Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) Male válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


Male
nagyúr

Persze... de az nem épp átlagfelhasználás. (nálam is le van tiltva)

CF-re és Penre tettem OS-t (WinMe), de az nem SSD. Megkérdezhetsz bárki mást is, aki ilyet csinált, hamar megdöglenek tőle. (Linuxszal illetve WinXP Embedded-del ez kiküszöbölhető, de egyik sem egy átlagos otthoni felhasználás, azthiszem ebben egyetértünk)

Vélemény volt, amit írtam, nem közöltem tényként, hogy márpedig x ideig bírja csak, stb. Több okból sem szimpatikus számomra ez a nagy SSD mánia (Nagyon nyomják azokat az előnyöket, amik otthon szerintem egyáltalán nem jelentősek.. pl a nincs benne mozgó alkatrész... egy asztali gépnél ez ugyan mit számít?).

Konkrétan SSD-t nem teszteltem... de szerintem te sem. Így aztán te sem tudsz semmi konkrétumot mutatni.
Amiből ki tudok indulni: írási ciklus 100.000 körüli értékek, max 1.000.000 amit eddig adatlapon láttam. Vinyón ha jól tudom ez 10^15 körül van (Már régen néztem, had ne kelljen most ilyet előkeresnem). Azért ez jópár nagyságrend eltérés nem?
A marketing anyagban mindenhol azt írják, hogy jól bírja... ehhez képest a kutatásaik valamiért pont a korlátozott írási ciklus növelése irányába mutatnak. Ha minden rendben lenne vele, akkor miért is ez a fő céljuk?
Ha ez nem probléma, akkor miért is kell drága-bonyolult áramköröket alkalmazni az írások elosztására flash esetén? (Azthiszem Liksofttól származik: ezzel meg az a gond, hogy ehhez egy táblázatot használnak, amit szintén flashben tárolnak... és pont ez lesz az a terület, ami majd elszáll, és búcsút inthetünk az adatainknak.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.