Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shade45


Shade45
senior tag

Üdvözítő tud lenni egy ilyen szerkezet, ha az asszony aludna miközben vered a gépet.

Nem nagyon találkozni ilyen célra szánt egerekkel, így örülök, hogy a Logi is lépett ebbe az irányba.

Én pár hónapja egy JSCO JNL-101K-t rendeltem Koreából, cirka 5.500-ért. Számomra meglepően kényelmes használni, érzékenységet is lehet állítani, és ami a legjobb, hogy tényleg szinte teljesen hangtalan, és a kattintás visszajelzés továbbra is megmarad. Egyedül amit szokni kell ennél az egérnél, hogy viszonylag magas a LOD-e, ami elég zavaró volt a G100s-em után, de amióta megvan a Logi csak porosodik (bár a G100s-nek azért precízebb a szenzora).

(#2) elithun


elithun
őstag

Na nehogy vegyek egyet. :D Vezeték nélküli is, halk is, és nem is annyira drága. Ráadásul csak egy elem kell hozzá. jó ajánlatnak tűnik, de azért várok pár tesztet is.

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#3) leviske


leviske
veterán

Különösen néma akkor lesz, mikor az ember teljes erőből veri az asztalnak, mert 3 héttel a vásárlás után duplakattol, halkan. ;]

(#4) Imifej


Imifej
senior tag

Hasonló tulajdonságokkal megáldott bluetooth-os egeret tudtok e?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#5) Füleske16


Füleske16
csendes tag

Én vagy négy évig használtam a Nexus Silent egerét, míg másfél éve sajnos elfáradt. Most egy kínai izém van, de ez messze nem olyan csendes.
Jó hogy lassan a többi gyártó is felébred. :) Bár kicsit drágán...

(#6) tecsu


tecsu
addikt

Jéé! Valaki ténylegesen fejlesztett hardvert úgy, hogy nem harangozzák be évekkel a megjelenés előtt és egyből működik is?
:C Ilyenről már rég hallottam.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Tetszik, de vezetéses változatot miért nem csináltak? :F Általános tapasztalat, hogy nem tart 18 hónapig nálam egy elem; inkább olyan 5 hónap. A vezetékes kéne.

[ Szerkesztve ]

(#8) nyunyu válasza tecsu (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

Valaki ténylegesen fejlesztett hardvert úgy, hogy nem harangozzák be évekkel a megjelenés előtt és egyből működik is?

Én azért nem nevezném fejlesztésnek, hogy fognak egy 5 évvel ezelőtti olcsó egerüket, majd másik kapcsolót tesznek bele, aztán ráírnak +2.5k-t az árcímkére.

(Valaki el tudná magyarázni, hogy az új egér miben tér el mondjuk az M185-től?)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) Harlek


Harlek
tag

Nem rossz, bár én inkább billentyűzetben keresnék valami majdnem némát. Ha valakinek van ötlete, kérem, írja meg priviben. :) Köszi!

(#10) JKJ420


JKJ420
tag

Van M330 Silent Plus változat is:

http://www.logitech.com/hu-hu/product/m330-silent-plus?crid=7

(#11) Egon válasza Shade45 (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Vannak ilyen egerek, többek között a fentebb említett Nexus Silent (ami a tesztvideó alapján annyira azért nem halk), illetve 1-2 éve a MediaMarkt-ban próbálgattam az egereket, és ott tűnt fel két Hama egér, amelyek tényleg nagyon csendes gombokkal voltak szerelve (sajnos a pontos típus már nem rémlik, talán a "Roma" volt az egyik).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) frankstork válasza Egon (#11) üzenetére


frankstork
aktív tag

Nekünk van egy Hama Mirano. Az is hangtalan. Mondjuk engem zavar hogy nem kattog, de a párom imádja.
@Shade45 Kattogas nélküli játékhoz billentyűzet is olyan kell. ;-)

(#13) Scholes9 válasza leviske (#3) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Lol :D Mondjuk lehet benne valami :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14) Egon válasza frankstork (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi, ezt megjegyzem, még jól jöhet.

Kattogas nélküli játékhoz billentyűzet is olyan kell.

Nem feltétlenül. Ha mondjuk este játszanék még pár kört a Civilization valamelyik részével, vagy hasonló körökre osztott stratégiával, vagy akár Plants vs. Zombies-zal, jellemzően elég az egér is (viszont utóbbival időnként elég sűrűn kell klikkelni, ami egy csendes lakásban zavaró lehet).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) Shade45 válasza frankstork (#12) üzenetére


Shade45
senior tag

Van, egy Fujitsu KB900 és Cougar 200K személyében! :)

(#16) Jhonny06 válasza Fred23 (#7) üzenetére


Jhonny06
veterán

Inkább szarakodsz vezetékkel, mert évente 2X elemet kell cserélni? Ne már..

(#17) WhiteEagle77


WhiteEagle77
csendes tag

Na végre! Csinálhatnának belőle vezetékes verziót, akkor tökéletes lenne, és már rohannék is venni egyet.
Most már csak egy olyan desktop billentyűzet kellene, amin 1) vannak dedikált Copy-Cut-Paste gombok (pár ezer CTRL-C és CTRL-V-től jól meg tud fájdulni az ember keze) és 2) van dedikált Sleep gombja és 3) van háttérvilágítása és 4) vezetékes. Ha valaki csinálna egy végre ilyent, és az ára 15K forint alatt maradna, vevő lennék rá, de nagyon...

(#18) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Számomra az ideális ultimate egér a következő lenne:

1. Szabadon futó görgő (mint a G700-nál)
2. Programozható plusz gombok, ebből 1 minimum a ball klikk gomb mellé, hogy rá lehessen programozni duplaklikket.
3. Silent gombok, mint mondjuk ennél az egérnél
4. Kábeles és vezeték nélküli mód, mint a G700-nál.

Van amúgy egy G700-am hamár ennyit emlegettem, csak mikrokapcsóló csere érett lett és az még várat magára.
Annál mondjuk pont valahogy szarul járnak a felső programozható gombok, baromi nehéz megnyomni őket, pedig megfaragtam és bezsíroztam őket.

[ Szerkesztve ]

(#19) nyunyu válasza gekkoXT (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Van amúgy egy G700-am hamár ennyit emlegettem, csak mikrokapcsóló csere érett lett és az még várat magára.

Ebben szerintem nem fogsz mikrokapcsolót cserélni, kuka.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) Fred23 válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


Fred23
nagyúr

Biztosan pont akkor merül le, amikor nagyon nem kéne, meg aztán nem szeretek pénz költeni elemre, ha megoldhatom ingyen is. Tudom, kis összeg, de akkor is! Volt már egy elemes egerem, több nem is kell.

(#21) Füleske16 válasza Egon (#11) üzenetére


Füleske16
csendes tag

Tapasztalatból mondom, hogy egy méterről még talán hallod egy csendes szobában. Nagyon talán. :)
Sajnos a többit nem tudom így megítélni.

(#22) Brett001 válasza Fred23 (#20) üzenetére


Brett001
aktív tag

Nekem meg vezetékes egér nem kéne soha az életbe. Ide-oda pakolgatom az asztalon rettentően zavar, hogy mindig beakad a vezeték. Ha neked sok félévente 200-300 Ft arra nem tudok mit mondani. :U

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#23) scream válasza Shade45 (#15) üzenetére


scream
veterán

Monjduk a Cougart nem nevezném hangtalannak, egészen zajosnak tűnik az Apple keyboardom mellett.

Fujitsu-t lehet tudni merről vetted? Én is rég óta keresgélek magyar kiosztással ellátottat értelmes áron, de még nem találtam, így munkahelyre egy Cherry KC1000-et vettem, nem rossz, tényleg tök jó halk, de a Fujit jobbnak éreztem (egyetemen ilyenek vannak géptermekben).

(#24) spanyoll


spanyoll
addikt

Elég jónak néz ki. A kérdés, hogy van-e ilyesmi billentyűben is, ami nem 20K?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#25) Shade45 válasza scream (#23) üzenetére


Shade45
senior tag

A vizes webshoptól ~ 8.500-ért! ;)

(#26) Egon válasza Brett001 (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

Dettó.
Mondjuk nekem nem akad bele mindenbe, de a vezeték súlya/ellenállása mindig picit elmozdítja/visszatolja az egeret, ha egy picit elengedem, és ez idegesítő, főleg egy wireless egér adta szabadság után használva egy vezetékes egeret.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27) Male válasza leviske (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Csak nem egy másik boldog Logitech tulaj? :DDD
Nekem most kezdte a csere példány (M570, szóval nem is az olcsó típusuk, mégis ilyen minőségű kapcsolókat raknak bele :((( )

WhiteEagle77: Ha ennyit használod, miért nem állítod be az egérre? Nekem is ott van, a kieg gombokon a Copy - Paste.

(#28) gixxer-tomee válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Van aki megenné a....uu.. 300ft fél évente :O

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#29) nagyistv


nagyistv
csendes tag

Én a második néma egerem koptatom, az első egy Nexus Silentmouse SM9000-es volt 8500ft,a második egy Hama. Ez jobban bírja, mint a Nexus, de nem olyan jó a minőség érzete. Mind a kettő lézer egér, és vezeték nélküli. Sajnos a Nexus már nem forgalmazza ezt a típust, ezért lett Hama. De még ez is messze jobb, mint sok hangos társa. Azóta jobban zavar, ha kattogós egeret használok. Eleinte ez volt furcsa, de nagyon hamar meg lehet szokni. Kár, hogy nagyon szűk ez a piac...

(#30) tecsu válasza Egon (#26) üzenetére


tecsu
addikt

Nekem már volt vezetéknélküli egerem kb. 10 éve, egy elég drága modell. Amúgy nem volt rossz, csak - halkan - beleciripelt a fejhallgatóba. Ennyi.
Azóta vezetékes van.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31) tecsu válasza nyunyu (#8) üzenetére


tecsu
addikt

Nos akkor még várnom kell erre.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) Lacok


Lacok
őstag

Engem meg kifejezetten az zavar , ha nem hallom az egér kattogását. :P

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.