Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mad823


mad823
őstag

Itt főleg a 48-as panelek fognak készülni eleinte.

(#2) Duree


Duree
veterán

Jó lenne most már egy kis árcsökkenéssel is számolni.

duree54

(#3) grabber válasza Duree (#2) üzenetére


grabber
addikt

Felejtsd el,egy ideig nem lesz olcsóbb. Egyrészt csak ők gyártanak panelt,másrészt mivel így is megveszik,minek csökkentsenek árat? Nem hülyék.

(#4) #72042496 válasza grabber (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

???
Eddig is folyamatosan csökkentették az árakat.

(#5) mad823 válasza #72042496 (#4) üzenetére


mad823
őstag

Meg hát mire annyira lecsökkenne az ára, hogy bárki megvegye, addigra lesz helyett jobb technológia, ami viszont mivel új, ismét drága lesz. A világ már csak ilyen.

(#6) grabber válasza #72042496 (#4) üzenetére


grabber
addikt

1 millió Ft helyett már csak 700k,de nem arra az ársávra gondolok.

(#7) dabadab válasza grabber (#6) üzenetére


dabadab
titán

300 táján is lehet kapni 55"-ös OLED-et, meg ha növelik a termelést, akkor az teljesen egyértelműen árcsökkenést hoz maga után.

DRM is theft

(#8) grabber válasza dabadab (#7) üzenetére


grabber
addikt

Én megnéztem most és nem találtam. A B9 az 370k inkább és a B8 volt még kapható 300k-ért a tavalyi model utolsó darabjai. De az már nincs.
Hol lehet kapni 300k-ért?

[ Szerkesztve ]

(#9) dabadab válasza grabber (#8) üzenetére


dabadab
titán

Úgy értettem, hogy időnként, leárazáskor lehet kapni, nem úgy, hogy pont most.
De az azért szerintem elég egyértelműen látszik, hogy az OLED-ek ára szépen megy lefele, egyáltalán nem csak a 700k-s kategóriában van.

DRM is theft

(#10) tha_answer


tha_answer
őstag

? nem felnek h lemasoljak az aranytojast toju tyukot?

[ Szerkesztve ]

(#11) #88470784


#88470784
törölt tag

???
A kínaiaknak már régóta van saját oled gyáruk, nincs mit lemásolniuk.
[link]

(#12) mad823


mad823
őstag

Elindult a termelés az LG első kínai OLED tévé üzemében

(#13) janos1988


janos1988
addikt

Azert csak jó még az olcsó kínai munkaerő... :U

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14) kovecses


kovecses
aktív tag

"Az mindenesetre tény, hogy az új LG OLED tévék forgalmazását a tervezetthez képest jóval később kezdték meg mindenütt, így Magyarországon is."

Miért megkezdték? Igen?
Hol kapható az új CX széria (OLED48CX)?

(#15) kilua válasza janos1988 (#13) üzenetére


kilua
senior tag

Ma már annyira nem olcsó, konkrétan drágább mint a magyar (annál nem nehéz)

Kína előnye inkább az hogy minden ott van egy helyen, és nagyon jó az infrastruktúra, és az a munkaerő jól képzett is, mivel Kína nem most kezdett sok pénzt önteni az oktatásba.

Ha csak a munkaerő olcsóság számítana, akkor Indiában/Afrikában épülne a gyár, de az ottani munkaerő inkább csak a márkás ruhák varrására alkalmas.

(#16) dabadab válasza kilua (#15) üzenetére


dabadab
titán

Ma már annyira nem olcsó, konkrétan drágább mint a magyar

Nem tudom, hogy ez az elképzelés honnan fakad (gondolom valami félreértelmezett, eleve hiányos vagy rossz adatokra építő statisztikából), de nem igaz. Mondjuk ott kezdődik a dolog, hogy egy átlag kínai gyári dolgozó heti munkaideje kb 7x10 óra.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#17) kilua válasza dabadab (#16) üzenetére


kilua
senior tag

Ez érdekes
https://youtu.be/5ItLIywwepY

Szóval havi 450dollár volt három éve, ingyenes szállással és étkezéssel tehát akár az egészet félre is lehet tenni, a komment szekció megtelt olyan amerikaiakkal akik keveslik, és olyan indonézekkel/filippínókkal, akik 100-150dollárt keresnek.

Magyarország érdekes, van olyan Alföldi falu, ahol csak közmunka van, itt Zalában a flextronicsban 150ezer a realitás kb 450dollár Kína szint de heti 40órában, viszont számlákat/kaját fizetni kell, míg Budapest - Győr kb nyugat szint.

[ Szerkesztve ]

(#18) grabber válasza #72042496 (#4) üzenetére


grabber
addikt

"
Mint mindig, ha OLED-ről van szó. Az LG hivatalos forintos összeget még nem közölt, ám korábban az ígérte, hogy a 48 hüvelyk nem jelent majd a mérettel arányos árcsökkenést.
Külföldi árak már vannak, 1500 amerikai dollár és ugyanennyi brit font látható a hírportálokon, míg a Prohardver.hu szerint idehaza a német 1800 eurós át lehet iránymutató, ami áfástul legalább 600 ezer forintot jelent." [link]

Árat sem csökkentett és olcsóbb sem lesz,hiába kisebb.

(#19) #72042496 válasza grabber (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az árcsökkenést nem új modellek ár/képátló aránya vagy önkéntesen kigondolt ársáv (#6) szerint nézik, hanem a megfelelő modellek azonos időszakban érvényes árai közt évről évre. Az átpozicionálások miatt a "megfelelő modelleket" lehet nehéz megtalálni, de az LG-nél többnyire ez is egyszerű. Például:
- 55B7 > 55B8 > 55B9 ...
- 65C7 > 65C8 > 65C9 ...

Ebből látszik, hogy folyamatosan csökkentették az árakat, ahogy írtam.

A tévé mérete meg amúgy nem a képátlóval, hanem a képátló négyzetével arányos egyenesen, és a 48"-os változat gyakorlatilag annyival olcsóbb, amennyivel kisebb az 55"-osnál (méretben ~76%, eurós árban ~78%). De ez sem először kerül elő, többen nem értik, pedig szerintem annyira nyilvánvaló.

[ Szerkesztve ]

(#20) #72042496 válasza grabber (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sőt, a (#6) nem is csak egy önkéntes ársáv volt, hanem egy önkéntes alul áteresztő szűrőt is tettél rá. Ami ráadásul rosszul működött, mert kapható bőven 700 ezer forint alatt OLED, ahogy írták. :)

Az egy dolog, hogy neked ezek drágák-e, az pedig egy másik, hogy az árak csökkentek-e. És az utóbbira az a válasz, hogy igen, mégpedig jelentősen.

[ Szerkesztve ]

(#21) grabber válasza #72042496 (#20) üzenetére


grabber
addikt

De 300k alatt sincs :P Tavalyi 55" model volt 300k körül. Most nincs. Majd meglátjuk ha az idei lesz kifutó,de most drágábban lehet kapni.
Biztos olcsóbb,de mások is hiányolták az árcsökkenést. De köszönöm a statisztikát. Mindegy,mert én nem fogok fél millióért tv-t venni,amikor valós 4K filmek sincsenek,csak kamu 4k.

[ Szerkesztve ]

(#22) #72042496 válasza grabber (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

A te dolgod, hogy mennyiért veszel tévét, de egy ilyen panelen az 1080p is ütős, a már teljesen hétköznapi HDR pedig ahhoz képest is egy más világ tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#23) grabber válasza #72042496 (#22) üzenetére


grabber
addikt

1080p-t egy plazma tv is tudott,de a 4K megölte. Hosszú távon nem volt esélye,de olcsóbban tudott oled szerű minőséget. Ha most is lenne még 1080P plazma tv,szerintem ár értékben a legjobb lenne. De az már másik történet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.