Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lord Myn válasza ribizly (#46) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Pedig használtam azt is (még XP-vel).

(#48) Tetsuo: Miért nyírták volna ki? A '90-es évek eleje felé felvásároltak és később az E-MU lett a professzionális kategória a Creative-nál (studió kártyák, szintetizátorok, MIDI billentyűzetek, stb). Egyébként az AWE/Live!/Audigy/X-Fi család (nem herélt) verziói mind E-MU DSP-ket használtak. Ma is forgalmaznak E-MU termékeket (pl. studió monitort).

(#50) CabalX: Szoktam olvasgatni (bár inkább az X-Fi-s topikokat).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#52) -Skylake-


-Skylake-
addikt

En azt nem ertem, hogy 340 euroert miert nem valami kulso dac ? Tehat ott allsz, dontened kell , hogy mi legyen es mondjuk hasrautve egy element-el vagy egy pro-ject s2-vel szembe azt mondod, hat legyen egy creativ pcix kartya. Szoval nemtudom, akinek ez fontos az miert akarna szopatni magat egy pcix eszkozzel ami kizarolag pc-vel kompatibilis (abbol is leginkabb nagy pc, ahol van tobb slot) , raadasul creativ (...), akinek meg nem fontos az meg miert venne 350euroert egy ilyet ? Alaplapinal barmi jobb kb, ahol meg fontos a minosege ott 350juroert ezer ennel jobb alternativa van. Ezt magyarazza el nekem valaki...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#53) ribizly válasza CabalX (#50) üzenetére


ribizly
veterán

+@(#51) Lord Myn

Én Windows 10-el is használtam még, de ott már tényleg a sajtreszelő + herezacsi kombóval ért fel a driver beszerzés és telepítés. Kiderült, hogy a Creative teljesen cserbenhagyta azt a szériát és "fan made" driver-el kellett nekimenni, ami össze volt ollózva más Audigy és XP driver-ekből + tool-olból. De legalább ment.
Attól még, hogy régi a HW semmi gond nem volt vele, és simán leverte a legtöbb alaplapi szörnyűséget. Nálam viszont a Creative ezzel a hozzáállásával elvágta magát és mivel külső DAC-ra váltottam azóta már szerencsére nem is kell ezzel sokat bajlódnom.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#54) #72042496 válasza ribizly (#53) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Én Windows 10-el is használtam még, de ott már tényleg a sajtreszelő + herezacsi kombóval ért fel a driver beszerzés és telepítés."

Szerintem ez a 16 éves hardverek többségéről elmondható. (A baj az, hogy szoftveresen 16 éve is retek volt az a kártya, az X-Fi-vel pedig csak alulmúlták. Nálam ez volt a tapasztalat. A mostaniakat nem ismerem.)

***

Játékoknál W10 alatt jól működik ezekkel a DTS Connect? HDMI-vel túl gyakran futok handshake problémákba a PC-erősítő közt, plusz az erősítő maximum 2160p@60 jelet tud továbbítani, FreeSync/VRR nélkül. A PC-tévé összekötés ezeket megoldaná, úgy viszont a többcsatornás LPCM hangot nem lehet átvinni az erősítőbe. Későb eARC-on talán működni fog, addig viszont a DTS Connect lehet a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#55) Cifu válasza -Skylake- (#52) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért tegyük hozzá, hogy korántsem mindegy, hogy mire akarod használni. Tök jó a Project S2, csak éppen az egy fejhallgató DAC. Sokra nem mész vele, ha neked mondjuk egy 5.1-es hangrendszered van analóg RCA vagy 3.5mm-es bemenetekkel.

Az alaplapinál bármi jobb megállapítás sem feltétlenül igaz, de ez már soktényezős dolog. Nyilván egy olcsó fejhallgatóhoz, avagy sztereó / 5.1-es hangrendszerhez tök felesleges százezer forintos DAC. Viszont egy százezer forintos hangkártya mellé már rendes hangrendszer vagy fejhallgató illendő. És itt jön a probléma. Mert a fejhallgatóhoz külső DAC-okból dunát lehet rekeszteni kis túlzással. Szinte minden ársávban találsz megfelelő megoldást. Ha 5.1, 6.1, 7.1 vagy hasonló térhangzásban gondolkodik az ember, akkor is vannak opciók, de nyilván ilyen árszinten már dedikált AV erősítő és rendes hangfalak a megoldás. Ahova viszont digitálisan célszerű a hangot kinyomni, vagyis az AV erősítő külső DAC-ként működik, célszerűen HDMI-ről leszedve a hangot...

Nyilván megvan a dAudio kártyák célcsoportja is, de szerintem egy erősen szűk rétegről lehet szó...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#56) ribizly válasza #72042496 (#54) üzenetére


ribizly
veterán

USB-n használom. HDMI-t / optikát nem használtam még.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#57) #72042496 válasza ribizly (#56) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, de igazából ez mindenkihez kérdés. :) Most merült fel bennem, de lehet, inkább benézek vele a kártyák topikjába.

(#58) #72042496 válasza Cifu (#55) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak egy észrevétel, hogy az integrált házimozi-erősítőkre nemcsak célszerű, hanem egyre inkább muszáj digitálisan átvinni a hangot. A modern kombájnokon nincs sokcsatornás analóg bemenet. (A régieken van, és talán a házimozi-processzorokon is, azokat nem ismerem.)

[ Szerkesztve ]

(#59) Cifu válasza #72042496 (#54) üzenetére


Cifu
nagyúr

Játékoknál W10 alatt jól működik ezekkel a DTS Connect?

Ha az alaplapi Realtekeden van optikai kimenet, akkor azon is működik a DD Live és/vagy a DTS Connect.

Unlocked Realtek hd audio drivers

Tutorial.

Dolby Atmos (és minden más) MOD realtek SPDIF-hez.

Szóval a lehetőségek tárháza elég bő... ;)

Én a Z77 Extreme 4-el anno megcsináltam a DTS Connect-et, gond nélkül ment. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#60) Cifu válasza #72042496 (#58) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jogos... :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#61) #72042496 válasza Cifu (#59) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nahát, köszi, ezt meg is nézem! :R

[ Szerkesztve ]

(#62) [CsuCsu] válasza Cifu (#55) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Akkor lenne ertelme, ha visszahoznak a hardveres gyorsitast a jatekbeli terhangzasra. En anno az EAX miatt vettem SB Audigy 2 ZS-t. De manapsag mar a tomoritesmentes hangzas is ritkasag szamba megy jatekoknal, nemhogy a 3D hadveres gyorsitas.

[ Szerkesztve ]

(#63) CabalX válasza [CsuCsu] (#62) üzenetére


CabalX
aktív tag

Hangminőségben ez az AE széria azért "ott van", sokkal jobb mint bármelyik integrált megoldás már csak a dedikált Sabre dekóder miatt is ami az AE5 és 7 esetében a kártyán a 9 esetében pedig a boxban van ha jól tudom. Utóbbinál még cserélhetők az op-amp-ok is így aki szeret ilyesmivel kísérletezni az ilyen téren is kiélheti magát.

(#53) ribizly A Win10 sokszor 5 évvel ezelőtti hardvert sem támogat rendesen mert van hogy buildről buildre kikerülnek belőlle dolgok. :U
Az Audigy-t nem kell bemutatni, nekem az első van meg, amiatt kellett váltanom angol OS-re anno mert magyar Win98-ra nem lehetett felimádkozni sehogy a driverjét úgy hogy ne nyírja ki az OS-t. :(((

(#64) Cifu válasza [CsuCsu] (#62) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én anno az Aureal 3D mellett tettem le a voksom, a maga idejében zseniális térhangzást csinált fejhallgatóval és sztereo kimeneten is. Ja, amíg a Creative ki nem nyírta...

A mai helyzetben általában gond nélkül megbirkózik a CPU a hanggal, például a The Witcher 3 (Wwise) térhangzására nem nagyon lehet panasz 7.1-es rendszeren (tapasztalat). Most, hogy a CPU-k lassan görögdinnyényi magot tartalmaznak, ez végképpen nem lehet probléma...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#65) Lord Myn válasza Cifu (#64) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ezzel vitatkoznék, sokkal rosszabb hangjuk van a mai játékoknak... Zongorázni lehet a különbséget, amikor berakok egy régi játékot (pl. Mass Effect, FEAR, GRID, Dreamfall vagy Mafia I) és az X-Fi-n játszom őket (sajnos az X-Fi utáni szériák - Recon, Z, BlasterX - már csak szoftveres EAX-ot tudnak, azok már sokkal rosszabb minőségűek a hardveres verziónál).

Az Aureal3D (főleg a 2.0) valóban zseniális, de kérész életű volt (combos DSP kellett a számításokhoz és kevés kártya is támogatta), ugyanilyen sorsra jutott a szellemi örökös TrueAudio is (nem is tudom, hogy az új Radeon kártyák egyáltalán támogatják-e még...).

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#66) cskamacska válasza Cifu (#39) üzenetére


cskamacska
addikt

Akkor a kisebb kártyákhoz lehet jobb a támogatás náluk, mert drága Asus Essence STX sorozathoz eléggé kriminális. :( 2009 óta csak pár meghajtó volt, a hangos fehér zaj driver bugot sem tudták javítani.
Lehet meglesni az Asus oldalát, utolsó Win7 meghajtójuk 2013-as(!), Win10 pedig 2015.09.06-os, szóval pont friss ropogós, és nem csak a 2009-es első STX-et tojják le, de a kurrens, és 80000 forintért árult STXII is ugyanezt kapja. :W

Mindeközben a 14 éves(!!!), akkor közép kategóriás X-Fi Extreme Music/Gamer tulajai verik az asztalt, hogy nem megy a legújabb Win10-en a kártyájuk, majd kapnak is rá júniusi keltezéssel hivatalos meghajtót. :U Ha valaki méltatlankodik az Asus fórumain, akkor egyszerűen kirakják. :o

A közösség pedig jobb híján saját meghajtó csomagot csinált UNi Xonar néven, mint ahogy a Creative bénázása után is jött a kX project, a youpax/PAX, és a Daniel_Kawakami, utóbbi még Xonarhoz is csinált frissített Win10 drivert, nyilván azért mert az Asus olyan jó támogatást ad.

Asus részről csak leheletnyit tettek többet bele, mint az alternatív gyártók, ha egyáltalán. Pl az ESI / Audiotrak amely ugyan 6-7 évig támogatgatta a Prodigy 7.1/HiFi/HD2 kártyáit, de XP felett nem tudtak épkézláb meghajtót kihozni, bár megemlítendő, hogy Prodigy 7.1 HiFi-hez egy évvel újabb a Win7 meghajtó, mint a fénykorában dupla annyiba kerülő Essence STX-hez. ;] Igaz hogy nálam nem működött ellentétben a 2009-es meghajtóval, de legalább megpróbáltak fejleszteni. Pl 2014-esben szét lehet húzni minden audio csatorna párt külön Windows hangeszközre, amit a programok külön használhatnának.. ha működne a meghajtó :DDD

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#67) proci985 válasza #72042496 (#58) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

regi hazimozi erositokon se feltetlenul van analog sokcsatornas bemenet, mar 10 eve is kihaloban volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#68) E.Kaufmann válasza cskamacska (#66) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én Asusban driverügyileg azóta nem bízok, hogy a V3000-es és a V3400-as ViVo kártyákhoz se bírtak drivert csinálni Windows XP-hez, hogy használható maradjon videograb-re.
Pedig a TNT még simán használható maradt 2D-re, (a Riva 128 az épp hogy csak müxött, de úgy rémlik még divix-et tudtam vele játszani, csak a színekkel volt valami gond, de az nem az Asus sara volt).

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#69) #72042496 válasza proci985 (#67) üzenetére


#72042496
törölt tag

Repül az idő. :)

[ Szerkesztve ]

(#70) yericho800 válasza Semplar (#37) üzenetére


yericho800
aktív tag

meg is jött a kártya... egy a baj, h a asus tuf b450m nincs ilyen csati amin ezen a kártyán van xD fasza... esetleg vmi fog menni pcie-pci?

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#71) #72042496 válasza yericho800 (#70) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem fog működni, még tönkre is teheted ezzel az eszközeidet.

Félmagas kártyához létezik adapter, de szerintem vegyél inkább egy PCIe hangkártyát.

(#72) yericho800 válasza #72042496 (#71) üzenetére


yericho800
aktív tag

az lessz köszönöm. ez bukta sajna, nem figyeltem. :( fel is raktam ha kéne valakinek. :)

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#73) cskamacska válasza Lord Myn (#65) üzenetére


cskamacska
addikt

Egyetértek, nem csak a MS ürített bele magasról a jó térhangzásba, de a kiadók/fejlesztők is. Anno az A3D/EAX támogatás komoly feature volt, ami befolyásolta a játék vásárlást, de a Creative döglődésével és a "csakszóljon" és "elégjóaz" alaplapi hangkeltés terjedésével már mindenki tojik bele. Pontosabban maguk a hangminták jobbak lettek(nem mindig..), de a térbeli elhelyezkedés és a rá ható környezeti hatások kimondottan romlottak nagy átlagban az elmúlt.. 20 évben. :U :(((

Hardveres AMD TrueAudio R9 380 és Fury után nincs már(GCN 2-3 gen kapta meg, így a HD7790 és variánsai, R9 290, Kaveri APU, 285, 380, Fury, Nano, Carrizo, Bristol Ridge APU-k), TrueAudio Next minden kártyán lehetne, valóságban sehol nem használják, még fél tucat bezzegjáték sincs amibe marketingből betolták volna. Sőt, az új AMD meghajtók egyáltalán nem támogatják a régi TrueAudio játékokat sem.(ami a Murdered: Soul Suspect, Thief 2014, és Lichdom: Battlemage hármasára korlátozódik)

E.Kaufmann: Pont akkoriban elég jól fűtöttek az AMD Thunderbird magos procijai, a béna kupak nélküli hűtő felfogatás, és a beépített hőmérő/biztonsági rendszer hiányában pedig szépen főttek is meg a lapokban.
Azért gondolom nem emiatt fogod a Ryzen 3900-ra váltást elhagyni. :P

Balika911: Repül hát, most épp más nyomor ült a jó hangra vágyó népekre. Pl a HDMI nyomor, mint hogy az erősítők csak meghatározott szabvánnyal kompatibilisek(kiadáskor sem feltétlen a legeslegújabbal), így bármi új formátum merül fel TV / monitor szempontból(sok K, mindenféle HDR, nagyonsok FPS), azt a csoda modern digitel hangkütyü már nem fogja ismerni. Lehet kikukázni a fran@a azt is, ha új videokártya/TV lesz véve, mert nem fogja kitolni magából a képernyő felé. ;]

yericho800: Fogadd őszinte részvétem. :( Nem csak azért mert 12 éves PCI kártyát vettél egy PCIe lapba :P , de maga a lap is ALC887-VD2 szörnyülködővel van szerelve, ami 8 éve volt a sztenderd az alaplapi recsegők körében. És mint B450-es AM4 lap amúgy teljesen mai lenne, csak ugye 2 eurót itt is meg tudott spórolni az Asus, de 5 euróból már talán az ALC1220 is kijött volna. :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#74) CabalX válasza cskamacska (#66) üzenetére


CabalX
aktív tag

Az alapján amit írtál nézelődtem az ASUS oldalán - a gyártó csinált egyáltalán 2018-ban vagy 2019-ben drivert a hangkártyáihoz ? Jórészt 2015-ös de max 2017-es drivereket találtam csak fent még az újabb, drágább kártyákhoz is. :Y

A Creative-ot lehet szidni de van valami fejlesztés legalább (hardver és szoftver is).
Ami hangkártyát még nézegettem nemrég és itt is volt róla hír az az EVGA NU Audio kártyája - ott 2019/05-ös a vezérlő, de kíváncsi leszek hogy fejlesztik a jövőben az EVGA szoftveres részlegével kapcsolatban még annyi tapasztalat sincs mint a Creative-éval.

(#75) #72042496 válasza cskamacska (#73) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én ezért is vagyok annak a pártján, hogy a TV végezze a HDMI-kapcsolást, az erősítő pedig kapja meg eARC-on a hangot. A szórakoztatóelektronika szerintem legelcseszettebb koncepciója az, hogy az erősítőnek köze legyen a képhez.

(#76) norti válasza CabalX (#43) üzenetére


norti
addikt

Na, ez jó hír, köszi, el is felejtettem a redditen checkolni mostanában.

(#77) Lord Myn válasza cskamacska (#73) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Na, ezért utáltam mindig a Radeonokat (ez most nem flame akar lenni, hanem vélemény): állandóan csak a jelenben, de főleg a jövőben akarnak lenni. Eddig akárhány ATI/AMD VGA-m volt és elővettem egy 5-10 éves játékot már tele volt anomáliákkal. Rohadt érdemes volt akkor K+F-re költeni a TrueAudio esetében is, ha már azok sem élvezheti, akinek megvan valamelyik játék és a hardver is hozza... :W A PhysX-nek és az EAX-nak is vége van már régen, de legalább driver szinten megvan a lehetőség, hogy a régi támogatott játékokat ezzekkel a feature-ökkel játszuk és nincsenek kukázva "ezekkel már úgysem játszik senki" alapon.

Többek között azért vannak Creative/nVidia/Intel hardvereim, mert szeretek 5-15, de akár 20 éves játékokkal is játszani, anélkül, hogy külön dedikált gépem lenne erre a célra.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#78) Tetsuo válasza Lord Myn (#51) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hol vannak ma E-MU interfészek? Hol van ma a márka? A süllyesztőben - köszönhetően a dél-koreaiaknak.

(#79) ribizly válasza CabalX (#74) üzenetére


ribizly
veterán

Az EVGA elég jó driver szinten. Én azt gondolom, hogy ha valaki na ilyesmiben gondolkodik, akkor az egy egészen jó cucc lehet. De még így is inkább egy külső DAC jobb lesz

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#80) proci985 válasza #72042496 (#69) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:K

a korabbi erositomnel ez kriterium volt, de mar akkor is para volt talalni. a jelenleginel elfogadtam, hogy vagy DD/DTS, vagy semmi.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#81) yericho800 válasza cskamacska (#73) üzenetére


yericho800
aktív tag

igen ezt ultra mód orálisan bevákumoztam. xD :D

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#82) cskamacska válasza #72042496 (#75) üzenetére


cskamacska
addikt

Jó hogy mondod, rendes Audio Return Channel támogatáshoz is kell új tévé, enhanced ARC-hoz pláne mivel alig jelent még meg, pár hájend cucc ismeri csak. Esélyes hogy az erősítő sem tudja, kidobni természetesen azt is kell. :D

HDMI hangkártyák mint az Asus HDAV, HDAV 1.3 Slim, Auzentech X-Fi Home Theatre HD is valahol megrekedtek a HDMI 1.3 támogatásánál, abből sem lesz már 8K csodamasina. :(

Lord Myn: Nekem utólag a GCN-el az a problemám, hogy be lett harangozva az időtállóság, de semmi nem lett belőle. A marketing(és Abu ;] ) szerint már a legelső(!!) GCN-nek full DX12 kompatibilisnek és jövőbiztosnak kellett volna lennie, a gyakorlatban pedig a 4. generáció azaz RX 470 felett beszélhetünk egyáltalán komolyabb támogatásról, de ott sem teljes a lista. Wiki alapján a GCN 5 Vega és az RDNA jutott volna "teljes" támogatáshoz, pont akkorra, mikor a nV már konkrétan le is lépte feature-ökben a Turing-al. :U 5 évig veték a tamtamot hogy majd a DX12 felrepíti az AMD-t(Vega bukta után a jövő várás kicsit alábhagyott), aztán mikor megtörténhetne, már a legújabb kártyájuk is meg van haladva, a régebbiek meg ajtó támasztónak jók. :O

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#83) proci985 válasza cskamacska (#82) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hawaii/vesuvius az szerintem GCN, vizezett 290X CFrol azert kell lassan valtanom mert az egyik kartya negy es fel ev utan meghalt memoriahibaval. a teljesitmeny amig ment a CF megvolt.

nezz meg egy modern Titan-Z / 295x2 tesztet, ezek ujkorukban egy szinten voltak, ma a Titan-Z polcra jo gyujtoknek, 295x2 viszont amig skalazodik a CF addig egy 2070 tempojat ki tudja sajtolni.

mondjuk a vesuvius nev talalo volt :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#84) #72042496 válasza cskamacska (#82) üzenetére


#72042496
törölt tag

#regenmindenjobbvot

(#85) X@b3e válasza wiziloo (#31) üzenetére


X@b3e
addikt

Kb. ágyba pisiltél még, mikor nekem SB volt már ;)
Csak az XFi Fatality és a Recon 3d temérdek szopatása után egyszerűen semmi értelmét nem láttam már a kínlódással velük..

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#86) cskamacska válasza X@b3e (#85) üzenetére


cskamacska
addikt

Igazából az egész piac leszokott a hangkártyákról.

Gamer fülhallgatók egy része, nem most, már 10 éve is, USB-re költözött. Lassan de biztosan gyakorlatilag minden kapható erősítő és hangrendszer kapott optikai bemenetet, ezután a DAC rész a kártyákon szinte feleslegessé vált, a 3D gyorsítást kinyírta a Vista, a Dolby Digital Live! és a DTS Connect pedig olyan csoda dolog volt a hangkártyáknál, hogy vagy egyáltalán nem ismerték, vagy egyszerűen fizetős volt. Pl én is 10 vagy 15 dollárt fizettem a X-fi Elite Pro DDL képességéért(azt hiszem a 15 dolláros a DDL/DTSC kombó csomga volt - amúgy vicces ez a fillérkefélke egy új korában 60-70 ezer forintos hangkártyánál :o ), ez egy külön kulcs amit a driver bekér(hohó, 1995 hívott, és szeretnék visszakapni a shareware kódjaikat ;] ), és már nem is lehet kapni, így hivatalosan nincs DDL támogatás X-fi-n, mert még Daniel_K is írja hogy kell a kód. :U Újabb kártyáknál sem jobb a helyzet, Asus kártyák egyes típusai ismerik a DDL-t, aminek nincs ott a driverben a beállítása, az így járt.

Mindeközben 2007-2008 óta van a videokártyákban hangvezérlő, így csak simán átviszik az egész hóbelebancot HDMI-n, az urak erre még rákötnek a tévére a külső hangforrást az optikai kábelen.

De amúgy az egész hang dolog nagyon macerás PC-n. Pl az utóbbi években az alaplapokról lehagyják az optikai kimeneteket, mert kisnyúl. :F Szinte már csak a drága 40-50k+ lapokon van ott a 3 alap jack dugón kívül más. Ahhoz képest, hogy 2003 környékén az nForce 2 forradalomkor mindenki is optikát akart a lapjára 2 soros hangkimenettel, mert ez anno húzó feature volt. Most meg mint fentebb láthatjuk, épp hogy 3 analóg ki/bemenet akad, és az elérhető chipekkel is úgy spórolnak mintha a félévi középvezetői bónusz múlna rajta. Ha nem is ALC1220, vagy ESS Sabre DAC csoda, de ALC1150 lehetne már a lapokon, de mégis ALC892 van mindenen ami nem nagyon drága, utána pedig csak a pofátlanság szab határt hogy inkább mégis 887, 882, 861, határ a béka fenékárnyéka, minimális filterrel, minimális árnyékolással, csakszójon alapon.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#87) Tetsuo válasza cskamacska (#86) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Sajnos igazad van. Siralmas, ami a számítógépes hangzás terén megy.
Éppen külső hangkártyát keresek immár csak zenehallgatásra és (sztereó) filmezéshez, mert a régi amúgy teljesen jó minőségűt kell új gép esetén lecserélnem, ugyanis PCI-csatolós.

Eddig ezeket találtam jobb híján:
1. link
2. link

Sajnos a hangsugárzóim aktívak, aminek bár van digit bemenete, a DAC valószínűleg messze nem jó minőség; így egy komolyabb erősítő, komolyabb DAC-val nem jöhet szóba.

.

(#88) ribizly válasza Tetsuo (#87) üzenetére


ribizly
veterán

Függetlenül attól, hogy nekem is ez (inkább az RME ADI-2 DAC) az amit végső célnak megjelöltem, de azért vannak ezen termékekig olyanok, amelyek igen frankó hangot produkálnak. Pl. Audio-gd NFB-11/R2R, Tempotec Serenade iDSD, stb. A lista kb. végtelen, a rászánható összegnek a határa a csillagos ég, de azért nem kell egyből ennyit rákölteni. 50k fölött már igen jó dolgokat kapni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#89) Tetsuo válasza ribizly (#88) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hát nem tudom. Sajnos én az RME-vel sem lennék teljesen megelégedve, hiszen nem kimondottan hifire van sem a hardver, pláne a szoftver.
Köszi az ajánlottakat, a Tempotec-ről még nem is halottam. ;-)

(#90) ribizly válasza Tetsuo (#89) üzenetére


ribizly
veterán

Érdemes bekukucskálni a DAC/AMP ajánlós topic-ba, mert elég nagy a tudás-/ismeretbázis.;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#91) Tetsuo válasza ribizly (#88) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Még esetleg tudsz márkákat? Valami megbízhatóbbat? Sajnos mindkettő kétes számomra. Ránézek arra a topikra, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#92) proci985 válasza cskamacska (#86) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

(kb 94tol volt hangkartya a gepembe)

a 2000es evek eleje volt kb az aranykor, THX, surround hang, rendes master. ld NFS3-4.

amin befuccsolt az egesz:
- Vista kinyirta a hardveres gyorsitast. ez mar azutan volt, hogy akkoriban volt legalabb harom ossze-vissza kompatbilis szabvany, szoval adott esetben az akkor ot eves surround jatekoknal mar workaroundolni kellett.
- multiplayer: mert mindenki imadja, ahogy a mikrofonba beszurodik a hang
- DD/DTS tamogatas hianya. avagy a kb 250 usds XFI fatal1ty pro dvdrol kiadta a surroundot, de jatek alol csak a haxolt driverrel.
- antikonzumer magatartas: sok szabvany, elterjedt hifi szabvanyok ignoralasa vagy korulmenyes beszerezhetosege
- elmebetegseg a digitalis kimenetekkel: avagy amikor az elobb emlitett XFInek 3.5os jack volt a digitalis kimenete, ami ugyan egy mono 3.5 -> RCA kabellel athidalhato volt... de ez az egadta vilagon sehol nem volt dokumentalva, es persze kabel se volt a dobozban. bonusz: a digitalis kimenet egyben a mikrofonbemenet is volt
- driverek: XFI Vista driver talan egy evvel a Vista megjelenese utan mar volt. addig haxoltunk
- egymastol eltero iparagi es felhasznaloi igenyek es featureok: reszben a DD/DTS hianya. reszben a problema, hogy az erositokrol 2005 utan mar kopott ki a sokcsatornas analog kimenet. ez foleg arra volt visszavezetheto, hogy 3par RCA kabelt reszben nehez eldugni, reszben megfelelo minosegben draga, reszben meg az erositoben is van DAC szoval felesleges. egy XFI overkill volt egy Genius egyberendszer melle, a Z5500/Gigaworks tapjat meg ugyanugy a melynyomoba epitettek, szoval 2-3 even belul megfoztek magukat.
- retegtermek: 3x3mas szoba alatt felesleges az 5.1, optimalisan elrakni mindent a szoba kialakitasatol fugg, a belepo rendszerek pedig jellemzoen a szomszed szobat tudtak csak basszussal megszorni.
aztan jott a HDMI hang pass a hd3870tol es hirtelen a DD/DTS nelkuli hangkartyaknak kulso erositovel mar nem volt ertelmuk.

btw, nekem ALC1220 van az alaplapomon. a mikrofonom remekul szol vele, de kb ennyit hasznalok rola, pedig van normalis erositom es van a lapon optikai kimenet. meg van HDMI a videokartyan kikuldeni az erositore a hangot es van egy dedikalt dac + fules erosito a xonar one szemelyeben.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#93) ribizly válasza Tetsuo (#91) üzenetére


ribizly
veterán

Ah. Akkor sokmindenből kimaradsz. ;) Ezek teljesen megbízható cuccok. Amúgy még amik sűrűbben felmerülnek:
TEAC, SMSL, Burson, Sabaj, Musiland, NuPrime, +1000másik. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#94) E.Kaufmann válasza cskamacska (#73) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Vettem 10 évvel később Asus alaplapot és nem voltam tőle elájulva BIOS és frissítés ügyileg.
Valamint figyeltem a multimédiás termékeit is. Bele-belekap a multimédiába is, de sosem viszi végig, nem az a profilja. Pláne nincs kapacitása saját driver részlegre. Amit kap a vezérlőchippek gyártóitól, egy darabig hozzábütyköli saját termékeihez, meg felteszi a logót és annyi. Ha már kifutott, nem is bajlódik a támogatással egy percig sem. Tudom, van olyan is, hogy az IC gyártója nem ad már alapdrivert új OS-hez, de az említett cég esetében én nem láttam, hogy ez lett volna a baj. Elhiszem, hogy minőségi a hw részleg, de szoftveresen sosem éreztem ugyanezt náluk.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#95) Reggie0 válasza ribizly (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezek nem attol fuggnek, hogy kartya vagy kulso dobozban van...

(#96) -Skylake- válasza Reggie0 (#95) üzenetére


-Skylake-
addikt

Akkor mondjuk azt, hogy mukodik laptoppal is.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#97) Reggie0 válasza -Skylake- (#96) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez igaz, bar a PC-s piac szempontjabol nem ez az erdekes. En igazabol arra lettem volna kivancsi, hogy masok szerint miert nem lehetseges PC-be rendes DAC-ot gyartani es muszaj kulsonek lennie. Szerintem ez a "legyen kulso, mert az a jo" hozzaallas a gyakorlati tapasztalatbol indul ki, nem a fizikai/elektronikai korlatokbol, egyszeruen csak igy alakult a piac es ezt szoktak meg a felhasznalok. Tehat azert nincs rendes PCIe kartyas DAC, mert nem gyartanak es nem azert, mert nem lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#98) Tetsuo válasza Reggie0 (#97) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

[link]
Jah DAC egyre kevésbé létezik, mert nyilván a külső jobb minőségű és nagyobb hely van stb. és igaz, a vevő elvárása is afelé hajlik.

[ Szerkesztve ]

(#99) schwartz válasza Cifu (#6) üzenetére


schwartz
addikt

Szerencsére a digitális kimenettel bíró integrált hangforrások óta semmi szükség gépbe épített DAC-ra

Kommersz aktiv hangfalak DAC-je kozelebe sem szagol ezekhez. (az AE5-hoz sem) Fejhallgatom sem biznam az integraltra...

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.