Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sto1911


sto1911
veterán

Remek :C , ki is problaom ha megjelenik, mert az osregi EPSON SC680 nyomtatom nem indul 7x64 alatt :(

(#2) Karma válasza sto1911 (#1) üzenetére


Karma
félisten

Nekem ugy jott le, hogy ezt a rendszert az alkalmazasokhoz talaltak ki, ismerve a Virtual PC korabbi kepessegeit (bar a 2009-et nem ismerem) sok remenyt nem fuzok egy mukodo USB virtualizaciohoz. A VMWare-ek viszont nevetve tudjak ezt, en pl. a Logsys FPGA programozo pockot is azzal hasznalom OSX hoston (XP a guest).

“All nothings are not equal.”

(#3) sto1911 válasza Karma (#2) üzenetére


sto1911
veterán

Remelem azert az uj VPC-vel menni fog ez is, kenyelmesebb, mint egy kulon v. gepet inditgatni :)
Mindenesetre pozitiv probalkozas az MS reszerol.

(#4) kraftxld válasza Karma (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bármilyen USB eszközt át lehet dobni a virtuális xp-nek az XP módban.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Még életemben nem foglalkoztam virtuális oprendszerrel, de ha én ezt az XP módot felteszem x64-es Win7-re, akkor a virtualizált XP is 64bites lesz, vagy az csak 32?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) alien24


alien24
tag

gyoker dolog,h home premiumra nem lehet ferlakni.
se a regi nyomtato ,se a scanner ,se a webcam nem megy csak xp -vel.
rendesen warezra kenyszeritnek :/ pedig xp -m is vista-m is eredeti

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#7) Kendek válasza Apollyon (#5) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

XP SP3, csakis 32 bites lehet. A 64 bites XP alig terjedt el, és csak a második SP-ig jutott a Server 2003-al egyetemben.
Végre elkészült, akkor majd meglesem megint amint le lehet tölteni.
Ezt a kizárólag legális Windows 7-re lesz telepíthető dolgot meg nem tudom, hogy honnan vettétek, max annak nem fog sikerülni letölteni, akinek már letelt a próbaideje, vagy telefonon keresztül aktiválta rendszerét egy olyan kulccsal, amit már online nem fogadott el. Próbaidősek meg crack-esek nem akadnak fenn ezen a WGA-ellenőrzésen.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#8) Depression


Depression
veterán

Mindig azt hittem, hogy alt+tab szerűen, vagy külön ablakban fog futni egy XP.
De ez a megoldás zseniális, hogy észre sem lehet venni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) #16820480 válasza kraftxld (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom hogy ez mennyiben különbözik a virtualbox-tól, de azalá telepített rendszer csak azokat az eszközöket tudja használni, amihez a host rendszernek van drivere. tehát hiába tolok fel egy XP-t virtualbox alá, ha mondjuk a linux keret, amin a VB fut, nem támogatja az adott nyomtatót/webkamerát, akkor az XP sem tudja majd elvileg kezelni.

(#10) Lars válasza alien24 (#6) üzenetére


Lars
őstag

Nem akarom védeni a microsoftot, de szerintem nem az ő hibájuk, hogy a webcam, vagy a scanner gyártója nem veszi a fáradtságot egy normális driver megírására.

(#11) Kendek válasza #16820480 (#9) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nyilván az ősrégi EPSON SC680 típusú nyomtatóhoz van XP driver, annyira azért nem lehet őslelet. Viszont csak akkor jó, ha van egyáltalán rajta USB port, mert nyomtató porttal már nem működik így a dolog.

<-ƘƘ->

(#12) #40553216 válasza #16820480 (#9) üzenetére


#40553216
törölt tag

ez nem így van.én is XP-t raktam VBoxba Ubuntura, a Canoscan 8400F szkenner miatt (mert a Canon b@szott drivert adni Linuxhoz), itt simán megy, míg a Linuxot egyáltalán nem támogatja. Mert amikor a VBoxban csatolod, akkor a Linuxról leválasztod.

[ Szerkesztve ]

(#13) Karma válasza #40553216 (#12) üzenetére


Karma
félisten

Így van, az USB virtualizálás ennél alacsonyabb szinten működik, nem befolyásolja a host rendszer driver-ellátottsága. Mondjuk Linux hoston, VirtualBox-szal inkább hátrány, ha a host is felismeri - elképzelhető, hogy nem tudja elengedni a drivert, így nem lehet átkötni a virtuális USB buszra :( (Nekem az volt a tapasztalatom. De egyébként is VMWare párti vagyok).

“All nothings are not equal.”

(#14) floatr válasza #16820480 (#9) üzenetére


floatr
veterán

Én sem ezt tapasztalom. A vbox guest eszközkezelése a hosttól kevésbé függ.

(#15) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Jah félre is értettem én meg. Tényleg, hogy a gazda oprendszernél az az előnyösebb, ha nincs driver az adott USB-s eszközhöz, mert nehezen akarja a vendég rendszerhez csatolni. Viszont VBoxnál akkor is gond van mikor először csatolná az ember, akkor telepíti a driver-t majd ki kell húzni, meg be kell dugni az USB-s csatit, mert nem akaródzik elengedni a gazdi.

<-ƘƘ->

(#16) engusz válasza alien24 (#6) üzenetére


engusz
veterán

Én is hiányolom a Home Premium támogatást. De ez van, ezt kell szeretni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) moonman válasza alien24 (#6) üzenetére


moonman
titán

"rendesen warezra kenyszeritnek"

ki kényszerít, hogy használj Win7-et? :F

(#18) moonman


moonman
titán

látom, sokan VMWare-hez meg VirtualBox-hoz hasonlítgatják. semmi köze ezekhez, a Windows XP Mode nem kifejezetten OS virtualizációs környezet, "csak" egy kompatibilitási réteg a Vista-előtti alkalmazásokhoz. az egy másik dolog, hogy történetesen virtuális gépezéssel oldották meg, de akkor sem a fentiek versenytársának szánta a cég.

Home Premiumra azért nem elérhető, mert ennek is van egy licencköltsége, a HP pedig "túl olcsó" ahhoz, hogy benne legyen még egy külön XP licenc is. aki Home Premiumon akar virtualizálni, az használja a Virtual PC 2007 SP1-et, vagy ha az nem tud eleget, VMWare, illetve VirtualBox.

én inkább azt nem értem, miért csak 22-től lehet letölteni, amikor elsősorban vállalatoknak szánták, nekik pedig már a Win7 is több, mint egy hónapja elérhető.

(#19) bobsys válasza alien24 (#6) üzenetére


bobsys
addikt

:DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#20) bpx


bpx
őstag

kár hogy csak VT-vel megy (inteles oldalon), így marad a virtualpc + xp 32bit
no nem mintha lett volna eddig bármi, ami w7-en ne ment volna nálam

(#21) bobsys válasza moonman (#18) üzenetére


bobsys
addikt

én inkább azt nem értem, miért csak 22-től lehet letölteni, amikor elsősorban vállalatoknak szánták, nekik pedig már a Win7 is több, mint egy hónapja elérhető
app-v, med-v vagy a teljes mdop pack ?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22) moonman válasza bobsys (#21) üzenetére


moonman
titán

az megint más. ha cégeknek ajánlják, akkor legyen is elérhető.

(#23) bobsys válasza moonman (#22) üzenetére


bobsys
addikt

en nem latok olyan nagy dolgot ebben az xp modban
az altalam emlitett megoldasok szimpatikusabbak
persze egy darab nyomtatoert egyszerubb feltolni a virtaul xp mode-ot
en mondjuk mar ott elakadtam hogy tomegesen kell az xp mode (mondjuk 1000gepre) valami regi app, hw miatt

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24) Duree


Duree
veterán

Hát nem tudom mi értelme van.

duree54

(#25) fatal` válasza Karma (#2) üzenetére


fatal`
titán

Én szkennelésen kívül másra nem használtam eddig (szkennerem nem megy x64 alatt), tökéletesen működött.

(#26) kraftxld válasza bobsys (#23) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah, problémásabb alkalmazást nagytételben egyszerűbb MED-V vel vagy TS remoteapp-al teríteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27) Tolkarius


Tolkarius
tag

zsír, bár jó lenne egy olyan op rendszer ami alapból teljesen kompatibilis az előző generációkkal.

(#28) fatal` válasza moonman (#18) üzenetére


fatal`
titán

Régi VirtualPC nem kompatibilis a win7tel, ki is írja, ha telepíteni akarod. Így, akinek HP van annak VMWare vagy VirtualBox.

(#29) Kendek válasza fatal` (#28) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Csak az új megy fel, az a kompatibilis változat, KB958559 a neve. Viszont akkor kell a hardveres támogatás.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30) Oliverda válasza Duree (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Elég sok értelme van. Elég ha végigolvasod a topikot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) fatal` válasza Kendek (#29) üzenetére


fatal`
titán

Ezt írtam én is. :)

(#32) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Vajon RCvel is működik? Mert az igazából még egy bő fél évig eredeti...

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#33) Khelben válasza fatal` (#28) üzenetére


Khelben
nagyúr

Régi VirtualPC nem kompatibilis a win7tel

Dehogynem.

(#34) Karma válasza Oliverda (#30) üzenetére


Karma
félisten

Hagyd. A mobilarénát is hasonló értelmes egysorosokkal szokta spammelni.

moonman: Ha úgy néz ki, mint egy kacsa, úgy hápog, mint egy kacsa, akkor ez egy kacsa. Főleg, mivel ez csak egy Virtual PC :U

“All nothings are not equal.”

(#35) engusz válasza moonman (#18) üzenetére


engusz
veterán

Talán még fizetnék is az XP módért, hogy működjön Home Premium-on is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#36) moonman válasza bobsys (#23) üzenetére


moonman
titán

egyelőre úgy tűnik, nálunk sem lesz rá szükség, csak az elvvel van bajom. nademindegy.

(#37) moonman válasza Tolkarius (#27) üzenetére


moonman
titán

és 360 GB helyet foglal, 12 GB memóriát fogyaszt és másfél óra, mire bebootol.

(#38) moonman válasza Karma (#34) üzenetére


moonman
titán

pontosabban egy Virtual Server RemoteApp-pal megspékelve. ;)

(#39) moonman válasza engusz (#35) üzenetére


moonman
titán

ha csak a pénzen múlik vegyél Professional-t és máris működik. :)

(#40) engusz válasza moonman (#39) üzenetére


engusz
veterán

Annyival többet azé' nem. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#41) Zénó1000


Zénó1000
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, hogy mire megyek azzal az XP licenccel amit adnak? Önmagában az XP mód nekem felesleges, mert játékok futtatására nem jó, ellenben az jó lenne ha a win7 megvásárlásával egy teljes értékű XP-hez is hozzájutnék. Az, hogy adnak XP licencet hozzá azt jelenti, hogy telepíthetek a gépre XP-t is?

(#42) Csakénvagyok válasza Zénó1000 (#41) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Nem úgy ahogy gondolod. Ha a Win7 mellé teszed az XPt ahoz külön licenc kell. MInt ahoz is ha virtuális gépen futatod. Viszont így ha rendelkezel a megadott W7 verziókból valamelyikkel akkor felteheted a virtuális XP környezetett. Ez a licenszes dolog itt csak jogi csűrés.csavarás.

(#43) moonman válasza Csakénvagyok (#42) üzenetére


moonman
titán

a Windows XP licenc kizárólag a letölthető "Windows XP Mode"-nak keresztelt előkonfigurált környezetre és arra is csak a Windows Virtual PC-ben való futtatására érvényes. se külön gépen, se másik virtuális gépen nem használható.

(#44) Zénó1000


Zénó1000
csendes tag

Köszi a válaszokat. ((Akkor már csak azt nem értem, hogy a cikkben ugyan miért örültek annyira annak a francos licencnek, vagy miért volt az annyira hangsúlyos, hogy még egy teljes értékű licencet is kap a vevő?))

[ Szerkesztve ]

(#45) moonman válasza Zénó1000 (#44) üzenetére


moonman
titán

mert kap. ingyen.

(#46) #40553216 válasza Karma (#13) üzenetére


#40553216
törölt tag

+Kendek
nekem simán megy bármelyik usb fel-lecsatolása host-guest között, pendrive, nyomtató is, amelyek működnek az Ubuntu alatt is.

(#47) #40553216 válasza moonman (#18) üzenetére


#40553216
törölt tag

vicces a licencköltségre hivatkozni, mert ennek az árát az m$ szabja meg. és egy 8 éves rendszerért még pénz kérni ilyen formában... hahaha

[ Szerkesztve ]

(#48) Oliverda válasza #40553216 (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha bemész a bótba' kapsz ingyen XP-t? Nem. Ugyanaz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) Yutani válasza #40553216 (#47) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát, azt a 8 éves rendszert még igen-igen sokan használják. Talán azért.

#tarcsad

(#50) #40553216 válasza Oliverda (#48) üzenetére


#40553216
törölt tag

azért én feltételezem, hogy aki win7-re VÁLT, annak előtte is volt window$a, sőt, igen nagy arányban XP-je, licenccel. nagyon leegyszerűsítve: azt átcseréled, vagy annak a licencével lehetne használni. mert így másik gépet kell venni, felesleges költség, dupla hely, dupla áramfogyasztás, stb. szerintem. sőt, mintha lenne bizonyos körülmények között ingyé' upgrade Vista-7 irányban. akkor az hogy van?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.