Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ispy


Ispy
veterán

Látom nem akar elfogyni a barna festék a készletről.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2) rii válasza Ispy (#1) üzenetére


rii
nagyúr

ez a mrákajelzésük, nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3) LanyUs


LanyUs
senior tag

Noctua NF-A14-PWM 14cm ház venti nagy csalódás számomra ( 8e Ft ). Közepes fordulaton is hangos, alacsony fordulaton pedig a csapágya csattog. Mellette a Chieftec pedig hangtalanul teszi a dolgát 5v-n. Részemről a márka felejtős :R

(#4) Bolobi válasza Ispy (#1) üzenetére


Bolobi
tag

Legalább ők még nem raknak tele mindent(mindent is) RBG Leddel :D

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#5) Ispy válasza rii (#2) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, az, ettől még nem lesz a kedvencem ez a szín, kb. semmihez sem passzol, így nálam eleve kiestek a noctua ventik.

Igaz van már nekik is szürke meg fekete, de azok is halál unalmasan néznek ki.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#6) Ispy válasza Bolobi (#4) üzenetére


Ispy
veterán

Nem kell ahhoz rgb led, hogy egy venti jól is nézzen ki, amellett persze, hogy használható is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7) Sunabouzu válasza LanyUs (#3) üzenetére


Sunabouzu
csendes tag

Cseréltesd ki.

Schnauzbart ist horizontale Aufrufezeichen!

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

Több éves fejlesztés azért, hogy 0,5mm-es rés legyen a lapátok és a venti kerete között?! :C Banyek, ezért egyesek fizetést kapnak! Ha kemény 1-1,5mm-es az a rés, akkor az már tragédia, vagy mi?

(#9) rii válasza Ispy (#5) üzenetére


rii
nagyúr

ja'hát szerintem (is) hányadék szine van ,-DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10) chey válasza Fred23 (#8) üzenetére


chey
csendes tag

Minél kisebb az a rés, annál kevesebb levegőt fúj visszafele a ventilátor, ami azt jelenti, hogy ugyanazt a légáramot vagy statikus nyomást alacsonyabb fordulatszám (és ezzel együtt természetesen alacsonyabb zaj) mellett lehet fenntartani. 0,5 mm-es rés mellett ugyanazt a légáramot 10%-kal alacsonyabb fordulatszám mellett lehet fenntartani, mint 1,5 mm-es rés és hagyományos ventilátorkeret esetén.

(#11) Fred23 válasza chey (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Persze, örül az ember minden fejlesztésnek, csak számomra az eddigi megoldások is jók voltak; ez most olyannak tűnik, mint amikor azon ugrálnak, hogy 100km-en -1dl benyát fogyasszon az új motor. Jó, hasznos, biztosan meg is éri, ha embereket foglalkoztatnak vele, de mégsem tűnik valami nagy dolognak.

(#12) cinemazealot válasza chey (#10) üzenetére


cinemazealot
addikt

És mivel a ventilátor pörög, a lapátok pedig nem sugárirányúak, hanem a végüknél (tehát a legnagyobb sebességű távolságban) érintő irányba kanyarodnak (vélhetően a kisebb szélzaj érdekében), intenzívebben hat rájuk a centrifugális erő, amitől azok sugárirányban kijjebb hajolhatnak és közelebb kerülhetnek a kerethez. Ha azonban a nyúlást elkerülendő a lapát anyagát túlságosan ridegre tervezik, egy forgás közbeni odaütődéstől a lapát eltörhet vagy kicsorbulhat, amitől a tömeg-középpontja kikerül a forgástengelyből és elkezd rázni.

Izgalmas dolgok ezek. :)

(#11) Fred23
Igen, az egy nagyon jó kérdés, hogy ezt a szintű precizitást és hatásfok növelő fejlesztést igényli-e egyáltalán egy akármilyen PC konfiguráció. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) rii válasza cinemazealot (#12) üzenetére


rii
nagyúr

" ... és elkezd rázni. .... "

garanciális időn túl ez nagyon bosszantó
a garanciális időn belül is ,-D a noctua-nak .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14) Nartaas válasza rii (#2) üzenetére


Nartaas
tag

Szerintem a saját marketingeseik is átkozzák a napot amikor ezt a színt anno valaki kitalálta a termékeiknek:D

(#15) Eugene Roe válasza cinemazealot (#12) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Valamivel a kézműves háztáji pc-t is el kell adni :D

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#16) freemanone


freemanone
őstag

Kedves cikkíró!
A cél nem a 0,5mm-es rés elérése volt. Ez egy következmény volt annak érdekében, hogy a célt elérjék! Ami pedig a hűtési teljesítmény növelése, azonos fizikai méretek mellett, zaj hozzáadása nélkül. Valamint megszüntetni a külön légnyomás, légszállítás kategóriákat házon belül és egyesíteni azt egy modellben.
Azon kívül a computexen előadó mérnök legfontosabb állítása az volt, hogy egy darab ilyen NF-A12x25 PWM venti 2db NF-F12 PWM venti közel azonos hűtési teljesítményét hozza, ugyanolyan bordán, nyílt térben. Annyi a csavar, hogy mivel csak egy venti kell, így kevesebb zaj, fogyasztás stb, ami ilyenkor evidens.

(#17) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

navégre bakker!!! erre vártam egy évet. sajnos kényszerűségből már vettem télen egy régebi modellt, de most már az összeset lecserélem erre... már csak az üzletben jelenjen meg :) :C :R

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#18) Danex válasza Fred23 (#11) üzenetére


Danex
addikt

Az a sok 1dl fogyasztáscsökkenés miatt járunk ott, hogy egy 3hengeres 1L-es turbó motor erősebb ,mint egy 2L-es szívó a '90-es évekből. Ja és emellett fele annyi a fogyasztása is.

Idővel majd csökken az ára, de inkább ezt fejlesszék sem mint azt, hogy minden lövésnél villannak az RGB ledek mindenhol az effekt kedvéért, meg WiFi jelszót kell adni a ventilátornak ;]

(#19) CsonkaImo válasza Ispy (#6) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem tartozol a célközösségbe, van ilyen. Ha lenne PC-m én biztos Noctua ventikkel szerelném.

(#20) Cyberboy42 válasza freemanone (#16) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

én úgy tudtam hogy a 12-es venti egy 14-es léghozamát tudja produkálni.... de ha duplája, az sem baj :)
a cikkíró szerintem meg tudja hogy ez a következmény, vagy fordítva esetleg? mivel tudnánk növelni a léghozamot és ezzel a "hűtési teljesítmény növelését" -ahogy írtad- hangozhat el a kérdés... minden más melett: csökkentsük a rést. jött az egyszerű válasz :D tehát meg is lett a cél nemigaz?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#21) TeeJay


TeeJay
félisten

és mi lesz majd ha porosodik netán bele is áll a por?
megfogja majd a lapátot vagy majd reszelni fogja?

másik kérdés ahogy látom a képen a motor körüli rész jó nagy lett tehát emiatt elvesz a lapátok méretéből

a Be Quiet Silent Wings 3 120-as pl jóval kisebb tehát nagyobb felületű lapátokat lehet tenni rá

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22) Ispy válasza CsonkaImo (#19) üzenetére


Ispy
veterán

Hát pedig de, volt is több fajta ventim és cpu hűtőm is tőlük, sőt a mostani hűtőm is egy NH-U9B SE2, csak szar a ventik színe, ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#23) [CsuCsu] válasza Danex (#18) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Egyetertek. A fejlodes inkrementalis, a sok kicsi fejlesztes osszeadodik idovel. Es ez szamukra egy jo szabadalom is, amit lehet ertekesiteni nem konkurens gyartoknak (ipari berendezesek, stb).

(#24) freemanone válasza Cyberboy42 (#20) üzenetére


freemanone
őstag

Azért a matek nem teljesen ilyen sima, hogy dupla. :)
Itt beszél róla ebben a videoban: [link]
8:20-nál beszél a demo-ról, ahol az új venti a két régi csúcs ellen.
Egyébként nálam is instant get lesz egy szett, amint megjelennek, hogy leváltsák az előző modelleket.

[ Szerkesztve ]

(#25) ZnVjaw0K válasza TeeJay (#21) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

A közepén kicsi a kerületi sebesség. Kb mindegy hogy van-e ott lapát vagy nincs, ellentétben a szélével.

(#26) kalmani


kalmani
tag

Évek óta szkeptikusan figyelen a ventik fejlődését.
Történt, hogy a szuper modern, és drága be quiet! légkavaróm mellé betettem egy igen olcsó Alpenföhn Basic ventit. Valami csoda folytán a negyed áron beszerezhető Alpenföhn jóval csendesebben végzi a dolgát, azonos fordulatszám mellett. Szóval már nem hiszek a nagy fejlődésben.

(#27) #06658560 válasza Fred23 (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

minden lapátos áramlástechnikai gép esetén a lapát és a ház közötti örvénylés az egyik legnagyobb probléma. Ami súlyosbítja jelen esetben a rés csökkentését, az a ventilátor egyoldalú csapágyazása, ami az ütésmentes járásnak nem kedvez.

(#28) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ahogy nézem a 2017-es computexen ugyanazt mutatták be amit a 2016-oson. Szóval nem 1 év kellett, hogy elkészüljön, hanem 2.

Aki hülye, haljon meg!

(#29) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Ha a jelenlegi Noctuáim elhullanának (nehezen hiszem), akkor kipróbáljuk. De több, mint elégedett vagyok velük. A nagyon jó még jobb lett.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#30) kisbalázs válasza LanyUs (#3) üzenetére


kisbalázs
tag

Nem semmi, pedig nekem csak noctua van mindenhol a 10 éves dupla xeonon a zsír új ryzenen és a lassan öt éves 7850k n is. Egyiknek sincs hangja. Esetleg garancia?

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#31) Male


Male
nagyúr

Csak a tartósságról: 7 éve vettem itt a PH!-n használtan két Noctua P12-t... azóta 24/7-ben mennek leszabályozva, hangtalanul... ...még két S12, amiket korábban vettem, szintén ezt teszik, csak azoknak a pontos dátumát nem tudom.

(#32) Tian66 válasza Ispy (#1) üzenetére


Tian66
senior tag

És amíg tart ez a f*S szín addig az én gépemben akkor se lesz ha még kávét is főz! Pláne 10000.-ert. Túl van tolva egy kicsit...

(#33) TeeJay válasza ZnVjaw0K (#25) üzenetére


TeeJay
félisten

oké azt még el is hiszem de a por marhára be fog állni egy idő után 0,5mm-be
láttam én már beragadt ventilátor lapátot :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34) Ispy válasza Tian66 (#32) üzenetére


Ispy
veterán

Kétségtelenül jó ventiket csinál a noctua, de vannak még a piacon bőven, akik jókat csinálnak, és olcsóbban. És ehhez jön még ez a szín. :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35) CsonkaImo válasza Ispy (#34) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Noctua nem a designer vonalra szánja a ventilátorait, így lényegtelen a színe. Nálunk a cégnél csak ilyen ventik vannak a gépekben, mert fontosabb hogy meddig bírják, mint milyen a kinézetük. Ahogy írtad Te is, aki a gépét nézegeti, az választhat több design-os ventiből is.

(#36) DonToni


DonToni
aktív tag

EKWB Vardar lájkolta ezt a bejegyzést...?! :D :D :D

-Anti-

(#37) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Akkor az e-Loop "0mm"-el mi? :U

(#33) TeeJay
low rpm és 4mm-es hézaggal? ;] oda még a kezem is beakad 😂(ez egy sírva nevető emoji)

[ Szerkesztve ]

-

(#38) Maelephant válasza Ispy (#34) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Van átszínező szettje a Noctuának.

[link]

(#39) ZnVjaw0K válasza TeeJay (#33) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Szerencsére ilyen irányú tapasztalatom nincs, mert már régóta teljeskörű porszűréssel használom a gépeimet, de nekem furcsa lenne ha meg tudna állni a por 0.5mm-re a 45km/h-val száguldó lapátvégtől. Max egy lángossütödében.
Amúgy szerintem ha már valaki nem szűri a port, akkor érdemes takarítani időnként. Aki arra se képes, az szerintem nem is ezt a kategóriát keresi.

(#40) rii válasza Maelephant (#38) üzenetére


rii
nagyúr

nekik is kell valami hülyeséget csinálni, aminek semmi köze magához a hw-elemhez

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41) Manbal


Manbal
senior tag

de most komolyan, a világ legjobb ventillátorait ők csinálják, csendesség és strapabíróságból magasan a piacon a legjobbak! ki nem szarja le a színt? én nem nézegetem a gépet, én használom :) nagyon sok fajta venti gyártót kipróbáltam, szóval nagyon is tapasztalatból írok!

nálam folyamat megy egy 20cm-es, 2db 15-ös, és egy 6cm-es noctua pwm venti, és alig van hangja minimál fordulat számon, ha meg kell rásegítenek még 20 cm-esek, de mivel annyira jól összeraktam a gépemet, még ebben a nagy "nyári" hőségben sincs szükség szinte soha sem arra hogy bekapcsoljanak a többiek. pedig 66 foknál már bekapcsolnának...

[ Szerkesztve ]

(#42) simlisgumis válasza Manbal (#41) üzenetére


simlisgumis
tag

Na azért ez egy kicsit erős kijelentés , vannak még ott versenyzők! Pölö Noiseblocker vagy a Sanyodenki.

(#43) Eugene Roe válasza Ispy (#34) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Phanteks és Thermalright jutnak hirtelen az eszembe, a noctua azért többnyire az utolsó 5% teljesítmény megszerzése +25-40%-os áron, ami minden csak nem racionális. Persze Magyarországon az ilyen dolgok furán működnek.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#44) Szipó


Szipó
tag

A színezésbe is ölhetnének egy kis időt :D A feketék jól néztek ki

Vissza a régi kezelőfelületet!

(#45) #72042496 válasza CsonkaImo (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezek a retail Noctuák épp, hogy nagyon is dizájnosak, ezért tudnak olyan megosztóak lenni. (Az industrial ventilátorok azok, ahol a megjelenés nem szempont, teljesen máshogy is néznek ki.)

[ Szerkesztve ]

(#46) józsi9995 válasza Ispy (#34) üzenetére


józsi9995
tag

Nincs ezzel a színnel semmi gond, csak te fújod föl ezt a dolgot. De ha zavar a színe akkor ne bámuld állandóan, csak rakd be a gépbe és hagy hadd pörögjenek.
Nekem nincs Noctua-m, de az se zavarna ha a jelenleginek hupilila színe lenne.

(#47) Thocy a ZAGY válasza Nartaas (#14) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

A hozzászólások alapján bizosan sokan nézegetik a ventiket a gépük belsejében, vagy az üveg oldallalon keresztül, ha olyan házuk van, de vélhetőleg vagyunk még páran, akik beépítik, aztán félévente-évente esetleg portalanítunk, egyébként meg tök nem érdekel mi van a házon belül, ha az jól működik. Tulajdonképpen már a ház sem érdekel, azt is rejtem el, hogy ne is lássam, ne legyen útban, pedig egy középkategóriás, letisztult formavilágú Antecről beszélünk, amire nem olyan rossz azért ránézni. Kinőttem a bütykölős korszakomból, már csak használni szeretném a gépet. Ahogy az emberek többsége is szerintem.
Szóval tőlem maradhat barna amíg csendben teszi a dolgát jó sokáig. Eddig nekem pozitív a tapasztalatom a márkával.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#48) Ijk


Ijk
nagyúr

Nekem speciel tetszik a színük, de nem volt még ablakos házam.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#49) J.J. András válasza cinemazealot (#12) üzenetére


J.J. András
őstag

az erdeti cikkben pedig a hőtágulás a fő ludas, amiért eddig nem tudtak 1mm alá menni...

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#50) zetor2000 válasza Manbal (#41) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért a Papst is tud valamit a ventilátorokról. Sajnos a PC szegmens nem a fő területük, de megfelelő boltban árulják a ventijeiket, illetve néha szóbaállnak mezei vásárlókkal is itt Monoron vagy hol...
Anno volt tőlük 10db extra halk (12dB) 8 centis, de eladogattam az akkori gépeimmel együtt.

A színnel nincs gond, amíg zárt a gép oldala...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.