Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Nagyon tetszik a dizájn. :K Azért kíváncsi lennék, hogy egy ilyen vékony gép mennyire melegszik és hogy milyen hangosak. Még nem volt egy példány sem a kezemben.

[ Szerkesztve ]

(#2) vhunor


vhunor
őstag

A 2,15 kg-os Ultrabook

Priceless.

(#3) ldave


ldave
félisten

Macbook Air 13'-szerű (felbontás, ssd, üzemidő) gép létezik AMD Trinity-vel?

A Slime draws near! Command?

(#4) .mf


.mf
veterán

"Mindegyik új Envy masina 15,6 hüvelykes"

:W

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Ryan8056


Ryan8056
csendes tag

Az Inteles verzió már jöhet is :C

(#6) #56573440 válasza .mf (#4) üzenetére


#56573440
törölt tag

nekem is fájt ezt olvasni :( 13 köré várnék egy jóárasított hp-t ilyesmi formával

(#7) Oliverda válasza .mf (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Plusz még ott van hozzá az 1366x768-as felbontás. :(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) erdoke válasza .mf (#4) üzenetére


erdoke
titán

"...LED-es háttérvilágítású kijelzőt használ, melynek felbontása 1366x768 pixel."

Kár, hogy nem találtak 1024x600-as, esetleg 854x480-as paneleket, talán pár dollárt még faraghattak volna az árból. Úgy tűnik, a célközönség nem érzékeny a felbontásra. Ja, várj, azokra már nem lehet ráírni, hogy HD LED! :N ;]

A legjobb aláírás a héten

(#9) .mf válasza Oliverda (#7) üzenetére


.mf
veterán

Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy 11.6-12.1-12.5" méretben már szinte semmi sem jön, pedig azok az igazán hordozható darabok, amikbe az ilyen ULV procik valók. :(

Majmolják a 13" Macbook Airt, de a 11.6"-eshez nem készítenek hasonlót. Pedig mióta várok valami ilyesmire, ami ekkora méretű, hosszú üzemidejű, valamelyest strapabíró és megfizethető, nekem ez a hülye últrabukos vékonysági verseny sem kell. Ha lenne X130e Trinityvel Európában kaphatóan, már vinném is; az X230-ast már félteném motoron hátizsákomba rakni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) raper


raper
senior tag

Ezzel a felbontással az envy kategóriát visszaléptették. :(

(#11) effendi2


effendi2
tag

A forma jó, az ár nagyon rendben lenne, ha nem jönne rá ez extra sarc nálunk, az egyféle méretért kár, ahogy a felbontásért is. Majdnem jó... :(((

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#12) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Közben a Dell is kijött az olcsóbb ultrabookokkal:

Inspiron 13z:

i3-2367M - 599$
i5-3317U - 699$

Inspiron 14z:

i5-3317U+ATI 7570M - 899$

A 14z-ben van 32GB mSATA ssd-is 500 hdd mellett

Laci

(#13) Kereszhaver


Kereszhaver
tag

nekem a tapipad az,ami nagyon bejön:)

(#14) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Létezik egy ENVY Sleekbook 6z-1000 is amely 650USD-ért A10-4655M is elérhető ;).

[ Szerkesztve ]

(#15) raper válasza Gusztáv (#12) üzenetére


raper
senior tag

Ezek is az 133...-as felbontással kerülnek forgalomba.

(#16) Abu85 válasza Atom_Anti (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezeket is küldték 5 perce ... most már mindegy, majd külön megírjuk.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Atom_Anti válasza Abu85 (#16) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Van valami info hogy a merevlemez mellé beilleszthető -e mSatas-SSD?

(#18) Abu85 válasza Atom_Anti (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem látom a pdf-ben. Csak HDD-t látok.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) jjeahh


jjeahh
nagyúr

divatos gonoszkodós design, elcsépelt szálcsiszolt "fém", és szintén halálraunt zongoralakk kijelző keret, kemény vöröss beats lógó, ami htc-knél is "bizonyított" már. na és jó olcsó...szerintem egy hónapon belöl a tescóban kilóra fogják mérni, majd jönnek a szomszéd haverok, hogy csinálj valamit mert ez nem megy meg az nem megy...pont mint a probook, g6, és társainál. a dell meg csinálhatna minimalistább laptopokat is...101 muanyag-tákolmány, félnék ha leejtem darabokra hullik, a színes hátlapok miatt pl eleganciáról ne is beszéljünk. eddig csak a samsung series 9, és a vizio-k tetszenek ultrabook fronton...link...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20) icons válasza Atom_Anti (#14) üzenetére


icons
addikt

Azzal az A10-zel már egész jó vásár szerintem:D

De 15,6" szerintem alapból furcsa, egy "ultrabook"nál, pont a lényegét testi tönkre, a felbontás pedig még egy lapát vicc az egészre:D
(így hát módosítanám az első mondatomat: 13,3"on lenne A10zel jó vásár)

(#21) Gusztáv válasza raper (#15) üzenetére


Gusztáv
addikt

Tudom, hogy prohardvert olvasó közönség köreiben nagyon népszerű a minél nagyobb felbontás, de az átlag felhasználó bőven boldog az 1366x768-al főleg 13"-on. 14"-on már talán tényleg elkél az 1600x900, de szerintem az is csak opcionálisan, mert sok embernek már gond lenne.

Laci

(#22) Buci21 válasza Ryan8056 (#5) üzenetére


Buci21
addikt

Inkább az AMD-s... Az AMD jóval olcsóbb lesz, míg az APU grafikai részlege nagyon ott van, processzor meg kb mind1, ugyse ezen fogsz videót renderelni :D

(#23) Prof01


Prof01
veterán

Hmmm... jónak tűnnek, szívesen olvasnék róluk egy tesztet! :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#24) gerii válasza Gusztáv (#21) üzenetére


gerii
addikt

"Mindegyik új Envy masina 15,6 hüvelykes, LED-es háttérvilágítású kijelzőt használ, melynek felbontása 1366x768 pixel."

vagyis 15,6" -os a kijelző, amin azért elég hulladék ez a felbontás.

(#25) effendi2 válasza Gusztáv (#21) üzenetére


effendi2
tag

De az a gond, hogy nincs opció. Ez van, és kész. Vagy veszel valami méregdrága business modellt, ami szabadon konfigurálható.
A 100 ppi notebook kijelző távolságból (60-80cm) már nagyon ronda, meg lehet számolni a pixeleket. Nem mondom, hogy a telefonok 200-250 ppi-je lenne az üdvözítő, de valahol félúton van az igazság. Már egy 3.5-4"-os 480x320 felbontású telefon kijelző is határeset, pedig az még tűéles a 100 ppi-s notiéhoz képest. És annyival nincs messzebb a kijelző, mint a telefon a kezedben.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#26) Gusztáv válasza gerii (#24) üzenetére


Gusztáv
addikt

A 15" az már tényleg más, oda tényleg kell a 1600x900-as felbontás. Viszont a 15.6"-on az FHD már sok embernek probléma.

@effendi2: szerintem ezt a gyártók pusztán gazdasági alapon felmérik, ha úgy gondolnák, hogy egy nagyobb felbontású (esetleg opcionális) kijelző jobban megdobná a bevételeket, mint a várható plusz kiadásokat, akkor biztos árulnák azzal is.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#27) HPAA válasza gerii (#24) üzenetére


HPAA
őstag

egyetértek , sajnos ...
lehet hogy pofás darabok / biztos !!! :D /
de a régi 8530p-m 1680x felbontásával itt is kiegyeznék :U

************* censored

(#28) erdoke válasza Gusztáv (#26) üzenetére


erdoke
titán

Miért probléma? Ha szar az OS, és nem tudja nagyítani a betűket, akkor tényleg az. Egyébként csak előnye van.

A legjobb aláírás a héten

(#29) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na ez bejövős :)

Szép szerkezet, csak gondolom nem az én pénztárcámhoz szabták :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Gusztáv válasza erdoke (#28) üzenetére


Gusztáv
addikt

Tudom, hogy neked ez nagy szívfájdalom, de az emberek 90% ragaszkodik a "szar" OS-hez :D .

Laci

(#31) erdoke válasza Gusztáv (#30) üzenetére


erdoke
titán

???
Win7/Win8 nem kezeli normálisan a betűk nagyítását? Azt tudom, hogy XP fos ezen a téren (is).

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#32) rjg válasza .mf (#9) üzenetére


rjg
őstag

Én egy 13" MacBookPro-val robogozók, hátizsákkal, de biztos, ami biztos, kötöttem rá egy biztosítást. :D

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#33) icons válasza erdoke (#28) üzenetére


icons
addikt

Illetve én még a játékokat említeném hátránynak (tudom, hogy nem mindenki használja ezen szereket :) )
Felmerült bennem egy kérdés, ami bizony elég gáz... ha FullHDn nézek rosszabb felbontású videót, az mennyivel rosszabb, mintha ugyanazon a képernyőátlón, alacsonyabb, de natív felbontáson nézném? (nyilván a rosszabb felbontás nem 3*4pixel:D. Tehát pl: 1366*768as videó, 17colon. Miben más egy FullHDn és egy natívan 1366*768as felbontású képernyő? (az alapokkal tisztában vagyok, ilyenkor interpolálunk FullHDra, de eddig csak alacsony felbontású kijelzőim voltak....

(#31) erdoke
szerintem kezeli, még nem láttam olyan gépet, ahol nem volt jó!

[ Szerkesztve ]

(#34) erdoke válasza icons (#33) üzenetére


erdoke
titán

TN kijelzős laptopon nem igazán videofilkedik az ember... Nem szokott különösebben zavarni, amikor 1440x900-on nézek akármilyen HD videót.

A legjobb aláírás a héten

(#35) icons válasza erdoke (#34) üzenetére


icons
addikt

Nem is kell ahhoz filkedni ,hogy megnézz egyet, kettőt:D

Engem se, csak még mindig nem tudom a választ a kérdésre:D

(#36) Gusztáv válasza erdoke (#31) üzenetére


Gusztáv
addikt

Alapvetően nem a Windows-al van a baj, mert ott már egész szépen működik a dolog, de a 3rd party programok egy része még nem tud mit kezdeni a helyzettel. Ha külső monitort is használsz, akkor meg különösen gáz a helyzet.

Laci

(#37) Breaker


Breaker
tag

Részemről kicsit sokallom a 2kg és afölötti súlyt. Ha már vékonykodunk akkor tessék 1.5 kg köré lőni.

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#38) erdoke válasza Breaker (#37) üzenetére


erdoke
titán

Ahhoz drága anyagokat kellene használni, kidobni az optikai meghajtót, stb. 7-800 dollárért ennyi van.

A legjobb aláírás a héten

(#39) #56573440 válasza Breaker (#37) üzenetére


#56573440
törölt tag

15"-t? az elég para lenne szerintem. vagy brutál merevítésekkel (magnézium ilyen súlynál már para lehet, akkor meg valami más kéne megintcsak pl szénszálas belső elemek) drágítaná, vagy hullámozna az egész, és lehajolna mint egy papírlap ha az egyik felénél fognád meg, a kijelző csak középről nyitva működne mert másképp az is csavarodik mint a szemét... nem tudom, sok bizalmam nem lenne egy kikönnyített 15"-os vasban, 13" környéke és másfél kiló az nálam már az alsó határ aminél el tudom hinni hogy még maradt benne merevség, a mostani ultrabookok jelentős része is inkább a tornászok hajlékonyságát örökölte sajnos, néhány kivételtől eltekintve. hovatovább másfél kilóba aksi is férjen, amivel elmegy a bootképernyőn túlra is, az megint nehéz ügy...

(#40) Thusor


Thusor
őstag

2 kg körüliek? Ebben mi az ultrabook? Az én Hp elitebook 2540p-m alpon 2,1 kg körüli és 2,5 kg 9 cellás aksival. Akkor ezek szerint az enyém is ultrabook?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#41) Abu85 válasza Thusor (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Teljesen lényegtelen ez a szó. Az Ultrabookot már boldog-boldogtalan rámondja minden vékony notebookra. Nagyon rosszul lett elmagyarázva, hogy mi az ami Ultrabook, és mi az ami nem. Sőt, konkrétan a pontos specifikáció nem is publikus. A bizonytalanság abból is látszik, hogy egy-egy gyártó arra is rámondja, hogy Ultrabook, ami nem az. Ezt azért tudják megtenni, mert az Intel nem vizsgálja meg az összes terméket. Egyszerűen a gyártók döntik el, hogy mi tartozik ebbe a csoportba és mi nem. Na most néha nem döntenek jól. Később a jelzőt visszavonják, csak a nép már hozzárendelte a termékhez, meg általános bizonytalanságot eredményez, hogy az első Series 9 notebookja a Samsungnak egy ideig Ultrabook volt, míg ma már nem az. Ez van. A lényegen ez nem változtat, de az Intelnek jobb rendszert kellett volna kidolgozni. Például saját bevizsgálást és Ultrabook matricát. Most persze már mindegy, utólag mindig könnyű okosnak lenni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) Prof01 válasza Thusor (#40) üzenetére


Prof01
veterán

Általánosságban a 2cm-nél vékonyabb, minimum 5órás üzemidejű, Intel CULV processzorral szerelt notebookokat hívják Ultrabook-nak. Egyébként minden évben változnak a követelmények.
Itt egy táblázat az Ultrabook-ok eddigi követelményeiről: [link]

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#43) letepem


letepem
aktív tag

tesztet a népnek a trinityről :O :))

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#44) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Bejön, de ultrabooknak elég nagy darab :)

Ivy Bridge csak a GPU-ban hoz újítást?

(#45) Abu85 válasza 8nemesis8 (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lényegit igen. Mostantól a GPU-ra gyúr az Intel, mert a rendszer ezen része skálázható.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

instant get, ha a kijelző meg az egész masina nem olyan hajlongós papírvékony, mint néhány másik ultrabook

windows7sins.org

(#47) 8nemesis8 válasza Abu85 (#45) üzenetére


8nemesis8
veterán

Mondjuk a fogyasztás már igencsak rendben is van. Meg valóban hasznosabbnak tűnik, mert sokkal nagyobb számítási teljesítménye van egy VGA-nak, mint CPU-nak, csak hát szoftveresen is támogatni kell.

(#48) Dominó85 válasza HPAA (#27) üzenetére


Dominó85
veterán

Magasabb felbontású panel = több fogyasztás = kevesebb üzemidő = gyorsabb akksi elhasználódás.

No meg aztán marhára észre venni egy 15,6-os panelen az 1366*768 és az 1680*1050 között a különbséget. :C Irigylem a sas szemű PH-sokat, de köszönöm nekem nem kell olyan gép, ami kiégeti a retinámat a tűéles képével.

* Péter - 06302461862 *

(#49) #56573440 válasza Dominó85 (#48) üzenetére


#56573440
törölt tag

már bocsánat de szinte ugyanezt a felbontást használom 13"-ra és ott kényelmes teljesen... egy 15"-os belépő kat gépbe simán elfér ez tény, de ez azért még annyira olcsó sem lesz helyenként, illett volna beletenni egy komolyabbat a jobbakba.

hovatovább a munkafelület se mindegy sokaknak, hatalmas előnyei vannak egy nagyobb felbontásnak, nem csak az hogy szebbek a betűk. bár aki egy dologra használja és elég neki ez hát legyen, de a választás lehetőségét, főleg a drágább modelleknél meg kéne tartani.

és egyébként igen. én észrevenném, és te is ebben egészen biztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#50) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ez mitől Ultrabook? Nagy, nehéz, a kijelző felbontása alacsony.

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.