Hirdetés

2019. július 19., péntek

Gyorskeresés

(#1) Tazsam01

Tazsam01
(tag)

Azt hittem a microsoft már kinyírta őket.

(#2) snecy20

snecy20
(PH! kedvence)

Azt hiszem míg létezni fog a foglalat, addig marad a jó öreg Xonar Essence STX II.-m. :D

(#3) [CsuCsu] válasza Tazsam01 (#1) üzenetére

[CsuCsu]
(őstag)

Most mar mukodnek, de a ceget leamortizalta es az EAX is meghalt. Nem is jott semmi mas a helyere sajnos, pedig en nagyon csipaztam. A jo oreg SB Audigy 2 ZS rendesen porgette a 7.1 rendszeremet. NFS Underground, CoD, Battlefield... de jo is volt.

(#4) Dr. Akula

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Ehhez is jár kékhalálos driver, mint az X-Fihez? :D

"ezenfelül pedig DSD64 támogatást kapunk"

Van már DSD256 is, azzal mi lesz? Jó, tudom, semmi, ezért kb. annyit is ér.

[ Szerkesztve ]

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#5) Lacccca87

Lacccca87
(őstag)

Ha lenne kis eszük akkor rámozdulnának az intergált chipek piacára is ami lehet nem annyira jövedelmező mit a külön kártyás szegmes de legalább biztos eladás és bevételi forrás és akkr talán SW oldalról is támogatottabb helyzetet érnének el.
Már az integrált hangchipek megjelenésekor is kaptak egy döfést a külön kártyát gyártó cégek, de az MS húzása után végleg lenyomták őket és kb rétegigényt elégítenek csak ki ami eléggé szűkös, onnan meg csak akkor élnek meg ha drágábban adják a cuccot és szerintem nincs már arányban a többletszolgáltatást a többlet árral.

(#6) Cifu válasza Lacccca87 (#5) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Keress rá a Creative Sound Core integrált hangkártyákra, pl. Gigabyte G1 sorozat...

BTW én cseppet sem sajnálom a Creative-ot, szépen felvásárolta és kinyírta a konkurenciáját (pl. Aureal), miközben szoftvertámogatás terén hatalmas gödröket hagynak mindenfelé. Szerencsére a digitális kimenettel bíró integrált hangforrások óta semmi szükség gépbe épített DAC-ra...

[ Szerkesztve ]

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#7) ribizly válasza Lacccca87 (#5) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Ugyan hogyan? Nem saját a DAC chip. Miért venne bárki tőlük akármilyen megoldást, ha azt közvetlenül is megteheti. Ráadásul több alaplap gyártó már szerelt ezekkel alaplapot. ;)

|•| A WORD elszáll, az írás megmarad. |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#8) MaximumGame

MaximumGame
(senior tag)

Nekem EA-5 Van és megvagyok vele elégedve marad is :R Driverei sokkal jobbak mint a régieknek !
Mostani Softver csúcs a régi 2 szériához képest !

[ Szerkesztve ]

The Gamer YouTuber

(#9) Drenadar

Drenadar
(PH! kedvence)

Kár hogy szoftvert nem tudnak írni a kártyájukhoz.... 😥

Alienware 13 R3 & :) Xiaomi Mix 2

(#10) BenceShearer

BenceShearer
(senior tag)

Mitt tett az MS?
Valaki röviden el tudná mondani?

(#11) Balika911 válasza BenceShearer (#10) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Itt van róla egy hír, illetve a kapcsolódó fórumtéma. (Számomra zavaros, mert elvileg OpenAL alatt is működhetne az EAX, aztán a gyakorlatban meg kb. kihalt.)

JBL Studio 220 hangdoboz eladó

(#12) E.Kaufmann válasza BenceShearer (#10) üzenetére

E.Kaufmann
(őstag)

Úgy rémlik, a különböző gyártói hardveres 3D-s hanggyorsítási lehetőségeket kinyírta a Microsoft a Vista/Windows7 kiadásának környékén.

(#13) Geri Bátyó válasza Balika911 (#11) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

Ha jól emlékszem, valami olyasmi volt, hogy bonyolult volt a programozása és a minőség is elmaradt a natív támogatástól, ezért végül felhagytak az OpenAL alatti küszködéssel.

Mondjuk az MS igazából elmehet a bánatba, mert annak idején a Gravist is kinyírták hasonlóképpen. Bill Gates szerintem botfülű.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) Lord Myn válasza MaximumGame (#8) üzenetére

Lord Myn
(senior tag)

Mit értesz régi 2 széria alatt? Mert az X-Fi AC módjához képest iszonyat minimalista, nagyon kevés állítási lehetőséggel... (Titanium HD-t és SBX G6-ot használok egyszerre, míg utóbbinak a hangminősége jobb, az előbbiben sokkal több lehetőség van).

(#9) Drenadar: Ezt általában azok írják, akik a netről tájékozódnak Creative ügyben... pl. a 9 éves Titanium HD tökéletesen megy 1903-as Win10 alatt (de ez nemcsak 1 példa, közel 30 éve használok Creative termékeket).

(#11) Balika911: Ez, sajnos, így van a legutolsó EAX-ot támogató játék a 2010-es Stalker: CoP volt, kár érte, mert he előveszek 1-2 régebbi játékot amin van támogatás (pl. Mafia I, KotOR, Mass Effect, FEAR), sokkal jobban szólnak, mint a mai szoftveres akusztikájúak.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#15) Zolik válasza Dr. Akula (#4) üzenetére

Zolik
(senior tag)

Akkor valami nálad nem volt kóser mert nekem egyik X-Fi kártyámmal se volt ilyen gondom.

Én nem akarok se alaplapi szutykot, se erősítőt venni. Az AE-7 elég jónak tűnik és az utóbbi évben a szoftveres háttér is fényéveket javult.

Ez a sok fikázás kicsit olyan mikor jön egy samu teló valai rögtön bedobja a robbanó aksis note-ot.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#16) Dr. Akula válasza Zolik (#15) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Pedig volt, a Win 8-as driver (évekig csak 1 db létezett) az gyárilag kékhalált okozott. Aztán később egy fan (DanielK) csinált valami házibarkács drivert ami működött, majd sok évre rá a Creative is méltóztatott kiadni egyet, de addigra már az X-Fi utódja se kellett a kutyának se. Halottnak a csók...

Én vettem egy gyufásdoboz méretű Fiio akármit, USB-n elvan, nem kell hozzá driver, és működik. Akár még a notira is ráköthetem. Mióta valahol a Vista környékén elmeszelték az EAX-et, azóta nem is tudom mi értelme a Soundblastereknek, meg úgy egyáltalán bárminek ami a korrekt hangon kívül akármilyen trükköket tud. Úgyse használja semmi. Állítólag az AMD TrueAudio lenne valami előrelépés, konzolos hangtrükkökkel (és itt most a konzolos kifejezés kivételesen nem degradáló), de azt se erőltetik. Egy sima, jobb minőségű DAC bőven több mint elég.

[ Szerkesztve ]

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#17) arn válasza Dr. Akula (#16) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Sb z-m volt legutoljara, amig meg nem halt. Ha ugyan nem a 2000es evek kozepenek szintje, de tudott 5.1es hangot fulesen emulalni, egesz jol mukodott, nem olyan lapos, mint a legtobb jatek hangja manapsag. Youtubeon vannak videok. De ez par tiz euronal tobbet nem er.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#18) arn válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Mit nyirtak ki a gravison? :D ok maguk nem tudtak epkezlab drveket csinalni, mert ha nem hwmixel mukodott a kartya sajnos csak problema volt vele. Pl egy doomban is vagy 5x akkora cputerhelessel viszi a hangokat, mint egy blaster. A megfelelo tamogatas hianya miatt halt meg a gyarto. A pnp egy fokkal jobb, de ahhoz is win95 ala van drv, es az sem epp egy matyohimzes.

(#19) tibaimp

tibaimp
(őstag)

Nekem volt annó X-Fi-m (Xtreme Music), de egy alaplap csere miatt, amiben már nem volt pci sín, el kellett adnom. Mostanában megint vettem hangkártyát, évekig nem volt külön, csak az alaplapi szörcsögő, és Asus-t vettem, nem véletlenül. Eszméletlen sokat szívtam a driver-rel annó!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Zolik válasza Dr. Akula (#16) üzenetére

Zolik
(senior tag)

Én a win 8-at alapból kihagytam 7-en a PAX drivereket használtam a Xtreme Music-hoz minden gond nélkül. Most is X-fi van (titanium) és a daniel féle driverekkel szépen megy 10 alatt.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#21) yericho800

yericho800
(kvázi-tag)

én most vettem egy xfi fatality prot 5k asszem. mert a alaplapi olyan hitvány, h kb mint ha karton dobozba lenne a fejem... azzal mi a véleményetek? win 10 ha jól láttam jun 24 az uccsó driver??! életképes az a kártya?

(#22) X@b3e

X@b3e
(PH! addikt)

Hiánypótló termékek érkeznek... Ja, nem :DDD

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#23) Geri Bátyó válasza arn (#18) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

Nekem nem volt Gravis-em, de sokat olvastam arról, hogy visszasírták, mert sokkal jobb volt, mint a korabeli bármi más. Win 95-ig működött, de ott is változtattak valamit és Win 98 alá már nem volt rendes driver, mert ami volt is, az nem úgy szólt.
Amikor jött a Vista és az OpenAL és a Creative is hasonlóan járt, akkor is sokan felemlegették a Gravist és ahogy elbánt vele az MS. Ennyit tudok.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#24) Lord Myn válasza Geri Bátyó (#23) üzenetére

Lord Myn
(senior tag)

Nekem 3 is volt (1. gen-es sima, MAX, PnP), iszonyat jó hardver, okádék szoftver/driver, tkp. csak olyanoknak tudtam akkoriban ajánlani, akik szeretnek mókolni.

mikor jött a Vista és az OpenAL és a Creative is hasonlóan járt, akkor is sokan felemlegették a Gravist és ahogy elbánt vele az MS

A sors ironiája, hogy anno pont a Creative is segített abban, hogy elbánjanak a Gravis-szel... 10 évvel később a fagyi visszanyalt. Ráadásul kb. pont akkorra fejlesztették ki az EAX 5.0-t, ami már igazán jó térhangzást tudott volna, de így kb. 3-4 játék támogatta és azok sem 100%-osan.

Ettől függetlenül szeretem a Creative cuccait, az X-Fi széria SZVSZ mai napig a consumer kártyák csúcsa (hangminőségben van ezeknél jobb, de ami ennyi mindent tud egyszerre, olyan azóta sincs a piacon).

(#25) arn válasza Geri Bátyó (#23) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Nekem regen is volt es most is van 6db. Win98on a 95os drv megy (97es amugy) pnpvel, gusra meg sose volt normalis wines drv.

A creative bune annyi volt, hogy sikeresebb volt a piacon.

A gus epp mint a 3dfx, tul van misztifikalva a retropiacon. Demozasnal potolhatatlan, mod alapu jatekoknal (par db) legjobb, minden masnal kinlodas, egy blasterral jobban jarsz.

[ Szerkesztve ]

(#26) wiziloo válasza X@b3e (#22) üzenetére

wiziloo
(tag)

Miért is?
Azért mert Neked nincs igényed az alaplapi realtek hangkeltőnél jobb minőségre?

(#27) ribizly válasza wiziloo (#26) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

De van. Kb. mindenkinek volna talán rá igénye, ha tudná mit lehet kihozni egy rendes DAC+AMP-ból. De akkor már helyből külső eszköz volna javasolt.

|•| A WORD elszáll, az írás megmarad. |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#28) Cifu válasza wiziloo (#26) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Mert szerinted eddig az alaplapi realtek hangkeltőn kívül nem volt más opció? :F

[ Szerkesztve ]

(#29) ribizly válasza Cifu (#28) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Hogyne volna. Vannak már Sabre DAC-al szerelt alaplapok. Csak kb. aki azokat megvette nem nagyon foglalkoztak vele, hogy jobb a hang, mert nem azért vették.

(#30) Eugene Roe válasza ribizly (#29) üzenetére

Eugene Roe
(senior tag)

+ a DAC csak egyetlen alkatrész a sokból :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#31) wiziloo válasza Cifu (#28) üzenetére

wiziloo
(tag)

De igen, voltak, csak ritkán jönnek újdonságok ezen a téren, emiatt nem értem miért kell leszólni egy új terméket.

[ Szerkesztve ]

(#32) Cifu válasza ribizly (#29) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

A kérdésem költőinek volt szánva... :DDD

Én vagy 15 éve használtam optikai kimenetet (NF7-S Soundstorm), aztán 10 éve a Radeon 4870X2 esetében HDMI kimenetet...

(#33) ribizly válasza wiziloo (#31) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Ahonnan Te nézed lehet ritkán jönnek dolgok. Ha benézel a "Fejhallgató erősítő és DAC topik"-ba, akkor egy új világ nyílik meg. ;)

@(#32) Cifu
Újra elolvasva már benne volt a hangsúly is valóban. :D

[ Szerkesztve ]

(#34) norti válasza Drenadar (#9) üzenetére

norti
(PH! addikt)

Magyarul elkönyvelhetem, hogy megszűnik az AE-5 support is (eddig se volt túl aktív a 2 db driver verzióval 2017 és 2018-ból) és lehet, hogy egy következő W10 frissítés után már ez sem szólal meg, mivel driver frissítést tuti nem adnak majd ki rá.

(#35) arn

arn
(PH! nagyúr)

Ha mar ennyire belejottunk a creative fikazasba, melyik gyartonak van hosszutavon jobb tamogatottsaga? Hogy retrozom, es begyujtottem 91-2006ig jopar hangkartyat, nekem az a tapasztalatom, hogy meg mindig a blasterekkel van a legkevesebb nyug.

(#36) proci985 válasza ribizly (#27) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

asus essencebol mondjuk volt kulso varians is.

nekem is gyakorlatilag ket kulso dacamp van befogva "hangkartyanak". meg harmadiknak egy komplett hazimozi erosito.

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#37) Semplar válasza yericho800 (#21) üzenetére

Semplar
(fanatikus tag)

Tökéletes!
[link]

[ Szerkesztve ]

[ censored ]

(#38) Hieronymus válasza Cifu (#32) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Igen. Nálad a találat.
A kártya + hangrendszer árához némi pénzt hozzátéve, már lehet házimozirendszert vásárolni, ami a filmekhez és játékokhoz megfelelő hangzást ad.
Nincs driver probléma. Nincs inkompatibilitás. Ráadásul minden Windowszal és más op.rendszerrel kompatibilis marad, külön tekerők nélkül.

Nincs

(#39) Cifu válasza arn (#35) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Esetleg egyszer próbálj ki egy ASUS Xonart. Támogatás terén egy álom az ASUS a Creative-hoz képest. Ott is előfordulhat ballépés, de messze más az égész hozzáállás...

(#40) Cifu válasza Hieronymus (#38) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Yepp. HDMI esetén pedig 7.1 is simán működik. Ezért nem értem a Creative dAudio utáni nosztalgikus érzéseket. Ha az alaplapi DAC nem elég, akkor a minőségi lépés a külső DAC. Akár stereo, akár térhangzás a cél...

(#41) arn válasza Cifu (#39) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

10+ eve usbs dacot hasznalok, most eppen egy analog mixerben.

(#42) Reggie0 válasza Cifu (#40) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Mit tud a kulso dac, amit egy kartyan nem lehet megvalositani?

(#43) CabalX válasza norti (#34) üzenetére

CabalX
(fanatikus tag)

Nem álltak le az AE-5-tel software fronton, Beta driver van is hozzá már. Illetve rákérdeztek ezen a redditen hogy megkapja-e és ha igen mikor az AE-7/AE-9 Command interface-ét és azt írták hogy lesz még egy SB Connect verzió és utána jön a Command.

Az 10+ éves X-FI is mind a mai napig kap friss drivert (a legutóbbi június 19.-én jött ki) - amivel nincs gond és használható azt amúgy minek bolygatni ? 1 éves az AE-5 vezérlője, de jön majd az új...

AE-9 teszt amúgy ha valakit érdekel

(#44) Lord Myn válasza CabalX (#43) üzenetére

Lord Myn
(senior tag)

Rohadtul nem értem én sem, hogy mi a bajotok a Creative support-tal... :W Mint írtam a 9 éves Titanium HD-m is kapott drivert a 1903 alá és úgy megy vele, mint álom (az összes funkciójával).

Akkor van rá esély, hogy a külső cuccok is (G1-G5-G6) is megkapják a Command-ot? (bár még nem tudom miben jobb...)

[ Szerkesztve ]

(#45) ribizly válasza Reggie0 (#42) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Kevesebb zaj, több szolgáltatás, jobb minőség, több márka, ...

(#46) ribizly válasza Lord Myn (#44) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Én anno az Audigy 2 ZS-vel mást tapasztaltam...

(#47) proci985 válasza Reggie0 (#42) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

jobb zajszures legfokepp, kulso tap...

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#48) Tetsuo válasza Cifu (#6) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Meg kinyírta az E-MU-t is. :(((

(#49) arn válasza proci985 (#47) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Ez sose volt az a kategoria :)

(#50) CabalX válasza ribizly (#46) üzenetére

CabalX
(fanatikus tag)

Azért a Audigy 2 nem mai darab, már vagy 15 éve kijött... Anno tény hogy az Audigy 1 - 2 illetve X-fi kártyák mostoha mód voltak kezelve a Creative által driver fronton. Többek között ezért használtam én is Daniel K által készített pack-okat. Viszont a SoundCore chipes kártyák óta nem olvastam velük kapcsolatban túl nagy problémáról. Védeni nem akarom őket, de nézz körül más oldalakon is a neten, annyira (már) nem szidják őket az újabb kártyáik támogatása miatt. Asus-os kártyákkal kapcsolatban több szidalmat olvastam amikor hangkártya után nézelődtem - ezért és egy 30%-os akció miatt döntöttem az AE-5 mellett (na meg utóbbinak a minősége is sokat nyomott a latba).

Lord Myn - esély mindenre van és lehet, böngészd a reddit-es topikjukat ott hamarabb szoktak kijönni infók. Pár extra beállítást és kicsit kevesebb csicsát látok a commandban a contolhoz viszonyítva, szóval lehet jó lenne, csak minden funkció működjön is.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.