Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dominó85 válasza #56573440 (#49) üzenetére


Dominó85
veterán

Szerintem a HP jobban ért ehhez nálunk. Valószínűleg a minél hosszabb üzemidő volt a lényeg. A biznisz class-on sokat repülős üzletemberek lehettek a célcsoport. Munkafelületre még ma is inkább erre a célra tervezett monitorokat használnak tervezőkártyákkal (Quadro). Az ilyen munkák kisebb volumenű feladatait ezek a HP notebookok is el tudják látni. Nyilván egy repülőgépen nem fogsz nekiállni megtervezni valamit egy CAD programban, akár... :N

Dell 1010-es netbookomban HD kijelző van és majd kifolyik a szemem tőle már 40%-os fényerő mellett is 1-2 óra után. Örülök neki hogy 1366-os panel került bele, mert tényleg gyönyörű a képe, csak értelmét nem látom.

Ugyanakkor a kisebb felbontás, 1024*600 egy rakat kaki. 16:9 vagy 16:10-es képernyőn miért nem tűnik fel senkinek sem, hogy ezen felbontások mellett olyan mintha alulról és felülről összenyomták volna a képet. 1366-ban legalább minden arány stimmel...

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#52) #56573440 válasza Dominó85 (#51) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem csak tervezőfelület a munkafelület. pl üzletemberek lehet mókolgatnak excel táblákban, azért ott se hátrány ha kifér két oszlopnál több, win 7-ben is megvan már ha jól rémlik a monitor lefelezése két ablak között, ott se árt ha nem csak a görgetősávokat mutatja.

az akkuidőt értem, de egy 15-ös házba kéne férjen rendesen, jah hogy akkor meg nem 2 kiló hanem 2.2 lenne... ekkora gépnek eleve külön táskát szoktak tenni, akkor meg az a kis többlet már nem oszt vagy szoroz szerintem.

én marhára tudom élvezni amikor két excel tábla kifér egymás mellé, és alá még tudok ezt azt pakolni, egy ilyen kijelzőn meg úgy érezném magam mintha bezártak volna. azért sír sokak arca, mert simán legalább opcionálisan a drágább gépekhez adhattak volna jobb panelt, hogy a belépőkbe nem tettek azt még el lehet fogadni.

ennyi a bajunk csupán, de részemről ez se gond, mivel így teljesen felejtős számomra mint gép

(#53) Dominó85 válasza #56573440 (#52) üzenetére


Dominó85
veterán

Jogos az érvelés. :R

* Péter - 06302461862 *

(#54) nuke7


nuke7
veterán

15,6 :Y
köszönöm, de kösz nem.

https://youtube.com/user/nuke7

(#55) stratova


stratova
veterán

Szvsz egyetlen oka lehet annak, hogy nem került A10-4655M-es 14"-os Sleekbook a piacra. Túlságosan veszélyeztetné az Inteles variánst. Ha pár mm-rel vastagabb 14"-os Samsung Series 5-be "belefér" egy 17 W-os CPU mellé még egy 13 W-os HD 7550M (400 SP, 450-550 MHz, DDR3 900 MHz 64 bit [gratula..]) és nem sütötte meg akkor nem látok más értelmes magyarázatot. Eközben a másik gyártó össze tudott hozni egy ilyen gépet. Kár érte, pedig kimondottan kellemes megjelenésű, remélhetőleg csak idő kérdése egy életképesebb konfiguráció.

[ Szerkesztve ]

(#56) Dominó85 válasza stratova (#55) üzenetére


Dominó85
veterán

Olyan konfiguráció létrehozása, mely a fogyasztó valamennyi elvárását maradéktalanul kielégíti, sohasem fognak gyártani. Pusztán azért nem, mert akkor nem venne új eszközt, nem támasztana újabb igényeket egy újabb konstrukció iránt. Vadkapitalizmusban élünk, ahol a tömeggyártás lényege az előbb írtaknak való megfelelés. Ha az ember tehetné, akkor fogná és összerakná magának a saját szája íze szerint a laptopját, de egyenlőre itt még nem tartunk, vagy legalábbis csak kis réteg, akinek meg is van hozzá a fél-2 millája. :U

* Péter - 06302461862 *

(#57) stratova válasza Dominó85 (#56) üzenetére


stratova
veterán

A Samsung mégis kihozott egy vékony 14"-os A10-4655M-es notit. Más kérdés, hogy a kettő közül ez a kialakítás szimpatikusabb (bár alapvetően nem ebben a kategóriában gondolkodom).

[ Szerkesztve ]

(#58) citrom18 válasza stratova (#57) üzenetére


citrom18
csendes tag

Sziasztok az véleményem erről a gépezetről annyi lenne hogy aki inkább játékosabb gépet keres(mert 80%-a az emberiségnek azt keres)akkor én inkább ezt a gépet ajánlanám éppen tegnap olvastam ph-n az apróhirdetését!
[link]
Igaz ez még DDr2-es ram de ha teszel bele 2*4gb-ott akkor már jobban pörög a kicsike!
Illetve én még a vgákat is ki cserélnem benne 2db 9800gt-re!

(#59) icons válasza citrom18 (#58) üzenetére


icons
addikt

:( ezt..most így nem tudom hova tenni... egy picikét megcsappant az emberiségbe vetett hitem (mégsem csak a Világegyetem végtelen :D)

(#60) stratova válasza citrom18 (#58) üzenetére


stratova
veterán

Ez a gép a maga korában biztos nagyon jó játékos konfigurációnak számított, de tulajdonképpen az APU-k egy része is hozza már ezt a szintet.
Ha olcsón tudsz bele szerezni 9800GT-t - ha már eleve megvan a gép - akkor azért kicsit már más a leányzó fekvése úgy GT 620M - 630M környékén tanyázik órajelben lassabb memóriasávszélben viszont jobb (a 96 CUDA magos, de GDDR5-ös GTX 555M-hez hasonló). SLI-ben már valahol GT460M alatt.

Kora ellenére, hosszú problémamentes működést kívánok a masinának.

icons: Nekem is kicsit merész vállalkozásnak tűnik, de megesik.

[ Szerkesztve ]

(#61) Prof01 válasza citrom18 (#58) üzenetére


Prof01
veterán

Nem tudom honnan szedtél ilyen marhaságot, hogy az emberiség 80%-nak gamer notebook kell. :F :DDD Semmi szükség ilyen gépre, ami nagy, rohadt nehéz (majdnem 5kg), melegszik, és gondolom nem megy el 5 órát se...
Pont amik a fő szempontok egy hordozható számítógépnél...
Nem hiába mozdultak el az Ultrabook irányba a gyártók. Erre van igazán igény. A vastag, nagy dög gamer gépeket csak egy nagyon kis réteg veszi.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#62) effendi2 válasza citrom18 (#58) üzenetére


effendi2
tag

"mert 80%-a az emberiségnek azt keres"

Szerintem meg 90%-a az emberiségnek NEM azt keresi. :D

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.