg jó cucc. Nekem is hiányzik az új telómról (még nem volt időm rootolni). Az előző telóm után katasztrófálisan ostoba ez a gyári Android.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#58) batai15 válasza Somatom (#57) üzenetére


batai15
félisten

mitől olyan nagy dolog egyébként az xposed?
Lehet placebo volt nálam , de szerintem lassítja a telefont, egyébként meg elég sok mod portolva van a romokba , például resurection remix.

(#59) holozis_HUN válasza Somatom (#57) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Na igen, amint eljött a a hétvége rootoltam a telót és ment az Xposed :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#60) Somatom válasza batai15 (#58) üzenetére


Somatom
veterán

A modulok által csomó olyan dolog megoldható, amiket alapból kéne tudjon az Android. Pl. az merényletként ért, hogy nincs menü gombom. Helyette a recent app list van. Annak home hosszún kéne lennie, de oda meg a Google kereső minekje van bebetonozva. Jááájjj!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#61) batai15 válasza Somatom (#60) üzenetére


batai15
félisten

De mondom ezek nagyon sok custom romba bele vannak iplentalva .

(#62) aprokaroka87 válasza batai15 (#58) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondok egy egyszerű példát.
Nekem alapból az állapotsori mobilnet kapcsolást nagyon gányul lehet megoldani.

Megnyomod a kapcsolot,ami elvisz abba a menübe ahol te külön kapcsolod le netet..majd nyomsz egy "ok" ot.

Na ugyanez grayitybox-al megolda úgy hogy ott az állapotsoron egy érintés.

Még számtalan példa.

A custom romokban valóban ott van...viszont itt a gyári stock OS kap tuningot.

[ Szerkesztve ]

(#63) vicze válasza Somatom (#57) üzenetére


vicze
félisten

Jó hát neked a 4.4 meg az 5.0, meg a 6.0 volt az Antikrisztus, most épp a 7.0, a divat már csak ilyen szakma...

(#64) Somatom válasza vicze (#63) üzenetére


Somatom
veterán

Tévedsz. Továbbra is azt mondom, hogy ha választhatnék, akkor 4.3 -at használnék. De, ne keverjük össze a vágyainkat a lehetőségeinkel! Találtam egy szimpatikus telót, és gyorsan megvettem, mielőtt még kifogyna az első készlet, ami 6 -tal jött ki. Tehetek én arról, hogy verzióról verzióra egyre zártabb, ezáltal egyre használhatatlanabb az Android? A Google már annyira pofátlan, hogy a névjegyek helyben tárolási opcióját is megszűntette. Csak Google fiók van. Vagyis, ha egy stock Androidos telónak nem adsz meg Google fiókot, akkor telefonként annyira sem képes, mint mondjuk egy 3210 -es Nokia.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#65) vicze válasza Somatom (#64) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra is, mint eddig mindig, az a probléma, hogy 1 gyártó 1 készülékéből indulsz ki és ebből általánosítasz mindenre. 7.0-án továbbra is tudok local névjegyet menteni, ahogy korábban 6.0-án és a többi, sőt még SIM-re is menthetem.
Minden gyártó szinte minden iterációja különbözik és más-más funkciókkal rendelkezik, amiket legtöbbször felsorolsz, azok mind mind ilyen dolgok, és semmi közük az Androidhoz általánosan.

"Vagyis, ha egy stock Androidos telónak nem adsz meg Google fiókot"
Vagy is ez úgy hülyeség ahogy van, a te telefonod gyártója nem implementált egy funkciót, amit sok más gyártó pedig igen. Te pedig mint általánosítasz egy jó nagy hülyeséget, ahogy szoktad.
Érdekes is lenne ha ez kötelező lenne, mert Kínában elég nehezen lehetne Androidot használni...

(#66) nyisziati válasza vicze (#63) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem is a 4.x volt a legjobb széria.

(#67) nyisziati válasza Just486 (#20) üzenetére


nyisziati
veterán

"Nekem állandóan rossz helyeket hoz fel"

Csak nem régebbi MTK-s telód van?
Azok közül sokban vacak a GPS. Az én THL-emben (másodtelefon) konkrétan halott.

(#68) Somatom válasza vicze (#65) üzenetére


Somatom
veterán

Tényleg ennyire ecccerűnek gondolsz? Az én telóm szinte stock Androidot futtat, de természetesen gondoltam a gyártói hókuszpókusz lehetőségére is. Ezért feldobtam a kérdést itt, a fórumban. A válasz az volt, hogy a Pixelekben is ugyanez a szitu. Létezik azoknál "vegytisztább" Android?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#69) gyurkikrisz válasza Somatom (#54) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Egyértelműen. A menü gombot szerintem az 5.0 óta ember nem építi bele az alkalmazásába, nagyon must have.

Szerintem egy sokkal jobb Android felé haladunk, van már jogosultság kérés, korlátozva vannak a háttérben elvégezhető folyamatok, satöbbi.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#70) Somatom válasza gyurkikrisz (#69) üzenetére


Somatom
veterán

Ahha. Közben tök szívás lett a külső meghajtók kezelése, direkt hívás opcióval már csak GSM hívás indítható, a mobilnet automatizált kapcsolásához is már root kell, a Térképből már csak trükközéssel lehet koordinátákat kicsalni, mert különben csak a rövid link exportot erőlteti, stb., stb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#71) DarkByte válasza aprokaroka87 (#15) üzenetére


DarkByte
addikt

Vártam volna hogy erről mondanak valamit, erre teljes a csend. Lehet még annyira kezdetleges, hogy végül ki is szedik az O-ból és megy a P-be? :F

(#72) vicze válasza Somatom (#68) üzenetére


vicze
félisten

Megint visszajutottunk oda, hogy mi a stock Android. (eleve nem létezik ilyen)
A Pixeleken és a Nexusokon is egy olyan Android verzió fut, amilyennek a Google akarja, de az Android nem olyan. Az hogy nincs lokál mentési lehetőség, nem az Android alap tulajdonsága, hanem a Google módosítása az adott készülékre kiadott ROM-ban. Az egy Google Android, te egy Motorola Androidot használsz én meg Sony Androidot, Samsung Androidot, és Motorola Androidot, meg Google Androidot (asszem más épp nincs itthon).
Ugyan úgy ott a contacts DB mindegyiken, ehhez kapcsolódó API-kkal, de A gyártó letiltja a GUI hozzáférést hozzá, B gyártó meg nem.

Sőt majd egyszer arra is rájössz, hogy a Moto kernelében van jó pár extra modul, és szolgáltatás, ami Google kernelében sose lesz.

A "vegytiszta" Androidban pontosan 0 darab Google szolgáltatás van, és AOSP-nek hívják továbbra is. Persze használni az életben nem fogja senki, mert nincs benne semmilyen Google szolgáltatás.

Talán mondtam már azt is hogy fordíts Androidot, és akkor olyan lesz amilyennek te akarod, ha erre nem vagy hajlandó akkor a gyártóknak vagy kiszolgáltatva minden esetben.

[ Szerkesztve ]

(#73) batai15 válasza Somatom (#68) üzenetére


batai15
félisten

Használj custom romot például.
6.0 marshallow alapú r remix és lehet simre menteni..

[ Szerkesztve ]

(#74) Just486 válasza nyisziati (#67) üzenetére


Just486
senior tag

Pixelem van. Előtte Nexus 5, muternak 5x, barátnőmnek 6p. Az összesen hasonló a szindróma. Szerintem inkább a használati szokásainkkal nem kompatibilis ez a ragyogó AI. Nem mintha gond lenne, adatbányának biztos így is utolérhetetlen, de nekünk felhasználói szemmel nem sokat nyújtott eddig.

That unconquered country we call the future.

(#75) Somatom válasza vicze (#72) üzenetére


Somatom
veterán

Vazze! Az Androidot a Google fejleszti, ezek pedig a Google referencia telói. Amiről Te beszélsz, olyan Androidot futtató telót földi halandó még nem látott, mert olyan nem is kapható. Te egy elméletre, egy mesevilágra hivatkozol, én meg arra, amivel egy felhasználó szembesül, ha a Google -féle Androiddal találkozik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#76) gyurkikrisz válasza Somatom (#70) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Attól, hogy Te ezeket használnád, még egyáltalán nem lesznek fontos, vagy a nagyközönség által használt funkciók, amik meghatároznának egy platformot.

A térkép meg teljesen vakvágány, van rengeteg másik térkép alkalmazás, lehet azokat használni, ehhez semmi köze az Androidnak.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#77) vicze válasza Somatom (#75) üzenetére


vicze
félisten

Csak épp az általad felhőzet kontaktus probléma úgy 4.2 körül szűnt meg, akkor hogyan van ez? Te akkor kritizálsz valamit, ha szembesülsz vele, akár 4-5 év után. Addig a mesevilágban voltál? Ja igen addig más volt AZ Android számodra, majd legközelebb megint más lesz. Az a mesevilág amit te gondolsz hogy az androidok egyformák és amit épp XY telón tapasztalsz az az aktuális Android verzió gonoszság, az hogy az adott gyártónál évek óta ilyen, nem szokott izgatni...

Amit mondok teljesen igaz, a Google letiltotta valamit, ami a rendszer része, mások pedig nem tették ezt meg. Nem létezik 1 Android, csak végtelen variáció. Ahogy a te állításod se igaz mert a funkció a rendszer része, csak a te rendszerednek nem.

(#78) Somatom válasza gyurkikrisz (#76) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet, hogy én értem félre, de sztem az alap egy olyan konferencia, amin a Google mutatja be az Androiddal kapcsolatos fejlesztéseit, és hogy az elképzeléseit miként integrálná a rendszerbe. A Térkép pedig egy ilyen, Google elképzelés az Androidos navigációról. Ha ezeket a Google elképzeléseket nem tekintjük az Android részeinek, akkor kb. értelmetlen a konferencia, és zárható a topik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79) MineFox54 válasza moleculez (#10) üzenetére


MineFox54
őstag

Találóbb hasonlat: olyan mint ha a stock Fabia-t kiengedjük a F1 mezőnybe :)

(#80) Somatom válasza MineFox54 (#79) üzenetére


Somatom
veterán

De, legalább tudnám, hogy egy Fabiat vettem, ami ennyit tud. Engem a fordítottja jobban zavarna. Veszek egy Ferrarit, tolok neki egy kövéret, hogy érezzem, mit tud a vas, erre kiderül, hogy le van korlátozva 50 lóerőre. Így akár Fabia is lehetne. A lehetőségeim határait a hardver képességei jelentsék, ne az OS korlátozásai!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#81) batai15 válasza Somatom (#80) üzenetére


batai15
félisten

miért nem használsz custom romot?

(#82) gyurkikrisz válasza Somatom (#78) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

A rövid linkes megoldás sokkal felhasználóbarátabb. Mert amíg egy koordináta párból sokat nem szűrsz le, max egy kis copy-paste után, addig egy direkt link, ami egy térképet mutat neked, ahol máris ki van jelölve az adott koordináta, az elég informatív. Valóban igaz, hogy lehet, hogy neked a koordinátákra van szükséged, de az esetek 99%-ában nem ez a helyzet.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#83) Somatom válasza gyurkikrisz (#82) üzenetére


Somatom
veterán

Van, hogy fals címinfót kapok egy céghez. Olyankor rákeresek a Térképben, és a kapott koordinátákat adom meg a PNA -n futó IGO -nak (a Térképpel hiába is próbálkoznék, mert nem tud kamionos navigálást). Az IGO viszont nem tudna mit kezdeni a rövid linkkel.
Egy másik példa a helyküldés névjegyként iPhone és Android között. Ha ez koordinátákkal történik, akkor elegendő a "https://maps.google" -t átírni "http://maps.apple" -re (vagy, fordítva). A többi kompatibilis. Rövid link esetén ez nem ilyen egyszerű.

batai15:
Itt van egy kis félreértés. Nekem közvetlenül nincs problémám a névjegykezeléssel, mert használok Google fiókot, és kitapasztaltam a trükköt, amivel a telón marasztalhatom a névjegyeket annak ellenére, hogy a fiókhoz vannak társítva. Csak ennek trükk nélkül is működnie kéne. Azt kell megérteni, hogy a Google változtatásainak a hátterében a saját üzleti érdekei állnak, nem a felhasználóké.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#84) Fall-N válasza vicze (#9) üzenetére


Fall-N
veterán

Amit hiányolok és természetesen a nagyobb külföldi szakportálok már megírták, az az, hogy az O lesz az első moduláris Android.
Magyarul végre az alap core OS tud majd frissülni a gyártótól függetlenül (persze a SoC gyártó még keresztbe tehet, ha nincs driver).

Ugyanez igaz a baseband-re is, amit a szolgáltatók teszteltek és emiatt is csúsztak a függő készülék frissítések.

Az Andromeda neg tényleg csak spekuláció eddig, semmilyen hivatalos álláspont nincs róla. Ugyanilyen volt a MS microkernele pár éve.

[ Szerkesztve ]

(#85) #16820480 válasza Somatom (#78) üzenetére


#16820480
törölt tag

Félreérted, elég erősen. A Google IO az a Google fejlesztői konferencia, ahol Google termékeket és megoldásokat mutatnak be. Ennek egy része kiterjed az Androidra is, mivel azt is többnyire a Google fejleszti (igazából az OHA), de amit itt bemutatnak az a saját iterációjuk, ahogy ők képzelik el. Ellenben a gyártók azok az AOSP kódot használják (amiben egy deka Google szolgáltatás nincs, nem is kerül ezért ilyen formában semmilyen telefonra, mert nem lenne sokra használható), és azt szabják testre a saját igényeik szerint, és teszik bele a megfelelő szolgáltatásokat, köztük ugye a Gapps csomagot is.
De az egyes gyártói Android verziók teljesen eltérhetnek, még kernel szinten is, mert ugye az nyílt forrású, bárki átírhatja (csak ki kell adni a forráskódot utána). Egy Motorola teljesen más lesz mint egy Samsung, mert a két gyártó másként írta át a kódot.

A Nexus telefonok nem referenciamodellek voltak soha, hanem fejlesztői telefonok, amin a Google kiadott mindig frissen tartotta a rendszerverziót, és amik elég nyitottak voltak ahhoz, hogy a fejlesztők kényelmesen játszhassanak velük. A Pixel sorozat meg már nem is fejlesztői készülék (bár arra is használható), hanem az Apple üzleti modelljének lemásolása, ahol saját márkanév alatt forgalmaznak csúcskészülékeket.

(#86) vicze válasza Fall-N (#84) üzenetére


vicze
félisten

Ez 6 napja lett bemutatva, gondolom azért mert user számára ez elég érthetetlen és sok marketing értéke nincs. Illetve ebből nem most lesz valami, hanem évek múlva max. az alapok kerülnek bele most. (Megintcsak Sony adja az alapokat.)
Rengeteg idő amíg egy ennyire komplex alrendszer elkészül, ha egyáltalán el fog, mivel 1-1 gyártónak nem feltétlen érdeke, hogy egy korlátolt rétegbe kerüljön, és ne tudják az OS-t úgy kiegészíteni, hogy előnybe kerüljenek a többi gyártóhoz képest.

Meglátjuk mi lesz belőle, de a userek ebből sokat nem fognak látni.

(#87) vicze


vicze
félisten

Na benne marad végére a véglegesben? :)
Alig 3év kellett hogy bekapcsolják...

(#88) Somatom válasza #16820480 (#85) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor nem értettem félre, mert én pont a Google elképzeléseit (pl. a térkép) kritizáltam. Ami pedig a Nexusokat, Pixeleket illeti, az Android O -ról szóló cikkek íróinak is magyarázd el légyszi, hogy ezek nem referenciamodellek!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#89) aprokaroka87 válasza Somatom (#88) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Valamilyen szinten azok,de a google referencia modelje.

Nyilván megtehetné a google hogy bemutatja a referencia modelt google cuccok nélkül,aosp rendszerrel,de akkor kb az lenne a reakció,hogy de mi értelme?

Meg ugye mennyivel másabbul nézne ki ha a konferencia pl arról szólna hogy hogyan képzeli megvalósítani az Android O-t a Samsung,Lg,Sony,Huawei,Zte,Htc...stb

De hát na...

[ Szerkesztve ]

(#90) Fall-N válasza Somatom (#68) üzenetére


Fall-N
veterán

Csak ezzel az a baj, hogy ami régen előny volt az most már inkább hátrány. A mostani gyári Android még mindig fapados, de pár gyártó már tud normális ROM-ot írni, így már nem hátrány, hogy belerakják az általad is hiányolt dolgokat.

Zárójelben megjegyzem, hogy amióta a Lenovo égisze alatt van a Motorola, azóta már egyáltalán nem jó vétel. Mint látod az az Android egyáltalán nem vegytiszta, mert sok dolgot kukáztak belőle. Magyarul ugyanúgy gyártói ROM ez is, csak az alapja stock, de cserébe butább. Régen is önhatalmúlag törölték a nyelvi fájlokat, mert minek az.

Példa: (Honoron lévő EMUI 5 alapján, de sok más is tud(hat)ja.)
- EMUI alatt a home softkeyre azt állítok be amit akarok, nem a Google jön be.
- sok dolog, amihez root kellene megoldható
- oda mentem a kontaktokat ahová akarom
- elég csinálni csak egy témát (ami pofonegyszerű) és lehet "cserélni" a virtuális gombkat, statusbar ikonokat stb.

Ahogy írták előttem menü gombra nincs szükség, mert a mostani alkalmazások olyan felépítésűek. A három pötty a jobb felső sarokban vagy a sidebar ezért van. Csak a régen frissült kőkorszaki holon maradt és/vagy a programozói igénytelenség miatt a rossz felépítésű app használ menü gombot. A recent sokkal többet használt a multitask miatt. Kényelmesebb is a dedikált gomb, mint a hosszan home nyomás.

[ Szerkesztve ]

(#91) Fall-N válasza Somatom (#75) üzenetére


Fall-N
veterán

Tévedsz. Az Android az AOSP, a Pixel és a néhai Nexus egy telefon modell, mint például a Samsungnak az S8.

Nyilván saját Google telefonra AOSP + Pixel launcher + GApps kerül. De csak ezekre, a többi gyártó validáltatja a saját Android forkját, hogy kapjon liszenszet a GApps csomag használatára. Ha megfelel akkor használhatják csak. Lásd pár kínai telefon, ahová úgy kell mókolni. Ezért sincs Pixel launcher (inkább Google indító) meg Google contacts minden telefonon = nem az Android szerves része.

Persze átvehetik a saját ROM-jukba mert nyílt a forrás rá, de a Pixel launchert nem lehet használni.

Szóval általában inkább így épül fel az Android:

AOSP + GApps + gyártói launcher + gyártói framework.

[ Szerkesztve ]

(#92) Somatom válasza Fall-N (#91) üzenetére


Somatom
veterán

Tudom, hogy mi a különbség!!! De teljesen értelmetlen különválasztani az Androidot a Google szolgáltatásaitól, mert Kínán kívül kb. a kutya nem használ Androidot a Google cuccai nélkül. A Pixeleken pedig az az Android van, amit a fejlesztő, vagyis a Google elképzel, mint OS -t. Sztem ez igenis etalonnak tekinthető.
Ha egy rendszer fejlődik, akkor sztem verzióról verzióra jobb kéne legyen. Ezt én nem tapasztalom. A Google kicsit hozzáad, és elvesz, aktuális érdekei szerint, függetlenül attól, hogy ez egyezik -e a felhasználók érdekeivel. Én úgy látom, hogy a mi érdekeink szempontjából inkább elvesz, mint hozzáad.
Ami a Motot illeti, a vas kb. megfelel az elvárásaimnak. A szoftvert majd alakítom az igényeim szerint (a Google helyett). Ehhez kelleni fog az Xposed, és úgy tűnik, hogy ezzel az igénnyel nem vagyok egyedül. Ha a Google a felhasználók igényei szerint alakítaná az Androidot, akkor az olyan modok, mint az Xposed nem lennének ennyire népszerűek. A Moto Z sorozatnak viszont van egy extra szolgáltatása, ami miatt ezt a telót választottam. Ez a Modok csatolófelülete, ami nyílt, bárki fejleszthet rá Modot. Meg is rendelem a Developer KIT -et (bocs, valamiért nem tudom linkelni). Szvsz. a Z sorozat igenis jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#93) nyisziati válasza Somatom (#92) üzenetére


nyisziati
veterán

Azért azt ne felejtsd el, hogy a modderek a teljes felhasználói bázis talán ha 5%-át kiteszik.
Így nem véletlen, hogy a Google nem ránk szabja a cuccait.

(#94) #16820480 válasza Somatom (#92) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, az S8-on meg az az Android van, amit a fejlesztő, vagyis a Samsung elképzelt. A P10+-on meg az az android van, amit a fejlesztő, vagyis a Huawei elképzelt. A Google nem "a" fejlesztő, hanem egy a sok közül, ez a lényege a nyílt forráskódnak.

Ha a Pixelek a Google referenciamodelljei, akkor az S8 a Samsung referenciamodellje, az U11 a HTC referenciamodellje, és így tovább. Ezek a gyártók saját fejlesztéseket tesznek a rendszerbe, ami alapvetően az AOSP kódra épül (amit többnyire, de nem kizárólagosan a Google ad), de nem egyezik meg a Google kódjával.

A Maps nem az Android szerves része, akár törölheted is belőle, ez csak egy app, ahogy lassan minden más is (Calendar, Keyboard, Chrome, stb stb). Ezek nem nyílt forráskódú appok, és nem az AOSP részei, tehát nem tartoznak az alap Android rendszerbe, csak a Google adja hozzá, mint szolgáltatást. Ugyanúgy egyébként a MS is vehetné az AOSP kódot, és telerakhatná a saját cuccaival (Outlook, Bing, saját launcher, stb), és csinálhatna egy forkot belőle. Ahogy egy rakás gyártó is lecseréli az AOSP tárcsázót, launchert, naptárat, böngészőt, stb.

(#95) Fall-N válasza Somatom (#92) üzenetére


Fall-N
veterán

Valamin be kell mutatni az új OS-t ezért van Pixel. A Nexus féle fejlesztői telefon - viszonylag olcsó áron - megszűnt.

De ha már Google, ne felejtsd el az Android One vagy mostmár Go platformot. Az is Google féle Android, mégsem referencia, csak egy a sok közül.

Tekints úgy a droidra, mint a Linuxra. Ott is van mindenféle disztribúció és csak a kernel közös. Itt meg a gyártók akik módosítják az AOSP-t.

Azt se felejtsd el, hogy a legtöbb telefonon a Samsung-féle droid fut, nem a Google sajátja. Mégsem prezentál a Samsung semmit.

Az Android célja is az volt mindig is, hogy a közös API-k és a fejlesztői környezet olyan legyen, hogy bármire fel tudd telepíteni. A Google a szolgáltatásokat adja a platformhoz a gyártók meg úgy alakítják ahogy akarják. Ezzel tűnnek ki elvileg egymás közül.

Az Xposed még nem mindenkinek kell, én sem használom, pedig nem 1bites felhasználó vagyok. A nagy átlag meg az sem tudja mi. Előbb barmolna valamit el vele.

[ Szerkesztve ]

(#96) oszi666


oszi666
őstag

Ez az android go akkor lenne nagyin jo lepes ha a regi telokra pl a szazeves xperia pmre is fel lehetne tenni. Lenne egy vesztartalek

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#97) Somatom


Somatom
veterán

Ugyan már, srácok! Olyan nincs, hogy valami csak úgy elszaródott. Csak olyan van, hogy valaki elszarta. Na, ez történt az Androiddal. Nem a telómon levővel, hanem az összessel. Micsoda véletlen egybeesések ezek! Egy fejlesztő kitalálja az SD kártya korlátozást, erre véletlenül a többi gyártó telóin is megjelenik. Nemááá!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#98) vicze válasza Somatom (#97) üzenetére


vicze
félisten

Minden általad felsorolt esetben, tudok mondani olyan gyártót azonos Android verzióval, ahol az általad "Android szintű" és verzió specifikus dolognak titulált korlátozás simán működik, vagy adott gyártónál réges-régen megszűnt, csak TE nem szembesültél vele, így újszülöttnek minden vicc új alapon jön a felháborodás.

(#99) Somatom válasza vicze (#98) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jól tudom, akkor az SD korlátozósdi 4.4 -en ütötte fel a fejét, és most, 6.0.1 -en is szopok miatta. Tán Nugáton megszűnt? Nem fura, hogy 4.4 előtt nem volt "divat" ez a korlátozósdi?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#100) #16820480 válasza Somatom (#99) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az SD támogatást már 4.4 előtt is vagy kétszer kivették-betették. De például Huawei telefonokon mindig is működött, meg úgy rémlik a Samsung is megcsinálta mindig magának.

(#101) Somatom válasza #16820480 (#100) üzenetére


Somatom
veterán

Ki vette ki, illetve tette be?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#102) vicze válasza Somatom (#99) üzenetére


vicze
félisten

4.3-ban változott meg egész pontosan(kb. senki se implementálta), de azóta minden verzió változtatta valahogy.
Te az SD kezelésen azt sírod, hogy a 10éve nem frissített appokat akarsz használni, amiket nem készítettek fel az új API-kra, így szopsz miattuk. Onnan meg, hogy Adopted Storage-et bevezették kb. lényegtelenné vált az egész mivel szabadon írható minden, 6.0-án is, ez speciel Moto-n működik is, de pl. az én Sony-mon nem... (Mert ugye minden Android egyforma...)

[ Szerkesztve ]

(#103) #16820480 válasza vicze (#102) üzenetére


#16820480
törölt tag

Samsung, LG és Huawei sem támogat adopted storage-ot, ha jól emlékszem :)

(#104) vicze válasza #16820480 (#103) üzenetére


vicze
félisten

Igen sajnos kevés gyártó támogatja, pedig nagyon jó dolog.

(#106) vicze válasza #32839680 (#105) üzenetére


vicze
félisten

Nop. Teljesen készülék és régió függő, hogy van-e Assistant. UK-ben minden angolon, és Sony-n nincs, egyszerűen nem frissül le a GoogleApp arra a verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#107) Somatom válasza vicze (#102) üzenetére


Somatom
veterán

Rádugom OTG -n a pár hónapos, FAT32 -re formázott Samsung duos pendrive -omat, és a frissen telepített Solid Explorer egyáltalán nem látja. Servers Ultimate pro -ban (szintén friss telepítés) sem tudom megadni FTP szerver gyökér könyvtárnak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#109) vicze válasza #32839680 (#108) üzenetére


vicze
félisten

Nincs. Google app verzió: 7.1.xx

(#111) MineFox54 válasza Fall-N (#95) üzenetére


MineFox54
őstag

Tekints úgy a droidra, mint a Linuxra

Még jó hogy a Droid Linux :P

(#112) vicze válasza #32839680 (#110) üzenetére


vicze
félisten

Storeban 7.1xx a legújabb verzió, és nem látom, hogy létezne 10-es.

[ Szerkesztve ]

(#113) aprokaroka87 válasza vicze (#112) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Valószinű hogy ő a Google Play Services-el keveri

(#114) zseko válasza holozis_HUN (#22) üzenetére


zseko
veterán

és ha nem volt neted hogy jött az értesítő, sms-ben?

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.