Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szaszati


Szaszati
tag

"A mai nappal lejár a Windows Server 2013" - ez gondolom 2003 akart itt is lenni :)

És, hogy ontopik is legyek: csak nekem fura, hogy főleg céges környezetben használt szoftvernek rövidebb a teljes életciklusa, mint az XP-nek?

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#2) -szp- válasza Szaszati (#1) üzenetére


-szp-
aktív tag

:R

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#3) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Csak már jönne a Szerver 2016. A 2012-t sikeresen metrósították, és a Windows8.1-en se egy matyóhímzés ez a felület, de szerveren... inkább nem is kommentálom.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#4) haddent válasza fordfairlane (#3) üzenetére


haddent
addikt

Linux. ;]

(#5) snecy20


snecy20
veterán

Céges környezetben ha nincs ok a leváltásukra, akkor még bátran használhatóak évekig a támogatás megszűnése ellenére is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) Execᵀʰᵀˢ


Execᵀʰᵀˢ
tag

Good.

(#7) Tapsi válasza snecy20 (#5) üzenetére


Tapsi
addikt

A biztonsági frissítések megszűnése nem elég ok?

(#8) PistiSan válasza Tapsi (#7) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem azt látom, hogy az xp támogatás lejárta kapcsán mindenki váltott volna újabb rendszerre, szerver kapcsán sem lesz máshogy szerintem.

(#9) lezso6 válasza Tapsi (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minek az? Csak lassít...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) Peter Kiss válasza fordfairlane (#3) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Server Core, ha lehet. :)

(#11) Lars


Lars
őstag

És a mai napig hány xp-s géppel lehet találkozni. Legnagyobb lelki nyugalomban hálózatra kötve internet eléréssel, esetleg a perverzebbek lejárt vírusirtóval is megspékelik :C

Mondjuk a cégnél is vannak xp-k, de nincsenek kint a neten, folyamat irányításra speciális szoftvert futtatnak. Egyébként talán pont a Honeywell a mai napig win server 2000-hez, és xp-hez ragaszkodik. ( Persze az lehet, hogy a konkrét hardver miatt ... de akkor is ciki :) )

(#12) fordfairlane válasza Peter Kiss (#10) üzenetére


fordfairlane
veterán

Annyira nem vagyok penge, hogy powershellből kezeljek mindent.

x gon' give it to ya

(#13) snecy20 válasza Tapsi (#7) üzenetére


snecy20
veterán

Ugyan, sok esetben akkor járni a legjobban, ha mellőzve vannak ezek a bizonyos biztonsági frissítések.
Nyilván nem teljesen releváns példa, de otthoni szinten jópárszor szívtam ezekkel, azóta konzekvensen OFF-olom az eféle szolgáltatást.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#14) Воланд válasza snecy20 (#13) üzenetére


Воланд
titán

igazad van, semennyire nem relevans. ekkora okorseget leirni...

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15) Syl válasza Lars (#11) üzenetére


Syl
nagyúr

>Legnagyobb lelki nyugalomban hálózatra kötve internet eléréssel, esetleg a perverzebbek lejárt vírusirtóval is megspékelik

Ettől jobbat mondok!
Cimborám, aki meg van arról győződve, hogy a Microsoft, a Google és a Mozilla összeesküdött ellene és a programjaikat, szolgáltatásaikat olyan kóddal látják el (lassit.com), hogy az ő özönvíz előtti gépén ne fussanak.
Na ez az ember XP SP2-t használ, szigorúan Update OFF módban, mert nagyon nem szereti ha a gép valamit automatikusan csinál. Majd ő, mint a birodalom feje, nyomkodja a gombokat :D Természetesen vírusirtó az nincs. Pár havonta letölti az Avastot, végigszkennelteti a gépet és már uninstallálja is.
Böngészőből pedig 2-3 éves Operát és Firefoxot használ, mert az még "nincs elrontva"
:Y :F :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) Lars válasza Syl (#15) üzenetére


Lars
őstag

Néha már hiányolom a cuki kis alu csákót a fejükről, ami a " jelek " -ben is volt :C

Na nem baj, nem vagyunk egyformák. Hála az égnek :)

(#17) Gdi válasza Syl (#15) üzenetére


Gdi
senior tag

Tény, hogy így egy Wilamette 1.7es Celeroncs is elfogadható sebességet produkál....
Amíg meg nem látogat egy flashhel megtömött weboldalt.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#18) hallador válasza Воланд (#14) üzenetére


hallador
addikt

Persze azért az is tény, hogy a Microsoft bullshit gépezet is benne van a dologban, azért ha egy teljesen internetről elszeparált networkon, jobb mentéssel (CBMR, TBMR, NBMR fizikai gépeknél), vagy VADP, DPM (Virtuális gépeknél :) ) esetén simán mehetnek a 2003-ak még évekig. Erősen túlzásnak érzem az MS bullshitet, hogy akkor is frissíts, ha még nem létezik a frissítés...

Gondolom egy komolyabb iparvállalat, aki meg van elégedve a több 10 - 100 Win2003-al, mert tökéletesen működik még a gyártósor mostantól 3 - 4 évig, az majd azonnal rohan vásárolni Win 2012-őt mert az MS azt mondta.. Szerintem sem.

Biztosan azért vették meg nem kis összegért, a komolyabb mentőrendszer, hogy ne tudjon záros határidőn belül visszaállni a rendszerrel, függetlenül attól, hogy Win2003, Linux, vagy Win2012...

Ettől függetlenül ha ma veszek rendszert, nyilván Újabb windows-t fognak venni, de a régit csak azért nem fogják kidobálni máról holnapra, csak mert az MS azt mondta. Még akkor sem, ha az MS jelezte hogy vége a dalnak...

A komplett gyártósorokat attól még nem fogják bezárni, mert több 1000 mérnöki munkaórát beleölni, hogy átmigráljanak egy újabb oprendszerre, ha egy elszeparált környezetben a Win2003 még bőven jó lesz... :)

Szerintem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#19) Воланд válasza hallador (#18) üzenetére


Воланд
titán

a jol elszeparalt kornyezettel nincs is gond, de egyreszt a ceges kornyezet nem mindig egyenlo a jol elszeparalt kornyezettel, masreszt a forumtars meg az internetre kotott gepet sem frissiti.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) hallador válasza Воланд (#19) üzenetére


hallador
addikt

"masreszt a forumtars meg az internetre kotott gepet sem frissiti."

Na az viszont valóban jó nagy butaság. Ez meg tény.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#21) Szaszati válasza Воланд (#19) üzenetére


Szaszati
tag

Sőt, ha kisvállalatokról beszélünk, szinte nyakamat tenném rá, hogy ott nagyon nem egyenlő a jól elszeparált környezettel. És belőlük van sok :)

De ha már win server és sztorik: cégnek könyvelési szoftverre van szüksége, meg is van, hogy mire. A szoftvert szerverre kell telepíteni, ehhez csatlakozik majd a könyvelő meg minden munkatárs, aki használni akarja a cuccot. Ez így teljesen okésan is hangzik, ki is nézünk egy egyszerűbb Dell szervert, az oda tökéletesen jó lesz.

Aztán... könyvelési szoftver üzemeltetője mondja, hogy csak és kizárólag 32 bites Windowson hajlandó futni a szoftver, tegyünk Win 7 Pro-t, vagy még jobb, ha xp-t (ahogy említettétek korábban, "mert azt még nincs elrontva"). Nyilván ez a hardverek egy részét nem hajtja meg rendesen, mert nincs driver, de hát mit számít, a könyvelés az atyaúristen. Az már csak hab a tortán, hogy a kliens-szerver architektúra jelen esetben azt jelentette, hogy a szerverre van telepítve a könyvelési szoftver és erre remote desktoppal lehet belépni.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#22) fordfairlane válasza Szaszati (#21) üzenetére


fordfairlane
veterán

a könyvelés az atyaúristen

Ebben semmi meglepő nincs. Én is dolgoztam már olyan cégnél, ahol csillagászati összegekért béreltek fel olyan programozót, aki értett az AS/400-hoz. Egy nap kiesés a gyártásban ugyanis, kiszámolták, 80-90 millió forint veszteséget jelentett volna. Hát persze, hogy az azon vezetett vállalati szoftver lehetőség szerint zavartalan működése gyakorlatilag minden pénzt megért.

x gon' give it to ya

(#23) derive válasza Воланд (#19) üzenetére


derive
senior tag

Mondjuk azert annyit erdemes megjegyezni, hogy nemely patch iszonyatosan belassitja a gepeket. Ha jol tudom az XP lejarta elotti utolso negyedevben is kijott olyan csomag ami gyanusan lassitotta az amugy sem tul acelos ~10 eves gepeket. Egy ilyen roncson mar a linuxot is vissza kell nyesni, ha meg meg szandekosan nyomoritjak. Ha uj gepek, uj rendszer, manyi neni betanitasa meg ugy altalaban tobb honapos visszaeses es a fonok mercedese kozott kell valasztani akkor hamar megszuletik a dontes.

[ Szerkesztve ]

(#24) Kékes525 válasza derive (#23) üzenetére


Kékes525
félisten

100%-os biztos, jó programírás sem létezik. Mindig adódhatnak gikszerek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) #40553216 válasza Tapsi (#7) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha publikus hálózatra sem a szerver, sem a kliens gépek nem mennek ki, miért is ne mehetne? Akik nem így használják, azok idióták.

@(#13) snecy20
Te nyilván IT-zseni vagy. De tegyük fel, hogy a maradék 1499999999 Windwos-júzer nem az.

@(#23) derive
Nyilván nem véletlenül jött ki a vége felé ilyen frissítés, miközben a magyarázat az volt, hogy most már milyen iszonyatos adatbázisokat (kb. a fent lévő és a fent nem lévő frissítések listáját) kell összevetni. Igaz, egy hónappal vagy egy fél évvel korábban sem kellett jelentősen kisebbeket összehasonlítani, mégsem volt megközelítőleg sem olyan lassú. Aztán jött a frissítés frissítése, és ugyanakkora összehasonlítandók esetében érdekes módon óriási gyorsulás következett be. És kiderült, hogy nem is roncs a roncs.

@(#15) Syl
Közeli kis netező tulajának netre kötött, a könyvelést és sok évre visszamenőlegesen az adatokat, külső vinyókat is kezelő gép természetesen XP-s. Egy közműszolgáltató oldalára akart menni, ott kapott egy átirányításra figyelmeztető kis feliratot. És már kész is volt. (Igaz, ez már korábban megtörtént, de ő csak ekkor szembesült vele.) Minden cuccát titkosították.

[ Szerkesztve ]

(#26) Dezsike válasza Szaszati (#21) üzenetére


Dezsike
tag

Én is találkoztam már ilyen szoftverrel... Fel van telepítve egy Win Server 2003-ra, remote desktoppal belépnek és úgy futtatják. Nem is értem hogy lehet ilyen szoftvert eladni, a szerverre egy szerver komponenst kéne telepíteni amivel a kliensekre telepített kliens komponens kommunikál belső hálózaton (vagy neten, ha a cég nem törődik a biztonsággal és kiengedi ezt a forgalmat). Ráadásul a rendszergazda se nagyon értett a dologhoz, amikor felkértek, hogy nézzem át a rendszert mert adatlopás történhetett nagyon súlyos biztonsági hibákat tártam fel - másnap kirúgták (én meg kaptam némi suskát zsebbe :D ).

(#27) Döglött Róka válasza snecy20 (#5) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Koszonom, tavozhat.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#28) Döglött Róka válasza hallador (#18) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Pont egy ilyen cegnel vagyok es pont most szivunk ezzel mert a termelesiranyito szoftverek DMZ-ben vannak a gyartosoron egy tuzfal mogott. Termeszetesen business lanrol elerhetoek es kommunikalnak is vele mert valahogy riportolni is kell (termekfejlesztes, sales, logisztika szeretne latni, hogy mi van). Nem nagyon van mar olyan, hogy fizikailag elzart gep, max kutatoknak.

Szoval itt nem MS bullshit van, ha akarsz termelest, akkor csereld mar le azt a szerencsetlen 13 eves oprendszert.

Az meg hogy van DR-ed meg system state backupod, nem ok arra, hogy nyugodtan aludj egy nem tamogatott os-el. Murphy vinnyogva fog rohogni rajtad, mert pont csucsidoben rohad el egy ilyen gep.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#29) Tapsi válasza #40553216 (#25) üzenetére


Tapsi
addikt

Már az is elég lehet, ha egy pendrive-ot csatlakoztatnak valamelyik kliensre. Tökéletesen elszeparált hálózatból azért nem túl sok van.

(#30) demagóg válasza Döglött Róka (#28) üzenetére


demagóg
aktív tag

ha akarsz termelest, akkor csereld mar le azt a szerencsetlen 13 eves oprendszert.

Dolgoztál már ilyen helyen? Vagy láttál, hallottál már ilyenről, hogy hogyan is működik általában? Hogy a bánatba tudja lecserélni, ha nincs support az új rendszerhez. Sem hardver meghajtók, sem update a sor vezérlő szoftverhez. Sőt még a régi rendszerhez sem. Van, hogy még a telepítő készletet sem kapod meg, csak a feltelepített rendszert. Sok-sok pénzért vehetsz másikat (de az is a régi lesz egy feltelepített diszken), ha bedöglik a gép (pl. szektorhiba a 10 éve folyamatosan futó harddiszken.) Tehát helyesen, ha akarsz termelést akkor nem tudod lecserélni azt a szerencsétlen 13 éves oprendszert. És ez főleg a nagy, neves multikra jellemző Magyarországon. Amúgy is jellemző, hogy a máshol már lefutott gyártó sort hozzák Mo.-ra. Kíváncsi vagyok, hogy a fenti feltételek esetén ezt hogyan oldod meg? Pláne, ha a vezetőség amúgy sem lelkesedik a kiadások miatt. A keress másik munkahelyet nem jó válasz, mert ez az általános. Akár autógyártás beszállítók, akár nyomtatott áramkör gyártók, hosszan sorolhatnám.

Amúgy érdekelne, hogy mi a gond a DMZ-vel nálatok?
Gondolom, azért a facebook és társai nem elérhetőek a sori gépekről. Bizonyára csak 1-2 IP cím van engedélyezve a belső szeparált hálóra és adott gépre mindkét irányban. Ha a front szerverek betörés érzékenyek, akkor meg ki kell rúgni a rendszergazdákat. Ha nem figyelik a log fájlokat és a betörési kísérleteket, akkor szintén.

....nem ok arra, hogy nyugodtan aludj egy nem tamogatott os-el.
A véletlenszerű lerohadás független az OS támogatottságtól. Ha valahol a lerohadás a nem eléggé védett öreg gyártósori rendszer miatt van akkor ott a védelem nem elég erős.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#31) Döglött Róka válasza demagóg (#30) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Te el is olvastad amit irtam vagy write only mode van? Ilyen helyen dolgozom, egy nemzetkozi vegyipari cegnel es egy eve a 2003-ak lecserelesen melozunk. Gond nelkul megy a termeles 2012-n, a szoftver nem os-en keresztul, driverekkel eri el a periferiakat. Szep is lenne ha ilyen rendszereket driverekre biznank.

Az allitasod tobb sebbol verzik. Kedvencem a szektorhibas vinyo. Kerlek ne szolj bele olyanba amirol fingod nincs. Ki irta hogy bajom van a DMZ-vel?

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#32) lezso6 válasza demagóg (#30) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Előre tudod, hogy mikor jár le. Amikor megvásárlod, már akkor lehet tudni meddig van. Időben el kell kezdeni átállni, nem pedig az utolsó pillanatban felébredni, hogy hoppá... Ha meg nem tetszik az MS (nincs driver) lehet használni mást, ha meg nincs ilyen opció sem, akkor el kell gondolkodni azon, hogy miért kellett szar supporttal rendelkező eszközt venni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33) CharlieDrop válasza Szaszati (#21) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem tudom milyen könyvelőprogi, de azért próbáld ki 64 biten is

mi itt még VisualFoxProban írt könyvelőprogramot használunk Win 8.1 64biten

lesz ez még így sem :D

csak nem kapok időt arra, hogy fejlesszek egy saját programot :D :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#34) fordfairlane válasza demagóg (#30) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ezeknek beszélhetsz.

x gon' give it to ya

(#35) sztanozs válasza Lars (#16) üzenetére


sztanozs
veterán

Weird Al :)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#36) Szaszati válasza CharlieDrop (#33) üzenetére


Szaszati
tag

Ez is Foxos :) Valamiért imádják a könyvelőprogramok készítői. Oprendszert nem nagyon tudok cserélni a szerveren, meg most működik jelenleg, csak kicsit ilyen frankensteini szörny jellege van. Ahogy Dezsike is írta, totál hülyeség ez a remote desktop, nem értem miért nem lehet rendes szerver és kliens alkalmazás neki.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#37) E.Kaufmann válasza Döglött Róka (#28) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A riportot nem lehetne egy olyan megbízhatónak ítélt gépen keresztül "proxy-zni", ami rá van csatolva egy irodai és egy termelési LAN-ra is de nem forwardol ip szinten? Pl, ftp-n át feltolják rá a termelő gépek a riportokat, a köztes gép meg smb-n vagy ütemezetten e-mail-benn megosztja/továbbítja az irodai LAN gépeinek? Vagy pl egy okosabb router is elég lenne erre. De szerintem már egy sima NAT-olás és csak a megfelelő portok átirányítása is javítana valamit a helyzeten. az irodai LAN-ról egy eszközt látnának csak és nem láthanának azon túl.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38) CharlieDrop válasza Szaszati (#36) üzenetére


CharlieDrop
veterán

bele kellene feccölni egy kis időt, hogy fusson egy exe, ami hozzáfér a dbf-hez és kiosztja a jogosultságokat, de hát... na...

mennyivel egyszerűbb lenne mondjuk egy db valami front end eléréssel, akár böngészőből, akár kliens programból, de hát ugye ilyen könyvelő programmal még nem találkoztam ellenben szívesen csinálnék egyet

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#39) Szaszati válasza CharlieDrop (#38) üzenetére


Szaszati
tag

Böngészőből futó könyvelőprogram... jézusom, álmodni sem merek ilyet :D Ha csinálsz, szólj :)

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#40) Döglött Róka válasza E.Kaufmann (#37) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miert kellene nyakatekert agyonbonyolitott megoldasokhoz folyamodnom, ha a program tudja ezt????? Csak azert mert lusta vagyok 2003-rol frissiteni? Ne szorakozzunk mar basszus.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#41) CharlieDrop válasza Szaszati (#39) üzenetére


CharlieDrop
veterán

csak a front endje lenne ott, reszponzívan, akár tabról is, minden más server side lenne :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#42) Tapsi válasza CharlieDrop (#41) üzenetére


Tapsi
addikt

Biztosan könyvelő programot használtok Foxproban, és nem számlázó rendszert? Mert nem ugyanaz a kettő.

(#43) CharlieDrop válasza Tapsi (#42) üzenetére


CharlieDrop
veterán

igen, könyvelőt, a számlázót nem is tudom miben íródott, annyira nem néztem még.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#44) Tapsi válasza CharlieDrop (#43) üzenetére


Tapsi
addikt

Akkor viszont nem tudom, hogy mire fel ez a magabiztosság. Egyedül nekiállni könyvelő programot írni gyakorlatilag felér egy öngyilkossággal, de minimum instant beutaló a börtönbe. Persze ha már most is ezzel foglalkozol, évtizedes gyakorlatod van a szigorú számadású bizonylatokkal, átlátod a számvitel buktatóit, és egyébként egy programozó zseni vagy, akkor visszaszívom. :P

(#45) CharlieDrop válasza Tapsi (#44) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Legyen annyi elég, hogy ehhez nem programozó zseninek kell lenned, hanem a számviteli törvényt kell kívülről fújni.
Ki mondta, hogy a szabályokat és azok alkalmazását én egyedül csinálnám?

Szóval nyugi tudom miről regélek és rendelkezésemre áll a megfelelő szürkeállomány, akik segítenének ebben. Más kérdés, hogy mindenki beszállna-e ebbe a projektbe.

De köszi az aggódást :P

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46) Sanya válasza lezso6 (#32) üzenetére


Sanya
nagyúr

értem. tehát akkor elmeséled, hogyan kell ezt csinálni?

Adott egy kiherélt windows XP, amin a gyártó leletezőszoftvere fut. A külvilággal nem sok kapcsolata van. Hogyan éred el, hogy kapj egy új gépet, ami kb ugyanazt tudja, mint a mostani, csak már újabb operációs rendszeren fut?

cca 135.000 dollár + áfa :) hajrá

vagy a clustereket, amelyek a rekonstrukciókat futtatják? 10 db gép.

csak 1db merevlemez cseréje (120gb, pata, oprendszer nem indul, ha a szektorszám nem azoos, de azonosat nem sikerült találni) 2.5 millió forint+áfa.

"szar szupport"
hát ez van, nincs jobb. nemsok gyártónál van jobb support, de elhiheted, hogy az egészségügyben nem igazán érdekli sem az eladót, sem a vevőt(kórházigazgató), hogy most az xp-n fut, vagy min.

de egyebekben ezek a szoftverek nem láthatnak ki az internetre "soha". max vpn-en nézhet be rájuk a gyártó, ha épp van szervízszolgáltatás fizetve.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47) lezso6 válasza Sanya (#46) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát erre csak azt tudom mondani, hogy szomorú. Bár ha nincs netre kötve, akkor még talán nem akkora baj, hogy nincs frissítve.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48) hallador válasza lezso6 (#47) üzenetére


hallador
addikt

Amúgy én még nem láttam olyan ipari környezetet, ami netre lett volna kötve, pedig elég sokat láttam. Aki meg kiköti a gyártósort a netre ott az IT vezetőt el kell küldeni az Microsofthoz bohóckodi...

(#28) Döglött Róka

Pont egy ilyen cegnel vagyok es pont most szivunk ezzel mert a termelesiranyito szoftverek DMZ-ben vannak a gyartosoron egy tuzfal mogott. Termeszetesen business lanrol elerhetoek es kommunikalnak is vele mert valahogy riportolni is kell (termekfejlesztes, sales, logisztika szeretne latni, hogy mi van). Nem nagyon van mar olyan, hogy fizikailag elzart gep, max kutatoknak.

Több sebből is vérzik amit írsz. Egyrészt nem írtam olyat, hogy fizikailag elzárt, ezt ugyan jó bullshit, de nem győztél meg picit sem több okból sem.

Egyrészt, egy komoly iparvállalat úgy indul, hogy nincs Magyarországról kapcsolata semmilyen szolgáltatóval. Jobb esetben is site to site VPN van mondjuk, Németországból, Angliából, x Checkpointon keresztül stb.

A másik dolog, ami fontos, hogy komolyabb helyeken, nem monitroznak neked semmit kintről, maximum a szintén elszeparált Oracle szerverről, amire a gyártósor gyűjti az adatokat. Az oracle meg egy komolyabb helyen nagy ívben kerüli a Microsoft bármelyik operációs rendszerét, mert vagy Oracle szerveren, vagy Power-en fut. Szóval a Windows-t egy komoly helyen már most nyugodtan elfelejtheted, internetre kötve. Az egyég gépekre, meg Sprectumot, Tivoli monitoringot, vagy hasonló monitorzó szoftvert használnak. Kitalálod nem Windows-on fut.

A harmadik egy komolyabb helyen minimum kettő network van, egy Produkciós, és egy Office, na a Produkció kb soha nem látott netet... Ezek is felosztva okosan.

A negyedik, egy komolyabb helyen több 10 fős team van arra, hogy milyen frissítést, milyen szoftverre, mikor telepíthetsz fel, és csak időablakban, ja csak teszt szerverre, ha ott megy és tesztelték 2 hónapig, akkor majd mehet is az elszeparált Produkciós környezetbe. Ahol net nincs.

Érzed hogy minden minimum duplikálva van...

Nyugodj meg TE még nem dolgoztál komoly helyen, ezt abból látom amit leírtál....

----------------------------------------

A másik igencsak naív gondolatodra, meg:

Te mint "szakértő" szerint, mikor felépítenek egy gyártósort, mondjuk x 10/100 millióé, az évek során gyakorlatilag a robotot cserélik a vezérlő szoftver kb ugyanaz marad, ami magában megint x 100 millió Ft.

Szerinted az a probléma, hogy a pár 10 milliós szoftvert meg kell venni, vagy az hogy a komplett gyártósor vezérlő rendszert esetleg újra meg kelljen venni megint több x 10/100 millióé? Ugye érzed, hogy valamit félrenéztél...

----------------------------------------

Harmadik:

Nem egy gyárban voltam, ahol a prodictionban nincs Windows, pont a nagyszerű szoftver üzemeltetés miatt, pl: 3 hete voltam olyan gyárban ahol 450 LPAR volt, és gyakorlatilag ezen futott a komplett produkció.

-----------------------------------------

Szóval NO OFFENSE.....

Szép estét.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49) CharlieDrop válasza hallador (#48) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"Az oracle meg egy komolyabb helyen nagy ívben kerüli a Microsoft bármelyik operációs rendszerét, mert vagy Oracle szerveren, vagy Power-en fut."

Hátőőő :D

Legutóbb dolgoztam olyan multinál, aki nem szarral gurigázik (több mint 200 milliárdos a piaci kapitalizációja, igen dollárban), mégis van még w2k3 szervere, amin oracle db fut...

szóval...

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#50) hallador válasza CharlieDrop (#49) üzenetére


hallador
addikt

Nézd olcsó Jánoskodni lehet, de ha komolyan gurigáznak azzal a bizonyos ..... Akkor Power, mert a Power, vagy Sparc az igazi ilyenre. (PONT)

Az vesz X86-ot aki spórol, de komolyabb helyen akkor spórolnak ilyen eszközökön, ha nem fontos az a rendszer ami azon fut, ha fontos, akkor nem Windows lesz ott abban én biztos vagyok. Vagy ha az lesz, akkor minimum 2 példányban, és két szerverteremben, ami egymástól minimum 1 KM-re van, mert a gyár kerülete 3 KM.... Az az minimum 4 Windows látja el a feladatot.... Mert nem baj, ha redundáns....

Az hogy dolgoztál ilyen helyen az lehet, az, hogy meg mennyire értenek valamihez, az más kérdés. Én is sok helyen dolgoztam...

Vagy láttál valahol olyat hogy leírtam volna, hogy nincs olyan hely, ahol Windowson fut az Oracle, vagy csak olyat láttál, ahol azt írtam, hogy komolyabb helyen?

....... :R

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.