Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Egyre jobban kezd az X86 versenyre hasonlítani, ahol szintén az lett a vége, hogy már senkinek nem kell a sok kraft. Legalábbis telefonba biztosan nem, de tabletbe is sok lesz hamarosan.

Az Intel meg eladta anno a Qualcommnak a részlegét, mondván, hogy ő majd X86-tal megold mindent.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Abu85 válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Marvellnek adták el.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) Jim Tonic válasza Abu85 (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, jogos. Rossz márkanév ugrott be.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) korion


korion
senior tag

imádom ezt a versenyt! :C :C

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#5) vamzi


vamzi
őstag

Nekem egyelőre a 4460-as soc szépen pörög a táblámban, de ha jövőre váltok, akkor valószínűleg egy ilyen socra.

(#6) .mf válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


.mf
veterán

Távol vagyunk még attól. Egyfelől már tényleg pár éve hihetetlen teljesítményt látunk, másfelől viszont változik a környezet és a fogyasztói szokások. Még most is nyüzsög a net olyan vacakul optimalizált oldalakkal, amik zabálják a procit és a RAMot is (pl. ma reggel megnéztem pár hírt az iponon. Laponként közel 100MB, és non-respondingra terhelte a procit, pedig C2D P8600@2.4GHz. Egy tablet nem tudom, mit kezdene vele...). Terjednek és minőségben fejlődnek a játékok tabletekre -- ehhez is egyre nagyobb CPU- és GPU-erőre, több RAMra van szükség. Növekszik a felbontás, ehhez is kell. Stb.

Kicsivel több specifikáció is kerülhetett volna a hírbe, hogy ne kelljen guglizni :P

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) Jim Tonic válasza .mf (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az első részében a hozzászólásodnak azt sugallod, hogy a szarul sikerült kódok miatt kell a több kraft. A másodikban meg azt, hogy játékgépet csinálunk a telefonokból és a tabletekből.
Egyik sem túl jó megközelítés szerintem, még akkor sem, ha igazad van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) azbest


azbest
félisten

hát a videón a market leading tablet mintha többször ütközött volna vsync limitbe... így nem túl korrekt összehasonlítani.

(#9) rudi válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Padig igaza lehet sajnos... Könnyen elmehet a tablet is abba az irányba, hogy a programozók gyengeségét és ötlettelenségét a hardverrel próbálják megmenteni. ARM vonalon is egyre többször lehet belefutni optimalizálatlanságba (legalábbis Android vonalon, az Apple szigórúbban rostálja a marketre engedett alkalmazásokat) és ahogy a játékok egy részét elnézem, lassan itt is a csilli-villi grafikával és nem az ötletességgel próbálják eladni a portékájukat.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) M@trixfan válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


M@trixfan
addikt

Én úgy látom nem szabad a mostani funkciókból extrapolálni a jövőbeni funkciókra. Szerintem a lehető legjobb haladási irány az ilyen kis fogyasztású rendszerek minél erősebb térnyerése. Felhasználói élményben és az egyes eszközök feladatkörének bővítéséhez bőven van meg hely a teljesítmény növekedésének.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#11) Jim Tonic válasza M@trixfan (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem erre gondoltam.
Több gond is van. Egyik, hogy nem arra használjuk, amire való, ezzel hibás és felesleges fejlesztési irányt szabva az új generációs hardvereknek. Másik, hogy az erő javarészt (leginkább) kiaknázatlan marad. Az alkalmazások 99%-a elfut az egymagos gépeken is. Ami nem fut el, azok a játékok, amiknek a lényege az lenne, hogy szórakoztasson, nem a csillogó grafika. Harmadik, hogy ami nem fut el az egymagos gépeken, az azért nem fut el, mert sokszor gyenge a kód, ebben igaza van Rudinak. A szoftverek, mint midig, most is mérföldekkel a nyers erő mögött kullognak. Ezért a HW fejlesztők arra mennek, amerre sejtik az irányt, nem feltétlenül arra, amerre tényleg kellene.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

az off-screen alapján az a5x és ez az omap soc ua a teljesítményt nyújtja, szóval nem tudom mire büszkék, csak behozták a lemaradást...

windows7sins.org

(#13) Oppenheimer válasza MCBASSTION (#12) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Fogalmazhatunk úgy is, hogy azzal villogtak, hogy van fél év lemaradásuk, ha nem több... ki tudja mikor kerül ez tabletbe

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#14) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Nekem ebből csak az jön le, hogy az SGX544 MP2-es változatban olyan erős mint az 543 MP4. De ehhez a TI-nek semmi köze, nem értem miért ezzel villognak. Ha még az nV vagy a Qualcomm mutogatná a saját fejlesztésű GPUt akkor OK, de a piacon bárki által elérhető rendszerrel sztárolni magunkat...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) rudi válasza Cathulhu (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

A tudatlan tömegek felé meg kell mutatni, hiszen ők képviselik a vásárlói réteg jelentés részét. Aki meg ért hozzá, úgyis tudja, mi van a háttérben, ismeri az ilyen kitekert, illetve egy tesztre alapozó valóságokat.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) Abu85 válasza Cathulhu (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából az alap dizájn nem olyan erős, de a TI nyilván az ajánlott órajel fölé lőtte be a magórajelet. Ezzel órajelben összeszedik az előnyt az Apple A5X-szel szemben. Mivel a dizájn implementációt a TI dolgozta ki, így főleg az ő érdemük, hogy elérték ezt az órajelszintet. Természetesen másnak is ott a lehetőség licencelni a IP-t, de a dizájn implementálását saját maguknak kell megoldani. Közel sem biztos, hogy az alapdizájnhoz képest annyit tudnak előrelépni, hogy elérik ezt a teljesítményt. Persze a TI megmutatta, hogy lehetséges. Az egyetlen kérdés egyébként, hogy ennek az energiaigény oldalán milyen ára lesz. Az órajel skálázása mindig rosszul érinti a fogyasztást.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.