Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) negyedes


negyedes
addikt

•A személyes adatok tárolásának megszüntetéséhez való jog
Ez nagyon jo. :R

•Az uniós szabályokat kell alkalmazni akkor is, ha az uniós piacon működő, szolgáltatásaikat az uniós polgároknak kínáló vállalkozások a személyes adatok kezelését külföldön végzik
Vegre torolhetjuk magunkat a facebook-rol? :F

Meg a szerzoi jogokat kellene megreformalni. :K

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2) Davs


Davs
tag

Nekem is nagyon tetszik a "right to be forgotten" dolog :)

(#3) Apika


Apika
Közösségépítő

Tiszta vicc az egész...

(#4) Zefír válasza negyedes (#1) üzenetére


Zefír
őstag

Eddig ki tartott vissza? :DDD Én már töröltem. meguntam h kiposztolnak minden szart a falamra, jöna sok értesítés, betagelnek h hol vagyok, adatot gyűjtenek rólam. Hát nájn, próbálok átállni az anonimmitásra, aki akar/ akinek kell az így is elér.. fb elött is volt élet,

A cikket nem olvastam el, mert biztos h felb@szna, gondolom az ACTA-témáról szól. Ami vicc a SOPA bukása után.

Most kicsit kinyílt a szemem, hogy mennyi adatot is adok ki azzal, hogy netezek, azzal, hogy felnt vagyok fb-on. Beírtam a nevem múltkor gugliba és 2 oldalt kidobott, ami csak rólam szólt. Megjegyzem, nem vagyok beregelve 1000 helyre... Na m1. Éljen az anonym böngészés.

(#5) BotaN válasza Zefír (#4) üzenetére


BotaN
senior tag

Látom fogalmad sincs a dolgokról, de azért megért egy hsz-t. Milyen ACTA? SOPA? Semmi köze nincs a két dolognak az adatvédelemhez. Az meg megint más tészta hogy te mit értesz "töröltem magam FB-ről" meg hogy a facebook mit ért ez alatt. Attól hogy törlöd magad, csak a link szűnik meg hozzád, az adataid, képeid, tevékenységeid, minden, minden, ott marad az FB-nél és használhatja ha akarja.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#6) Zefír válasza BotaN (#5) üzenetére


Zefír
őstag

Akkor lehet hogy rosszul fogalmaztam,
Ennek az egész netes reformnak ugyanaz a lényege, és arra hivatkoznak, hogy ez kevesebb kiadáshoz vezet, miközben, újabb kiadásokat iktatnak be a rendszerbe, és szabályozzák az embert. Adatok szabad áramlása?? WTF? Jah Knowledge is free. Nem tárolhatják az adataimat? akkor mit csinálhatnak? A social network lényege itt el is bukott... másfelől, ha én felteszek egy cikket vagy egy képet a netre, ÉN és nem a szomszéd rólam, a tudomásom nélkül, akkor én azt megengedtem ezzel, hogy azt bárki felhasználja. éppen ezért nem kapcsolták le a napiszart meg a többit...

Igen a FB-ról nem lehet törölni magad, de ezt a leghülyébb user is tudja, gondoltam nem kell belemennem, akkor úgy fogalmazok, hogy fagyasztottam a felhasználóm. És nem azért hogy ne tudják ellenem felhasználni, mivel nincs mit. Azért, hogy a jövőben ne lássa minden lépésemet 200 ember, és ne kelljen azzal foglalkoznom, hogy mit posztolnak a falamra, és mit látnak meg a rokonok, még mielőtt én észre venném. És igen belehet állítani hogy ki mit lásson, stb.. De nem fogok ezzel szarozni.
a törléshez visszatérve, az oldalak 99%ról nem tudod magad törölni, mivel készítenem biztonsági mentéseket, így ha én most törlöm magam, a január 2.án készült mentésben még ott leszek. Nem az adataimat törlöm ezzel a szerverről, hanem a felhasználót szüntetem meg. Nem gondoltam, hogy ezt bárkinek is lekell írni...

Még 1 hozzászólást megért :)

Még valami?
BTW, feltüntettem a HSZ elején, hogy N EM O L V A S T A M E L A C I K K E T !

[ Szerkesztve ]

(#7) negyedes válasza Zefír (#4) üzenetére


negyedes
addikt

A facebook. :U Amugy olvasd el,mert baromira nem arrol szol. :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#8) negyedes válasza Zefír (#6) üzenetére


negyedes
addikt

Nem ertem mi a problemad,kevered itt ossze vissza a dolgokat.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#9) nbg válasza Zefír (#6) üzenetére


nbg
senior tag

"BTW, feltüntettem a HSZ elején, hogy N EM O L V A S T A M E L A C I K K E T !"

Akkor meg minek kommentelsz, te... ;)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#10) big-J válasza nbg (#9) üzenetére


big-J
őstag

nem látod ott a szájába a cigi nebánccsadmár :D

(#11) Zefír válasza nbg (#9) üzenetére


Zefír
őstag

a hsz-re válaszoltam... De , hívjatok egy moderátort aztán törölje az egész beszélgetést ha ennyire zavar titeket..

(#12) BotaN válasza Zefír (#6) üzenetére


BotaN
senior tag

Nincs baj azzal ha valamihez hozzászólsz, azzal már inkább ha böszmeségeket beszélsz mert nem ismered a topikot. Még mindig a személyes adatok védelméről van szó, hogy jön ide egy fénykép?

Amúgy meg pont annak érdekében történtek a változtatások hogy a jövőben az adataid a saját személyes tulajdonodat képezzék, amit esetenként átadsz weboldalaknak, szolgáltatóknak, akik azt felhasználhatják. Mai rendszerben lehetetlen követni ki, mit, merre, kinek, mit ad át, és hogyan tárol, ezáltal a felhasználók (már aki következetes) elég bizalmatlanok a webes szolgáltatásokkal szemben, ami nem is alaptalan a fejetlenséget látva. Ez amellett hogy biztonsági kockázat, nagyban hátráltatja a netes cégek növekedését, ennek vetnek most véget. Nem megyek bele a részletekbe, de olvasd el a cikket, és nézd meg a videót mert érdemes.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.