Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Navégre :C . Akkor intel/AMD/Nvidia + notebook/mobileszköz és TV-gyártók tessék széleskörben implementálni! Főleg, h nem licenszköteles, mint a vacak, örökké hátul kullogó HDMI.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) parkr


parkr
őstag

HD DisplayPort-nak kellett volna elnevezni, mert így a népnek továbbra sem kell majd... :)

[ Szerkesztve ]

(#3) t72killer válasza parkr (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A készülékgyártóknak kellene észnél lenni, a vásárlók 90%-a max az USB-ről tudja, hogy hívják.

Amúgy leginkább a multifunkciós Dockport változatának látom értelmét, nagyon tudnék értékelni egy hibrid gépet/subnotit+4kTV-t 1-2 ilyen csatival.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) ricinus13 válasza parkr (#2) üzenetére


ricinus13
senior tag

Retina DisplayPort :DDD

(#5) Patice válasza ricinus13 (#4) üzenetére


Patice
nagyúr

4-5K Port :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6) Televan74


Televan74
nagyúr

Én örülnék egy DP 1.3 -as 24'' monitornak. Bár ez csak álom marad. Először a 4k/8k kijelzőkbe fog kerülni, ahova szánták. Bár nekem bőven elég lenne a DP 1.2 tudó(Free/Adaptive Sync -es) termék is.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) t72killer válasza Televan74 (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Reméljük lesz. A komolyabb 4k monitoroknál alap kell, h legyen, más csati uis nem tud 4k@120Hz-et, max veszel majd egy (fullHD-ben is szépen teljesítő...) 4k monitort:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Helyes, jöhetnek minél előbb. :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#9) Lacok


Lacok
őstag

Örvendetes hír és remélem, hogy egyre több gyártó fogja alkalmazni a termékeiben. :C

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#10) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Végre belerakták az USB-t, eléggé ideje volt. Mondjuk én egy külön vezetékekkel belepakolt USB-nak jobban örültem volna.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#11) t72killer válasza Blindmouse (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hacsak nem akarsz 8k-s monitort hajtani vele, simán belefér a sávszélbe az usb 3.0:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) pakriksz válasza t72killer (#1) üzenetére


pakriksz
őstag

hát soha sem a gpu gyártókkal volt gond, a DP használatában... inkább a TV-kről és monitorokról hiányzott a csatlakozó, és ma is inkább csak a monitorokon van rajta. Bezzeg HDMI annyi van rajtuk. De ez mindig így volt, valamiért a fizetős formátumot többen használják mint az ingyeneset... vajon miért.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#13) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv.

144Hz WQGD azért menni fog vele?

4k 120Hz csak 3D-vel vagy anélkül is?

Hogyan kell értelmezni ezt a DP1.3 - USB 3.0-át? a VGA DP1.3-as csatija tudni fog USB 3.0-át kezelni PCI-E-n keresztül vagy mi a fene?

[ Szerkesztve ]

(#14) Goblin12 válasza Goblin12 (#13) üzenetére


Goblin12
őstag

Arról viszont beszámolt a szervezet, hogy egy DisplayPort 1.3-as aljzat két darab 4K-s kijelzőt is képes meghajtani kijelzőnként 60 hertzes frissítés mellett. Ezt is hogyan? 1 kábellel hogyan kötnek össze két monitort, hogy még a vga is rá legyen kötve? Azt ne mondd, hogy Y kábellel.

(#15) Blindmouse válasza t72killer (#11) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Az lehet, de így a vezérlőnek kell kihámoznia az USB jelet, úgy meg ott lenne, és még egy kínai mérnök is tudna hozzá hardvert tervezni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#16) Blindmouse válasza Goblin12 (#14) üzenetére


Blindmouse
senior tag

displayport pass through

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#17) Goblin12 válasza Goblin12 (#14) üzenetére


Goblin12
őstag

FreeSync? Szerintem több kérdésem nincs hozzá.

(#18) t72killer válasza Blindmouse (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyira nem lesz az bonyi, gondolom meg lesz adva, melyik pineken megy az usb jel - gondolom szabvány usb karakterisztikával.

#12: Az intel -mint legnagyobb (i)gpugyártó azért kérdéses, a vmi miatt szintén a hdmi-t preferáló not/netbookgyártók szintén.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) martonx


martonx
veterán

Hm, ez ekkora hír? Ez a le se szarom kategória.

Én kérek elnézést!

(#20) velizare válasza Goblin12 (#17) üzenetére


velizare
nagyúr

úgy gondolom, nekem van. visszafelé mennyire kompatibilis?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21) Jim Tonic válasza parkr (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pont téma volt a másik topikban. Az üzleti notikon már leváltotta a HDMI-t, megjelent a videokártyákon, valamint, a belépő szintet leszámítva, a monitorokon.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) tixem


tixem
addikt

Szupi :)

Amíg van vga a videokártyámon addig maradok ennél, nem igazán érdekel a hdmi és a többiek. Max ha esetleg összekötöm a pc-t a tv-vel akkor muszáj lesz vennem hdmi kábelt, de igyekszem ezt kikerülni a dlna-val. Az nem kerűl semmibe.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#23) Misi_D válasza Goblin12 (#14) üzenetére


Misi_D
tag

Daisy chain, gondolom.

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#24) dabadab válasza Goblin12 (#14) üzenetére


dabadab
titán

"1 kábellel hogyan kötnek össze két monitort, hogy még a vga is rá legyen kötve?"

Nem egy kabellel. Egy kabellel rakotik a gepet az elso monitorra, aminek tamogatnia kell a DP daisy chaint, vagyis kell lennie rajta DP kimenetnek is, a masodik kabellel meg igy rakotik a masodik monitort az elso monitor DP kimenetere.

DRM is theft

(#25) Goblin12 válasza dabadab (#24) üzenetére


Goblin12
őstag

Így már világos. Köszi. :R USB-s megoldást is eltudod magyarázni? :B vagy az is ezzel a daisy chainel működik?

[ Szerkesztve ]

(#26) Jim Tonic válasza Goblin12 (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

USB over AUX a neve. Röviden leírva annyi, hogy ha a monitorban implementálják, akkor az képes USB-s eszközök fogadására. A monitor gyakorlatilag egy HUB lesz.

szerk.: itt egy kép, a másik kérdésedre is választ ad. Igaz, ez egy régebbi szabvány.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) dabadab válasza Goblin12 (#25) üzenetére


dabadab
titán

Az USB-s resz semmi extra. Gondolom lattal mar olyan monitort, amin volt USB hub, es ezert - mondjuk - egy DVI meg egy USB kabellel volt rakotve a gepre. Most meg majd az lesz, hogy lesz a monitoron USB HUB es egyetlen DP kabellel lesz rakotve a gepre.

DRM is theft

(#28) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Lelépte a HDMI 2-t rendesen a DisplayPort 1.3! Nem igazán jó befektetés most csúcskategoriás AV erősítőt venni. Persze lehetnek szoftveres frissítésnek, de a HDMI 2.0 már most hiányos. Ráadásul még nem érkezett meg a 4K BD sem.

Számomra a legnagyszerűbb dolog ebben az, hogy lehetővé tette DP 1.3 az UHD felbontásnál nagyobb HDPI kijelzőket. Rendes frissítés mellet meg lehet hajtani a már biztosan érkező 27"-os HDPI monitorokat. Azon videózni, képet szerkeszteni, de látva a retina MBP-t, még parancssorban dolgozni is egy álom.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#29) velizare válasza M@trixfan (#28) üzenetére


velizare
nagyúr

hiába hiányos, amíg minden avr eszközön csak hdmi van, addig a hajadra kenheted a displayport csodáit.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#30) M@trixfan válasza velizare (#29) üzenetére


M@trixfan
addikt

Miért is kell feltétlenül az AVR-en keresztülvinni a képet? Én mondjuk eleve utálom a felesleges handshake-et és összetettebb videó láncot. Az új házimozit is már szándékosan ugy tervezem, hogy lehessen független a kábelezés. Nem is beszélve arról, hogy egy talicska pénzt meg lehet takarítani vele ha az ember az erősítőt arra használja amire való: erősítésre. A Pana csúcs tévéin is van DP.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#31) velizare válasza M@trixfan (#30) üzenetére


velizare
nagyúr

Miért is kell feltétlenül az AVR-en keresztülvinni a képet?
ha másért nem, azért, hogy lásd az osd-t.

Nem is beszélve arról, hogy egy talicska pénzt meg lehet takarítani vele ha az ember az erősítőt arra használja amire való: erősítésre.
ezt mégis mire alapozva gondolod így? szerintem csak a költségeidet növeled és saját magadnak csinálsz azzal kellemetlenséget, hogy külön még a tv-t is kapcsolhathatod, illetve pluszban kábelezheted.

A Pana csúcs tévéin is van DP.
fixed for ya'.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32) Goblin12


Goblin12
őstag

Bazi egyszerűen nem kell TV-t használni. ;]

(#33) t72killer válasza Goblin12 (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor kérek egy 42"-os, 120Hz-es 4k3D monitort 1000$ alatt mindenféle hasznos csatival (DP 1.3, HDMI 2.0, USB 3.0), TV-tunerrel :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Goblin12 válasza t72killer (#33) üzenetére


Goblin12
őstag

Oké, holnap csengetek vele TN panelel mert az belefér 999$-ért. ;] A monitor-TV meg kb minden másra jó csak arra nem amire készült.

[ Szerkesztve ]

(#35) t72killer válasza Goblin12 (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, kukázom is a samu TV-t gyorsan :C .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) ViiiiktorOC válasza Goblin12 (#34) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

;] Hatalmas!!!! :C

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#37) frankie!


frankie!
őstag

Engem az érdekeln, hogy vannak-e már olyan low profile VGA-k vagy alaplapok amik támogatják?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.