Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bici


Bici
félisten

A tudását tekintve elég jó eséllyel indul.
Grafikai szempontból egyértelműen győztes, és a példaprogik hosszát elnézve, kezdőknek is elég jól fog jönni a könnyű nyelv.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2) Gregorius válasza Bici (#1) üzenetére


Gregorius
őstag

A tudását tekintve elég jó eséllyel indul.
Grafikai szempontból egyértelműen győztes

Miért is? Én nem látok a tudását illetve a grafikus képességeit illetően semmi olyat, amit a konkurencia ne tudna felmutatni.

(#3) Bici válasza Gregorius (#2) üzenetére


Bici
félisten

Végignéztem jópár példa progit, és van pár olyan, ami sem Flash-ben, sem silverlight-ban nincs benne, pl. görbült gradiens (görbe vonal, és a színátmenet tengelye, követi a görbületet.) Ezt flash-el, csak sok egymás mellé rakott vonallal tudod megoldani, ami lassú, ha mozgatod.
Nem beszélve arról, hogy van lehetőség egymást keresztező görbék esetén annak kiválasztására, hogy összekapcsolódjanak egy metszéspontot kialakítva (mint a Flash-nél), vagy ne kapcsolódjanak össze (mint az Illustratornál). Ezt a Flashből állatira hiányoltam. Silverlight is csak az egyiket tudja, már nem tudom melyiket.
Ezenkívül tud 3D-t is.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) FTeR válasza Bici (#3) üzenetére


FTeR
addikt

3d alatt azt érted, h 2d-ben szimulálnak alakzat forgatását?
erre vannak próbálkozások flashben is. silverlightban meg rakat showcase van, ahol pl autót vagy egyebet lehet körbejárni.

(#5) floatr válasza FTeR (#4) üzenetére


floatr
veterán

Az FX natív 3d-t használ opengl-en keresztül.

Flash-ben meg ott van a péjpörvizsön a maga szoftveres 5-10 fps-es effektjeivel, meg előrenderelt animációkkal (hogy azt én mennyire gyűlölöm...)

(#6) FTeR válasza floatr (#5) üzenetére


FTeR
addikt

ügye a silverlight a WPF egy lebutított* változata, ami alapból 3D, csakhogy DX, amivel bukik a crossplatform**...
mondjuk azt ígérik, h 3.0-ban megoldják a dolgot.

nem hiszem, h sun lépéshátrányban lenne, ez a piac most kezd beindulni, a flash korlátai végett (akárhogy nézzük nehéz benne fejleszteni) csak tengődött a piac.

*v2-ben van pár olyan fícsör, ami még nincs WPF-ben, de tervezik a bevezetését.
**persze hangoztatnak vmi biztonsági megfontolást, miszerint böngésző ne piszkáljon a gpu-ban...

szerk: nektek működik az annál a javascriptes mókánál a click to play? nekem eltűnik a kép, de nem jön be helyette a videó...

[ Szerkesztve ]

(#7) floatr válasza FTeR (#6) üzenetére


floatr
veterán

Ez a krosszplatform sosem volt az erősségük

Amellett viszont nem értem a biztonsági problémát. Ha simán turkálhat "bármiben" egy weboldalba ágyazott ojjettum, akkor má miért gond h a gpu-t is megtekeri?

(#8) Bici válasza FTeR (#4) üzenetére


Bici
félisten

Egyelőre Silverlight egyáltalán nem tud 3D-t, bár a 2.0-t (korábbi 1.1) még nem taulmányoztam át eléggé. Az egy nagyon kiforratlan eszköz, pedig nagyon jónak tűnik, várom is, hogy rendesen működjön.
off: Nekem az a bajom, hogy a SL 2.0 telepítése után az 1.0-s alkalmazások újra felrakatják velem az 1.0-s silverlight-ot, ami után a 2.0-s dolgok megint nem működnek, és installálhatom fel azt is újra...

A Flash-ben ottt van a Papervision, meg a Sandy3D, de mindkettő vicc kategória.

Jelenleg a Silverlight-ot, és a JavaFX-et tanulmányozom, hogy végre leszokhassak a Flash-ről. Nem vagyok elfogult egyikkel szemben sem, egyedül a Flash kerget a sírba, de nagyon... A CS4 (Flash player 10) tartogat pár újdonságot: gyengusz 3D, újabb csicsa effektek, ahelyett, hogy a házon belüli Illustratorból vennének át vektorgrafikai elemeket, javított szövegkezelés, stb.
Tulajdonképpen, a 10-es verzió szinte csak a Silverlight, és JavaFX majmolása, gyenge színvonalon.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) FTeR válasza floatr (#7) üzenetére


FTeR
addikt

silverlightnál nagyon rágyúrtak a crossplatformra, egyedül linuxra nincs hivatlos támogatás, de novell már oda is elkezdte portolni a v2-t. egyetlen szépség hiba, h az egész mono kell hozzá, amit egyébként sem túl egyszerű telepíteni. viszont megvan az az érdekessége, h gond nélkül megy offline az összes moonlight cuccos.
sl-ben nagyon durva security korlátozások vannak. még a cross site tartalom elérést is úgy kellett "kikönyörögni".

#8
lehet félreérthető voltam, sl-ben egyáltalán nincs 3d. ez volt az első amit kivettek WPF-ből, amikor elkezdték a sl-t fejleszteni.
a v2-ben (nem 2.0, vmiért így döntöttek...) az a lényeg, h alá rakták a .net-et és már nem csak a böngésző javascriptjét használja (szal többek között C#-ból vagy bármilyen másik .net-es nyelven piszkálhatod a HTML DOM-ot), plusz beleraktak vmi stylingos mókát, mivel a templates móka a designerek számára túl összetett forma volt.
azt rebesgetik, h köv verzióba tervezik a valós 3d mókát.

a telepítősdi sztem a beta bugja, hiszen a .net-nek pont az az egyik fícsöre, h párhuzamosan tudnak futni a verziók. inkább a korábbi beta verziókkal van gond, mert azokat nme támogatják párhuzamosan.

[ Szerkesztve ]

(#10) Bici válasza FTeR (#9) üzenetére


Bici
félisten

Aha, lehet, hogy még a beta szórakozott velem...
Na mindegy, én "fejlesztő + dizájner" fejjel (nem ez a munkám, csak mellékesen) örülök a silverlight-nak, és a JavaFX-nek is.
A JavaFX-el még nem csöcsöltem olyan sokat, csak egy eccerű szerkesztőt nézegettem, meg a példaprogramokat, de nem világos számomra, hogy van-e lehetőség HTML-be ágyazni... Amit eddig láttam, az úgy műxik, hogy a .jnlp fájlt meg akarja nyitni a Java segítségével, amihez ugyibár le kell szedni a java-t, fel kell installálni, hogy működjön. Ez a "macera" Silverlight-nál is fennáll. Ebben a Flash jobb, mert nem kell install cuccokat lementegetni a gépedre, hanem csak 2-3 OK gomb a böngészőn belül, és minden műxik.
pl.: a főnököm tuti nem töltögetne semmit lefelé, inkább menne más weblapra, holott potens vásárló/megrendelő lehetne a cég elég sok területen.

mod: Ez a mono dolog hogy működik? Akkor is kell, ha én egy előretelepített linuxos netbook elött csücsülök, és sz@rt sem értek hozzá, minössze meg akaromnézni egy cég sliverlight-os weboldalát?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) FTeR válasza Bici (#10) üzenetére


FTeR
addikt

sl-hez sem kell külön lementeni, minden megy automatikusan, elméletben 2 kattintás, fx-ben talán 1-el több.
viszont arról ne feldkezz meg, h flash soxor csak frissíti magát ezért tudja házon belül elintézni, míg a többit újonnan telepíted. flashnek is van külön telepítője, asszem opera alatt csak azzal érhető el.

számomra sl-ben az a abszólút kedvenc, h teljesen beépül a DOM-ban. javasciptbűl hívhatsz sl fügvényt és sl-ből futtathatsz javascriptet és oda vissza minden objektumot elérsz. ráadásul be lehet rakni háttér elemnek, szal sl fölött bármilyen html elem lehet.

a mono az a novell .net implementációja. nemrég értek a 2.0 98% implementáláshozoz, miközben több 3.0 fícsört is behoztak (LINQ, WPF egy fura implementációja). ehhez képest a .Net most tart 3.5-nél (elég durva különbségek vannak) és szeptemberben már jön a köv. verzió.
egy normális sl elkészítéséhez abszolút nincs kapacitásuk, így a mono-t bővítik úgy, hogy működjön böngésző modulként. úgye sl alapból egy teljesen különálló framework, semmi köze az asztali vagy compact .net-hez. (persze annyi közve van, h az Sl alá rakott .net az ugyanaz mint a teljes csak kiszedtek belőle libeket meg agyon optimizálták).
sztem az a legegyszerűbb ha elmész az oldalukra és megnézed a telepítési útmutatót. én már elég régen jártam ott, lehet azóta már javult a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#12) Bici válasza FTeR (#11) üzenetére


Bici
félisten

Oks, köszi az infókat. operához is van már asszem egy klikkes fless install, de nem tuti.
Az opera alatt nem műxik a SL, FF alatt meg lementi a Silverlight.2.0.exe fájlt. Ezt kell felrakni, ráadásul open opció sincs, csak save, és cancel.
IE alatt nem néztem.
Az valóban szuper a sliverlight-ban, hogy a javascript-el, és a html-el szorosan összefügg, de azért a java-val a Flash is tud kommunikálni. Igaz, HTML-el nem műxik együtt.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) FTeR válasza Bici (#12) üzenetére


FTeR
addikt

müxik opera alatt, csak át kell másolni neki a fájlokat, meg van egy user script hozzá. [link]

(#14) Bici válasza FTeR (#13) üzenetére


Bici
félisten

Wow, köszi kipróbálom! :C

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15) Bici válasza Bici (#14) üzenetére


Bici
félisten

Sajna, nem műxik: Ezt írj aki felül egy szürka csíkon:
InitializeError- Failed to load pre-requisites for the application
Az oldal közben fehér, se kép, se hang.
A silverlight-ot leszedtem, a ddl-eket átmásoltam, csináltam userscript mappát, beleraktam a javascriptet, és megadtam a konfigban az útvonalat.
9.51-est használok... :F

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) FTeR válasza Bici (#15) üzenetére


FTeR
addikt

a script blogján atz írja, h ez csak v1-hez kell, a v2 megy sima telepítésből...

(#17) Bici válasza FTeR (#16) üzenetére


Bici
félisten

Hát, ez így elég tré. Visszacsináltam.
A 2.0-ás silverlight cuccok működnek, de csak félig. A billentyűzetről nem fogad el semmit, ezt írják is az 1.0 ismert hibáinál.
Az 1.0-ás cuccok, pl. a silverlight showcase be sem töltődik.
Ez még elég béndzsa... Talán jobb lesz, ha végleges lesz a 2.0.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) floatr válasza FTeR (#9) üzenetére


floatr
veterán

Több platform: win, mac (ppc és ia) -- ez elég sovány felhozatal ahhoz képest h mac-re már korábban is fejlesztettek, nomeg a dizájnereket nehéz lenne lebeszélni a macről a sl kedvéért.

A "durva" biztonsági korlátozások közé nem sorolnám a több site-os kapcsolatot. Ez az egyik alap "homokozó"-elv, amit a flash-nél és az appletek-nél is ősidők óta alkalmaznak. Amellett még mindig nem látom h mitől lesz biztonságilag kifogásolható, ha egy ilyen motor a CPU mellett a GPU-t is tudja használni. Ezzel az erővel a lebegőpontos műveleteket is korlátozhatnánk, vagy akár a nagy F-betű kiíratását is...

(A mono telepítése nekem csomagkezelőből megy. 3 kattintás az nem egyszerű?!)

---

Egyébként visszatérve a témához nekem úgy tűnik, az fx inkább a flex ellenlábasa lesz

(#19) Bici válasza floatr (#18) üzenetére


Bici
félisten

Én valahogy úgy tudom elképzelni a JavaFx jövőjét, mint pl. skinnelhető, dizájnos email kliensek, azonnali üzenetküldők (pl. multiplatform, multiprotokoll egyben), és kisebb weboldal figyelők, pl. IWIW, facebook widget, gugli desktop, online időjárás figyelő, kisebb online játékok, meg ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20) FTeR válasza floatr (#18) üzenetére


FTeR
addikt

kb fél éve nétem moonlight telepítését, 2 oldalon keresztül írta vagy 25 lépésben, h mit hova kell másolgatni, meg miylen bejegyzéseket kell megváltoztatni. azt írták, h tervezik telepítő elkészítését, de még semi konkrét nincs. lehet azóta elkészültek vele.
de ettől függetlenül is overkill egész monot felrakni moonlight kevéért.

így kell nézni a listát:
ie6/7/8 win
firefox 2/3 win
firefox 2/3 mac
safari (nemtomhány) mac
safari -||- win
opera 9 win (már régóta ígérik, h rendesen fogják támogatni, de a betákkal eddig még mindig volt gond)
opera 9 mac
ie WM 5/6
symbiam nemtomhány és a böngészője.
és végül linuxra is érkezik az alternatíva. ugytom,h mint ahogy a mono nem kap különösebb támogatást ms-től, addig a moonlight igen.

máris láthatjuk, h van 2 olyan platform is, ahol pl flash nincs (habár pár hónapja van némi próbálkozás).

(#21) xyz2005


xyz2005
csendes tag

Már 2009 közepén járunk. A JavaFX eljutott az 1.2-es szintre a SilverLight a 3-asra és a Flex a 4-es béta 1-ig.
A SilverLight-ról szólva hát Microsoft termék vita nincs :),ergo nem árt,ha van egy ASP.NET hostod. A Flex annyival jobb,hogy az ASP.NET-en felül támogatja a PHP,CF(ha már egyszer Adobe) és a J2EE.
Amivel egyértelműen a JavaFX előtt halad a Microsoft és Adobe az a GUI fejlesztés.A Microsoftnak ott van a Blend 3 az Adobénak a Flash Catalyst béta és hol marad a Java? Hát ott,hogy a GUI-val ott kell szöszölni,amíg lehet,hogy a 2 konkurenciával a GUI megalkotása 2-3 óra.
A Flexnél nem ismertem az 1-es változatot,de a 2-est már igen hát már abba is volt vizuális lehetőség,ergo már ott sem kellett az-hogy egy egyszerű példával éljek-,hogy egy gombot kódsorral kelljen elhelyeznem,elég volt ott is csak,hogy ráhúztam a "vászonra" és módosítottam az adatait az IDE-n,ahogy az már régen megszokható volt számomra.
A véleményem az,hogy amíg ezt nem oldják meg addig nem is fogok a JavaFX-el foglalkozni,inkább használom a Flex-et ActionScripttel vagy a Silverlight-ot C#-al vagy Delphi Prism-mel,minthogy egy kinézetet is fel kelljen kódolnom.
Lehet,hogy valaki eszméletlenül szeret gépelni,de én nem tartozom közéjük.Nem friss dolog ez,hogy a komponenseket csak ide-oda huzogattad és az IDE-n módosítottad a méreteit és egyéb paramétereit,hát akkor miért nem csinálta ezt így meg a Sun már az első kiadásnál úgy ahogy a MS vagy az Adobe.

Ezt szeretném kijelenteni,hogy ez csak az én egyéni véleményem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.