Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

bakker..Eddig is töredetezz volt a droid .....Erre itta lite...

Abe due dembella

(#2) #16820480


#16820480
törölt tag

Alapvetően tetszenek az újítások, de valahogy kicsit kihalt a tűz a cégből, olyan semmilyenek a fejlesztéseik, csak a biztonság felé mennek. Már vagy 2 éve ez van, hogy semmi extra az IO, csak csiszolgatják a rendszert, van egy-két új funkció, ami nem rossz, de annyira nem is hasznos, vagy USA kivételével nem igazán elérhető.

Meg hol az Andromeda, vagy az a Fuchsia, amiről felröppentek hírek nem olyan régen? Övék a piac 90%-a, és leült a fejlődés...

(#3) joelke HU válasza kovaszoskeny (#1) üzenetére


joelke HU
senior tag

Jó lesz ez. Rá lesznek kényszerítve a fejlesztők kisebb, az erőforrásokkal jobban spórolóbb appok írására és aztán a későbbiekben csak a Go marad egyetlen verzióként, mint a Windows-nál a 10

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#4) Csapoati válasza #16820480 (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem kell minden évben revolúció, a fontos dolgokat már tudja a rendszer. Ettől függetlenül nekem tetszettek az újdonságok.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) #16820480 válasza Csapoati (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem, de az utolsó az 3 éve volt (ha az 5.0 annak nevezhető), és most egy évig biztos nem lesz még.

(#6) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Hát ezek pont olyan dolgok amik nagy része nélkül eltud lenni az ember. Viszont az ,hogy jobban ráfeküdnek a nyelvi korlátok leküzdésére az dicséretes.

Ennek a lite-nak annyi előnye meg lesz ,hogy ha egy kicsit jobban elterjed akkor majd a fejlesztők rá lesznek kényszerítve a takarékosabb appok írására aminek a régebbi készüléktulajdonosok is örülhetnek. Viszont a gyártók még mindig fognak 1gb ram-os ipari hulladékot gyártani mondván itt a gyengített verzió. :W

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#7) Leones


Leones
csendes tag

Kell pár év, hogy ezek az újítások beleívódjanak a köztudatba és az átlag ember is használja, plusz lassan, de biztosan szépen kifog ez fejlődni, hogy az emberek napi szinten kommunikáljanak "robotokkal" ezzel megkönnyítve életüket. Annak is örülök, hogy a nyelvi korlátokat próbálják leküzdeni, bár ha így haladunk pár évtized múlva bolondos hóbortság lesz nyelveket tanulni, hogyha a beszédünk során folyamatosan fordítani fogja a szöveget oda-vissza.
:)

Nokia 2630 - LG GD330 - LG GS290 - LG Optimus 2X - Xiaomi MI 4C - Allview P4 Life - Iphone SE

(#8) Szabcsizz válasza Bambuszpro (#6) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Pont ez jutott eszembe..már előre látom,ahogy ezzel lesznek megmagyarázva az ipari hulladékok..

sheratan Ezen látszik az,hogy a Droid már elérte azt a határt,amin már nemigen van mit fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#9) vicze válasza #16820480 (#2) üzenetére


vicze
félisten

"felröppentek hírek"
A hír többnyire tényeket közöl, amikre te célzol azok ugye túlnyomó többségben mérő kitalációk, vagy találgatások.
Andromeda sose létezett, a Fuchsia pedig egy RTOS beágyazott rendszerekhez.

Nem igazán értem, hogy mit vártatok, Android O majd 1 hónapja kinn van és minden OS újítás be lett jelentve, I/O-n max. elismételték. Ott van leírva minden újítás és fejlesztés, ami nem éppen kevés.
Persze tudom nem lettek új színek és ikonok = nem fejlődött...

(#10) moleculez


moleculez
veterán

Szerintem azért annyira nem rossz a dolog, de félelmetes, hogy mindent, szó szerint mindent a Google kéne bízni. Mintha egy sci-fi kezdene valósággá válni. Mindent felügyelő szuperszámítógép/cég. Nem akarok most tüzet adni az online üldözési mániában szenvedőknek (akik amúgy a neten kommentelnek, okostelefonról...), de félelmetes.
Amúgy az Android Go-ra igen nagy szükség volt már, sokszor írtam, hogy egy belépő kategóriás telefon nem véletlenül az ami. A hardveres korlátok gátat szabnak bármilyen tevékenységnek, amivel ki szeretnénk használni a rendszer lehetőségeit, és a létezés is nehezére esik egy gyengébb telónak. Mintha McLaren motort raknánk egy Fabiába, de váltót, mef semmi mást nem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#11) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Szó szerint kezd ilyesztő lenni, hogy hova fejlődik a technológia.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#12) nyisziati válasza takacsbotond (#11) üzenetére


nyisziati
veterán

Bizony.
Főleg amikor reggel feldobja az értesítést a Google Assistant, hogy "time to work!".
Pont abban az időben, amikor indulnom kell. Ráadásul direkt be se állítottam a munkahelyem címét, mégis megkapom a GPS indítás lehetőségét a Maps-en keresztül. :Y

Plusz most, elsején váltottam munkahelyet és piszok gyorsan megtanulta a rendszer. A régi helyeket már föl se dobja.
Illetve valami miatt bekeveredtem a Timeline menüpontba, és kiderült, hogy ÉVEKRE visszamenőleg jegyzi az összes útvonalat minden napra lebontva...

(#13) moleculez válasza nyisziati (#12) üzenetére


moleculez
veterán

Elmentem a gyerekekkel, játszóházba, lőttem pár képet, ettünk egy pizzát, majd nap végén összerakott egy videót, meg ott volt a térképen merre mentem taxival(!), És tudta, hogy taxi.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14) aprokaroka87 válasza Bambuszpro (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Úgy tudom a fejlesztőknek eddig is volt lehetőségűk meghatározni a minimum hardverszintet.

Tehát hozhat pl olyan döntést hogy minimum 1gb ram-al rendelkező eszközre engedi csak az alkalmazást.

Az a gond szerintem hogy ezt sok fejlesztő nem alkalmazza.

Nyilván pl a Facebook app esetén picit humoros hogy egy instant messaging app elég erőforrás igényes...de ha húznának egy hardver minimum szintet akkor az user így járt..már aki pl 512mb os telefonnal akarja használni.

(#15) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ez nem az Android O val jött?

Project Treble

(#16) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi a cikket. :R

Egyenlőre semmi olyan nem jön az O-ban, amely miatt váltanom kellene a Nougat-ról.

"nincs rá lezsóidő"

(#17) janeszgol válasza Szabcsizz (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem, hanem vegre nem a rendszer fogja lezabalni az akku 60-70 szazalekat.
Plusz ezen ram hianyos idoszakon is atlendit.

[ Szerkesztve ]

(#18) nyisziati válasza moleculez (#13) üzenetére


nyisziati
veterán

:Y
Ja bizony. És kiszúrja, pontosan hova mentél be, mégha 5 üzlet is van a környéken. És még a Maps se jelöli olyan nagy pontossággal a helyedet - de az AI már tudja.
És kínálgatja a lehetőségeket, tölts fel fotót, írj a helyről, pontosítsd a Timeline-on... Kicsit riasztó, amikor direktben rákérdez, hogy "Itt voltál?".

Na meg kitalálja, hogy mivel mész, igen.
A Maps alapból nekem a kocsit, tömegközlekedést és gyaloglást kínálja fel. Múltkor pont bringáztam, és GPS alapnak a gyaloglást választottam.

Másnap ott volt a default lehetőségek közt a bringa is...
A Timeline-on pedig jelölve, hogy "napi megtett út 14 km kerékpárral".
Durva.

[ Szerkesztve ]

(#19) Xaels válasza #16820480 (#2) üzenetére


Xaels
félisten

Alapvetően hardveres oldalon sincs támogatás hatalmas innovációra. Jön 1-2 gyártóspecifikus megoldás, de ott sem esik hanyatt az ember. Edge kijelző meg Sense Edge... Ezekre nem lehet addig fejleszteni amíg nem általánosan elterjedtek.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#20) Just486


Just486
senior tag

Hát nem éttem itt egyeseknek milyen szerencséje van a Google térképek tippelgetésével... Nekem állandóan rossz helyeket hoz fel, az útvonalak elnagyzoltak és hiányosak, sokszor tévesek. A szimót biciklinek nézi, de van hogy a kocogást is. Az autózást, bkv-zást motorozásnak, felsorolni se tudom, de szinte csak tévedésből áll az egész.

That unconquered country we call the future.

(#21) joey04 válasza Just486 (#20) üzenetére


joey04
titán

Akkor sajnos (vagy szerencsére) a telefonod nem küld elég pontos adatokat. Korábban én is hasonló pontosságot tapasztaltam, amit említettek.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) holozis_HUN válasza nyisziati (#12) üzenetére


holozis_HUN
veterán

A kedvencem az volt, hogy gps ki volt lőve, mobilnet is és jött az értesítő, amikor busszra szálltam hogy a bajai úton balaset volt (és ezen az úton megy a busz!) :DDD Eléggé para...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#23) oliblood88


oliblood88
csendes tag

Idén be sem mutattak egy új világot megváltó chat alkalmazást? :Y

(#24) vicze válasza aprokaroka87 (#15) üzenetére


vicze
félisten

Nem, még legalább 1-2év mire lesz belőle valami, ha egyáltalán lesz.

[ Szerkesztve ]

(#25) moleculez


moleculez
veterán

Az EyeEm appnak van még komoly kepfelismerője: feltöltöm a képet, pl gyerek ül a vonaton. Erre kitölti a hashtageket, felismerve hogy fiú gyerek, vonaton ül, és ehhez kapcsolódóan csomó taget berakott. Pedig elég kocsit muveszibb nem tök egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#26) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Ez mind szép és jó (nem), de a sok VR meg efféle ostobaság helyett abba a rohadalom Gmail alkalmazásba belefejleszthetnék végre az időzített fetch lehetőségét, a manual vagy a push mellé.

(#27) AGE-T


AGE-T
senior tag

Juhhuu animálódni fognak az ikonok. Vajh, hol is láttam ezt?...:D

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#28) #16820480 válasza vicze (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, az Andromedáról én többet képzeltem, főleg mivel évek óta mondogatják a hírekben, hogy konvergálnak majd a Chrome OS és Android platformokkal. Azért az ilyen ragadós pletykák nem szoktak teljesen alaptalanok lenni.

Illetve olyasmikre vártam, mint amikor régebben bejelentették, hogy akkor mostantól a Google Maps újabb 150 országban tudja ezt meg azt a funkciót. Például jöhetne a bringás útvonaltervezés hozzánk is, meg egyéb apróságok, vagy megcsinálhatnák normálisan az ilyen térképen elhelyezett szolgáltatók (éttermek, múzeumok, stb) kezelését, hogy egy egységes és jól kereshető felületük legyen, ahova a helyek tulajdonosai kitehetnek egyszerűen infókat, nyitva tartást, étlapot, elérhetőséget, külső-belső fotókat, eseményeket, akciókat és kuponokat, és normálisan áttekinthető értékelést lehet hozzájuk fűzni. Ez részben működik, de igazából nagyon eklektikus a jelenlegi térképen. Arról nem is beszélve, hogy a webes felületen nézek egy helyet, beírom a keresőmezőbe, hogy pizzéria, és visszaugrik jelenlegi pozíciómra a kereséshez. Nyilván azért nézem a környéket, mert nem ott akarok keresni dolgokat :U
Vagy a Gmail frissítésére, ha már az Inboxon nem fejlesztenek semmit, amióta kijött. A Gmail úgy néz ki, mintha 10 éve nem nyúltak hozzá, az Inbox meg alap funkciókat képtelen ellátni (normális spam kezelés, automatikus szabályok, stb...).

Illetve normális dual-camera API...? Na majd 2 főverzió múlva, amikor már tényleg minden utolsó kínai sufniüzem is saját megoldást írt rá, és lehetetlen egységesíteni.

Olyan forradalmi változásokról már nem is szólva, mint hogy a UI kezelőelemeit tegyük már alulra, ha egyszer a tepsifonokat promotálják évek óta. Sokkal könnyebb lenne elérni, és nem venne el a képernyőből alul-felül egy sávot. Főleg tableteken. Kedvencem a böngészés Chrome alatt Nexus 7-en (igen, tudom, régi, de már évek óta ilyen a UI): állapotsáv, Chrome fülek, Chrome címsáv, Chrome könyvjelzősáv, egy kevés tartalom, navigációs sáv.

Mert oké, hogy bejelentenek még 3 funkciót, amit igazából US only, mert csak angolul működik, és csak olyan tartalmakat képes szolgáltatni, amik az USA-ban vannak, de a világ 90%-ának ez teljesen irreleváns, és az Android Go-ból ítélve most éppen a 90% felé szeretnének terjeszkedni.

Xaels: Valóban, de addig kell betenni támogatást, amíg nem terjed el mindenkinek a saját megoldása, mert utána lehet nézni a kompatibilitási problémákat a gyártók részéről, meg hogy nem jön ki az új szoftververzió, mert ők megírták már máshogyan a funkciót, és nem tudják portolni...

(#29) Móci válasza moleculez (#10) üzenetére


Móci
addikt

Nekem is tetszik a Go, a kérdés csak az, mennyire lesz 'lite' az alkalmazás választék.
A másik nagy kérdés, hogy a gyártók mennyire fognak élni ezzel a verzióval, vagy egyszerűen dobnak egy aktuális fő verziót, aztán csókolom.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#30) Huroq válasza nyisziati (#18) üzenetére


Huroq
senior tag

Szerintem is elég ijesztő, hogy tudja szinte méterre pontosan hova és mivel mentem, de még azt is megkülönbözteti, hogy azon az útvonalon busszal vagy villamossal mentem, pedig egy és ugyan az a kettőnek az útvonala.
Bár ma a legfurcsább az volt, hogy beszélgettem ismerősömmel hogy lehet valakiből őstermelő, és be akartam írni a google-be és mikor ott jártam, hogy "ki lehet" már fel is dobta, hogy "őstermelő". Életelembe nem kerestem rá még hasonlóra sem. Esküszöm, hogy a telefon hallgatózik. :DDD

(#31) vicze válasza #16820480 (#28) üzenetére


vicze
félisten

"főleg mivel évek óta mondogatják a hírekben"
Továbbra se hír. :) Illetve az első említése valamikor tavaly nyáron volt Pixel bejelentése előtt szóval kevesebb mint 1éve.

"Azért az ilyen ragadós pletykák nem szoktak teljesen alaptalanok lenni."
De azok, hihetetlen mennyiségű ilyen van, csak a túlnyomó többsége 1hét után elfejti mindenki. Ha meg valami nagy olvasottságot hoz akkor újra és újra előveszik mert kell a klikk. :)
Csak nézd meg mit művelnek szerencsétlen iPhonenal évről évre, lassan már olyan dolgokat képzelegnek bele, ami 100év múlva se lesz lehetséges.

A hírek és a tények úgy az utóbbi években teljesen külön világban léteznek, főleg ha mobilról van szó.

A dual kamerával az a probléma, hogy minden gyártó másra/máshogy használja, így API-t írni rá nem éppen egyszerű, hisz teljesen HW függő, hogy mit fog tudni a kamera illetve hogyan tudja azt. Mivel nincs semmilyen HW szabvány ezekre, így előbb az kellene, hogy API épüljön rá. A Camera2 API HW oldali implementálása, konkrétan 3évig tartott ha jól emlékszek, és még most se támogatják mindig, mivel az általános API mindig korlátolt lesz valamilyen szempontból, mivel minden igénynek lehetetlen megfelelni.
Amúgy a kínaiak nem írnak semmit, hanem a HW gyártó adja nekik a driverben, különben elég nehéz lenne eladni.

"Google Maps" - Nem kapcsolódik az Androidhoz.
A felsorolt dolgok többsége mind lehetséges, "helyi idegenvezető"-nek kell jelentkezz és "szerkesztheted" az adatokat, de mindent ellenőriznek és viszonylag sok idő után kerül a térképre, illetve ha sokan jelzik akkor automatikusabb. Azért eklektikus, mert végső soron emberek ellenőrzik és kevés dolog automatizált.
Bing-nél 6hónap volt egy cég átrakása új címre, Maps-ban 1hét. :) Apple-nél gondolom cégnyilvántartás elfaxolása kéne hozzá. :P

"Gmail"
Nem kapcsolódik az Androidhoz, bármennyire is igazad van. :)

"UI kezelőelemeit tegyük már alulra"
App függő, nem sok köze van az OS-hez. Van sok amiben a felsorolt dolgok állíthatóak hol legyen. Ez se egy OS problematika szerintem.

"csak angolul működik"
Hát én továbbra is csak várom, a Assistan-ot UK-ben... A ShildTV tulajok meg még régebb óta vakarják a fejüket, hogy minek van a dobozon reklámozva...

(#32) moleculez válasza Huroq (#30) üzenetére


moleculez
veterán

Na ez még nekem is új, kipróbálom majd.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33) vicze válasza Huroq (#30) üzenetére


vicze
félisten

"már fel is dobta, hogy "őstermelő""
Ez az első számú keresési javaslat a "ki lehet"-re, így semmi furcsa nincs benne. Ha azt akartad volna tudni, hogy "ki lehet energetikai szakreferens", az csak második lett volna. :P

(#34) #16820480 válasza vicze (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

A ragadós pletykák alatt azt értem, amik nem akarnak kihalni. Azért azoknál van elég sok, amit idővel megcsinálnak tényleg.

Jelen esetben viszont az a gáz a dual camera telefonokkal, hogy a gyári kamera appal megy, minden más meg valahogy használja, de igazából nem túl optimálisan a hardvert, így nem lesz igazán jó képminőség.

Maps, Gmail, stb: Ja, nem a rendszer részei szigorúan véve, ellenben volt Photos és Assistant bejelentés, ahogy YT is, ez is az IO része, hiszen az ő termékeik, de a lényeges újítás a jó részükben már ezer éve nem volt. Sok még a Material külsőt sem kapta meg, pedig már mióta az a design elv...? YT is most kapott webes felületen Material külsőt (bár nem nagyon látszik a változás). De ezeket úgy általában az IO-ra írtam, nem csak az Android O bejelentésre.

A Maps POI adatbázisnál valami olyasmire gondoltam, mint ami Kínában a dianping.com, hogy tudsz keresni rengeteg kategóriában aktuális tartózkodási hely, vagy kiválasztott pont (például X metróvonalon Y megálló, vagy valami nagyobb csomópont közelében) alapján közeli dolgokat, amiket kategorizáltan tudsz szűrni (csak japán éttermek, csak koktélbárok, legjobb értékelés szerint, legjobb hangulat szerint, stb). Erre nem jó egyszerűen a Maps, pedig lehetne, mert egy lépés lenne csak rendszerezni a temérdek adatot, amit már így is bevittek az emberek. Jelenleg sokkal egyszerűbb FB alatt megtalálni éttermeket meg egyéb eseményeket, pedig ott lenne a potenciál a Google termékekben is.

A UI alatt nem az appokat értem, hanem magát UI-t. Állapotsáv miért felül van például? Alig lehet elérni ott, és nincs rá rendszer szintű megoldás, hogy lehúzd, csak egyes gyártók tesznek be extra gombokat a navigációs sávra, meg ilyenek.

(#35) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ez az 1 giga RAM-on való android már pár évvel ezelőtt is téma volt I/O-n. Akkor is azt ígérték, hogy menni fog.. Ekkora piac lenne még India, hogy kell külön rendszer az ekkora RAM-os készülékeknek? :F

Finn the human

(#36) Somatom


Somatom
veterán

Tényleg nem találtak más fejleszteni valót? Pl. a médiahang beadása GSM hívásba kb. 2008 -as feature request. A VOIP is lehetne végre egyenlő prioritású a GSM -mel. A hangvezérlésre is lehetne olyan alternatíva, ami bármilyen nyelven, net nélkül is működik. Hangmintaegyezéses módszerrel. Ezt már tizenéve, a butatelók is ismerték. A navi, és hardvergombok is lehetnének remapolhatók. Stb., stb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#37) #24536576 válasza #16820480 (#34) üzenetére


#24536576
törölt tag

Állpotsávhoz egy tipp. Talán, hogy be takard el az ujjaddal? Én a Huawei zárképernyőt se szeretem, mert alul van az óra, sokszor fogom meg úgy a telefont, hogy kitakarom. Egyébként a Huawei megoldotta, hogy az ujjlenyomat-olvasóval le lehessen húzni a redőnyt, szerintem elég jó megoldás, + pl a Nova launcher is tud ilyen gesztust. Szoftveres gombok miatt se lenne praktikus.

Első hozzászólásodra reagálva, szerinted mit kéne még tudnia az androidnak?

[ Szerkesztve ]

(#38) vicze válasza #16820480 (#34) üzenetére


vicze
félisten

"ragadós pletykák"
Lassan 4éve vizionálják az iPhone-ba az OLED-ed azt hiszem, és még idén se lesz, pedig már mindenki megerősítette vagy 10x.

"tudsz keresni rengeteg kategóriában"
Ööö, Mapsba beírok bármit, és megmondja mi van a közelben, teljesen szabad szavas a keresés, minek kategória lista? Én legalábbis így használom. Bírom fagyi adja a legközelebbi fagyizókat.
Beírom hogy japán étterem, és 0,5km-re van, vagy jobb értékelésű 2km-re, pont azt csinálja szerintem amit mondasz. Vagy rákeres a helyre és utána hogy japán étterem, akkor az adott helyhez legközelebbieket adja.
Azt nem garantálom, hogy magyarul tökéletes, de angolul kb. tökéletes.

Ugye a Tablet UI-ban a lenti állapotsáv a 4.3-mal szűnt meg, és már soha nem fog visszatérni...

[ Szerkesztve ]

(#39) vicze válasza Somatom (#36) üzenetére


vicze
félisten

Sose fogod megérteni, hogy biztonsági és törvényi előírások miatt nem lehet a GSM jelbe belenyúlni külső appnak, ahogy a felvétel se lehetséges regionális törvények miatt.

"bármilyen nyelven, net nélkül is működik"
Őszintén szólva nem tudom hány éve van, de legalább 2éve használom. Persze tudom nincs magyar, ahogy a régi telókban se volt...

(#40) #16820480 válasza #24536576 (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, akkor legyen fent az óra, meg térerő és töltöttség, de amihez interakció kell, azt én nem tenném oda. Oké, hogy vannak rá megoldások egyes gyártóknál, ahogy voltak az ujjlenyomat olvasó kezelésére, az osztott képernyőre, meg egy rakás másra is, de aztán mégis bekerült a rendszerbe. Nova megoldása csak a főképernyőn működik, a Huawei megoldása meg csak Huawei telefonokon.

Írtam azóta egy csomó dolgot, hogy mit látnék szívesen a Google-től, de ide tartozik még a normális moduláris rendszerfrissítés (ez végül is részben működik, mert sok appot kiszerveztek a Play Store alá), és valami jobban implementált gesztusokra épülő vezérlés sem lenne rossz. Van sok ilyen próbálkozás, csak nagy gyártók nem kapták még fel (webOS, Sailfish, Meego, stb). Sok jó ötletet betehetnének a rendszerbe, és akár olyan fejlesztőktől is, mint a Lineage.

vicze1: Nem egészen ezt csinálja. Mert például nem listáz ki egy rakás dolgot. Múltkor kerestem a Kálvin környékén kocsmát. Beírtam, hogy "pub", erre kidobott pár helyet, de két olyat, amiről tudom, hogy ott van és a nevében is szerepel a keresőszó, azt például pont nem. Pedig jártam is ott, tudnia kellene a location history alapján is akár. És ha belenagyítok a térképbe, akkor meg látszik, fel van töltve az infója a helynek rendesen. Akkor mégis mi alapján gondolta, hogy nekem az nem kell? :U Vagy a másik, hogy nézek egy Seattle térképet, rákeresek valami szóra, erre kidob találatokat Budapesten... De miért? De ha mondjuk beírom, hogy "restaurant", akkor utána a listában nem lehet már szűrni, hogy oké, de csak a japánokat mutassa, mert van ilyen kategória. Ha meg túl sok keresőszót írsz be, akkor meg vagy egy csomó hülyeséget dob fel, vagy "sorry, cannot find this".

Sajnálom is nagyon a tabletes UI-t. :( Telefonon sem lenne rossz, de tableten meg csak az az értelmes,
sőt.

[ Szerkesztve ]

(#41) Somatom válasza vicze (#39) üzenetére


Somatom
veterán

Ha én meg tudom oldani Magyarul, akkor talán a Google is meg tudná.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#42) vicze válasza #16820480 (#40) üzenetére


vicze
félisten

Ahhoz, hogy egy böngészett helyen keressen biztosan, be kell nyomni, hogy "search this area", akkor biztos hogy ott keres. A példád inkább az adatbázis hiányosságát mutatja, mert pub/kocsma/söröző/driks szavakra tök ugyanazokat a találatokat adja. Kérdés, hogy azok a helyek szerepelnek-e a térképen.
Az utólagos filterezésben igazad van, ott kevés a lehetőség és tényleg lehetne több.

(#43) #16820480 válasza vicze (#42) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerepelnek, mert mondom, ha ránagyítok a helyére (mert tudom, hogy ott van), akkor megjelenik, fent vannak az infók róla, csak a kicsit átfogóbb nézetben nem akarta mutatni.
Az olyanokról nem is beszélve, hogy egyre vacakabb a spam szűrőjük, most már a saját autentikációs e-maileket is megfogja, többször jeleztem a feedback alatt, de a világ legsilányabb supportja a Google-nek van, nulla reakciót kapok az ilyen bejelentésekre :U Maps pontatlanság bejelentésre sem jött semmi reakció, nem is javították, pedig tök pontos és részletes leírást adtam róla.

(#44) buvartacsko


buvartacsko
addikt

nemá' há hol az új dizályn, uncsyka a rencer már így, nincse' innovájció, belefognakállniaföldbe. az andorid egyponthat forogasírjában!!444444

(#45) slimshady válasza #16820480 (#43) üzenetére


slimshady
senior tag

Nem mindent Maps bejelentést a Google alkalmazottak és szoftverek ellenőrznek és hagynak jóvá, hanem más felhasználók.

üdv.: SlimShady

(#46) slimshady


slimshady
senior tag

"így üzemidő fronton is van tér a javításra, és az Android O erre is bevet optimalizálási megoldásokat."

Mindig ezt mondják...

üdv.: SlimShady

(#47) janeszgol válasza slimshady (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Esélytelen, hogy valami változzon. A KK volt az utolsó mobil OS.

(#48) batai15


batai15
félisten

Mondjuk ezen funkciók egy részét a nova launcher is tudja :)
A legjobban sikerült android szvsz a 6.0 volt a 7.0 nincs olyan jó szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#49) holozis_HUN válasza batai15 (#48) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ez miben nyilvánul meg? :B

Mondom 6.0.1 felhasználó ként, hétvégén raknám fel a 7.1-et Redmi Note 4-re.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#50) gabeunit


gabeunit
tag

Sziasztom
Valaki tudna segíteni?
A honor 8as keszulekemre, hogy tudom feltenni a Google Assistantot ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.