Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Füleske: Szóval nincs probléma köztünk, csak más a látásmódunk. Ez jó.
Ami pedig a chip-et illeti, azonos véleményen vagyunk a bűnözők tekintetében, bár tartom, hogy mivel nincs titkolni valóm, elfogadom a beültetését, csak ne fájjon.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tüzi: "Nem zavarna, ha tudnák, hog mit eszel, merre mész biciklizni, beteg vagy-e, vagy sem, vásárolsz, autózol, stb?"
Tényleg nem. Élem az életem, leskelődjön utánam bárki, aki csak akar. Gyakorlatilag nem tenném meg, de elméletileg akár üvegfalak mögött is élhetnék, nem zavarna.

Kenőmájas szendvics, utána bicajjal az Örsre, meg vissza, közben krákogok, mert náthás vagyok. Közben beugrom fél kiló paradicsomért egy zöldségeshez. Az útba eső autószalon kínálatát megcsodálom, közben lemondóan sóhajtok.
Most mondd, mi a fene ebben a titok?

"Tudod az a legjobb az egészben, ha a rendszer ellen fogsz tenni (mert fogsz), akkor egyszerűen lekapcsolják a csipedet. Ezzel megszűnt a bankszámlád, a személyid, az útleveled, a jogosítványod, két szóval: megszűntél "létezni"."
Valahol lemaradtam. Úgy értelmeztem a dolgokat, hogy a meglévő okmányok mellett létezne a mindent látó chip. Márpedig ha léteznek papír alapú okmányaim, azonos maradhatok önmagammal.
Ha pedig egyetlen azonosítóvá kívánnák tenni azt a nyomorult chip-et, én is hangosan ordítanám, hogy ne! Pont azért, mert manipulálhatóvá válnék mindenki.
De ha egészséges alternatíva abban, hogy pillanatok alatt azonosíthatóvá váljak, okmányok nélkül intézhessek mindent, akkor jöhet az a chip.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.