Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Inkvizitor1


Inkvizitor1
tag

Befektettem a SMIC-be (a legnagyobb kínai chipgyártó), ha Kína akar valamit muszáj lesz a chip gyártást magának kifejleszteni.
Nem tudom, de el tudom képzelni, hogy a HarmonyOS siker lesz. Gyakorlatilag egy szuper hatékony operációs rendszer lenne teljes harmóniában a szoftverrel és a hardverrel, hasonlóan az Apple-höz, csak fényévekkel olcsóbban. Biztos lenne néhány ember akit érdekel.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Kiesik a Kirin, tehát nem a brit ARM-től közvetlenül, hanem az ameriakai QC-től és tajvani MT-től vásárolnak SoC-t, akkor talán minden marad a régiben mobil fronton. Mindkét szereplőnek jó bevételi forrás lehet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) ForRedGlory válasza janeszgol (#2) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A cikket elolvastad?

(#4) janeszgol válasza ForRedGlory (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, miért?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) ForRedGlory válasza janeszgol (#4) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ezt írtad: "Kiesik a Kirin, tehát nem a brit ARM-től közvetlenül, hanem az ameriakai QC-től és tajvani MT-től vásárolnak SoC-t, akkor talán minden marad a régiben mobil fronton."

vs.

Ez meg a cikk harmadik mondata: "Nem megerősített információk szerint 150 milliós tételben adtak le rendelést a szintén tajvani MediaTeknél, azonban azóta újabb szankciók léptek életbe, tehát nem tudni, hogy ebből a mennyiségből a MediaTek mennyit teljesíthet."

[ Szerkesztve ]

(#6) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Úgy látszik, addig nem nyugszik Amerika, míg ki nem fingatják teljesen a Huawei-t (vagy legalábbis annak mobilos üzletágát)

(#1) Inkvizitor1
" ... ha Kína akar valamit muszáj lesz a chip gyártást magának kifejleszteni."
Az a baj, hogy nagyon csúnyán alulról ill. előröl kell kezdeniük mindent. És az eredmény - ha el is készül - kb. semmi sem lesz kompatibilis. Ja, és mindez tegnapra kellene ... :(
Nagyon, nagyon szomorú a helyzet. :(((

(#7) janeszgol válasza ForRedGlory (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, de viszont benyújtották már a kérelmet. Reménykedni szabad. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) atike


atike
nagyúr

"az amerikai Qualcomm komolyan lobbizik azért az USA kormányánál, hogy kivételként kezeljék őket az embargó hatálya alól és a sokmilliárd dolláros bizniszt jelentő Huawei-együttműködés ne ússzon el."

Felmerült már párszor, de ez a vonal nem játszik ebben a híres kereskedelmi háborúban?

Kicsináljuk a Huaweit, de tuti nem egy gyártót / partnercéget ez azért elég érzékenyen érint anyagilag és mindenhogy.... Mi az az ár, amíg megéri? :U

(#9) ForRedGlory válasza janeszgol (#7) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kérdezd meg a lepényhalat, hogy mit gondol a reményről. ;]

Tessék hoztam neked egyet a szomszédból:

[ Szerkesztve ]

(#10) janeszgol válasza ForRedGlory (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) janeszgol válasza atike (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen. QC-s Huawei jó lenne. A Mediatekkel sincs bajom, de jobban örülnék a QC-nek, bár ezeket a Dimensity-ket még nem láttam.
Azért évi néhány százmilliós tételt csak nem dobnak el. Bár 1 év alatt rottyanhatott annyit a nemzetközi megítélése a márkának, hogy megint brandet kell építeni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) Narxis válasza janeszgol (#10) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azt akarja, hogy ne reménykedj.

Thanos was right.

(#13) Inkvizitor1 válasza <Adamsky> (#6) üzenetére


Inkvizitor1
tag

Lehet, de azt írják, hogy Kína az atom programhoz hasonló fontossággal kezeli a chip gyártást, szóval előfordulhat meglepetés. Ha a SMIC csak fele akkora cég lesz pár év múlva mint a TSMC, akkor is 10-szeres hozam. Amúgy csak a megtakarításom 3%-át tettem bele :)

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#14) forgonati válasza janeszgol (#10) üzenetére


forgonati
őstag

Lepényhalmeg- reményhalmeg. Ezeréves szójáték. De lehet hogy nem erre gondolt...

Keelah Se'lai!

(#15) janeszgol válasza forgonati (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

+12

Köszi. Ezt hallottam már, de régen. Így van értelme. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) janeszgol válasza Inkvizitor1 (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem is fel fogja futtatni a sajátot*, de amíg azt tökéletesítik, addig meg kell tartani a brandet.

*Itt egy picit lelassítanék. Kb 50 éve bányásznak Kínában olyan érceket, ami kell ezekhez az elemekhez. Ha kifogynak a bányák, ki fogja odaengedni a sajátjához Kínát? Ha egyáltalán fennáll ez a veszély persze.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) erahurka


erahurka
félisten

Gyönyörű a hátlap azzal a benga nova felirattal.

(#18) ForRedGlory válasza forgonati (#14) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Arra gondoltam.

(#19) #16820480 válasza Inkvizitor1 (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mikor volt utoljára olcsó a Huawei? Mert egy ideje már simán oda árazzák a termékeiket, ahova a Samsung-Apple, nincs jelentős különbség.

(#20) #90305280 válasza #16820480 (#19) üzenetére


#90305280
törölt tag

A lerágott GMS-csontot már meg se említsük.

(#21) Inkvizitor1 válasza #16820480 (#19) üzenetére


Inkvizitor1
tag

Szerintem pont az lesz az érték ajánlat, hogy Apple szintű ökoszisztéma és szolgáltatás, Android szintű áron. Ebben látok egy piaci rést.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#22) Ezekiell válasza Inkvizitor1 (#21) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ahhoz legjobb esetben is évek kellenek még, addig fenn is kellene maradni - másrészt meg eleve paradoxon a "szuper minőség de olcsón" tétel (sőt a Huawei már rég nem is olcsó...)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#23) pusszycat válasza erahurka (#17) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Most ez a trendi kináéknál. Lásd POCO, OPPO, VIVO de ez így egymás alatt a zöld telón nem néz ki sehogysem.

A cikkben azt írják beszüntették a kereskedést. Nem csak Szept. 15-től lép érvénybe a tiltás? Ami egy tolvonással vagy egy instagram post-al eltolható? Hmm. :U

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#24) strogov válasza Inkvizitor1 (#21) üzenetére


strogov
senior tag

A huawei már régen nem olcsó. Apple szinten áraz GMS és létező ökoszisztéma nélkül. Ha még hasonló ökoszisztémájuk is lenne akkor elképzelni nem tudom hova áraznának.

(#25) doooo válasza pusszycat (#23) üzenetére


doooo
veterán

Twitter lesz az. ;]

(#26) Inkvizitor1 válasza strogov (#24) üzenetére


Inkvizitor1
tag

De én nem a készülék áráról beszélek. Az Apple IOS rendszere csak a piac 20%-át birtokolja, de a profit 80%-át teszi zsebre, az Android messze elmarad tőle, és ez nem véletlen, magasabb szintű szolgáltatást nyújt az Apple, bár jóval drágábban. Egyre nagyobb bevétel van a szolgáltatáson, és egy profi rendszerrel ide tudna beépülni a Huawei.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#27) Ezekiell válasza Inkvizitor1 (#26) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez már kezd fantasyba átmenni... :) Szerinted akinek egy ilyen "magasabb szintű szolgáltatást nyújtó rendszer" kell, az miért ne venne iPhonet inkább? Sőt - annak már most iPhoneja van. Szóval halott ötlet.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#28) fairi válasza Inkvizitor1 (#26) üzenetére


fairi
addikt

probléma miért venne bárki is huawei rendszerét. Persze Kínában e fog kelni ilyen telefon, de azért kínaiakból nehéz prémium árat kipréselni. Akiből lehet mégis iphone fog venni.
Apple-nek van egy működő rendszere, huaweinek még nincs, és egyhamar nem is lesz.

(#29) <Adamsky> válasza Inkvizitor1 (#13) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az a baj ugye, hogy a készülő "szuper SoC" nem lehet ARM kompatibilis, vagyis egy új architektúrát is ki kell fejlesszenek. Utána - ha ez már kész, és a rendszer (Harmony OS) is tipp-topp - már "csak" a fejlesztőket kell találni, akik hajlandóak egy olyan rendszerre fejleszteni, ami - egyelőre legalábbis - csak a Huawei termékein fut.
Én egyszerűen innentől, hogy se GMS, se SoC - kijelzőt se nagyon kaphatnak már, ha jól emlékszem - marhára reménytelennek látom a dolgot.
Bődületes pénz kellene ehhez, irtózatos erőfeszítés, ami ha valaha vissza is jönne, akkor az csak a nagyon távoli jövőben. Pedig szurkolok a Huawei-nek, de kb. most zárták el neki a levegőt. Kérdés, meddig tudja visszatartani a lélegzetét ...

(#30) Juhaszatti válasza <Adamsky> (#29) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A kijelzőt még meg tudják oldani, a kínai BOE szállít nekik. Viszont a memóriabeszállítók ugrottak, és arra nem nagyon van (főleg ekkora mennyiségben) versenyképes hazai alternatíva.

(#31) smc válasza <Adamsky> (#29) üzenetére


smc
addikt

És mennyire fognak bízni az emberek a szuper SoC-ban ha már ott van a fülekben a bogár hogy kémkedni akarnak? :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#32) Inkvizitor1 válasza Ezekiell (#27) üzenetére


Inkvizitor1
tag

"akinek egy ilyen" magasabb szintű szolgáltatást nyújtó rendszer" kell, az miért ne venne iPhonet inkább?"
Mert meg fogja kapni olcsóbban is. Ha össze tudják rakni. Év elején kijön az első telefon a HarmonyOS-el, akkor meglátjuk, hogy mennyire lesz népszerű. De a Huaweinek nyilván van terve.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#33) <Adamsky> válasza smc (#31) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... mennyire fognak bízni az emberek a szuper SoC-ban ... "
Ha, csak ennyi bajuk lenne. :)
... az utca emberének elenyésző százaléka hallott erről az egészről, és ha mégis, akkor sincsenek annyira képben. Ha ma-holnap valami csoda folytán ott lenne az új SoC és a mindennel (is) kompatibilis rendszer, észre sem vennék, ill. fel sem merülne bennük a kétely, hogy vegyék-e vagy sem.

(#34) Inkvizitor1 válasza smc (#31) üzenetére


Inkvizitor1
tag

Szerintem ez a kémkedés dolog csak egy szűk réteget érdekel. Obama idején kiderült, hogy Amerika lehallgatja Merkel, meg Hollande francia elnököt, meg valószínűleg mindenki mást is. Volt egy kis botrány, de utána senkit nem érdekelt. Ugyan ez van Kínával is, ha a a kommunista párt le akarna hallgatni, Huawei telefon nélkül is megteheti. Ők építik a hálózatot.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#35) Ezekiell válasza Inkvizitor1 (#32) üzenetére


Ezekiell
veterán

A Huawei már most nem olcsóbb, mint az Apple, és még sehol sincs olyan rendszerhez, szóval ez a feltételezesed, hogy olcsóbb lesz ugyanolyan minőségben, nagyon necces. Irreális valójában.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#36) doooo válasza Inkvizitor1 (#34) üzenetére


doooo
veterán

"Ők építik a hálózatot."

Azt a hálózatot, ami miatt az egész hercehurca elindult, és amit már garantáltan nem építenek a "nyugati" világ legtöbb országában?
Azért jó látni, hogy már nincs kétely a probléma létezése felől.

(#37) atis78 válasza Inkvizitor1 (#1) üzenetére


atis78
tag

Meglepne az SMIC-t nem ernek el szankciok.
Ha jol tudom az ASML a vezeto szallitoja a litografias berendezeseknek amiket a chipgyartashoz hasznalnak. Ebben pl. az Intel is reszvenyes. Es gyanithatoan rendelkezik a ceg igen nagy mennyisegu USA-ban bejegyzett szabadalommal. Innentol kezdve nem kell sok hozza hogy oket feltegyek a szankcois listara. Nem hinnem hogy onerobol olyan gyorsan tudna Kina elvonalbeli berendezeseket kesziteni....

Bar az ipari kemkedesben eleg erosek :D.

(#38) #16820480 válasza Inkvizitor1 (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ez azért kérdéses, hogy meglesz-e. Apple szintű ökoszisztémát eddig konkrétan senkinek sem sikerült csinálni az Apple kivételével. Sem a MS, sem a Google, sem a Samsung nem járt sikerrel, pedig nekik nem is kellett szinte nulláról SoC-ot készíteni utasításkészlettel együtt , memóriagyárakat felhúzni, stb. Ott vannak még az egyéb nehézségek, hogy az Apple ökoszisztéma amúgy nem csak az App Store, hanem az alá beépülő sok szolgáltatás, a zene, filmek, könyvek, bankkártya, fizetés, stb. Apropó, NFC-t, BT-t és Wifit használhatnak majd például, vagy azt is újra kell gondolni majd? Elvileg a Risc V még ott van lehetőségként SoC-ra, de azon nagyon sokat kell fejleszteni, hogy mobilokban versenyképes legyen, ha egyáltalán tudják használni.

(#39) joey04 válasza Inkvizitor1 (#21) üzenetére


joey04
titán

Max Kínán belül.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#40) 7Heads Drago válasza #16820480 (#19) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Attól függ mit nézünk...???? :)
Plusz ezen felül droidos vonalon azért egy rakás dolog alapból jár amiért az almánál fizetsz.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#41) Depression válasza atike (#8) üzenetére


Depression
veterán

Nem is értem ezt a sokmilliárdos üzletet. Egyrészt mi köze a QC-nak a Kirinhez, másrészt attól még nem fognak kevesebb telefont venni, hogy a Huawei kiesik. Márpedig memória és kijelző nélkül hiába lesz nekik SD SOC-jük.
Szóval ezt a keresetet inkább csak jópofának tűnő cégként adták be, de biztosak benne, hogy úgysem kapják meg. Aztán eladnak mindent a Xiaominak, O+-nak, Meizunak, Samsungnak, LG-nek, stb.-nek, és ugyanúgy meglesz a bevételük, sőt még sokkal több is, hisz sokmilliós példánszámú Kirin, mint vetélytárs kiesett.
Tekintsünk úgy a mobilokra, mint már most elkerülhetetlen igényre, mint a víz, áram, internet. Teljesen mindegy, ki húzza le a rolót, az igény megmarad, és attól veszik, akik a piacon vannak.
Maga a mobilpiac is zsugorodik már, mert pár éve még évente volt igény az új telefonokra, mert egy év alatt fejlődött annyit, mint a PC-k 25 éve. De elérték azt a szintet, amivel már nem lehet rávenni az embereket az évenkénti, 2 évenkénti cserére, mert egyszerűen megfelel nekik az, ami van. Én is közéjük tartozom, 6 éve nem nyúltam a PC-mhez, 3,5 éves a telefonom. Kiszolgál, mindent tud, ami nekem kell. És az átlag ilyen, sokkal kevesebb a geek. A mobilomnak meghal lassan az akksija, de ha vennem kell majd egy újat, akkor ugyanezt a teljesítményt/tudást fogom venni, csak már nem felső-középkategóriást, hanem valszeg alsó-közép, vagy alsót.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#42) 7Heads Drago válasza Depression (#41) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A Boe kijelző az szerinted nem kijelző?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#43) NGA


NGA
addikt

Mi a francért nem hoznak létre egy europai céget, megvesz 30 millió mprocit, majd átveszi a Huawei, és csődbemegy az eu cég

(#44) #16820480 válasza NGA (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

Iránban is ezt csinálták, nem lettek vele népszerűek nyugaton :D

(#45) Ezekiell válasza NGA (#43) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mert annak durva következményei lennének...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#46) NGA válasza Depression (#41) üzenetére


NGA
addikt

Az ugye megvan, hogy aki Huawei-t vett, az ha anyagilag megengedhette, általában megvette a legújabb P sorozatot. Nekem is volt P9, P20, P30Pro (van most) és ha trampli nem szívózik, megvettem volna a P40pro-t. Most ameddig működik, megtartom a p30pro-t, elég gyors és fejlett annyira, hogy mondjuk 3-4 évig kibírja, de nem veszek sem iphone-t, sem samsungot. És szerintem elég sokan vannak így, hogy kivárnak. Namármost ezzel egyrészt visszaesnek az új telefon eladások, és a fejlesztések is, mert mi a francért küzdjön a samsung, ha nincs ellenfél?

(#47) Ezekiell válasza NGA (#46) üzenetére


Ezekiell
veterán

Attól mert a Huawei kiesik, meg marad bőven ellenfél, pláne hogy a US piacon eddig se volt seholse a Huawei

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48) NGA válasza Ezekiell (#47) üzenetére


NGA
addikt

És vajon ki az ellenfél? Az Apple-t ne számítsuk az ios. Más valaki? Xiaomi nevetséges, amilyen az üzleti politikájuk, össze fognak omlani elöbb-utóbb, a többi meg ismeretlen. Max a Nokia tud felemelkedni

(#49) Depression válasza NGA (#46) üzenetére


Depression
veterán

Nekem csak 2 tapasztalatom van, ami semennyire sem reprezantív: nekem jutott a y6 2018 cégesként, ami brutálisan hulladék kategória, apámnak ajánlottam a p20 pro-t, és nem csak a telefont utálja, hanem engem is miatta, mert én ajánlottam.
Persze a családunk nem egy mintaapák, attól még én vagyok a szemét, hogy azt a "szart" ajánlottam egy samsung helyett. Megvette, és 2 éve utálja...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#50) NGA válasza Depression (#49) üzenetére


NGA
addikt

Az Y az a legalja, felesleges pénzkidobás. Ha apád samsungos volt, miért ajánlottad neki a huawei-t? A P20 ami nekem volt, fantasztikus telefon, imádtam. És csak a P30Pro tudta überelni. A környezetemben rengeteg embernek van Huawei. És szinte mindenki imádja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.