Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Nordic games? Nem ismerem, az jót jelent a Darkside sorozat számára vagy nem? :F

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#2) TESCO-Zsömle válasza sad_Vamp (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Dehogynem... A Nordic Games Holding vette meg 2011-ben JoWooD-ot.
Na Ők azok.

Alan Wake, AquaNox 1-2, Chaser, Gothic 2-4, Neighbours from Hell 1-2, Rally Trophy, Transport Giant, SpellForce 1-2, Painkiller, The Guild 2, Torchlight...

Többek között ezek szerepelnek a listájukon.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3) james001


james001
veterán

Na akkor van remény egy Darksiders 3 megjelenésre :C

Amúgy vki elküldené nekem azt a DS2 képet ami cikkben van,nagyobb méretben? Thx :R :D Szerk.: Közben rájöttem :D

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#4) sad_Vamp válasza TESCO-Zsömle (#2) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Úristen, JoWood..... akkor erre keresztet lehet vetni :W (tipikusan a majdnem jó játékok, ahogy elnézem a listát egyetlen kivétel az Alan Wake)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#5) Findzs


Findzs
addikt

szegény darksiders :( pedig mindkét rész jó volt :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#6) oriic válasza sad_Vamp (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Annyira nem vagyok benne biztos hogy jót jelent.

Live-Die-Respawn

(#7) Cifu válasza sad_Vamp (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

A GearBox-hoz került a Homeworld?!?!? :W

Nálam az Aliens: Colonial Marines-el bebizonyították milyen szörnyen bánnak az IP-kkel...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) TESCO-Zsömle válasza Cifu (#7) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor nézd inkább a Borderlands-et.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9) oriic válasza TESCO-Zsömle (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pont a Border miatt lett olyan az Alien amilyen.

Live-Die-Respawn

(#10) TESCO-Zsömle válasza oriic (#9) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt ne mondjátok, hogy jobb lenne, ha ezek a címek mennének a süllyesztőbe a céggel együtt...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11) oriic válasza TESCO-Zsömle (#10) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem mondtam ilyet, csak megemlítettem, hogy az Alien azért lett kacat, mert minden erőforrást a Borderlands 2 fejlesztésére költöttek.

Live-Die-Respawn

(#12) TESCO-Zsömle válasza oriic (#11) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor ennek örülni kéne. A homeworld nem külsős játék, amire felbérelik őket, hanem saját, mint a BL.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) oriic válasza TESCO-Zsömle (#12) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyelőre óvatosan kell bánni ezzel a hírrel, mert mint írtam, simán tovább adhatják. Én a Crytek-et nem értem, úgy volt hogy rácuppannak a Darksidersre nem?

Live-Die-Respawn

(#14) Wolverine válasza oriic (#13) üzenetére


Wolverine
félisten

Lehet, hogy nem akartak érte annyit adni, amennyit a nyertes.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15) james001 válasza oriic (#13) üzenetére


james001
veterán

Ők csak a Vigil Games-re cuppantak rá,a DS jogait végül nem vették meg.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#16) oriic válasza james001 (#15) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most már csak tényleg arra lennék kíváncsi hogy megkapjuk-e még a két részt a DS-ből, vagy most majd a tulajok csak csücsülnek évekig az egészen.

Live-Die-Respawn

(#17) james001 válasza oriic (#16) üzenetére


james001
veterán

Én nagyon örülnék neki ha folytatnák a szériát,de annyi féle folytatás lehetséges,félek hogy csak összecsapnak vmi lezáró részt azt ennyi.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#18) Cifu válasza TESCO-Zsömle (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Borderlands-on kívül tudsz mondani jó GearBox játékot? Mondjuk nekem a Boderlands se jött be, de ez már egyéni ízlés kérdése.

A Homeworld-öt viszont imádtam anno, és ennél jobb hátteret érdemelne. Mondjuk az Aliens is, amit viszont a Gearbox méretesen elcseszerintett... :(

Csoda, ha a Homeworld fanok világszerte vakarják a fejüket. Mondjuk leginkább amiatt, mert a SEGA valahogy kihagyta a jogokat, mikor megvette a Relic-et...

Akkor ennek örülni kéne. A homeworld nem külsős játék, amire felbérelik őket, hanem saját, mint a BL.

Az ACM nem külsős játék volt, hanem a SEGA bízta meg őket, hogy készítsék el. Ők meg szépen hagyták a fenébe, kiosztották külsősöknek, ők meg csinálták közben a Borderlands 2-őt.

Hogy örülni kéne, az nem igaz, olvasd csak:

"Brian intends as first priority to direct Gearbox’s interest to preserve and assemble the purest form of the original acclaimed and beloved games, Homeworld and Homeworld 2, with the intent of making them accessible on today’s leading digital platforms"

Szóval ezek alapján ilyen XBLA szintű kiadásra számíthatunk a Homeworld 1 és 2 esetében. Hurrá...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) TESCO-Zsömle válasza Cifu (#18) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Bothers in Arms? És minden nyűgja ellenére a DNF se volt rossz, csak az elvárások voltak túllőve 10+ év távlatából. Akár csak a Border, a hangulatot az is tökéletesen hozz.

Rosszmájú leszek: Meg lehet nézni hova jutott a THQ a szuper Homeworld-el és a többi nagy címmel... Újfent csak azt tudom mondani, hogy az Aliens külsős munka volt, bedolgozás. HW saját cuccuk, mint a BL.

A SEGA szerint a Homeworld nem ér annyit, mint a rajongók szerint. Ennyi... Nem láttak benne fantáziat. GB igen.

Az ACM nem külsős játék volt, hanem a SEGA bízta meg őket, hogy készítsék el.

Vagyis mégis csak külső megbízás volt... Nem maguknak csinálták... :B

Szóval ezek alapján ilyen XBLA szintű kiadásra számíthatunk a Homeworld 1 és 2 esetében. Hurrá...

Mit veszítesz azzal, hogy kiadják a régieket mai gépekre? Piciopiha is kitolta az AoE2 HD-t, mágsincs anyázás...

Nem értem a problémát... Az a bajod, hogy a GB most újra ki fogja adni olcsósítva és felújítva az első két részt, ahelyett, hogy inkább hagyták volna a THQ-va sírba menni az egészet?

sz: HW1-2 10+ éves játékok. Nyilván lesz folytatás, ha megfelelő eladást produkálnak felújítva.

Én egy Imperium Galactica 2-t kérnék újraírva valami hitech motorra, vagy esetleg egy Imperium Galactica 3-at... :B

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) Cifu válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bothers in Arms?

Izlések és pofonok, én nem tettem le a hajam tőle.

És minden nyűgja ellenére a DNF se volt rossz, csak az elvárások voltak túllőve 10+ év távlatából. Akár csak a Border, a hangulatot az is tökéletesen hozz.

Rossznak talán én se mondanám, de kiemelkedőnek se. A DN3D hajdan olyan hangulatot tett le, hogy az ember már csak azért ült le játszani vele, mert más volt, mert akkora kreténség volt a maga idejében a varacskosdisznókat lőni, miközben Duke ízesen beszólt a seggét riszáló táncosnőnek. A DNF saját véleményem szerint erőltetetten próbálta a régi Duke érzést visszahozni, modern köntösben. Csak eredetit nem tudott letenni az asztalra. A DN3D klasszikus lett, a DNF-et soha nem fogják klasszikusnak tekinteni.

Ja, hozzáteszem, hogy a DNF-et sem a Gearbox tette le az asztalra, mert ott volt mellette a Triptych Games és a Piranha Games. Szóval ebből a Gearbox-al kapcsolatosan bármit is állítani... kevés.

Meg lehet nézni hova jutott a THQ a szuper Homeworld-el és a többi nagy címmel...

A Relic gyártotta le a Homworld-ot (az elsőt és a másodikat, és a Sierra adta ki (mind a hármat, mert volt egy H:Catalyst, ami a két rész közé ékelődött be). A THQ a kanyarban nem volt még akkor. Hogy a THQ és a Relic is tett a Homeworld-re, az sajnálatos, de így jártak. Anno rémlik, hogy a Relic egyik emberkéje említette, hogy a DoW nagyon népszerű lett, és valószínűleg egy Homeworld 3 soha nem hozna annyi pénzt a házhoz, mint egy DoW2 - ezért hanyagolták az IP-t.

A SEGA szerint a Homeworld nem ér annyit, mint a rajongók szerint. Ennyi... Nem láttak benne fantáziat. GB igen.

Még pár cég adott be ajánlatot, a GB-é volt a legmagasabb, nem tudjuk, hogy a SEGA utólag adott-e megbízást, ők nem tértek ki erre.

Vagyis mégis csak külső megbízás volt... Nem maguknak csinálták...

Ha téged megbíznak, hogy végezz el egy munkát, akkor külsős vagy?

Mit veszítesz azzal, hogy kiadják a régieket mai gépekre? Piciopiha is kitolta az AoE2 HD-t, mágsincs anyázás...

Veszíteni semmit sem veszítek. A kérdés, hogy mit akarnak csinálni az IP-vel. A Homeworld a maga idejében (és még ma is) egy nagyon szépen vezetett, megható történetet mesélt el. A Gearbox-nak nem erőssége ez a fajta hangulat, ilyen stílusú játékot még nem csináltak. Ha viszont az egyik emberük első szava az, hogy elhozzák a régi játékokat "újra", akkor aggódni kezd az ember, hogy nem-e csak ennyi a céljuk rövid távon...

Az a bajod, hogy a GB most újra ki fogja adni olcsósítva és felújítva az első két részt, ahelyett, hogy inkább hagyták volna a THQ-va sírba menni az egészet?

Annak örültem volna, ha valaki olyan kezébe kerül az IP, aki csinál is vele valamit, és nem mellesleg van is valami mögötte, már letett valamit az asztalra. A Relic mellett mondjuk még a Massive (Ground Control, World in Conflict) vagy az Ironclad (Sins of Solar Empire), de még a Digital Reality (IG1-2, Haegemonia, stb.) sem lenne rossz. Gearbox? Háááttt..... főleg az Aliens fiaskó után szomorúan veszem tudomásul, hogy hozzájuk került...

sz: HW1-2 10+ éves játékok. Nyilván lesz folytatás, ha megfelelő eladást produkálnak felújítva.

Ámen.

Én egy Imperium Galactica 2-t kérnék újraírva valami hitech motorra, vagy esetleg egy Imperium Galactica 3-at...

Hát végül is a Nexus: Jupiter Incident ugye IG3-ként kezdte az életét, szóval akkor már IG4? :)

Egyébként bármennyire is tisztelem az IG-t, azért a Homeworld egy pár klasszissal nagyobb játék volt. Az IG-ből azért sose vettem elő újra bármelyiket is, hogy no, most megint játszok vele egyet. A Homeworld szériát időről időre előveszem azért...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) TESCO-Zsömle válasza Cifu (#20) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De itt nem rólad volt szó... A kérdés se úgy hangzott, hogy mondjak neked tetsző játékot, ezért is néztem Metacritic-et.

Az egy dolog, hogy a THQ a kanyarban nem volt, de mit kezdtek a Homeworld jogaival? Mennyivel volt jobb helyen a THQ-nál, aki nem csinált vele semmit, mint a GB-nál, akik már biztosan kiadják az első két rész modernizált, és feltehetően multiplatform változatát.

Ha téged megbíznak, hogy végezz el egy munkát, akkor külsős vagy?

Ha én egy külön tulajdonú cég vagyok, akkor igen.

Veszíteni semmit sem veszítek. A kérdés, hogy mit akarnak csinálni az IP-vel. A Homeworld a maga idejében (és még ma is) egy nagyon szépen vezetett, megható történetet mesélt el. A Gearbox-nak nem erőssége ez a fajta hangulat, ilyen stílusú játékot még nem csináltak. Ha viszont az egyik emberük első szava az, hogy elhozzák a régi játékokat "újra", akkor aggódni kezd az ember, hogy nem-e csak ennyi a céljuk rövid távon...

Ezzel alapvetően nincs nagy meló, ahogy az AoE2-vel se volt. Újratextúrázzák az egészet, a motort optimalizálják a mai vasakra, és dolog letudva. Nem hiszem, hogy kulcsfontosságú részeket elkezdenének teljes egészében újracsinálni. Első körben abból hoznak ki minél több pénzt, ami van.

Annak örültem volna, ha valaki olyan kezébe kerül az IP, aki csinál is vele valamit, és nem mellesleg van is valami mögötte, már letett valamit az asztalra. A Relic mellett mondjuk még a Massive (Ground Control, World in Conflict) vagy az Ironclad (Sins of Solar Empire), de még a Digital Reality (IG1-2, Haegemonia, stb.) sem lenne rossz. Gearbox? Háááttt..... főleg az Aliens fiaskó után szomorúan veszem tudomásul, hogy hozzájuk került...

Én emiatt nem aggódnék. A HW nem a Segáé, nem másé, hanem az övék. Saját érdekük, hogy jó legyen. Amit az ACM-al tettek, az nem volt szép, de láttunk már ennél csúnyább dolgokat is, ráadásul sorozatosan.

Egyébként bármennyire is tisztelem az IG-t, azért a Homeworld egy pár klasszissal nagyobb játék volt. Az IG-ből azért sose vettem elő újra bármelyiket is, hogy no, most megint játszok vele egyet. A Homeworld szériát időről időre előveszem azért...

Ez megint csak ízlés kérdése, ami ugye nem vita téma...

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.