Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) CharlieDrop válasza hallador (#50) üzenetére


CharlieDrop
veterán

arra gondoltam, hogy nem komolyságtól függ a dolog.
baromi sok tényezője van, és persze ahogy írtad olcsójánoskodás, amit a naaagy naaagy managerek pénzügyi racionalizálásnak hívtak.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#52) hunluki válasza derive (#23) üzenetére


hunluki
senior tag

Unokatesómnak raktam össze egy Athlon 64 gépet 1 giga rammal és 256-os videókarival, legfrissebb XP-be integrált peccsekkel, szóval mondhatni a "végeleges" verziót. Netre természetesen nincs felkötve, játékgépnek van :) Viszont a tempójával semmi gond. Hasít mint a vadnyúl, szépen futnak a játékok rajta, office 2010 is pöccre ugrik. Meglepően kellemes élmény volt leülni elé :)

Viszont a netre már nem engedném ki, egy mezei firefox megenné vacsorára 1-2 tabbal.

(#53) E.Kaufmann válasza hallador (#50) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Komolytalanabb helyen az általános az volt hogy az egy szem Windows SBS-re (AD/Exchange/ISA mellé) felerőszakolták az Oracle-t.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#54) Döglött Róka válasza hallador (#48) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hat ez aranyos volt :)

"Egyrészt, egy komoly iparvállalat úgy indul, hogy nincs Magyarországról kapcsolata semmilyen szolgáltatóval. Jobb esetben is site to site VPN van mondjuk, Németországból, Angliából, x Checkpointon keresztül stb." - Es hol irtam ilyet aruld mar el? :D

"A másik dolog, ami fontos, hogy komolyabb helyeken, nem monitroznak neked semmit kintről, maximum a szintén elszeparált Oracle szerverről, amire a gyártósor gyűjti az adatokat. Az oracle meg egy komolyabb helyen nagy ívben kerüli a Microsoft bármelyik operációs rendszerét, mert vagy Oracle szerveren, vagy Power-en fut. Szóval a Windows-t egy komoly helyen már most nyugodtan elfelejtheted, internetre kötve." - Ennek az ellenkezojet sem allitottam :D

"A negyedik, egy komolyabb helyen több 10 fős team van arra, hogy milyen frissítést, milyen szoftverre, mikor telepíthetsz fel, és csak időablakban, ja csak teszt szerverre, ha ott megy és tesztelték 2 hónapig, akkor majd mehet is az elszeparált Produkciós környezetbe. Ahol net nincs." - Errol meg szimplan szo se volt...

"Te mint "szakértő" szerint, mikor felépítenek egy gyártósort, mondjuk x 10/100 millióé, az évek során gyakorlatilag a robotot cserélik a vezérlő szoftver kb ugyanaz marad, ami magában megint x 100 millió Ft.

Szerinted az a probléma, hogy a pár 10 milliós szoftvert meg kell venni, vagy az hogy a komplett gyártósor vezérlő rendszert esetleg újra meg kelljen venni megint több x 10/100 millióé? Ugye érzed, hogy valamit félrenéztél..." - Hol irtam hogy problema? Szovegertes?

Figyelj, ne olvass a sorok kozott ha nem megy, fingod nincs arrol, milyen infastrukturaval dolgozom, hogyan es hany emberrel (szimplan azert mert errol nem irtam).... Ok, hogy most fudenagyon meg akartad mutatni, hogy lattal mar ilyet de ne nekem. Mert nagyon mellement :) Nem latsz te szart se :D Az meg hogy meg szemelyeskedsz is mikozben eloadod a messzirol jott embert kulon vicc.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#55) hallador válasza Döglött Róka (#54) üzenetére


hallador
addikt

Figyelj nem is érdekel milyen infrastruktúrával dolgozol, mindössze ezzel a kis széljegyzettel, amit leírtam arra szerettem volna rávilágítani, hogy az hiába fingott egyet az MS nem fogjál lecserélni a még működő server 2003 infrát, ha azt nem éri meg lecserélni.

Mindössze erre az igazán elmés, és minden logikát nélkülöző igazán MS sales kompatibilis mondatodra reagáltam:

"Szoval itt nem MS bullshit van, ha akarsz termelest, akkor csereld mar le azt a szerencsetlen 13 eves oprendszert."

Ok, hogy most fudenagyon meg akartad mutatni, hogy lattal mar ilyet de ne nekem. Mert nagyon mellement :) Nem latsz te szart se :D Az meg hogy meg szemelyeskedsz is mikozben eloadod a messzirol jott embert kulon vicc.

Persze persze Emese.... :)

Figyu részemről itt ennyi. Te nagy király vagy... Ja igen MS must have... De a nagyvilág nem kis hazánk "komoly" megmondóembereiről szól, (Magadra ne vedd... :D ), mert azért azt tudjuk, hogy vannak akik ezt jobban csinálják... Mint otthon... Tudod, a fórumon lehetsz király.... A való világ nem a fórum...

(#53) E.Kaufmann

Na az még egy szép esettanulmány lehetett... :) Sajnos én is láttam ilyet, de ott egy komplett "vállalat irányítási" rendszert tettek az AD-re, de még a központi MSSQL adatbázis is maga az AD volt.... Csak egyszer álljon meg a cucc... Egy életre eszükbe vésik... azt hiszem ....

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#56) Döglött Róka válasza hallador (#55) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szep kiteres:)

Azt sem ertem honnan veszed, hogy magyar gyartasrol beszelek :D Teljesen felremegy az eszosztasod:)

"Sajnos én is láttam ilyet, de ott egy komplett "vállalat irányítási" rendszert tettek az AD-re, de még a központi MSSQL adatbázis is maga az AD volt.... " - fuh ez viszont fajt :D

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#57) E.Kaufmann válasza hallador (#55) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Dehogy vésik, szídják a rendszergazdát és elkezdenek kávézni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58) hallador válasza Döglött Róka (#56) üzenetére


hallador
addikt

Figyu nyertél érted.... Okos vagy... Csak magyarosan álltál a dologhoz, de a fórum császára vagy, Emese... Egyelőre Te írtál badarságot, beismerés helyett magyarosan nagyképű módon, arrogánsan válaszoltál, te vagy a császár...

Csak a valóvilágban ne hangoztasd mert majd furcsán néznek rád, és nem azt mondják, hogy félrement az észosztás, hanem esetleg azt gondolják, hogy nem értesz hozzá... Hozzáteszem jogosan...

Itt a fórumon jót nevetnek rajtad, és majd jönnek az MS fanok is akik Windows-on kívül semmit nem láttak, de ahhoz sem értenek igazán, és majd adják alád a lovat, de nem baj legalább itt élvezd ki... :D

(#57) E.Kaufmann

Az nem vicces, sajna tényleg igazad van.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#59) Döglött Róka válasza hallador (#58) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tenyleg csak szemelyeskedve tudsz kibujni a sajat hulyeseged alol? Vaktaban lovoldoztel, anelkul hogy tudnad milyen infrarol es mirol beszelk, kijavitottalak hogy ilyeneket nem irtam, majd nekialltal szemelyeskedni. Nevetseges.

Amugy hogy csinalsz elo AD adatbazisbol MSSSQL-t azt mondd mar meg :D

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#60) demagóg válasza fordfairlane (#34) üzenetére


demagóg
aktív tag

Nem gond. :R
Már megszoktam, hogy az értők mellett mindig vannak kurva okosak is. Szerencsém van, mert nekem nem ilyenek közt kell dolgoznom, és itt is van akivel lehet tapasztalatot cserélni.
Amúgy a konkrét témához, valóban volt egy ilyen ügyem, betörtek a trehányul védett gyártósorra is. A szakértői szakvélemény alapján (a forensic munkával minket bíztak meg) pert vesztett a külső supportot végző cég, ki is lettek rúgva azonnal. Majd felkértek egy hozzáértő társaságot aki rendbe rakta a kupit, bár a régi oprendszerek sajnos maradtak a már említett okok miatt. Másképpen kellett megerősíteni és talán többe is fájt, de más út nem volt. Majd felkértek egy független auditor céget, aki áldását adta rá. Néhány százas nagyságrendű géppark volt, vegyesen. Ja és nem egy évet tököltek vele mint ahogy itt valaki említette. Persze ha én csinálnám akkor meg soha nem lenne kész. Errefelé divat, hogy mindenki azt csinálja amihez ért. Pedig itt is vannak ám nagyon régi rendszerek, simán 10-15 évesek.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#61) kromatika


kromatika
veterán

Hát igen.Várható volt.

(#62) hallador válasza Döglött Róka (#59) üzenetére


hallador
addikt

"Vaktaban lovoldoztel, anelkul hogy tudnad milyen infrarol es mirol beszelk, kijavitottalak hogy ilyeneket nem irtam, majd nekialltal szemelyeskedni. Nevetseges."

Nevetséges az számomra, hogy van aki nem látott még komoly rendszert és előadja, hogy a másik a hülye....

Figyelj, van aki annyira buta vagy, hogy direkt félrebeszél hogy megmagyarázza a saját butaságát.

Megteszed, hogy békén hagysz engem....

Amugy hogy csinalsz elo AD adatbazisbol MSSSQL-t azt mondd mar meg :D

AD-re telepítettek MSSQL adatbázist érted, nem az AD volt az, Tedom hogy vannak itt hatalmas sazkértők akik ilyenről nem hallott... nem láttál SBS szervert? , ott is tuti AD - MSSQL-ben volt mi, nem is értem hogyan lehetett egy helyen MSSQL, Exchange, ISA, meg AD, tuti várj kérdezd meg az MS-t.....

Ha csak ennyire telik, akkor kérlek hanyagolj, hagy ne kelljen "szakértő" kel vitatkozni.

Mondtam már te vagy a király....

Csak hagyj engem békén köszi....

Személyeskedés amúgy csak akkor személyeskedés amikor én csinálom vagy amikor Te? Mert Te kezdted, csak hát feledékeny vagy, van ilyen... Tényleg csak képmutatással tudsz érvényesülni?

"Ok, hogy most fudenagyon meg akartad mutatni, hogy lattal mar ilyet de ne nekem. Mert nagyon mellement :) Nem latsz te szart se :D Az meg hogy meg szemelyeskedsz is mikozben eloadod a messzirol jott embert kulon vicc."

Na akkor hagyd abba köszi nem kíváncsi senki a félrebeszélésre, ebből van aki megél, de más dolgozik is...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#63) Döglött Róka válasza hallador (#62) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ezek szerint nem tudod mi a személyeskedés.

AD MSSQL parhuzamra nem ezt irtad először.

Folyamatosan terelsz.

Le kene szállni a magas lóról...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#64) sztanozs válasza Döglött Róka (#63) üzenetére


sztanozs
veterán

Én pl. értettem mit akart mondani - mondjuk volt is problémánk belőle, hogy egy beszállító egy ilyen dzsunka "tesztrendszeren" fejlesztett.
Egy szerver volt az app szerver, a webszerver, az adatbázis szerver és a teszt AD is. Nem csoda, hogy azok a megoldások, amik a tesztrendszeren működtek időről időre problémát okoztak az implementáció során.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#65) hallador válasza Döglött Róka (#63) üzenetére


hallador
addikt

Kedves Döglött Róka

Te direkt belekötsz a fórumozókba, azért is neked legyen igazad, Freud tuti mondana valamit neked... De engem végre békén hagysz, vagy esetleg pontosan az a célod aminek látszik...

Érdekes csak Te érted félre amit írok direkt.., mindenki más megérti amit mondok szerinted mindenki magas lovon ül, aki megérti amit írok...

Érdekes... Elgondolkodtál, hogy esetleg nem másban van a hiba....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.