Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bobsys


bobsys
addikt

erdekes
csak nemtudom mit lehetne vele kezdeni, doksikat biztos nem tarolnek fent
ahogy neztem pl: az eger gorgetes nem megy, netnel a hoston keresztul megy vagyis nem a cloud gep tolti le a tartalmat (a ceges proxyt hasznalja nalam) vagyis megintcsak nem latom ertelmet ott netezni vagy RSSt olvasni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2) azbest válasza bobsys (#1) üzenetére


azbest
félisten

na igen extrás tárhelyet nézve ki is vág az iframe miatt

(#3) ddekany


ddekany
veterán

Na, most akkor már OS-ünk is van JavaScript+HTML+CSS alapon. Műszakilag teljesen ésszerű, há' nem? Nem mintha annak sok köze lenne a piaci sikerességhez, és hát végső soron csak az számít...

(#4) moonman


moonman
titán

tehát futtatok egy OS-t, azon egy böngészőt, amiben egy OS-t. nagy ötlet.

(#5) bobsys válasza moonman (#4) üzenetére


bobsys
addikt

ami a te geped eroforrasait hasznalja

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#6) Enton


Enton
addikt

Hát, érdekes egy valami ez. Mert ha még úgy működne mint egy virtuális machine akkor oké. Mert pl rögtön kipróbálnám a Win7-et vele, de így hogy csak simán fut az OS és igazából semmit nem tudsz csinálni, így nem sok haszna van, de ha lesz egy kis időm regisztrálok és megkuksizom. ;]
Meg már megint az, hogy csak IE-ben hajlandó működni. Iclude-ot meg Quake Live-ot az Operásoknak. :K

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#7) attila9988


attila9988
őstag

Szerintem ez egy teljesen haszontalan szolgáltatás... Egyszerűen nem tudok elképzelni olyan helyzetet, amikor erre szükségem lehetne.... Minek futtassak egy Operációs rendszer (utánzatot) a böngészőben?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#8) Enton


Enton
addikt

Rájöttem!!!
Az ebuddy vagy mifene böngészős massenger helyet ez kiváló alternatíva lehet.
Az első hasznos felhasználási célja lehet.
Csak arra kéne rájönni hogy itt hogy viselkedik a Messenger, de mivel böngészőbe van zárva, nem hiszem hogy feltünőbb lenne mint az ebuddy vagy mifene. :C

Amugy a regisztráció egyszerű és zökkenőmentes, szinte semmi adatot nem kér és máris kaptál 3GB tárhelyet, és még csak megerősíteni sem kellet semmit. :R

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#9) jety91


jety91
őstag

Ha egy picit belegondoltok abba, hogy talán pár év múlva nem lesz konkrét OS, akkor elég sok haszna lesz.
Pl.:Megveszel egy "oprendszert", ami tartalmaz egy driver csomagot a gépekhez és egy böngésző alapú környezetet. Nem fogod látni hogy az böngésző, úgy fog tünni mint egy sima bejelentkező képernyő.

Mivel lassan mindenhol lesz internet ezért ez elég érdekes dolognak ígérkezik a közeljövőben.

(#10) negyedes


negyedes
addikt

Há e meg minek? Egyszerűbb ha virtuális gépet futtatok és ugyan ott leszek vele.

talán pár év múlva nem lesz konkrét OS
Oszt hun csinálok 3D, HD renderelést? Vagy egy komplikált rajzot AutoCAD-ben?

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#11) attila9988 válasza jety91 (#9) üzenetére


attila9988
őstag

Ha egy picit belegondoltok abba, hogy talán pár év múlva nem lesz konkrét OS,

Ehhez előbb meg kellene győzni az embereket arról, hogy jó nekik ha nem helyileg, hanem egy nagyvállalat server -ein tárolják az állományaikat. Én nem hinném hogy az emberek többsége akár csak a személyes fényképeit is meg akarná osztani egy harmadik féllel. De még ha népszerűvé is válnának a hasonló megoldások, az akkor sem üthetné ki a hagyományos koncepciót, mivel rengeteg területen nem lehetne kiváltani a helyi alkalmazásokat... Ami még kellene, az a tökéletesen stabil, és rendkívül gyors internetszolgáltatás, ráadásul akár mobil formában, hogy bárhonnan elérhető legyen. Ez pedig nem mostanában lesz elérhető, de az is lehet hogy soha, hiszen annyi a hibalehetőség, hogy nincs az a hálózati architektúra ahol ne fordulhatnának elő hibák. Ha minden online lenne, akkor egy kis kimaradás esetén is megállna az élet. Ki vállalná ezt be szerinted? (Arról nem is beszélve hogy a hardware gyártóknak is az kedvez, ha nagy tételben árusíthatják a termékeiket. Nézd csak meg a mostani helyzetet. Kis gazdasági visszaesés, aztán máris be vannak tojva az olyan vállalatok is mint az intel... :) )

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#12) bW9vbm1hbg== válasza attila9988 (#11) üzenetére


bW9vbm1hbg==
csendes tag

"Én nem hinném hogy az emberek többsége akár csak a személyes fényképeit is meg akarná osztani egy harmadik féllel."

ezen már nagyon rég túlvagyunk, különben nem menne sem a YouTube, sem a Picasa, sem a SkyDrive, sem semmi ilyesmi. de ehhez elég a mostani tárhely-megoldás is, online OS-nek akkor lesz értelme, ha minden otthonban vékonykliens fog csücsülni a fiókban. itt viszont ha leáll a szolgáltatás az katasztrófához vezetne. támogatom és használom is a felhőt, de szerintem ez így ebben a formában soha nem fog megvalósulni.

[ Szerkesztve ]

(#13) attila9988 válasza bW9vbm1hbg== (#12) üzenetére


attila9988
őstag

különben nem menne sem a YouTube, sem a Picasa, sem a SkyDrive, sem semmi ilyesmi.

Csakhogy az ilyen szolgáltatások esetén csak azokat az állományokat osztod meg, amiket akarsz. Ha a komplett OS rá lenne utalva egy online tárhelyre, és ott kellene az embereknek tárolni mindenüket, az már egy más kérdés. (Sőt.. Szerintem még az ilyen irányú próbálkozások is azonnal bebuknának, mert azok a felhasználók akiknek "nem jelent gondot" hogy mindenük egy vállalat kezében van - aki saját belátása szerint dönt a felhasználásról - az első, akár pár perces kimaradás alkalmával vesztenék el a türelmüket, mivel az átlag felhasználó számára nincs idegesítőbb dolog annál, mint amikor nem fér hozzá a saját állományaihoz..... :) )

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#14) bambano válasza moonman (#4) üzenetére


bambano
titán

Tehát pl, sokan futtatnak pl. vistát, távoli asztal elérő programot, meg vistát. Nagy ötlet...

Kockázati tőkét befektetni sok évre ingyenes szolgáltatás fejlesztésébe még nagyobb ötlet...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) ddekany válasza bW9vbm1hbg== (#12) üzenetére


ddekany
veterán

"online OS-nek akkor lesz értelme, ha minden otthonban vékonykliens fog csücsülni"

És akkor sem igazán értelmes megoldás (programozói szemmel...) a kliens oldalt HTML+CSS+JS-ből összehegeszteni. CSS már eleve enyhén szólva fapados... alapvető feladatok ellátása is kínos vele. (Valaki beszól hogy nem is, bizisten lerúgom, vagy adok neki faszájos mindennapos layout/tördelési feladatokat, aztán jó esetben csak Eisteinnek kell hozzá lenni, rossz esetben simán nem lehet rendesen megcsinálni). Azt meg, hogy mennyire csodás ötlet JS-t használni valami valódi virtuális gép helyett... azt nem fejtem ki idén 50-ik alkalommal. Komolyan, visszafelé fejlődünk... nagy fiatalos marketing lendületében mindenki elégette a diplomáját, vagy mi. Ma még Eclipse-ben programozhattam Java-ban, holnaptól már JS-ben kell szááááguldanom (inspiratív, fiatalos, lendületes környezetben, mint ma szokás hirdetni... mert ugye mindenki majd elélvez a lelkesedéstől valami X+1. üzleti folyamatokat segítő izé írása közben ;] ), és vadászni, hogy hol gépeltem el egy változó nevét, vagy mi? Ajjjaj...

Amúgy ez a "cloud" kifejezés már teljesen elvesztette minden technikai jelentését... Lassan kb minden amiben egynél több gép veszt rész interneten keresztül, az már cloud.

[ Szerkesztve ]

(#16) moonman válasza bambano (#14) üzenetére


moonman
titán

az egy lehetőség, hogy más gépeket is elérsz terminálból, ők viszont a teljes helyi OS-t akarják kiváltani, ennek a futtatásához azonban egy böngésző kell, ami alá megintcsak egy helyi OS kell, ezért teljesen értelmetlen az egész.

(#17) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Miben is különbözik ez a cucc ezektől:
[link] :F

Aki hülye, haljon meg!

(#18) PMT


PMT
csendes tag

A segítségeteket szeretném kérni!

Megnéztem a cikkben szereplő videót erről a szolgáltatásról és menthetetlenül beleszerettem abba a gyönyörű füves háttérbe.

Szeretném én is azt a hátteret!

Akinek esetleg megvan, vagy tudja, hol találhatom meg, legyen szíves szánjon meg! :B

Köszönöm!

(#19) ddekany válasza moonman (#16) üzenetére


ddekany
veterán

Másfelől azért léteznek ezek a gányolások, mert normális megoldás, ami elég elterjedt és kényelmes ahhoz, hogy mindenhonnan használni lehessen, még nincs... tehát akkor kokányolunk a böngészőben, jobb híján (őszinte részvétem az cucc fejlesztőknek), meg különben is most ez az új divat. Csak aztán nehogy örökre így is maradjon... Elvileg az OS (az elsődleges, nem a vicc-OS ami böngészőben fut) kéne hogy támogassa ezt a szemlélet (de nem úgy, hogy "há'de semmi akadálya hogy megcsináld", hanem tényleg, kulcsrakészen, egységesen, bejáratva), tehát csak az alkalmazás kerülne máshonnan a kliensre, maga az OS nem. És akkor rögtön lehetne valami rendes VM-re alapozni, erre kitalált megjelenítési technikát használni (mondjuk olyasmit mint WPF-ben -- csak példa), stb.

(#20) grabber


grabber
addikt

Úgy van értelme ha az usernak kevés erőforrása van(PIII),de akinek már min 2 magos,annak nincs értelme.
Jó kezdeményezés,de ahhoz,hogy hozzáférj számítógép kell :DDD

(#21) bambano válasza ddekany (#19) üzenetére


bambano
titán

Normális, kényelmes megoldás van. Sajnos nem terjedt el annyira, amennyire megérdemli.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) ddekany válasza bambano (#21) üzenetére


ddekany
veterán

X terminal? :) Vagy mire gondolsz?

(#23) bambano válasza ddekany (#22) üzenetére


bambano
titán

igen. de tőlem lehet x alapú vékonykliens is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) ddekany válasza bambano (#23) üzenetére


ddekany
veterán

Ott az alkalmazás logikából semmit nem fut a kliensen (ha jól tudom). Internetes léptékben gondolkodva ez nem feltétlenül nyerő megközelítés, mivel túlságosan épít a hálózat gyorsaságára és elérhetőségére, na meg a szervert is jól leterheli, meg a hálózatot.

[ Szerkesztve ]

(#25) #40553216 válasza moonman (#4) üzenetére


#40553216
törölt tag

az első gondolatom ugyan ez volt! :)

(#26) floatr válasza #40553216 (#25) üzenetére


floatr
veterán

Tehát van egy kismacif.sza kliens géped -- minimális memória, nó vinyó, csak net --, amin max egy böngésző tud elfutni, esetleg biosból jön 5 másodperc alatt a böngi, és hozzáférsz egy akár normálisan leszabályozott, szolgáltatás minőségének megfelelően akár jókora erőforrásokkal rendelkező virtuális oprendszerhez, és úgy lehet managelni az egészet --akár központilag --, hogy mentes vagy minden kliensoldali marhaságtól. Télleg "szar" :)

(#27) ddekany válasza floatr (#26) üzenetére


ddekany
veterán

De az amit írsz, az nem ez, már ha jól láttam, hogy mi is ez. Itt a macifaszán kell futnia mindennek, csak a tárhely nincs ott. Reáadásul nem holmi gépikódra fordított programoknak kell futnia a klienset, hanem modern korunk fantaszikus vívmányának, a XML-el variáló JavaScript-nek, a böngészőben. Yeah! Ebben megírnak bármit komolyabbat is amit használunk (pl. MS Office, AutoCAD, Photoshop, Eclipse, stb) -- ami elve kizárt -- atomerőmű kliens kellene hozzá.

(#28) bejmuller válasza L3zl13 (#17) üzenetére


bejmuller
aktív tag

en meg el voltam ragadtatva ettol az iCloudtol :) kozben meg nem is ez az elso
felreertes ne essek, nem attol voltam elragadtatva hogy milyen jol mukodik, hanem hogy mar itt tartunk :)
regen hallottam hireket hogy web2, meg hogy online "oprendszerek" is lesznek, de nem tudtam hogy maris leteznek... en buta :D

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#29) ddekany válasza bejmuller (#28) üzenetére


ddekany
veterán

Ne tévesszen meg a látszat... Néhány ablak amit húzogatni lehet és úgy néz ki mint a Vista (kb...), meg néhány primitív alkalmazás ami fut ezen még nem jelenti sokat.

(#31) negyedes válasza Kalandor (#30) üzenetére


negyedes
addikt

De a host OS is barmikor elerheto(kivetel ha biosbol indul a bongeszo), net mar van ha futtatsz egy masik OS, filetarolasra meg mar van jobb megoldas is.

En nem sok eselyt latok ennek, de ez maganvelemeny.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32) moonman válasza Kalandor (#30) üzenetére


moonman
titán

nálam van a laptopom, ha nem, a pda-m. :P

(#33) attila9988 válasza Kalandor (#30) üzenetére


attila9988
őstag

... amit bárhonnan elérsz.

Ha van nálad hozzá gép, amin fut az OS, és az futtatja a böngészőt is. És persze rendes internetkapcsolat is van... :D

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#34) iknight


iknight
senior tag

Érdkes cucc, regeltem de jól előadja, megnyitom a böngészőmmel a virtuális számítógépet, aztán a virtuális számítógép, beépített böngészőjével böngészek a neten :DD

Én látok benne fantáziát, bár még kezdetleges, de pl a jövőben nagy sávszélességű netek mellé, elég lenen otthonra egy nagy kijelző, egy klaviatúra, egér és egy minimális hardver, és így sok százezres hardverköltségeket lehetne megspórolni, illetve iskolából, munkahelyről, egyéb terminálokról, mindenki egyszerűen elérhetné az gépét, az adatait mident, így mindig kéznél van minden, vagy pl mobiltelenfról szintén, így egy mobil is képes lehet egy asztali számítógép teljesítményére közvetve. Nagyon jó ötlet, de még nincs kiforrva, és nincs itt az ideje szerintem.

[ Szerkesztve ]

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#35) negyedes válasza iknight (#34) üzenetére


negyedes
addikt

Egyszer haljon be a szelessav vagy hiba legyen a serveren, maris mekkora gebasz van. Epp olvastam azsindexen, hogy amerikaban elvagtak vlm optikai kabelt vandalok es a fel sziliciumvolgy net nelkul maradt. Mennyibe kerulne a netkapcsolat?
Eleg nagy beruhazast jelent ennek a kiepitese.

Kivancsi lennek a mukodesere. :)

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#36) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:K :F :Y :C :W :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38) Killing


Killing
addikt

Eléggé logikátlan a dolog :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39) bambano válasza ddekany (#24) üzenetére


bambano
titán

A kliensnek és az alkalmazásnak is mindegy, hogy hol fut az alkalmazás. Rendes transzparens infrastruktúra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) ddekany válasza iknight (#34) üzenetére


ddekany
veterán

"pl a jövőben nagy sávszélességű netek mellé, elég lenen otthonra egy nagy kijelző, egy klaviatúra, egér és egy minimális hardver"

Ez így is lesz valószínűleg, de nagy baromság lenne ezt ilyen alapokra építeni... Ráadásul itt azt hangsúlyozzák ki a készítők, hogy minden a te gépeden fut, tehát pl. offline is működik a betöltött alkalmazás. Nyilván az ilyen alkalmazás töredékrész hatékonysággal megy, mint egy natív alkalmazás, hogy mást ne is említsek (béna UI, stb). Persze egy aknakereső szintű alkalmazásnál mindegy... ami komolyabb, azt itt is részben ki kéne helyezni a szerverre, de hogy ezt mennyiben segíti ez a cucc, arról nem beszélnek.

(#41) ddekany válasza bambano (#39) üzenetére


ddekany
veterán

De tudtommal az X Window maga olyannal nem foglalkozik (és így nem ad rá megoldást), hogy az alkalmazás-logika részben a terminálon, részben a szerveren fut. Azaz, a nagyon alapvető UI dolgok futhatnak csak a kliensen (a terminálon), a több meg mind a szerveren fut. Másképp megfogalmazva, ha kihúzom hálózatot, akkor gyakorlatilag rögtön megbénul az alkalmazás a terminálon. Ha jól tudom... nem foglalkoztam X-el. A mostani tendencia meg arról szólna, hogy az alkalmazás jelentős részben a kliensen futna, csak épp nem kell telepíteni, meg efféle baromságok, csak "meglátogatod" és rögtön ott is van (nyilván némi letöltés kivárása után, ha nincs meg még helyeben cache-ben). És csak akkor fordul a szerverhez a kliens, ha mondjuk elmentesz valamit, vagy keresel a közös céges adatbázisban... vagy,talán, ha valami nagyon számításigényeset kérsz.

[ Szerkesztve ]

(#42) iknight válasza negyedes (#35) üzenetére


iknight
senior tag

Előfordulhat, de ugyan ekkora esély van arra, pl hogy áramszünet lesz otthon, vagy hogy te géped megy tönkre, általában szoktak csinálni biztonsági mentést a szervereken stbstb, szerintem előbb fordul az elő, hogy az otthoni gépedben száll el a vinyó, vagy maga a gép. A kiépítése nemhinném, hogy túl nagy beruházás, nem sokkal nagyobb a gépigénye szerintem, mint a manapság is pár ezresért bérelhető játékszerverek vagy stbstb. De ahogy mondtam, szerintem kell még ennek egy 5-10 év mire kiforr ez a dolog.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#43) negyedes válasza iknight (#42) üzenetére


negyedes
addikt

Igaz meglehet, hogy nalam lesz a hiba. Konkretan nem a servert dragalnam, hanem azt, hogy mindenhol akkora legyen a savszel, hogy nyugodtan, kenyelmesen tudjal dolgozni vele (mobilnettel jol lehet szivni :D ). Ahogy olvastam itt a hireket regebben, meg forum hsz. ket ugy latom ,hogy nem sietnek a halozat fejlesztesen ugykodni a szolgaltatok. Ide tenyleg kell 10 ev, de lehet, hogy 20 is :P .

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#44) ronson


ronson
őstag

Ez pont arra jó, hogy a világban bárhol leülsz egy netkapcsolattal rendelkező gép elé akkor az itt tárolt profilodat tudod használni.

Én látok benne fantáziát. Sokan itt nem értik a célját. Az a baj.

(#45) bambano válasza negyedes (#43) üzenetére


bambano
titán

Azt kellene egyenesbe tenni, hogy ott képződjön a nagy sávszélesség haszna, ahol a költségei, vagy ott is. Az nem üzleti terv egy internet szolgáltatónak, hogy x.y videomegosztót csinál, kaszálja a lét (ha kaszálja), ispnek meg a fejlesztési költség jut... ugyanez cloudra, ha a netszolgáltatónak nem éri meg fejleszteni ilyen alkalmazásokhoz megfelelő drótot, akkor nem lesz drót és tönkremegy a cloud üzemeltető is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) robotjatek


robotjatek
tag

ez most akkor mitől is más mint pl az eyeos?

(#47) negyedes válasza bambano (#45) üzenetére


negyedes
addikt

Gondolom ez az egesz attol is fugg, hogy mennyien fogjak igenybe venni a cloudot. Ha van ra igeny akkor az ISP is fejlesztenie kellene, tobben valtananak nagyobb csomagra.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#48) iknight válasza negyedes (#43) üzenetére


iknight
senior tag

Azért már a t-home-nál 25Mbit/s netet lehet 10 ezer forintért kapni, holott 4-5 éve az 1Mbit/s került ennyibe, ez nagy ugrás pár év alatt szerintem, és ha így folytatódik, 10 év múlva bőven meglesz a kellő sávszélesség. Szerintem ez a rendszer érdeke a szolgáltatóknak, hiszen így az ember az újabb és újabb számítógépek vétele helyett inkább, a nagyobb sávszélességű internetre költené a pénzét.

[ Szerkesztve ]

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#49) hackeeeee válasza iknight (#48) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na igen, csak nem túl sok városban van ilyen ADSL szolgáltatásuk.... Ugyanaz mint a Digi, hiába olcsó, az se mindenhol van..

Véleményem szubjektív...

(#50) lezso6 válasza iknight (#48) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, csak ahhoz a 25 megabithez 3 megabit feltöltés társul, ami elég soványka. :(
Remélem a jövőben a feltöltés sebessége végre újra szinkronba lesz a letöltésével, mert ha így megyünk tovább, 5 év múlva lesz egy 600 megabittel fogsz tudni majd letölteni, de "csak" 10 megabittel fogsz tudni feltölteni. :U

szerk: Azaz az elmúlt 5 évben nagyobb arányban nőtt a kliensek sávszéle, mint a szervereké. Emiatt nem lehet nagyobb a feltöltés. Szvsz.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.