Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

Én is csalódott voltam, de inkább érkezzenek feleslegesen, minthogy azt nézzék végig, hogy letér a pályáról vagy belecsap egy villám és felrobban.

(#2) Cs1csó válasza BiP (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt senki sem akarja, amúgy szomorú, hogy ugyanazt a V2-es rakéta óta meglévő technológiát tolják tovább némi üzemanyag módosítással, azaz 80 éve nincs igazi előrelépés. Ez a mostani fellövés is kb. az 59 évvel ezelőtti Gagarin repülésének a szimuálciója.

(#3) BiP válasza Cs1csó (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha azt nézem igen, mert k* nagy tolóerővel ki kell lőni őket. Ez nem változott. Meg a fizika sem változott azóta, és az alapok is ugyanazok.
De azért az a sok tudós meg mérnök biztos tudna veled diskurálni ezen a kijelentéseden :)
Nem hiszem, hogy 80évig feleslegesen dolgoztak. Majd Cifu vagy Dajkó Pali elmagyarázza, hogy mi fejlődött, én nem értek hozzá.

(#4) Tuomas válasza Cs1csó (#2) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez így nem pontos. Van előrelépés, ami leginkább az anyagiakban és a biztonságban jelentkezik, na meg persze a technológiát illetően, ami a felszín alatt van.
Olyan gyökeres változás nem is hiszem, hogy valaha történni fog, elég korlátoltak a lehetőségek. Tehát a hordozórakéták elvét nem fogja leváltani egyhamar semmi hipertérhajtómű meg ilyesmi, ami felszáll mint egy repülőgép, és a következő pillanatban már a Holdon van.

(#3) BiP Így van, ahogy írod. Más módszer nem áll rendelkezésre arra, hogy egy tárgy önerőből eljusson a Nemzetközi Űrállomásra. A SpaxeX által fejlesztett Starship lesz egy nagyobb ugrás, de ott sem az űrbe történő feljuttatás módszere fog változni.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#5) Cs1csó válasza BiP (#3) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :))

Persze sok minden, az elektronika, az IT része, vagy pl. most ennél a rakéta visszatér tehát csak az üzemanyaggal kell újra megölteni és megint menetkész. Tehát gazdaságosabb lett.

Amúgy vagy valamilyen térváltó technológia kellene vagy új üzemanyag.

(#6) Syl válasza Tuomas (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Már igazán hozzáfoghatnának az űrlift építésébe :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) Cs1csó válasza Syl (#6) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jaja, "csókolom az 5-ik lesz, gyermekruházat, aztán a világűr köszi"

(#8) Tuomas válasza Cs1csó (#7) üzenetére


Tuomas
addikt

Ja, vagy:
1. szint: ISS
2. szint: Hold
3. szint: Mars
:DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#9) Syl válasza Cs1csó (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

80 éve a holdra szállás is ugyanilyen vicces volt az embereknek. Aztán ezek a hülyék felmentek. :B
Arthur C. Clarke több regényében is pontosan leírta az űrlift működését, már csak a kellően erős építőanyagot kell hozzá feltalálni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) BiP válasza Syl (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

több realitását látom valami rugalmas, de erős kábeles megoldásnak, amin "felhúzná magát" a lift.

(#11) Cs1csó válasza BiP (#10) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kábeles megoldásokat el kell felejteni, már a BurzsKalifa-ában is macerás volt a lift beépítése, 100-200 vagy több emelet magas épület esetén piszok sok kábel kell jellemzően egy lifttel nem is lehet a földszintről felmenni a tetőre. Erre elvileg van valami megoldás már amikor az oldalfalakon valami "rece" van és azon jön megy a lift

(#12) BiP válasza Cs1csó (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

Csak ehhez kell egy fix felépítmény. Én ezt a részt tartom megvalósíthatatlannak. Kábellel összekötni a földet az űrállomással megvalósíthatóbbnak tűnik. (más kérdés, hogy szállítani jó eséllyel nem lehetne azon sem :) )
Azon még mindig lehet rece. Tehát nem csigarendszeren mozogna a kábelhez rögzített lift, hanem a lift mászna a fixen rögzített kábelen.

(#13) #22743424


#22743424
törölt tag

Valami ilyenre gondoltok? [link] :)

(#14) Syl válasza Cs1csó (#11) üzenetére


Syl
nagyúr

[link], [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) somogyib válasza BiP (#12) üzenetére


somogyib
őstag

Én azt nem értem az űrliftben, hogy az ISS nem mindig ugyanazon a pontján van az égnek, tehát ha kábellel összekötjük, akkor először azt kellene megoldani, hogy a Földhöz képest "ne mozogjon". Ez gondolom állandó pályamódosítást jelentene (de nem értek hozzá, csak belefecsegek :) )

[ Szerkesztve ]

(#16) Syl válasza somogyib (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

Az ISS 400 km-re van a földtől és folyamatosan zuhan, ezért kell rendszeresen korrigálni a pályáját. (Majd Cifu mester korrigál ha rosszul tudom - de kb havonta 1-2 km-t is tud csökkenni a magassága)
Az űrlift közepe viszont a geostacionárius pályán lenne. Érted, a közepe. ~35 000 kilométer magasan lenne egy űrállomás és még egyszer 35 000 km az "ellensúly" (ahol már olyan nagy a keringési sebesség, hogy egy labdát kézzel ki lehet "lőni" a holdra)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) somogyib válasza Syl (#16) üzenetére


somogyib
őstag

Ja, hogy ez egy új űrállomást is jelentene. Én azt hittem az ISS-el akarják majd összekötni.

(#18) Tuomas válasza Syl (#16) üzenetére


Tuomas
addikt

Az ISS magassága valóban változik, a minimum magassága 330 km, a maximum 410 km.

We were here

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.