Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vtwo


Vtwo
senior tag

Ide vele(70-ért).

(#2) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Ez gondolom tapicskolós zenemobilnak készül... (3.5" jack is erre utal)

Kérdés (gondolom több infótok van, mint nekem :) ):

Lesz-e fehérben?

FLAC támogatás várható?

///

(#3) Loretto


Loretto
veterán

Külsőre nem rossz, de majd a bővebb teszt...

Soirée...

(#4) papi77 válasza Vtwo (#1) üzenetére


papi77
addikt

70K :D hát annál tuti több lesz...(legalább 30-40K-val)

Az első: NOKIA 1611

(#5) Vtwo válasza papi77 (#4) üzenetére


Vtwo
senior tag

Hát ez az...

(#6) ByB válasza Frenky87 (#2) üzenetére


ByB
addikt

Egyelőre nem lesz fehérben, csak feketében, pirosban és kékben.

Mivel Symbian alapú, ezért külön szoftver segítségével elképzelhető a flac támogatás, gyárilag ezeket támogatja: mp3, SpMidi, AAC, AAC+, eAAC+, WMA.

Bővebb infók - vigyázat, üvöltve indul a honlap.

(#7) leviske


leviske
veterán

Szépnek szép, egyedinek nem mondanám (de legalább megpróbálkoztak minimálisan elrugaszkodni az "új Nokia külső"-től), 70k fölött csak akkor éri meg, ha tudást is párosítanak hozzá... (Pedig ha jól tudom, középkategóriába szánták eredetileg, azokat pedig nem a végtelen tudás tükrözi)

(#8) attisx válasza ByB (#6) üzenetére


attisx
addikt

"...üvöltve indul"

Ne is mond. Egy párszor már a frászt hozta rám ez az oldal... :W

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#9) Ricardo


Ricardo
félisten

Kíváncsi leszek a kezdő árra. Az anyagválasztás, a ceruza anyaga és elhelyezhetősége, és még egy két dolog egyértelműen a közép kategóriába helyezi, ahogy a gyártó is ezt állította. Az ár emiatt nem szállhat el.

(#10) Karma


Karma
félisten

Nem az első érintőképernyős Nokia telefon :U Csak az S60 5th első példánya.
A Nokia 7700 és 7710 két létező és érintőképernyős mobil volt, még ha nem is kifejezetten sikeresek.

Amúgy szimpatikus telefon nagyon :) Remélem hamar le tudjátok tesztelni :R

Más: hallottam egy olyan pletykát, hogy idén Európában nem lesz Tube, mi most a hivatalos (utolsó) álláspont?

“All nothings are not equal.”

(#11) --Nozbert-- válasza Karma (#10) üzenetére


--Nozbert--
aktív tag

Meg ott volt még a UIQ-s 6708 is.

Nagyon kiváncsi vagyok már erre,az összes érintős mobil közül ez tetszik a legjobban! :C

/\/0zb3/27

(#12) ByB


ByB
addikt

Bocha, szándékosan nem szóltál egy szót sem a kijelző kezelhetőségről? Természetesség, hibaszázalék, görgetőrutin... Tudom, ez még csak egy proto, de szerintem ha jók lettek volna az első benyomásaid, akkor nem rejtetted volna véka alá őket... ;]

Egyre inkább olyan érzésem van, hogy ez a telefon csak egy hatalmas beta lesz, szándékosan a középkategóriában: minél többen vegyék meg, minél többen alkothassanak róla véleményt, hogy aztán a Nokia leszűrve a tapasztalatokat, előállhasson egy ütőképes variációval. Nincs is ezzel semmi gond, mindenki hasonlóan csinálja, csak lemaradtak pár évvel jelenesetben... :(

(#13) Ricardo válasza Karma (#10) üzenetére


Ricardo
félisten

Khm.. :U
"Pontosabban gyakorlatilag az első ilyen telefonjuk, mert bár az internet tablet készülékek is reagáltak a kijelző nyomkodására, sok mindennek lehetett őket hívni, csak telefonnak nem."

A 6708 már telefon volt.

(#14) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

hát ez csodálatos :D kiváncsian várjuk a tesztet!

(#15) iknight


iknight
senior tag

Tipikus Nokia, gagyi műanyag, minden tudást belepakoltak, de valami frappáns újitásnak nyoma sincs... Olcsón megéri, de nemhiszem hogy az lesz... Szeritnem azért ha bevittek volna egy kis fémet, a gyártási költséget nem dobja sokkal nagyobbra, igy egy teló a 5 ezer forint helyet 5200 ba kerül volna a gyártónak :DDD De mégis a zenélgetős fiatalokon kívül szélesebb réteget is megfoghatott volan vele... LEginkább a netböngészűre leszek kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#16) joghurtoskan válasza --Nozbert-- (#11) üzenetére


joghurtoskan
csendes tag

a 6708 nem nokia gyártmány, csak átcimkéztek egy BenQ p31-et az ázsiai piacra, ahoz annyi köze van a nokiának, hogy minimálisan átcsomagolták és kapott két nokia feliratot. ez az első saját fejlesztésű érintős TELEFONja szerintem is.

joghurtoskanál lennék elméletileg, csak túl hosszú lett a nevem és kérdezés nélkül levágta :) de így sem értelmetlen...

(#17) Bocha válasza --Nozbert-- (#11) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Persze, tulajdonképpen igazatok van, elfelejtettem megemlíteni a 7700/7710 párost meg a BenQ P31-et is, de utóbbi azért valljuk be, hogy nem igazán Nokia készülék, előbbi kettő meg nem igazán telefon. :D
Ettől függetlenül köszönöm az észrevételeket, módosítom a kifogásolt mondatot a cikkben.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#18) Jadro


Jadro
veterán

Ez eddig biztató! Reméljük a folytatásban is az marad és majd a teszt végén az árnál sem dobunk hátast. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#19) Magnum_


Magnum_
nagyúr

hát én nagyon kiváncsi vagyok rá, de a képek továbbra sem győznek meg... pedig jo volna egy nagykijelzös, wifis, érintős cucc symbian alapokon.

I humbly and respectfully decline™

(#20) Bocha válasza ByB (#12) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Igen, szándékosan nem írtam, kevés ideig nyomkodtam ahhoz, hogy hibaszázalékról írhassak. Jobb volt, mint amire számítottam, de nem egy iPhone. Természetesség alatt nem tudom, hogy mit értesz, görgetőrutinnal meg nem találkoztam, az egyes menükben oldalt volt egy görgetősáv, szerintem béna megoldás, de egyrészt lehet, hogy valahol volt rutin amivel csak én nem találkoztam, másrészt... szóval tényleg prototípus.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#21) <NewL>


<NewL>
addikt

Nem fogott meg a külseje,iphone elmegy ,hogy ennyire gömbölyü de nekem a nokia mást mond nem mond a márkanév! Esetleg ha megfogdoshatnám,lehet megtetszene. De igy képek alapján engem sem győzött meg. :(

There's an app for that

(#22) AMD Power


AMD Power
titán

Így első tetszik. Várjuk a tesztet. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23) ByB válasza Bocha (#20) üzenetére


ByB
addikt

Milyen volt az első benyomásod, mikor kézbe vetted? A természetesség az ergonómia legmagasabb szintje, amikor a felhasználóban olyan érzést vált ki az adott készülék, mintha már használta volna, pedig most fogja kézbe először. Ebből a szempontból az iPhone eléggé előremutató... Görgetőrutinról még én sem hallottam e telefon kapcsán, állítólag nem lesz benne, enélkül pedig, hát ööö... :(( Várjuk meg az első N-szériás variánst! :R

(#24) csab2


csab2
veterán

Itt az ár lehet perdöntő. Ami már most szimpatikus: sokmindent adnak a telóhoz alapból. (8gb-os kártya pl.).

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#25) Magnum_ válasza ByB (#23) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem volt 1st gen iphone, és -nagyon jo telefon- de az ergonomiája nekem nem volt igazán jo, valahogy nem volt jó a fogása. az E71em inkább kézbe illö. de a 3G-n javitottak rajta. igy én is kiváncsi lennék a Tube-ra ebböl a szempontból, bár az adatok szerint kicsit vastagnak találom

mod: igen-igen, kiváncsi vagyok az Nseries-re meg ha mondjuk lesz E....

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#26) ByB válasza Magnum_ (#25) üzenetére


ByB
addikt

Lehet félreérthető voltam, én jelenesetben csak a szoftver ergonómiára gondolok, nem a készülék fizikai mivoltára.

(#27) Magnum_ válasza ByB (#26) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja bocs, de attol függetlenül enegm érdekel mindkettö, mert az iphone ebben a tekintetben (sw) verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#28) 2T


2T
tag

"Az előlapon terpeszkedő panel ugy 3,2 hüvelyk átlójú, felbontása 640 x 360 pixel, amit északi barátaink az nHD jelzővel illetnek. Ez tudomásom szerint nem egy szabványos definíció, némi rosszindulattal azt mondhatnám, hogy a "nem HD" kifejezést takarja, ez ugyanis minden, csak nem az."

Ha a QVGA kijelző mindkét irányban fél VGA,
akkor 640 x 360-as felbontás tekinthető QHD-nak mivel az 1280 x 720-nak pont a fele ;)
Ez az nHd nem tom mi :F

Csak a kontúr maradt, a szénatom alapú csontbőr falak egy keserédes savanyú sógömb alatt

(#29) ezek


ezek
tag

Görgetőrutin nem lesz benne, de nem kell az oldalsó görgetősávra hagyatkozni hiszen, ha a kijelző alsó része felé húzod az ujjad, akkor lefelé, ha a teteje felé, akkor felfelé görgeti a tartalmat. A tartalom adott pozíciójától mért másik véglet gyors eléréséhez jön jól a görgetősáv, mivel azzal gyakorlatilag egy mozdulattal megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#30) Karma válasza 2T (#28) üzenetére


Karma
félisten

nHD = kilenced HD, az 1080p egykilencede, elvileg.

“All nothings are not equal.”

(#31) Arthuro_Adam válasza ezek (#29) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Biztos láma kérdés, de mi az a görgetőrutin? Mindenhol csak írnak róla, de hogy mi is az, az sehol sincs leírva.

Köszi.

(#32) asadasad22 válasza 2T (#28) üzenetére


asadasad22
őstag

nem éppen az 1280 x 720 a HD szabvány. HD szabványnak a full HD-t szokták tekinteni.

(#33) Typhoon47


Typhoon47
őstag

lehet hallgatott sokáig a nokia, de ez nem ok arra, hogy kidobjon egy ilyen műanyag valamit... ami hát valljuk be, semmi érdemlegeset és kiemelkedőt nem hozott. :U

"Education is important but big biceps are importanter"

(#34) Karma válasza Typhoon47 (#33) üzenetére


Karma
félisten

Ha ennyire ismered az új telefont, miért nem blogolsz róla Logoutra? :U

“All nothings are not equal.”

(#35) (An)Dante válasza 2T (#28) üzenetére


(An)Dante
őstag

A HD felbontás 1920x1080 képpont. Ennek pontosan a kilencede, azaz minden oldalon harmada a 640x360 képpont.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#36) (An)Dante válasza Arthuro_Adam (#31) üzenetére


(An)Dante
őstag

Görgetőrutin alatt azt értik az emberek, amikor az ujjad egy viszonylag mozdulattal végighúzód a kijelzőn felfelé vagy lefelé és a kijelzőn a tartalom automatikusan továbbgördül fokozatosan lassulva, de ha közben megérinted a kijelzőt megáll. A görgetés sebessége ideális esetben függ a kezdeti "lendülettől" is..

A Series 60 platformban ilyen nincs. Helyette kezdőbetűs keresés van. Ezen kívül az oldalsó görgetősáv lényegesen szélesebb helyen üzemel, mint amilyen szélesnek tűnik.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#37) eldiablo válasza (An)Dante (#35) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én úgy tudom, hogy a HD 1280X768, az 1920X1080 pedig a full HD. A TV-nél biztosan így van.

(#38) (Kolombusz) válasza eldiablo (#37) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

1280*720.

(#39) Shim


Shim
őstag

Engem inkább zenelejátszással kapcsolatos dolgok érdekelnek vele kapcsolatban. Kíváncsi vagyok, hogy lezárt billentyűk esetén lehet-e számot léptetni (pl. hangerőgombok). Ha nem, akkor rögtön nem érdekel :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#40) eldiablo válasza (Kolombusz) (#38) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Köszi a kisegítést. :R

(#41) Ricardo válasza ByB (#23) üzenetére


Ricardo
félisten

Én az E variánst várom.

(#42) eldiablo válasza Ricardo (#41) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem lenne rossz egy E90 érintőképernyővel, hasonló kivitellel: [link]

(#43) Magnum_ válasza Ricardo (#41) üzenetére


Magnum_
nagyúr

akkor együtt várjuk :))

I humbly and respectfully decline™

(#44) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

egy elírás:
"Ne tessék félreértein, a menüstruktúra első blikkre logikusan felépítettnek és jól kezelhetőnek tűnt"

On:

"videókat pedig a kijelzőével megegyező felbontásban (tehát 640 x 360 pixelben) rögzíthetünk"

bejelentéskor még úgy volt, hogy VGA videót vesz fel, most akkor ez hogy is van? :F

a telefon formaterve nemigazán tetszik, túl tégla, a specifikációi eléggé jók ahoz képest hogy elméletileg középkategória (sajnos az áron ez nem fog meglátszani), a kezelhetőségre meg úgyis fény derül majd a tesztben. gyanítom lesz benne videó is :)

[ Szerkesztve ]

(#45) <NewL> válasza eldiablo (#42) üzenetére


<NewL>
addikt

Az se rossz:)

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#46) ByB válasza Ricardo (#41) üzenetére


ByB
addikt

Az N variáns hamarosan érkezni fog, de szerintem az E-sre még legalább egy évet kell várni. Talán ott a legfontosabb a profi szövegbeviteli lehetőség. Az 5800 még csak egy "gyerekjáték", de az E-szériánál már nem lehet hibázni...

HardSanyeee - "Video recording at up to 640 x 480 pixels and up to 30 fps (TV high quality), up to 640 x 352 pixels and up to 30 fps (widescreen quality), up to 320 x 240 pixels and up to 30 fps/15 fps (email high/normal quality), up to 176 x 144 and up to 15 fps (sharing quality)
- Up to 4x digital video zoom
"

Hivatalos 5800 specifikációk, jobb felső sarok "Full specs".

[ Szerkesztve ]

(#47) asadasad22 válasza eldiablo (#37) üzenetére


asadasad22
őstag

tv-nél így szoktál nevezni a gyártók, ettől függetlenül nincs így. az 1280*768 egészen biztosan nem A HD szabvány. 720p létezik, mint viszonylag elterjedt szabvány, de a valódi HD felbontást mindig is a fullHD jelentette.

(#48) eldiablo válasza asadasad22 (#47) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Rendben, ezt megjegyzem. :K

(#49) Egzee


Egzee
őstag

Hát ez a tella tényleg maximum 80 rongyot ér... Van egy Diamond is a piacon ami tul képpen ugyan ennyit tud...

(#50) ByB válasza Egzee (#49) üzenetére


ByB
addikt

Nagyobb kijelző, kamerafény, 3.5 mm-es csatlakozó, alapjaiban különböző operációs rendszer... Amennyire hasonlítanak, annyira különböznek is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.